2019. április 23. kedd | 17. hét | 113. nap | 00:54 | Béla
Női röplabda Extraliga - Új edzővel folytatja a Jászberény
A klub honlapja szerint a mostani szezonban a jászberényiek serdülő és ifjúsági csapatát irányító korábbi válogatott feladó Deme Gábort váltja a kispadon. Utóbbi szakmai igazgatóként folytatja.

Makai Péter korábban másodedzőként már dolgozott a jászságiaknál, akik a mostani szezonban a Magyar Kupában negyedikek lettek, a bajnokságban pedig osztályozón vívták ki ismét extraligás tagságukat.
velemenyezd, 2019. április 22. hétfő, 09:01
Asztalitenisz-vb - A magyarok hétfői programja
selejtező:

férfi egyes:

------------23. csoport: Majoros Bence-Matteo Mutti (olasz) 12.0028. csoport: Ecseki Nándor-Javen Choong (malajziai) 12.0041. csoport: Lakatos Tamás-Akhilen Yogarajah (mauritiusi) 12.4542. csoport: Szudi Ádám-Cecilio Correa (venezuelai) 12.45

A csoportgyőztesek jutnak a 128-as főtáblára.

női egyes:

----------45. csoport: Fehér Orsolya-Melissa Tapper (ausztrál) 14.1546. csoport: Bálint Bernadett-Celine Reust (svájci) 14.1547. csoport: Hartbrich Leonie-Masid Asztari (iráni) 14.15

A csoportgyőztesek jutnak a főtáblára, a másodikak közül négy szerencsés vesztes is a 128 közé kerül.

férfi páros:

------------

1. forduló:András Csaba, Juhász Patrik-Lars Posch, Lionel Weber (svájci) 10.00

A Lakatos Tamás, Majoros Bence kettős erőnyerő.

A selejtező második fordulójának (15.15) győztesei jutnak a 64-es főtáblára.

női páros:

----------Bálint Bernadett, Nagyváradi Mercédesz - Koi Zsuj-hszüan, Vong Hszin-zsu (szingapúri)
velemenyezd, 2019. április 21. vasárnap, 22:07
Asztalitenisz-vb - Újabb magyar sikerek és két vereség a selejtezőben
A mindössze 16 éves András Csaba (741. a világranglistán) a jordán bajnok ellen aratott korábbi győzelem után a csoport esélyese, a világranglistán 96. belga Robin Devos ellen sem volt alárendelt szerepben. Két játszmát is nyert, ráadásul 2-2-es állásnál az ötödikben 8-4-re vezetett, Devos innen fordított, s végül a mérkőzést is megnyerte. András és Devos egy-egy győzelemmel áll a csoportban, de ha a belga a papírformát igazolva hétfőn legyőzi a trió harmadik tagját, Zaid Abo Jamant, akkor ő jut fel a 128-as főtáblára.

András Csabához hasonlóan az ugyancsak egy győzelemmel álló Juhász Patrik (832.) is második találkozóját vívta délután, rá szintén egy balkezes belga, Martin Allegro (104.) várt. A 18 éves magyar nem tudta igazán megnehezíteni ellenfele dolgát, négy sima szettben kikapott, így neki sincs sok esélye a 128 közé jutni, de matematikailag ez is hétfőn dől el.

"Kicsit csalódott vagyok, mert nem tudtam megvalósítani, amit elterveztem. Meg akartam akadályozni a támadásait, de nem
Labdarúgó NB I - A Siófok hat gólt lőtt a kupaelődöntős Soroksárnak
A kiesés elkerüléséért zajló harcban a siófokiaknak kedvez a Cegléd, a Balmazújváros és a Mosonmagyaróvár pontvesztése is.

Merkantil Bank Liga NB II, 33. forduló:Budafoki MTE-Kaposvári Rákóczi FC 0-1 (0-1)Duna Aszfalt Tiszakécske-Nyíregyháza Spartacus FC 0-0Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-Békéscsaba 1912 Előre 0-1 (0-0)Vác FC-WKW ETO FC Győr 3-1 (2-0)Dorogi FC-Aqvital FC Csákvár 1-0 (1-0)Soroksár SC-BFC Siófok 2-6 (0-3)Kazincbarcika-BSS Monor 0-3 (0-2)Credobus Mosonmagyaróvár-Zalaegerszeg 1-1 (0-0)Budaörsi SC-Ceglédi VSE 1-0 (0-0)

később:Gyirmót FC-Vasas FC 18.00
velemenyezd, 2019. április 21. vasárnap, 22:06
Vereséggel zárta a vb-felkészülést a magyar jégkorong-válogatott
A magyar csapat a vb-címvédő svédek elleni találkozóval indította a felkészülést, és szoros mérkőzésen 4-3-ra kikapott a Tüskecsarnokban. Ezt követően Miskolcon kétszer is a lengyelekkel mérkőzött, s előbb szétlövéssel 2-1-re, majd rendes játékidőben 4-2-re nyert. Szerdán a Tüskecsarnokban 7-4-re diadalmaskodott a vb-rivális szlovénok felett, majd szombaton az angliai Coventryben 6-1-re legyőzte az A csoportos olaszokat.

