2019. május 25. szombat | 21. hét | 145. nap | 01:58 | Orbán
Öttusa-vk - Alekszejev Tamara győzött Székesfehérváron
Az ezüstérmet a török Ilke Ozyuksel, a bronzot az orosz Anna Burjak harcolta ki.

A csapatban sorozatban háromszor világbajnok Alekszejev 2:19.27 perc alatt úszta le a 200 métert, ezzel 18. volt, a vívása viszont kiemelkedően jól sikerült, így két szám után már az élen állt. A szerdai selejtezőben tőle szokatlanul negatív mérleggel zárt, a döntőben viszont nagyszerűen ment neki a vívás, egyre-másra jöttek a győzelmek: 6-1-gyel kezdett, majd 19 asszó után 14 győzelme és öt veresége volt, a következő 16 párharcából pedig csak egyet veszített el. Élete legjobb eredményét érte el 29 megnyert asszóval.

"A selejtező után kicsit féltem, hogy nem fog menni a vívás. Azt tudtam, hogy nem a technikámmal van gond, fejben kell összeszedni magam. Így sikerült" - értékelt az MTI-nek a 2017-es vk-döntő győztese.

Eredményéhez még két pontot tett hozzá, mivel később a bónuszvívás során is megnyerte asszóját. Ebben a szakaszban a 36. helyezett vív az előtte végzővel, majd a győztes marad a páston, és így
velemenyezd, 2019. május 03. péntek, 19:32
BÉT - Esett a vezető részvények többsége
A részvénypiac forgalma 8 milliárd forint volt, a vezető részvények többsége gyengült a keddi záráshoz képest.

Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője az MTI-nek elmondta, az európai piacok alapvetően gyengélkedést mutatnak, miután az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed szerdai kamatdöntését követően az amerikai piacok is "lefordultak". A piac figyelme a monetáris politikai akciókról a vállalati jelentések, illetve egyéb gazdasági adatok felé fordult. Európából délelőtt gyenge feldolgozóipari adatok érkeztek, ami ugyancsak visszafogta a hangulatot. Hozzátette, a hazai parkett sem mutat érdemi erőt, a BUX mérsékelt mínuszban zárt. Valamennyi nagy papír ára csökkent, a Magyar Telekomot kivéve. Az amerikai piacokon nincs egyértelmű kép, iránykeresést látni, a technológiai papírok relatív erőt mutatnak.

A Mol árfolyama 20 forinttal, 0,60 százalékkal, 3296 forintra csökkent, 1,8 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 80 forinttal, 0,62 százalékkal, 12 720 forintra
velemenyezd, 2019. május 02. csütörtök, 17:43
Öttusa-vk - Két magyar a női döntőben Székesfehérváron
A szerdai selejtezőben - melyben 78 öttusázó, köztük 11 magyar indult - három csoportban zajlottak a küzdelmek a kosárlabda-szövetség edzőcsarnokában, a városi uszodában és a Bregyó-közi Atlétikai Centrumban. Mindegyikből az első tíz hely ért automatikusan finálét, a maradék hat helyet pedig a megszerzett pontszámok alapján töltötték fel. Az A-ban először vívtak, azután úsztak, a B-ben és a C-ben pedig fordított volt a sorrend a lövészetekkel kombinált futás előtt.

A döntős szereplést, a legjobb 36 közé jutást a hazaiak közül két versenyző harcolta ki az A csoportból: a tizedik helyen végző, csapatvilágbajnok Alekszejev Tamara automatikusan, míg a 11. helyet megszerző Réti Kamilla pontszám alapján. A másik két csoportból senki sem jutott tovább.

