2018. november 19. hétfő | 47. hét | 323. nap | 04:10 | Erzsébet
Női kézilabda EHF Kupa - Győzött, de kiesett a Dunaújváros
Eredmény:

női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, visszavágó:Super Amara Bera Bera (spanyol)-Dunaújvárosi Kohász KA 22-23 (11-10)----------------------------------------------------------- --------a Dunaújváros legeredményesebb játékosai: Szekerczés 8, Sirián 6, Kazai, Szalai 3-3

Továbbjutott: a Bera Bera, 48-41-es összesítéssel.

A párharc múlt szombati első mérkőzését a magyar csapat hazai pályán 26-18-ra elveszítette, így a visszavágón már nem volt számottevő esélye a továbbjutás kiharcolására. Ennek ellenére jól kezdtek a vendégek, sokáig vezettek egy-két góllal, de a spanyolok az első félidő hajrájában fordítani tudtak (11-10).

A hazaiak kapusa, Soanez Castellanos remekül teljesített, és a második felvonás elején is fontos védései voltak. Csapata már három góllal is vezetett, de egy 3-0-s sorozattal az újvárosiak fordítottak. Ezt követően is felváltva vezettek a felek, és mivel a hajrában jobb volt a Dunaújváros, egy találattal sikerült megnyernie a találkozót, de a 16 csapatos
velemenyezd, 2018. november 18. vasárnap, 13:45
Férfi kézilabda EHF Kupa - Idegenben nyert a Balatonfüred
A visszavágót jövő vasárnap rendezik, a párharc győztese a 16 csapatos csoportkörbe kerül.

Eredmény:

selejtező, 3. forduló, első mérkőzés:Baník Karviná (cseh)-Balatonfüredi KSE 33-34 (16-20)----------------------------------------------------a Balatonfüred legeredményesebb játékosai: Szita 8, Topic 7, Máthé 4, Hornyák, Szemenyov, Kemény 3-3

A szokatlanul korai időpont ellenére jól kezdte a találkozót a magyar csapat (1-4), amely leginkább a belső posztokról volt eredményes. A fürediek 42 éves kapusa, Fazekas Nándor több bravúrt is bemutatott, ezt követően azonban a hazaiak támadójátéka gyorsabbá, pontosabbá vált, így felzárkóztak (10-11).

Csoknyai István vezetőedző időt kért, majd a folytatásban egy ideig még szoros volt az állás, de a Balatonfüred jól alkalmazkodott ellenfele stílusához, és a horvát beálló, Petar Topic vezérletével a szünetre ismét négygólos előnyt alakított ki (16-20).

A Karviná támadásban levitte a kapusát, így létszámfölényes helyzetet teremtett, és egy
velemenyezd, 2018. november 18. vasárnap, 12:15
Férfi vízilabda MK - Simán jutott a legjobb négy közé a BVSC és a Miskolc
Eredmények (a szövetség honlapjáról):

negyeddöntő, visszavágó:RacioNet-Honvéd - BVSC-Zugló 5-11 (1-4, 1-1, 2-2, 1-4)

Tj.: BVSC-Zugló, kettős győzelemmelPannErgy-Miskolci VLC - Debrecen VSE 14-5 (1-1, 3-1, 6-2, 4-1)

Tj.: PannErgy-Miskolci VLC, kettős győzelemmel

korábban:FTC-Telekom Waterpolo - ZF-Eger 15-8 (4-2, 5-2, 3-4, 3-0)

korábban:

első mérkőzés:Szolnoki Dózsa - A-Híd OSC Újbuda 4-12 (0-4, 2-2, 1-4, 1-2)
velemenyezd, 2018. november 17. szombat, 23:09
Férfi vízilabda MK - Otthon sodródott a kiesés szélére a címvédő Szolnok
A vasárnapi visszavágó formalitásnak tűnik, s nagyon úgy fest, hogy a Tisza-partiak hat év után nem játszanak majd finálét.

Eredmények (a szövetség honlapjáról):Szolnoki Dózsa - A-Híd OSC-Újbuda 4-12 (0-4, 2-2, 1-4, 1-2)

korábban:

negyeddöntő, visszavágó:FTC-Telekom Waterpolo - ZF-Eger 15-8 (4-2, 5-2, 3-4, 3-0)

Továbbjutott: az FTC-Telekom Waterpolo, kettős győzelemmel

később: RacioNet-Honvéd - BVSC-Zugló 19.00 (az első mérkőzésen: 7-8)PannErgy-Miskolci VLC - Debrecen VSE 19.00 (12-5)
velemenyezd, 2018. november 17. szombat, 23:04
Férfi kézilabda BL - A Veszprém visszavágott a svéd bajnoknak
A magyar csapat egy héttel ezelőtt meglepetésre három góllal kikapott a svéd bajnok otthonában.