Eredmény, felkészülési mérkőzés:Nagy-Britannia - Magyarország 3-1 (2-1, 1-0, 0-0)-------------------------------------------------a magyar gólszerző: Sofron

A magyar és a brit együttes korábban 29 mérkőzést vívott egymással, 16 magyar és 12 brit siker született egy döntetlen mellett. Legutóbb - emlékezetes körülmények között - a britek nyertek szétlövéssel 3-2-re: a tavaly áprilisi budapesti vb zárómérkőzésén a magyar válogatottnak a rendes játékidős siker feljutást jelentett volna a világelitbe. Bár a házigazda 2-0-ra is vezetett, a szigetországiak 15.8 másodperccel a végső
velemenyezd, 2019. április 21. vasárnap, 22:05
A Paris Saint-Germain megvédte címét a francia labdarúgó-bajnokságban
A tabella második helyén álló Lille gól nélküli mérkőzést játszott a Toulouse otthonában a 33. fordulóban, 16 pontos hátránya pedig behozhatatlan a listavezető fővárosiakkal szemben, akik 21 órától az AS Monacót fogadják.

A PSG nyolcadik alkalommal lett bajnok, 2013 óta csak tavalyelőtt nem sikerült aranyérmet szereznie hazájában.
velemenyezd, 2019. április 21. vasárnap, 22:04
Asztalitenisz-vb - Újabb magyar győzelmek a selejtezőben
A magyar válogatott legfiatalabb tagja, a mindössze 16 éves András Csaba (741. a világranglistán) bátor játékkal mutatkozott be, hat szettben verte a nála jóval tapasztaltabb, 25 esztendős jordán bajnokot, Zaid Abo Jamant (470.), bár a meccs után elárulta, hogy nem sokat aludt a versenynapot megelőző éjszakán.

"Nagyon izgultam, aztán a meccs közben próbáltam oldódni. Szokatlan volt, hogy ennyien szurkoltak nekem - mondta a BVSC pingpongozója. - Az első meccseim egy tornán általában nehezek, bele kell jönnöm. A következő ellenfelem balkezes, szeretek balkezesek ellen játszani, agresszíven játszik, próbálom majd lerövidíteni a labdameneteket."

András következő riválisa - délután - a belga Robin Devos (96.) lesz.

A magyar férficsapat másik tinédzser korú tagja, a 18 éves Juhász Patrik (832.) is győzelemmel debütált, ráadásul játszmaveszteség nélkül múlta felül a vietnami Duc Tuan Nhuyent (437.). Rá később ugyancsak egy balkezes belga rivális, Martin Allegro (104.) vár. A hármas csoportokból
velemenyezd, 2019. április 21. vasárnap, 21:59
Asztalitenisz-vb - Magyar győzelem a nyitányon
A 21 éves Majoros és a nála két évvel idősebb Bálint egy bosnyák ellenféllel vette fel a küzdelmet a Hungexpo G pavilonjában felállított négy centerasztal egyikén, s ugyan a második szettet elvesztette, összességében magabiztosan nyert. Délután, 15.30 órától egy algériai vetélytárs vár a magyarokra, azon a meccsen már a 64-es főtáblára jutás lesz a tét.

"Különleges élmény itthon játszani, már most nagyon jó a hangulat. - mondta az MTI-nek Majoros. - Most szerepelünk először együtt, ebből adódóan voltak kisebb hibák a mérkőzésen, még meg kell éreznünk, mit és hogyan üssünk, de kezdésnek jó volt."

Hozzátette: a következő ellenfelükről nem sokat tudnak, de a folytatásban is mindent megtesznek a sikerért, segítik egymást és bíznak a minél jobb eredményben.

Ebben a versenyszámban a Szudi Ádám, Pergel Szandra és az Ecseki Nándor, Madarász Dóra kettős kiemeltként főtáblás.

Eredmény:

vegyes páros, selejtező, 1. forduló:

------------------------------------Majoros Bence,
velemenyezd, 2019. április 21. vasárnap, 21:55
Női kosárlabda NB I - Döntőben a címvédő Sopron
Eredmény:

elődöntő, 2. mérkőzés:ZTE NKK-Sopron Basket 62-90 (18-27, 21-19, 11-24, 12-20)

A párharc végeredménye: 2-0 a Sopron javára.

