2019. szeptember 23. hétfő | 39. hét | 266. nap | 03:05 | Tekla
Súlyemelő-vb - A MACS kérte Magát Krisztina versenyzési jogának felfüggesztését
"Ha jól emlékszem, csütörtökön kaptuk meg a levelet, de szerdán felhívott Tiszeker Ágnes, és kérte, hogy Magát Krisztina ne utazzon el a világbajnokságra, függesszük fel a versenyzési jogát" - mondta Dobos Imre a nemzetisport.hu-nak arra a felvetésre, hogy a szövetség kapott-e tájékoztatást egy esetleges doppingvétséget illetően a MACS részéről.

Az elnök kitért rá: Tiszeker Ágnes, a MACS ügyvezető igazgatója azt mondta neki, hogy nincs megalapozott doppingvétség, majd Dobos Imre hozzátette, "a biológiai útlevél adatai kapcsán vetődtek fel kérdések".

A magyar csapat szombaton érkezett meg Pattayába, a világbajnokság helyszínére, de nem tartott társaival Magát Krisztina.

"Fogalmam sincs, mi történhetett, megsérült vagy más a gond, hiszen megvolt a repülőjegye is, és velünk együtt kellett volna eljönnie Budapestről - mondta az MTI érdeklődésére a válogatott szövetségi kapitánya, Gyurkovics Ferenc. - Nekem nem jelezte, hogy mi az oka otthon maradásának."

Dobos az nso-nak azt mondta, a
velemenyezd, 2019. szeptember 22. vasárnap, 21:52
Férfi kézilabda BL - A PSG otthonában veszített a Szeged
Férfi BL, csoportkör, 2. forduló, B csoport:Paris Saint-Germain (francia) - MOL-Pick Szeged 30-25 (16-14)----------------------------------------------------------- --

A szegedi keretből az izlandi Stafan Sigurmannsson és a horvát Alen Blazevic hiányzott sérülés miatt, a hazaiaknál pedig a dán Mikkel Hansen nem játszott.

Több mint öt perc elteltével, háromgólos hátrányban született a vendégek első találata, ám ettől olyannyira lendületbe kerültek, hogy a 17. percben már ők vezettek 9-8-ra. A folytatásban Nikola Karabatic vezérletével fordított a PSG, a szünetben pedig 16-14 volt az állás.

A második félidő elején megint a vezetésért támadhatott a Szeged, ám a spanyol irányító, Joan Canellas két hibája után elhúztak a párizsiak és eldöntötték a mérkőzést. A vendégek többet hibáztak, sok labdát eladtak, és 13 perc alatt csak egyszer voltak eredményesek, eközben a hazaiak hat gólt dobtak. A francia bajnokcsapat a hajrában magabiztosan őrizte előnyét, és két vereség, illetve egy döntetlen
velemenyezd, 2019. szeptember 22. vasárnap, 20:52
Jégkorong Erste Liga - Az FTC és a Dunaújváros is érvényesítette a papírformát
Eredmények (a szövetség honlapjáról):Dunaújvárosi Acélbikák-Fehérvári Titánok 8-1 (2-0, 4-1, 2-0) FTC-Telekom - Corona Brasov (román) 4-1 (1-1, 2-0, 1-0)

Labdarúgó NB I - A hajrában fordított Zalaegerszegen a címvédő FTC
OTP Bank Liga, 2. fordulóból elhalasztott mérkőzés:ZTE FC-Ferencváros 1-2 (1-0)----------------------------Zalaegerszeg, 10 655 néző, v.: Solymosi

gólszerzők: Ikoba (44.), Leandro (88.), Nguen (93.)

sárga lap: Hudák (65.), Stieber (74.), Mitrovic (83.), illetve Boli (91.)

ZTE FC:

-------Demjén - Bolla, Lesjak, Bobál D., Tamás K. - Stieber, Mitrovic, Holodjuk (Hudák, 16.), Bedi, Radó (Barczi, 81.) - Ikoba (Grumic, 70.)

Ferencváros:

------------Dibusz - Lovrencsics, Frimpong, Blazic, Ciric - Csonka, Haratin (Leandro, 81.), Zubkov (Nguen, 60.) - Boli, Varga K., Szihnyevics (Priskin, 76.)