Eredmény,

férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 8. forduló, A csoport:Telekom Veszprém-IFK Kristianstad (svéd) 36-27 (20-14)------------------------------------------------------a Veszprém gólszerzői: Tönnesen 8, Nenadic 5, Nilsson, Mahé 4-4, Manaszkov, Strlek, Mackovsek 3-3, Gajic 2, Nagy L., Balgotinsek, Jamali, Lékai 1-1

A hazaiak keretéből ezúttal René Toft Hansen és Gasper Marguc maradt ki taktikai okok miatt. A lelátón a legfanatikusabb veszprémi szurkolók szektora a kezdés pillanatában teljesen üres volt, így tüntettek kedvenc csapatuk gyenge szereplése miatt, de néhány perc elteltével elfoglalták helyüket.

Pontos, erős lövéseiknek, és Sterbik Árpád bravúrjainak köszönhetően remekül kezdtek a házigazdák (5-1), ezt követően pedig kettesével szerezték a gólokat a csapatok.

A veszprémiek a mostani szezonban szinte minden szoros mérkőzésen, mindkét félidőben nagyjából húsz perc után
Magyar-finn - Rossi az észtek ellen mutatott hozzáállásra számít
A Telkiben tartott mérkőzés előtti szombati sajtótájékoztatón az olasz szakvezető megköszönte a stábnak és a játékosoknak a csütörtöki 2-0-s sikert, amelyen eltiltása miatt a másodedző Cosimo Inguscio helyettesítette.

"Jobban lehet látni a tribünről, mint a pálya széléről, és kevesebb a kockázata annak, hogy valami miatt eltiltják az embert - mondta Marco Rossi. - Ám sokkal inkább szenvedtem a lelátón, tudván, hogy nem avatkozhatok bele a mérkőzés menetébe, nincs befolyásom semmire, s ez elég frusztráló érzés."

Kiemelte, az észt mérkőzés taktikailag és hozzáállásban is nagyon tetszett neki, elégedett volt a kezdőkkel és a cserékkel is.

"A finn csapat más, elsők a csoportban, ez annak köszönhető, hogy fegyelmezett és precíz taktikai munkát végeznek, így mi is másként fogunk a találkozóhoz állni, ám hozzáállásban ugyanazt várom a csapattól" - fogalmazott.

Az MTI kérdésére elmondta, az észtek ellen a 65. percben pályára lépő Dzsudzsák Balázs nagy valószínűséggel kezdeni fog, egy-két
velemenyezd, 2018. november 17. szombat, 23:01
Férfi röplabda NB I - Vendég sikerek
Az A csoportban a Pénzügyőr a Pécs, a B csoportban a Kecskemét a Sümeg, míg a Kaposvár a Szolnok otthonában diadalmaskodott.

Eredmények, alapszakasz:

A csoport:PTE-PEAC - LV Sport Pénzügyőr SE 0-3 (-12, -11, -22)

B csoport:Sümegi RE-Kecskeméti RC 1-3 (26, -19, -19, -15)Szolnoki RK-Fino Kaposvár SE 0-3 (-22, -14, -13)
velemenyezd, 2018. november 17. szombat, 22:59
Férfi vízilabda MK - Kettős győzelemmel négy között a Ferencváros
Eredmény (a szövetség honlapjáról):

első mérkőzés:Szolnoki Dózsa - A-Híd OSC-Újbuda 18.00
Női kézilabda BL - Vereséggel zárta a csoportkört a Ferencváros
Az FTC korábban házigazdaként legyőzte norvég ellenfelét, a román CSM Bucurestitől viszont mindkétszer kikapott, így a D csoport harmadik helyén végzett, és csupán két pontot visz magával, mivel a kiesett német Bietigheim elleni két siker nem számít bele a középdöntős pontokba.

