2018. november 19. hétfő | 47. hét | 323. nap | 04:53 | Erzsébet
Magyar győzelem a Finnek ellen
Magyar válogatott a Rossi-csapata csoport második.
A magyar labdarúgó-válogatott hazai pályán 2-0-ra legyőzte vasárnap a csoportgyőztes és feljutott finn csapatot a Nemzetek Ligája C osztályában, sikerével pedig csoportja második helyén zárt.
Nemzetek Ligája, C osztály, 2. csoport:
Magyarország-Finnország 2-0
Góllövők: Szalai Ádám (29.), Nagy Ádám. (37.
Magyarország: Gulácsi Péter - Baráth Botond (Lang Ádám, 52.), Willi Orbán, Kádár Tamás (Vinícius Paulo, a szünetben), Korhut Mihály (Holender Filip, 54.) - Kleinheisler László, Nagy Ádám - Lovrencsics Gergő, Kalmár Zsolt, Dzsudzsák Balázs - Szalai Ádám

Férfi vízilabda MK - Utolsóként az OSC jutott a legjobb négy közé
A BVSC-Zugló, az FTC-Telekom Waterpol és a PannErgy-Miskolci VLC már szombaton biztosította helyét a legjobb négy között, miután mindhárom együttes kettős győzelemmel búcsúztatta ellenfelét.

Eredmény (a szövetség honlapjáról):

Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó:A-Híd OSC-Újbuda - Szolnoki Dózsa 7-7 (3-1, 1-3, 2-2, 1-1)

Továbbjutott: az OSC-Újbuda 19-11-es gólkülönbséggel.
velemenyezd, 2018. november 18. vasárnap, 20:44
Női kézilabda EHF Kupa - Csoportkörbe jutott a Siófok
Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, visszavágó:Siófok KC-Lada Toljatti (orosz) 37-26 (18-12)--------------------------------------------a Siófok legeredményesebb játékosai: Kobetic 9, Nze Minko 8, González Álvarez 5

Továbbjutott: a Siófok 63-56-os összesítéssel.

A siófokiak a múlt szombaton 30-26-ra elveszített első meccs után remekül kezdték a visszavágót (3-0), az oroszok a hatodik percben szerezték első akciógóljukat.

A horvát Andrea Kobetic vezérletével magabiztos, pontos támadásokat vezettek, a vendégeken viszont látszottak a csaknem 14 órás utazás és az időeltolódás fáradalmai.

A Siófok először a 18. percben vezetett négy találattal, és mivel a világbajnok norvég kapus, Silje Solberg remekül védett, a különbség tovább nőtt (16-10). A Lada Toljatti hét percig nem talált be, ezt a hazaiak 5-0-s sorozattal használták ki, így a szünetben fölényesen vezettek (18-12).

A folytatásban sem változott a játék képe, sőt az újabb 5-0-s szériának köszönhetően a tíz gólt is meghaladta a
velemenyezd, 2018. november 18. vasárnap, 20:35
Női röplabda Extraliga - Szetthátrányból nyert otthon a Békéscsaba
A Vasas megerősítette vezető helyét a tabellán, mivel négy játszmában jobbnak bizonyult a vendég nyíregyházi csapatnál.

Eredmények:Swietelsky-Békéscsabai RSE - Jászberény VT 3-1 (-22, 17, 22, 9)Vasas Óbuda-Fatum Nyíregyháza 3-1 (22, 26, -23, 18)
velemenyezd, 2018. november 18. vasárnap, 20:34
Jégkorong Erste Liga - A Gyergyó legyőzte az UTE-t
Az újpestiek négy győzelem után szenvedtek vereséget a ligában, míg a Gyergyó sorozatban az ötödik sikerét aratta.

Az Sport Club Csíkszereda két góllal nyert a Fehérvári Titánok otthonában. A házigazdák a harmadik harmad elején kevesebb, mint három perc alatt ledolgozták kétgólos hátrányukat, de a vendégek a 48. percben újra előnyhöz jutottak, és végül kettővel nyertek.

Eredmény (a szövetség honlapjáról):Fehérvári Titánok-Sport Club Csíkszereda (román) 2-4 (0-1, 0-1, 2-2)Gyergyói HK (román)-UTE 6-2 (3-1, 2-0, 1-1)

korábban:Corona Brasov (román)-Hokiklub Budapest 5-1 (2-0, 2-1, 1-0)

később:DEAC - Schiller-Vasas HC 18.30
Női kézilabda EHF Kupa - Az Érd sem jutott a csoportkörbe
Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, visszavágó:Storhamar HE (norvég)-Érd HC 32-27 (15-12)-----------------------------------------az Érd legeredményesebb játékosai: Krpez Slezak 6, Lassource, Lavko 5-5, Kovacevic, Kiss N. 3-3

Továbbjutott: a Storhamar 60-56-os összesítéssel.

A párharc múlt szombati első mérkőzését a magyar csapat hazai pályán 29-28-ra megnyerte, és a visszavágót is jól kezdte (3-5). A világbajnok Betina Riegelhuth vezérletével a hazaiak fordítottak, majd pontosabb támadásaiknak köszönhetően háromgólos előnyt alakítottak ki a szünetig (15-12).

A második félidőt 4-0-s sorozattal kezdte a Storhamar, ezt követően egy ideig felváltva estek a gólok, majd az érdiek apránként csökkenteni tudták hátrányukat. A hajrában a szerb Jelena Lavko jóvoltából már csak két találat volt a különbség, végül mégsem sikerült a bravúros továbbjutás a magyar csapatnak.