A találkozó elején a Zalaegerszeg akarata érvényesült, több támadást vezetett, a Ferencváros kissé fáradtnak tűnt az Espanyol vendégként csütörtökön lejátszott barcelonai Európa-liga mérkőzést követően. Radó két ziccert is elhibázott az első félórában, igaz az egyiknél lest intett a partjelző. A szünet előtt azonban így is góllá érett a jobban futballozó újonc fölénye, Ikoba szép egyéni
velemenyezd, 2019. szeptember 22. vasárnap, 19:12
Labdarúgó NB I - Góllövőlista
6 gólos:

--------Hodzic (MOL Fehérvár)

5 gólos:

--------Futács (MOL Fehérvár), Grozav (Kisvárda)

4 gólos:

--------Hahn (Paks)

3 gólos:

--------Ádám M. (Kaposvár), Cseri (Mezőkövesd), Feczesin (Újpest), Garba (Debrecen), Zivzivadze (Mezőkövesd)

2 gólos:

--------Henty (Puskás Akadémia), Ikoba (Zalaegerszeg), Knezevic (Puskás Akadémia), Lanzafame (Budapest Honvéd), Moutari (Budapest Honvéd), Nagy D. (Mezőkövesd), N'Gog (Budapest Honvéd), Nguen (Ferencváros),Radó (Zalaegerszeg), Tajti (Diósgyőr), Trujic (Debrecen), Urblik (Puskás Akadémia), Vanacek (Puskás Akadémia), Varga K. (Debrecen), Varga R. (Ferencváros), Zubkov (Ferencváros)

1 gólos:

--------Adeniji (Debrecen), Balázs B. (Újpest), Barczi (Zalaegerszeg), Bedi (Zalaegerszeg), Brkovic (Diósgyőr), Devecseri (Zalaegerszeg), Elek Á. (MOL Fehérvár), Ene (Kisvárda), Gazdag (Honvéd), Haris (Debrecen), Huszti (MOL Fehérvár), Juhász (MOL Fehérvár), Karnyicki (Mezőkövesd), Koszta (Újpest), Könyves (Paks),
velemenyezd, 2019. szeptember 22. vasárnap, 19:02
Rg vb - Japán és orosz arany az utolsó napon
A japán együttes kéziszercsapata a szerenkénti döntők során öt labdával bizonyult a legjobbnak. Három karikával és két pár buzogánnyal az oroszok győztek, akik így nyolc aranyéremmel zárták a világbajnokságot.

Eredmény, együttes kéziszercsapat, szerenkénti döntők:

5 labda, világbajnok:

-------------------- Japán (Macubara Rie, Nositani Szakura, Szugimoto Szajuri, Szuzuki Ajuka, Takenaka Nanami) 29,550 pont2. Bulgária 29,3503. Oroszország 28,150

3 karika és 2 pár buzogány, világbajnok:

--------------------------------------- Oroszország (Anasztaszija Makszimova, Anasztaszija Sismakova, Anzselika Sztubajlo, Marija Tolkacseva, Jevgenyija Levanova) 29,450 pont2. Japán 29,4003. Olaszország 29,200

szombaton rendezték:

Együttes kéziszercsapat, összetett, világbajnok:

---------------------------------------------- Oroszország (Anasztaszija Makszimova, Anasztaszija Sismakova, Anzselika Sztubajlo, Marija Tolkacseva, Jevgenyija Levanova) 58,700 pont2. Japán 58,2003. Bulgária
velemenyezd, 2019. szeptember 22. vasárnap, 17:22
Szingapúri Nagydíj - Vettel több mint egy év után nyert
A 32 éves pilóta pályafutása során 53. alkalommal, Szingapúrban pedig ötödször győzött. A második helyen csapattársa, a monacói Charles Leclerc, a harmadikon pedig a Red Bull holland pilótája, Max Verstappen végzett. Az ötszörös vb-győztes, címvédő brit Lewis Hamilton negyedik lett a Mercedesszel a villanyfényes utcai versenyen.

Vettel legutóbb tavaly Belgiumban tudott nyerni, az pedig a 2017-es Magyar Nagydíjon fordult elő előzőleg, hogy az első és a második helyen is a Ferrari autója végzett, akkor is Vettel győzött Kimi Räikkönen előtt.

A szombati időmérő edzés végeredményéhez képest Sergio Pérez öt hellyel hátrébb került a rajtrácson váltócsere miatt, Daniel Ricciardónak pedig az utolsó helyről kellett kezdenie a futamot, mert autójának teljesítménye az időmérő első fázisában egy pillanatra nagyobb volt a megengedettnél.

A szűk kanyarok és keskeny egyenesek ellenére a rajt után nem történt baleset, így az élmezőnyben nem változott az állás. Kisebb koccanás miatt Nico Hülkenberg,
velemenyezd, 2019. szeptember 22. vasárnap, 16:32
Magyarország a díszvendége a fiatal kínai vezetők idei konferenciájának Hangcsouban
A World Youth Leaders' Summit (A világ ifjú vezetőinek csúcstalálkozója) nevű egynapos esemény megnyitóján elmondott beszédében György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára hangsúlyozta: a 21. század egyik legnagyobb kihívása a technológia robbanásszerű fejlődése, ami alapjaiban változtathatja meg gondolkodásunkat a munkáról, tudásról, családról, illetve az egymáshoz való viszonyainkról. Ezeknek a kérdéseknek a megválaszolása a feltörekvő fiatal generáció vezetőire hárul, akik szüleik bölcsességét és saját kreatív energiáikat, valamint frissességüket felhasználva nézhetnek szembe a feladattal - tette hozzá.

