2019. november 19. kedd | 47. hét | 323. nap | 04:40 | Erzsébet
Férfi kézilabda BL - Egy góllal nyert idegenben a Szeged
Eredmény,

Férfi BL, csoportkör, 8. forduló, A csoport:Elverum HB (norvég) - MOL-Pick Szeged 25-26 (9-14)--------------------------------------------------

A két csapat múlt vasárnap is találkozott, akkor 32-25-re győzött házigazdaként a Szeged. A vendégek keretéből ezúttal is Stefan Sigurmannsson és Alen Blazevic hiányzott.

A nyeretlen norvég bajnokcsapat a Szeged ellen szerette volna megszerezni első győzelmét a BL-ben, de a vendégcsapat Jorge Maqueda vezetésével már a mérkőzés elején jelentős fölényben játszott. A csongrádiak a kilencedik percben már 5-1-re vezettek, majd az Elverum felzárkózott egy gólra, ám a remekül védekező Szeged 6-1-es sorozattal ismét elhúzott, és a szünetben öt találattal jobban állt.

A második félidő elején Mirko Alilovic büntetőt védett, ami jól jött csapatának, a norvégok ugyanis ötgólos hátrányban sem adták fel a küzdelmet. Állandósult a három-négytalálatos különbség, ami a vendégek horvát kapusának újabb bravúrja miatt nem csökkent tovább.

A
velemenyezd, 2019. november 17. vasárnap, 21:02
Brazil Nagydíj - Verstappen nyert, Gasly a második
A 22 éves Verstappennek ez az idei harmadik, egyben pályafutása nyolcadik futamgyőzelme.

A második helyen Pierre Gasly, a Red Bull fiókcsapatának, a Toro Rossónak a francia pilótája ért célba, neki ez az első dobogós helyezése az F1-ben.

Harmadikként az immár hatszoros világbajnok brit Lewis Hamiltont (Mercedes) intették le, ám egy ütközés miatt az ő helyezése veszélyben van, a versenybíróság vizsgálja az esetet.

A hajrában a két Ferrari, Sebastian Vettel és Charles Leclerc összeütközött, és mindketten feladni kényszerültek a futamot.

A rajtot az élmezőny tagjai egyformán jól kapták el, de talán a harmadik kockából startoló Hamilton volt ebből a szempontból a legjobb. Miközben Verstappen megtartotta az első helyet, a brit világbajnok az első kanyarban megelőzte a második pozícióból induló Vettelt.

Az ötödik körben Verstappen, Hamilton, Vettel volt a dobogós helyeken száguldók sorrendje, közben a 14. rajtkockából induló Charles Leclerc (Ferrari) a nyolcadik pozícióig
velemenyezd, 2019. november 17. vasárnap, 20:32
Férfi röplabda NB I - Sima debreceni siker
Eredmények, férfi NB I:

B csoport:DEAC - MÁV Előre-BERICAP 3-0 (21, 17, 18)

korábban:Szolnoki RK-Dunaferr SE 0-3 (-18, -19, -23)FINO Kaposvár-Pénzügyőr SE 2-3 (23, 23, -23, -22, -12)

korábban:

A csoport:PTE-PEAC - MAFC-BME 0-3 (-20, -17, -21)Sümegi RE-Kecskeméti RC 0-3 (-14, -18, -24)
velemenyezd, 2019. november 17. vasárnap, 19:31
Jégkorong Erste Liga - Hétgólos meccset vesztett Brassóban a DEAC
A végeredmény már a 37. percre kialakult.

Eredmény (a sorozat honlapja szerint):Corona Brasov (román)-DEAC 4-3 (3-1, 1-2, 0-0)

később:Hokiklub Budapest-Sport Club Csíkszereda (román) 18.00UTE-Fehérvári Titánok 18.30
velemenyezd, 2019. november 17. vasárnap, 18:53
Női kézilabda BL - A címvédő Győr hatgólos sikerrel zárta a csoportkört
A győriek a maximális nyolc pontot viszik magukkal a középdöntőbe.

Eredmény,

Női BL, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, D csoport:Győri Audi ETO KC-DHK Baník Most (cseh) 35-29 (22-18)-----------------------------------------------------

A hazaiak keretéből ezúttal a norvég Veronica Kristiansen, és honfitársa, Kari Aalvik Grimsbö hiányzott sérülés miatt.