A párharc csütörtöki nyitánya egyoldalú mérkőzést hozott Sopronban, akkor az Euroligában negyedik helyen végzett hazaiak 72-37-re kiütötték a ZTE-t. Vasárnap a zalai folytatás kiegyensúlyozottabban alakult, de a házigazdák 12-11-nél vezettek utoljára: ekkor rákapcsolt a címvédő, és főként a szerb Aleksandra Crvendakicnak köszönhetően egy 8-0-ás rohammal fordított. A folytatásban tíz pont fölé nőtt a vendégek előnye, majd Pusztai Petra kosaraival felzárkózott a ZTE, a nagyszünetben 39-46 volt az állás.

Fordulás után 5 hazai pontra 13 érkezett - Crvendakic ekkor 24 pontnál tartott -, a 24-11-re hozott harmadik negyeddel a Sopron gyakorlatilag eldöntötte a találkozót. A hajrára már nem maradtak izgalmak, a találkozó legjobbja a 29 pontos Crvendakic lett, s a Sopron készülhet sorozatban ötödik, összességében huszadik fináléjára.

Az elődöntő másik ágán
velemenyezd, 2019. április 21. vasárnap, 21:52
Labdarúgó NB II - Ismét győzött a Vasas
A tabellán negyedik angyalföldiek Balajti Ádám büntetőből szerzett találatával diadalmaskodtak. Szanyó Károly együttese elmúlt nyolc mérkőzéséből a hetediket nyerte meg, és a hátránya már csak két pont a feljutó helyen álló Gyirmóttal szemben.

A bajnoki szezonból még öt forduló van hátra.

Merkantil Bank Liga NB II, 33. forduló:Gyirmót FC-Vasas FC 0-1 (0-0)

korábban:Budafoki MTE-Kaposvári Rákóczi FC 0-1 (0-1)Duna Aszfalt Tiszakécske-Nyíregyháza Spartacus FC 0-0Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-Békéscsaba 1912 Előre 0-1 (0-0)Vác FC-WKW ETO FC Győr 3-1 (2-0)Dorogi FC-Aqvital FC Csákvár 1-0 (1-0)Soroksár SC-BFC Siófok 2-6 (0-3)Kazincbarcika-BSS Monor 0-3 (0-2)Credobus Mosonmagyaróvár-Zalaegerszeg 1-1 (0-0)Budaörsi SC-Ceglédi VSE 1-0 (0-0)

Az élcsoport: 1. Zalaegerszeg 70 pont, 2. Gyirmót 60, 3. Kaposvár 59, 4. Vasas 58
velemenyezd, 2019. április 21. vasárnap, 21:51
Legyőzte az olaszokat a vb-re készülő jégkorong-válogatott
A magyar csapat a vb-címvédő svédek elleni találkozóval indította a felkészülést, és szoros mérkőzésen 4-3-ra kikapott a Tüskecsarnokban. Ezt követően Miskolcon kétszer is a lengyelekkel mérkőzött, s előbb szétlövéssel 2-1-re, majd rendes játékidőben 4-2-re nyert. Szerdán pedig a Tüskecsarnokban 7-4-re diadalmaskodott a vb-rivális szlovénok felett.

Eredmény, felkészülési mérkőzés:Magyarország-Olaszország 6-1 (2-1, 2-0, 2-0)--------------------------------------------gól: Nagy G. 2, Galló, Szirányi, Vas J., Sofron, illetve Miceli

A két együttes korábban 40 alkalommal mérkőzött meg, 14 magyar és 19 olasz siker mellett 7 döntetlen született. Legutóbb februárban a bledi felkészülési tornán hosszabbítást követően 1-0-ra győztek az olaszok.

A magyar együttes villámrajtot vett, már az első percben kétgólos előnyre tett szert, s bár a nyitó játékrészben szépítettek az olaszok, a folytatásban egyre növelte előnyét, s magabiztos győzelmet aratott Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány együttese.
velemenyezd, 2019. április 21. vasárnap, 21:48
Jégkorong U18 divízió I/B-vb - Harmadikként zárt Székesfehérváron a magyar csapat
Svasznek Bence együttese az osztrákoktól 3-1-re, a szlovénoktól - szétlövéssel - 2-1-re, a britektől pedig 5-4-re kapott ki, majd 7-3-ra legyőzte az olasz csapatot.

A - már biztos első - Japán elleni zárómérkőzést pedig 5-3-ra nyerte a magyar csapat, amely így a második osztrákok mögött harmadik helyen végzett.
velemenyezd, 2019. április 21. vasárnap, 21:47