György László az MTI-nek telefonon elmondta: a harmincas, negyvenes éveikben járó, sikeres kínai vállalkozók legfontosabb rendezvényére Magyarország egy saját, fiatalos innovációval, a teqballal érkezett. A magyar fejlesztésű teqball egy új, futballalapú, hajlított asztalon játszott sport, amely edzőeszközként is szolgál a
velemenyezd, 2019. szeptember 22. vasárnap, 13:52
Birkózó-vb - Veréb István kikapott az Európa-bajnoktól, nem szerzett kvótát
Az idén 92 kilogrammban Európa-bajnoki bronzérmes szombathelyi sportoló szombaton előbb nagy csatában verte ukrán riválisát, majd tussal kikapott az iráni Hasszán Jazdanitól, aki viszont a fináléig menetelt, így a vigaszágra segítette őt. A vb utolsó napján Veréb első meccsén simán, 10-2-re verte a londoni játékok ezüstérmesét, a Puerto Ricó-i Jaime Espinalt. A bronzmérkőzésért és a tokiói indulási jogért viszont a súlycsoport egyik legjobbját, a tavalyi Eb-győztes orosz Artur Najfonovot kellett volna legyőznie - mindössze 20 perc pihenő után -, amire nem volt ezúttal esélye.

A mérkőzés már az elején nem jól alakult magyar szempontból, a lényegesen pihentebb Najfonov ugyanis egy perc után kivette ellenfele lábát, és mögé került (0-2). A folytatásban is az orosz volt a kezdeményezőbb, és még a második percben kitolta Verébet, majd nem sokkal ezután derékra támadott eredményesen (0-5). A sorozatos orosz akciók ellenére Veréb Istvánnak is volt több biztató karberántásos kísérlete, és ezek egyikéből
velemenyezd, 2019. szeptember 22. vasárnap, 13:42
Férfi vízilabda BL - Nagy fölénnyel nyert az OSC a selejtezőben
Férfi BL, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:A-Híd OSC Újbuda - NC Vuliagmeni (görög) 11-3 (4-1, 3-0, 0-0, 4-2)

A magyar csapat kiválóan védekezett, mindössze három gólt kapott, és még úgy is nyolc találattal győzött, hogy a harmadik negyedben nem volt eredményes. A mezőny legjobbja az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Sava Randelovic volt négy góllal.

A visszavágót szerdán rendezik, a párharc győztese a BL főtáblájára kerül, ahol a magyar csapatok közül a címvédő Ferencváros és a Szolnok alanyi jogon szerepel. A csoportkör október 8-án rajtol.
velemenyezd, 2019. szeptember 21. szombat, 20:22
Jégkorong Erste Liga - Először nyert a Gyergyószentmiklós
A hazaiak először győztek a regionális sorozatban, így már az UTE az egyetlen nyeretlen a mezőnyben.

Eredmények (a szövetség honlapjáról):Gyergyói HK (román)-Újpesti TE 5-3 (1-0, 0-3, 4-0)SC Csíkszereda (román)-Hokiklub Budapest 7-1 (1-1, 2-0, 4-0)

Férfi kézilabda BL - Meglepően sima veszprémi vereség
Férfi BL, csoportkör, 2. forduló, B csoport:Telekom Veszprém-THW Kiel (német) 31-37 (13-16)---------------------------------------------

A veszprémi keretből Lékai Máté, Székely Márton, Pawel Paczkowski és Vuko Borozan maradt ki az európai szövetség által a hét rangadójának választott meccsen.

A német csapat Hendrik Pekeler vezérletével nagyszerűen kezdett, és 111 másodperc után már 3-0-ra vezetett, ráadásul a hazaiak világ- és Európa-bajnok kapusát, Sterbik Árpádot sérülés miatt le kellett cserélni. Az előző idényben BL-ezüstérmes Veszprémnek viszonylag hamar sikerült egyenlítenie (6-6), kilenc perccel később viszont ötgólos hátrányban volt, és a szünetben is magabiztosan vezetett a Kiel.

A második félidőben a norvég Harald Reinkind kiváló játékával menetelt a vendégcsapat, a házigazdáknál viszont hiányzott a hatékony védekezés és kapusteljesítmény, a támadásoknál pedig a jó irányítójáték. Két gólra fel tudott zárkózni a Veszprém, ekkor ellenfele ismét elhúzott, és végig magabiztosan
velemenyezd, 2019. szeptember 21. szombat, 19:32