Eredmény,

női Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, D csoport:Vipers Kristiansand (norvég) - FTC-Rail Cargo Hungaria 35-27 (18-14)----------------------------------------------------------- ---------a Ferencváros gólszerzői: Háfra 8, Pena, Mészáros 5-5, Hornyák 4, Schatzl 2, Klivinyi, Lukács, Kovacsics 1-1

A Ferencvárosban ezúttal sem léphetett pályára a sérülésből gyógyuló Szikora Melinda, a holland Danick Snelder, valamint a montenegrói Djurdjina Malovic és Bobana Klikovac. A spanyol Nerea Pena betegséggel küszködött a héten, Hornyák Dórának pedig egy ideig ez volt az utolsó mérkőzése, mert gyermekvállalás miatt szünetelteti a pályafutását.

Jól kezdte a meccset a Vipers (5-2), rendkívül gyors,
velemenyezd, 2018. november 17. szombat, 22:58
Női kézilabda BL - Maximális pontszámmal jutott tovább a Győr
A győriek százszázalékos teljesítménnyel zártak a D csoportban, vagyis a maximális nyolc pontot viszik magukkal a középdöntőbe.

Eredmény,

női Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, C csoport:Győri Audi ETO KC-Podravka Koprivnica (horvát) 37-17 (17-9)----------------------------------------------------------a Győr gólszerzői: Kristiansen 6, Amorim 5, Hansen, Görbicz, Groot, Bódi 4-4, Knedlikova, Brattset 3-3, Afentáler, Varga, Fodor, Puhalák 1-1

A győrieknél ezúttal sem léphetett pályára a sérülésből gyógyuló Tomori Zsuzsanna, és a norvég Nora Mörk.

A hazaiaknak győzniük kellett, hogy maximális pontszámmal jussanak a középdöntőbe, a vendégeknek viszont pontot kellett volna szerezniük, hogy kiharcolják a továbbjutást.

A várakozásoknak és az erőviszonyoknak megfelelően jól kezdte a találkozót az ETO, amely tíz perc alatt megnyugtató előnyre tett szert (8-3). A címvédő a holland Nycke Groot vezérletével a folytatásban is lendületes, eredményes támadásokat vezetett, és jól
velemenyezd, 2018. november 17. szombat, 22:53
Torna ob - Kardos Botond újabb három érmet nyert
A magyar szövetség beszámolója szerint a Győri AC sportolója lólengésben és gyűrűn első, talajon pedig második lett szombaton. Lovon és gyűrűn is klubtársa, a még utánpótláskorú Mészáros Krisztofer nyerte az ezüstérmet. Talajon az FTC-Telekom tornásza, Boncsér Krisztián a nap legmagasabb pontszámával (14,000) győzött.

"Jól éreztem magamat a döntőben, és kellemesen meglepődtem, hogy sikerült megnyernem a lólengést is. A talaj miatt egy picit csalódott vagyok, úgy érzem, a jövőben javítanom kell a gyakorlaton, anyagerőben is" - nyilatkozta Kardos Botond.

A nőknél ugrásban az MTK Budapest versenyzője, Böczögő Dorina lett aranyérmes, aki pénteken az egyéni összetettben holtversenyben bronzérmet nyert. Felemáskorláton Kovács Zsófia, az egyéni összetett bajnoka szerezte meg az aranyat.

"Örülök a mesterfokú címnek, bár az elsődleges célom az volt, hogy tiszta ugrásokat mutassak be, az a legfontosabb, hogy ez sikerült. Egy világbajnokság után mindig kicsit leereszt fejben az ember, emiatt
velemenyezd, 2018. november 17. szombat, 22:49
Orbán Viktor és Tarlós István aláírta a kormány és a főváros közötti megállapodást
Tarlós István a főváros napján, Budapest egyesítésének 145. évfordulója alkalmából tartott ünnepségen a kormányfő jelenlétében jelentette be, hogy a rendezvény előtt aláírták a "tekintélyes horderejű és széleskörű" megállapodást, amelynek eredményeképpen "a főváros forrásbiztosítási lehetőségei előremozdulnak".

Továbbá Budapest választott főpolgármesterének és köztestületének jelentős befolyása lehet a főváros fejlődésére - mondta a főpolgármester, hozzátéve: "jelentősebb, mint az elmúlt hetven év során bármikor".

"Ha megfeleltethetően értelmezzük, és kihasználjuk a benne rejlő lehetőségeket, akkor akár az Andrássy-Podmaniczky-korszakhoz hasonló fejlődés elé nézhet a főváros" - fogalmazott Tarlós István.

A főpolgármester Budapest egyesítésének egykori folyamatáról szólva elmondta, hogy 145 évvel ezelőtt a fővárosi tanács nemcsak megalakult, hanem az ügyek vitelét tényleg át is vette, és ezt a jeles dátumot tekintjük az egységes Budapest megalakulásának.