2018. december 14. péntek | 50. hét | 348. nap | 09:50 | Szilárda
Női vízilabda világliga - Budapesten lesz a szuperdöntő
Erről döntött csütörtökön a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA a kínai Hangcsouban zajló rövidpályás úszó-világbajnokság helyszínén. A magyar pályázat mellett Új-Zéland volt még versenyben.

A döntés azt jelenti, hogy a magyar válogatott házigazdaként biztosan résztvevője a nyolccsapatos 2019-es szuperdöntőnek, amelynek győztese elsőként biztosítja helyét a 2020-as tokiói olimpián.

Az esemény pontos dátumát később jelölik ki.
velemenyezd, 2018. december 13. csütörtök, 11:51
Női kézilabda Eb - A csapatkapitány maradéktalanul elégedett
"Látszott, hogy az Európa-bajnokság előtt alakult át a csapat összetétele, és először játszottunk ilyen felállásban. Kellett hozzá a tapasztalat, és kellettek hozzá a mérkőzések, hogy egyre jobban összeérjünk. Meccsről meccsre jobban játszottunk, maradéktalanul elégedettek vagyunk azzal, amit elértünk" - nyilatkozta az irányító.

A válogatott előbb 28-25-re kikapott Hollandiától, majd Horvátországot 24-18-ra, Spanyolországot pedig 32-26-ra legyőzte, így a montbéliard-i C csoport második helyén végzett. A középdöntőben 38-25-re kikapott a címvédő Norvégiától, Németország ellen 26-25-re, Románia ellen pedig 31-29-re nyert, ám négy győzelme és két veresége ellenére nem jutott tovább csoportjából, és a hetedik helyen végzett.

"A körbeverésekről nem tehetünk. A norvégoktól és a hollandoktól kaptunk ki, szerintem ők még előttünk járnak és jobb csapatot alkotnak nálunk, de egyre közelebb kerülünk hozzájuk, és utol tudjuk érni őket. Nem tudok negatívumot mondani, jó úton haladunk" - tette hozzá
velemenyezd, 2018. december 13. csütörtök, 09:41
Asztalitenisz World Tour-döntő - Búcsúzott az Ecseki, Szudi páros
A viadal honlapja szerint a magyar kettős volt az egyetlen európai egység a férfi páros mezőnyében, a másik hét duó ázsiai.

A többi versenyszámban nincs magyar résztvevő.

Ecseki és Szudi kétezer dollárt kapott szerepeléséért, a viadal összdíjazása egymillió dollár.

Eredmény:

férfi páros, negyeddöntő:Morizono Maszataka, Osima Juja (japán)-Ecseki Nándor, Szudi Ádám 3-0 (5, 8, 5)
velemenyezd, 2018. december 13. csütörtök, 09:01
Női kézilabda Eb - Hetedik a magyar válogatott, nem lesz norvég címvédés
A magyar érdekeltségű II. csoportban, Nancyban az előző tornán ezüstérmes Hollandia hat góllal legyőzte Németországot, így a tabella élén végzett. A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC irányítója, Nycke Groot a vasárnapi fejsérülése miatt ezúttal nem játszott.

A hollandok sikere azt jelenti, hogy a román, a norvég és a magyar csapat azonos pontszámmal végzett a második, a harmadik és a negyedik helyen - közöttük az egymás elleni eredmények rangsoroltak -, így a címvédő Norvégia nem jutott a négy közé, a magyarok pedig a hetedik helyen zárják a tornát.

Kim Rasmussen szövetségi kapitány csapata előbb 28-25-re kikapott Hollandiától, majd Horvátországot 24-18-ra, Spanyolországot pedig 32-26-ra legyőzte, így a montbéliard-i C csoport második helyén végzett. A középdöntőben 38-25-re kikapott a címvédő Norvégiától, majd Németország ellen 26-25-re, Románia ellen pedig 31-29-re nyert.

Nantes-ban, az I. csoportban a világbajnok és házigazda franciák ugyancsak magabiztosan nyertek Szerbia
velemenyezd, 2018. december 12. szerda, 22:53
Férfi röplabda NB I - Kaposváron nyert öt szettben a Kecskemét
A kaposváriaknak kilenc győzelem után ez volt az első vereségük a bajnoki idényben.