A címvédő győriek október közepén 25 góllal győztek Csehországban, ezért ezúttal is jelentős különbségű sikerre lehetett számítani tőlük. A hetedik percben mégis a Baník Most vezetett két góllal, ám a hazaiak egy időre átvették az irányítást, és Estelle Nze Minko vezérletével 7-1-es sorozatot produkáltak.

Ekkor vélhetően kevesen gondolták, hogy a szünetben csak néggyel vezet majd az ETO, de a folytatásban felváltva estek a gólok. A csehek jól tartották magukat, mert a győriek nem fordítottak túlságosan nagy figyelmet a védekezésre.

A második félidőben Amandine Leynaud védéseire alapozva növelte a különbséget a hazai csapat, a
velemenyezd, 2019. november 17. vasárnap, 18:42
Férfi röplabda NB I - Hetedszer is kikapott a PEAC
A pécsiek így hetedik meccsüket is elvesztették, a MAFC hat siker mellett egyszer kapott ki az idényben.

Eredmény, férfi NB I:

B csoport:Szolnoki RK-Dunaferr SE 0-3 (-18, -19, -23)

korábban:FINO Kaposvár-Pénzügyőr SE 2-3 (23, 23, -23, -22, -12)

később:DEAC - MÁV Előre-BERICAP 18.00
velemenyezd, 2019. november 17. vasárnap, 18:21
Jégkorong Kontinentális Kupa - Kikapott, így nem jutott tovább a Ferencváros
A zöld-fehér csapat - amely a szezonban 19 év után tért vissza az európai kupaporondra - pénteken 3-1-re kikapott a házigazda dán SönderjyskE együttesétől, szombaton pedig 3-2-re nyert a brit Nottingham Panthers ellen.

Vasárnap azzal a tudattal léptek pályára a ferencvárosiak, hogy győzelemmel nagy lépést tesznek a továbblépés felé, amelyre - a másik találkozó számukra kedvező eredménye esetén - még pontszerzéssel is lett volna esélyük.

A gól nélküli első harmad után azonban a nagy nyomást kifejtő, eddig pont nélküli francia csapat a második húsz percben kétszer is betalált, majd a záró felvonásban biztossá tette sikerét, a magyar együttesnek Farkas Simon góljával csak szépítenie sikerült.

A második számú európai kupasorozat harmadik körében az első kettő között kell végezni az E, illetve az F csoportban a továbbjutáshoz. A négyes döntőt január 10-12. között rendezik, a házigazda valamelyik résztvevő lesz.

Kontinentális Kupa, 3. kör, E csoport, Vojens:

3. forduló:Amiens
velemenyezd, 2019. november 17. vasárnap, 17:32
Férfi röplabda NB I - A Pénzügyőr öt szettben nyert Kaposváron

B csoport:FINO Kaposvár-Pénzügyőr SE 2-3 (23, 23, -23, -22, -12)

később:Szolnoki RK-Dunaferr SE 16.30

DEAC - MÁV Előre-BERICAP 18.00

később:

A csoport:PTE-PEAC - MAFC-BME 16.00Sümegi RE-Kecskeméti RC 16.30
Férfi kézilabda EHF Kupa - Háromgólos előnyben a Tatabánya is
A Tatabánya vasárnap az ukrán ZTR Zaporizzsját győzte le 27-24-re. A visszavágót jövő szombaton rendezik. A párharc győztese bejut a második számú európai kupasorozat 16 csapatos csoportkörébe.

Eredmény:

Férfi EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:Grundfos Tatabánya KC-ZTR Zaporizzsja (ukrán) 27-24 (13-12)----------------------------------------------------------- -

A hazaiak keretéből Ancsin Gábor, Juhász Ádám és Pásztor Ákos hiányzott sérülés miatt.

Lendületes, pontos játékkal kezdett a Tatabánya, amely a montenegrói Milos Vujovic vezérletével a kilencedik percben már 6-2-re vezetett. Ezt követően azonban csaknem hat percig nem találtak be a házigazdák, ezt kihasználva az ukránok egyenlítettek, sőt öt perccel a szünet előtt már két találattal vezettek (9-11). A hektikus első félidő végén egy góllal ismét a Tatabánya állt jobban, mivel védekezésben és támadásban is összeszedte magát a hajrában.