A Storhamar magyar légiósa, Juhász Gabriella nem szerzett gólt, viszont volt három kiállítása, ezért a hajrában piros lapot
velemenyezd, 2018. november 18. vasárnap, 19:54
Magyar-finn - Dzsudzsák a kezdőben, Gulácsi újra a kapuban
A kapuban ismét Gulácsi Péter áll majd, aki csütörtökön kihagyta az észtek ellen 2-0-ra megnyert összecspást.

Marco Rossi szövetségi kapitány együttese piros-fehér-zöld összeállításban lép pályára utolsó Nemzetek Ligája-összecsapásán, amely 20.45-kor a szlovén Slavko Vincic sípjelére kezdődik a Groupama Arénában.

A magyar labdarúgó-válogatott kezdőcsapata:Gulácsi Péter - Baráth Botond, Willi Orbán, Kádár Tamás, Korhut Mihály - Kleinheisler László, Nagy Ádám - Lovrencsics Gergő, Kalmár Zsolt, Dzsudzsák Balázs - Szalai Ádám
velemenyezd, 2018. november 18. vasárnap, 19:44
Férfi kézilabda BL - Először játszott döntetlent a Szeged
A szegediek egy héttel ezelőtt 29-26-ra nyertek a dán bajnokcsapat otthonában.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 8. forduló, B csoport:MOL-Pick Szeged - Skjern HB (dán) 33-33 (14-15)-----------------------------------------------a Szeged gólszerzői: Sigurmannsson 7, Bánhidi, Källman 5-5, Bodó, Sostaric 4-4, Maqeuda, Balogh Zs., Bombac 2-2, Canellas, Gaber 1-1

A hazaiak keretéből ezúttal a cseh jobbátlövő, Stanislav Kasparek maradt ki taktikai okok miatt.

Remek kezdés (4-1) után pontatlanná vált a szegediek támadó játéka, a dánok fordítani tudtak (6-7), Juan Carlos Pastor vezetőedző pedig időt kért. Csapata előbb visszavette a vezetést, de később a védekezése és a kapusteljesítménye is visszaesett, így Kasper Söndergaard vezérletével a Skerjn két góllal ellépett (11-13).

A szünetben a dánok ugyanúgy 15-14-re vezettek, mint az egy héttel ezelőtti meccsen.

A vendégek rendszerint levitték a kapusukat támadásban, ezzel létszámfölényes helyzetet teremtettek, aminek nem találta
velemenyezd, 2018. november 18. vasárnap, 18:54
Súlyemelő ob - Nagy 14-edszer, Gyurkovics 11-edszer bajnok
A női 75 kilogrammban avattak új bajnokot Szuromi Tímea személyében, míg a 90 kilósok között Bazsó Bianka, plusz 90-ben pedig - az egy héttel ezelőtti türkmenisztáni világbajnokságon a 87 kilós vadonatúj kategóriában 12. helyen végzett - Magát Krisztina diadalmaskodott 2017-hez hasonlóan.

A férfiaknál 85 kilogrammban a tavalyinál 13 kilóval jobb eredménnyel győzött a 21 éves Kmegy Máté, címvédőként a tapasztalt Vaspöri Gábor is jelentősen többre volt képes a 94 kilósok között, mint egy éve, a két felső kategóriában pedig folytatódott két nagyszerű sorozat: a 105 kilós és már szövetségi kapitányként tevékenykedő, s csupán "másodállásban" emelő Gyurkovics Ferenc járt elöl jó példával, 11. bajnoki elsőségét megszerezve, a plusz 105 kilogrammban pedig az asgabadi vb-n ólomsúlyban 10. helyen zárt Nagy Péter diadalmaskodott, aki megszakítás nélkül 14. országos bajnoki címét gyűjtötte be.

Az idei ob-n még a régi súlycsoportokban versengtek az emelők, a nemzetközi szövetség, az IWF által elfogadott, s
velemenyezd, 2018. november 18. vasárnap, 18:34
Jégkorong Erste Liga - Magabiztosan nyert otthon a Corona Brasov
A budapesti együttes sorozatban ötödik vereségét szenvedte el.

Eredmény (a szövetség honlapjáról):Corona Brasov (román)-Hokiklub Budapest 5-1 (2-0, 2-1, 1-0)

később:Fehérvári Titánok-Sport Club Csíkszereda (román) 17.30Gyergyói HK (román)-UTE 17.30DEAC - Schiller-Vasas HC 18.30
Férfi röplabda NB I - Vendégként nyert a Kaposvár
Eredmények, alapszakasz:

A csoport:MÁV Előre SC-SZESE Győr 3-0 (19, 13, 23)

B csoport:DEAC-Fino Kaposvár SE 0-3 (-19, -23, -20)
velemenyezd, 2018. november 18. vasárnap, 17:34
Férfi kézilabda EHF Kupa - A csoportkör kapujában a Tatabánya
A visszavágót jövő vasárnap rendezik Sittardban, a párharc győztese a 16 csapatos csoportkörbe kerül.

Eredmény:

férfi EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, első mérkőzés:Grundfos Tatabánya KC - OCI-LIONS (holland) 31-18 (14-9)-------------------------------------------------------a Tatabánya legeredményesebb játékosai: Vujovic 10, Grigoras 6, Juhász Á. 5

Némi meglepetésre a holland bajnokság legutóbbi ezüstérmese kezdett jobban (3-5), ám ezt követően kilenc percig nem talált a hálóba. Ezt 6-0-s sorozattal büntette a Tatabánya, amely Juhász Ádám vezérletével öt góllal vezetett a szünetben (14-9).

A második félidő elején a hazaiak montenegrói balátlövője, Milos Bozovic súlyosnak tűnő bokasérülés miatt kivált a játékból, ezért Ilyés Ferencre védekezés mellett támadásban is több feladat hárult. A 42. percben - harmadik kiállítása miatt - Sipos Adriánt is elveszítette a házigazda, amely ekkor már kilenc góllal vezetett.