Eredmény (a szövetség honlapjáról):

B csoport:

----------Fino Kaposvár SE-Kecskeméti RC 2-3 (23, -23, 23, -21, -11)

A csoport végeredménye: 1. Kaposvár 28 pont, 2. Kecskemét 26, 3. DEAC 16, 4. Sümeg 13, 5. Dunaferr 4, 6. Szolnoki RK 3

Az első három helyezett bejutott a januárban rajtoló Extraligába az A csoport 1-3. helyezettjével (Kazincbarcika, Pénzügyőr, MAFC) együtt.
velemenyezd, 2018. december 12. szerda, 21:06
Női kézilabda Eb - Rasmussen: folyamatosan fejlődött a csapat
"Nagyon büszke és boldog vagyok, hogy így sikerült a torna. Folyamatosan fejlődött a csapat, de szomorú vagyok azért, hogy ilyen sok szép eredménnyel, ilyen ellenfelek legyőzésével sem jutottunk tovább" - nyilatkozta szerda este a dán edző.

A magyar együttes előbb 28-25-re kikapott az előző tornán ezüstérmes Hollandiától, majd Horvátországot 24-18-ra, Spanyolországot pedig 32-26-ra legyőzte, így a montbéliard-i C csoport második helyén végzett. A középdöntő II. csoportjában 38-25-re kikapott a címvédő Norvégiától, majd Németország ellen 26-25-re, Románia ellen pedig 31-29-re nyert, ennek ellenére nem jutott tovább, végső helyezése pedig a késő esti mérkőzések eredményétől függ.

"Megint kemény meccset vívtunk a románokkal. Működött a játéktervünk, a játékosok betartották a taktikát, megcsinálták, amit terveztünk, és soha nem adták fel" - nyilatkozta.

A román csapat a huszadik percben négy góllal vezetett, de a magyarok előbb egyenlítettek, majd a szünet után öt góllal elhúztak, végül
Női kosárlabda EK - Hazai vereséggel búcsúzott a Győr
Novemberben a két csapat gironai találkozóján 78-58-as spanyol siker született, a hatodik, utolsó fordulós szerdai mérkőzést a győriek 2 győzelemmel és 3 vereséggel, a vendégek százszázalékos mérleggel várták.

A találkozón a nagyszünetben még döntetlen volt az állás (34-34), ám a harmadik negyedben összeomlott a Cargo, amely csoportharmadikként zárt.

Az EK-mezőny tíz kvartettjéből a csoportok első és második helyezettjei, továbbá négy csoportharmadik jut tovább, ám a Győr már biztosan nem kerülhet utóbbiak közé, így búcsúzott.

A rájátszásban a 24 csapatot erősorrendbe rangsorolják a csoportkörben mutatott teljesítményük alapján, a legjobb nyolc gárda közvetlenül a nyolcaddöntőbe kerül. A 9-24. együttes oda-visszavágós alapon küzd meg egymással, s a párharcok győztesei jutnak a 16 közé.

Eredmény, Női Európa Kupa, 6. (utolsó) forduló:

F csoport:CMB Cargo UNI Győr-Girona (spanyol) 56-78 (16-18, 18-16, 4-27, 18-17)

korábban:

G csoport:Aluinvent DVTK-Venezia (olasz) 63-61
velemenyezd, 2018. december 12. szerda, 20:52
Férfi kosárlabda EK - A Fehérvár és a Szolnok is vereséggel kezdte a második csoportkört
A Szolnok hiába kezdett jól, és vezetett két negyed után kilenc ponttal (47-38), a török vendégek felzárkóztak, majd a kiegyenlített hajrában jobbnak bizonyultak. A hazai csapat legeredményesebb játékosaként a szerb Strahinja Milosevic 19 pontot szerzett.

Kiegyenlített nyitányt követően a nagyszünetre a Fehérvár is kilencpontos előnyre tett szert (46-37), de a bolgár házigazdák a nyolc ponttal megnyert negyedik negyeddel hosszabbításra mentették a mérkőzést (73-73), amelyben az 5-0-s kezdést követően a vendégek fölé kerekedtek. A fehérváriaknál Jacobi Boykins 23 ponttal bizonyult a legeredményesebb játékosnak.

Eredmények, férfi Európa Kupa, második csoportkör, 1. forduló:

I csoport: Szolnoki Olaj-Pinar Karsiyaka (török) 70-74 (21-18, 26-20, 12-20, 11-16)

J csoport:Balkan BC (bolgár)-Alba Fehérvár 88-82 (25-25, 12-21, 16-15, 20-12, 15-9) - hosszabbítás után
velemenyezd, 2018. december 12. szerda, 20:32
Női kosárlabda EK - Nagy csatában nyert a DVTK
A miskolci gárda négy győzelemmel és egy vereséggel, biztos továbbjutóként várta az összecsapást, míg a vendégek három siker mellett kétszer kaptak ki. A két csapat velencei összecsapásán 92-75-ös olasz siker született.