A második felvonást ragyogóan kezdték a házigazdák, Balogh Zsolt irányításával
velemenyezd, 2019. november 17. vasárnap, 16:41
Férfi kézilabda EHF Kupa - Háromgólos előnyben a Balatonfüred
A visszavágót jövő szombaton rendezik. A párharc győztese bejut a második számú európai kupasorozat 16 csapatos csoportkörébe.

Eredmény:

Férfi EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:Balatonfüredi KSE-Abanca Ademar León (spanyol) 30-27 (15-13)----------------------------------------------------------- ---

A hazaiak keretéből hiányzott a csapat legtapasztaltabb játékosa, a térdsérüléssel bajlódó Fazekas Nándor.

A meccs első és második gólját az előzetesen esélyesebbnek tartott spanyol csapat szerezte, ezt követően viszont egy 5-0-s sorozattal fordított a Füred. A folytatásban a magyar együttes összeszedett játékkal őrizte előnyét, jó csapatmunkával és hatékony védekezéssel a 20. percben már négy találattal vezetett, és ebből kettőt sikerült megtartania a szünetig.

A magyar együttes lendülete a második félidőben sem tört meg, többször is támadhatott az ötgólos vezetésért, és végül három találattal győzte le a spanyol élvonal jelenlegi második helyezettjét.

A mezőny
velemenyezd, 2019. november 17. vasárnap, 14:51
Primo Nebiolo-díjat kapott Kamuti Jenő a FISU-tól
A kitüntetést a FISU végrehajtó bizottsága hozta létre, így elismerve azon kiváló személyeket és szervezeteket, akik, illetve amelyek sokat tettek az egyetemi sportért. A tőr egyéniben kétszeres olimpiai ezüstérmes sportoló - a Nemzetközi és a Magyar Fair Play Bizottság elnöke, aki tagja a MOB elnökségének és a Halhatatlan Magyar Sportolók Egyesületének is - pénteken részesült az elismerésben a FISU 36. közgyűlésének első napján tartott díjátadó ünnepségen, Torinóban.

"Nagy megtiszteltetés számomra a díj, annál is inkább, mert szép emlékeket idéz fel bennem, hiszen az első Universiade tőrversenyében aranyérmes lettem" - mondta az olimpia.hu oldalnak Kamuti Jenő.

A Prima Primissima-díjra jelölt magyar sportvezető - aki korábban a MOB főtitkári feladatait is ellátta - tőrvívásban ötszörös Universiade-győztes (egyéniben: 1959, 1961, 1963, 1965; csapatban: 1961) és kétszeres ezüstérmes (csapatban: 1959, 1963); párbajtőrvívásban pedig egyszer volt második helyezett (csapatban: 1963).

Az
velemenyezd, 2019. november 17. vasárnap, 12:41
Tajvani tenisztorna - Babos Tímea kikapott a döntőben
A világranglistán 104. játékos - aki a hónap elején megvédte címét párosban a WTA-világbajnokságon - előzőleg már kétszer is diadalmaskodott Tajvanon: 2015-ben a jelenlegihez hasonlóan 125 ezres Taipei WTA Challengeren, majd tavaly februárban a 250 ezer dolláros Taiwan Openen ünnepelhetett, amely azóta már a thaiföldi Huahinbe költözött.

A vasárnapi fináléban Babos a harmadikként rangsorolt orosz Vitalija Djacsenkóval (108.) találkozott, pályafutása során először. A 29 éves ellenfél, aki 71. is volt a világranglistán, 2014-ben szintén megnyerte a tajvani kisebb tornát, 2018-ban pedig a harmadik fordulóig jutott Wimbledonban.

A 26 esztendős Babos remek kezdéssel 3:1-re elhúzott, ám ezután megtorpant, kétszer is elvesztette az adogatását, és szocsi ellenfele sorozatban öt gémet nyerve hozta a nyitószettet. A folytatásban a Tajvanon tavaly elődöntős Djacsenko rögtön brékelt, s nemsokára már hétjátékos szériánál tartott. A soproni teniszező 2:3-nál ápolást kért, de ez sem
velemenyezd, 2019. november 17. vasárnap, 11:11