A szerdai mérkőzés legeredményesebbje a DVTK szerb játékosa, Maja Skoric lett 17 ponttal.

G csoport:Aluinvent DVTK-Venezia (olasz) 63-61 (12-10, 15-15, 12-14, 24-22)

később:

F csoport: CMB Cargo UNI Győr-Girona (spanyol) 19.00
velemenyezd, 2018. december 12. szerda, 20:22
Női kézilabda Eb - Legyőzte Romániát, de kiesett a magyar válogatott
A magyar együttes előbb 28-25-re kikapott az előző tornán ezüstérmes Hollandiától, majd Horvátországot 24-18-ra, Spanyolországot pedig 32-26-ra legyőzte, így a montbéliard-i C csoport második helyén végzett. A középdöntő II. csoportjában 38-25-re kikapott a címvédő Norvégiától, majd 26-25-re nyert Németország ellen, végső helyezése pedig a késő esti mérkőzések eredményétől függ.

Eredmény, középdöntő, 3. (utolsó) forduló, II. csoport:Magyarország-Románia 31-29 (17-17)---------------------------------Nancy, 1500 néző, v.: M. Bennani, S. Bennani (svédek)

lövések/gólok: 48/31, illetve 49/29

gólok hétméteresből: 5/3, illetve 7/3

kiállítások: 8, illetve 4 perc

Magyarország:

------------Bíró - Lukács 5, Kovacsics 5, Planéta 1, Szabó L., Háfra 6, Schatzl 6, cserék: Kovács A. 4, Tóth G., Tóvizi 2, Kiss É., Lakatos 2, Pálos-Bognár, szövetségi kapitány: Kim Rasmussen

A magyar játékosok a mérkőzés előtt tudták, hogy legalább 19 góllal kellene győzniük a biztos elődöntőbe jutáshoz,
velemenyezd, 2018. december 12. szerda, 20:02
Női kézilabda Eb - Ismét győzött a címvédő Norvégia
A pont nélküli spanyolok számára már nem volt tétje a Nancyban rendezett mérkőzésnek, a norvégoknak viszont mindenképpen nyerniük kellett, hogy életben tartsák továbbjutási esélyeiket. Egy 5-0-s sorozatnak köszönhetően a spanyol csapat a 10. percben már 7-4-re vezetett, de öt perc alatt fordított a címvédő, amely a szünetben egygólos előnyben volt, a második félidő elején pedig két 4-1-es szériával eldöntötte a meccset.

A mezőny legjobbjának a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC norvég irányítóját, a válogatott csapatkapitányát, Stine Oftedalt választották, aki 13 lövésből nyolc gólt dobott. Győri csapattársai közül Kari Brattset egy, Veronica Kristiansen két találattal zárt.

A spanyolok közül a Ferencváros balátlövője, Nerea Pena kétszer, a Siófok jobbátlövője, Mireya González Álvarez háromszor volt eredményes.

Újabb sikerükkel a skandinávok biztosították továbbjutásukat, de a hátralévő két meccs eredményétől függ, hogy az elődöntőbe kerülnek, vagy az ötödik helyért játszhatnak,
velemenyezd, 2018. december 12. szerda, 17:42
Fővárosi Közgyűlés - Makovecz Imre utca lesz a III. kerületben
Makovecz Imre (1935-2011) a Magyar Művészeti Akadémia egyik alapítója, örökös tiszteletbeli elnöke az akadémia Kecske utca 25. szám alatti irodaházában elnökként tevékenykedett.

Szintén a kerület kezdeményezése alapján ismét lesz Óbudán Zichy utca egy névtelen közterület elnevezésével azon a részen, ahol korábban területrendezés miatt megszűnt az egykori Zichy utca. Óbuda történelmében nagy szerepet játszott a Zichy család, a közelben található a Zichy-kastély.

Továbbá névtelen területeket neveznek el a kerültben két óbudai kötődésű polgárról: lesz Till Ottó tér és Dr. Örlős Endre park.

A jövőben Kaszap István térként őrzi Kaszap István (1916-1935) magyar jezsuita novícius emlékét egy most még névtelen közterület, továbbá lesz Csíkszereda park és Varsó-Bemowo park a kerületben. Gyarmati Dezső (1927-2013) olimpiai bajnok vízilabdázó, a nemzet sportolója emlékének tiszteleg a kerület egy jelenleg névtelen park elnevezésével.