A válogatott alapemberei közül nem indult Földházi Zsófia, aki már korábban jelezte, hogy betegség és sérülés miatt kihagyja a székesfehérvári vk-t, valamint Kovács Sarolta, aki a hétvégén belázasodott és bár időközben javult az állapota, nem akarta
velemenyezd, 2019. május 01. szerda, 19:57
Budapesti tenisztorna - Valkusz Máté kiesett
A világranglistán 323. játékos eredetileg a 48. helyen álló Dusan Lajoviccsal találkozott volna élete első ATP-főtáblás mérkőzésén, ám a vasárnap Monte-Carlóban döntős szerb könyöksérülésre hivatkozva visszalépett. A helyére szerencsés vesztesként Jannik Sinner került, a 17 éves olaszt a szezon egyik felfedezettjének tartják, és idén már négy kisebb versenyt nyert.

A szerdai meccs rémálomszerűen indult Valkusz számára, ugyanis ellenfele bátor játékkal 5:0-ra elhúzott. Innentől a hazai kedvenc - aki hosszú betegeskedés után tért vissza - hozott még két gémet, de a szettet már nem tudta megmenteni. A folytatásban a 20 éves magyar lemásolta ellenfele korábbi teljesítményét, ugyanis ezúttal ő lépett meg 5:0-ra, ráadásul az olasz tinédzsernek ekkor már pillanatai is alig voltak. Valkusz agresszívebb stílusa a váratlanul egyoldalú második játszmában mutatkozott meg, és egy óra elteltével jöhetett az utolsó felvonás.

Ebben az újabb fordulat kissé a kedvét szegte a közönségnek, mivel Sinner néhány
velemenyezd, 2019. április 24. szerda, 20:47
Nevet váltott az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége
A tájékoztatás szerint a névváltást az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége szerdai közgyűlése megszavazta.

Éder Tamás, a FÉSZ elnöke a közleményben hangsúlyozta, az új névvel a modern élelmiszeripar hitvallást, a fogyasztói érdekek szem előtt tartását szeretnék közvetíteni.

A FÉSZ tagjai évi 1800 milliárd forint bruttó termelési értéket állítanak elő, a hazai mezőgazdasági árutermelés 50-55 százalékát vásárolják fel, az iparágban alkalmazott hazai munkaerő 75 százalékát foglalkoztatják.

A közlemény idézi Szöllősi Rékát, a FÉSZ ügyvezető igazgatóját, aki elmondta, hogy elindították a Hello Food programot, hogy segítsék a fogyasztókat eligazodni az élelmiszerekkel kapcsolatosan. A program első lépéseként reprezentatív kutatást indítanak, továbbá az ügyvezető igazgató heti blogban osztja meg gondolatait az élelmiszerekről, a fogyasztók pedig a program Facebook és Instagram oldalán írhatnak véleményeket.
Hatodszor rendezik meg a Nagy-Szín-Pad! tehetségmutatót
"A Nagy-Szín-Pad!-dal továbbra is ugródeszkát akarunk nyújtani azoknak a zenekaroknak, amelyek klubszinten már bizonyítottak és egyre jobban működnek. Az idei tehetségmutatóba jutott nyolc előadó legjobbja négy hazai fesztivál nagyszínpadán léphet fel 2019-ben és további értékes díjak várják a résztvevőket" - mondta Lobenwein Norbert, a verseny alapítója a Budapesten tartott szerdai sajtótájékoztatón.

Az idei nyolc indulót, a Follow the Flow-t, a KosziJankát, a New Level Empire-t, a Nomadot, a Stolen Beatet, a Useme-t, a USNK-t és a Bluebay Foxest egy több mint száz tagú szakmai grémium választotta ki. A négy elődöntőt május 8-tól 11-ig rendezik az Akvárium Klubban, a május 16-i fináléba hárman kerülnek. A zenekarok egyórás koncertjeit az M2 Petőfi TV élőben közvetíti.

Medvegy Anikó, az M2 Petőfi TV csatornaigazgatója arról beszélt, hogy nemcsak közvetítik a koncerteket, hanem egyfajta showműsor keretében be is mutatják a zenészeket. "A műsorral meg lehet szólítani azokat a nézőket is, akik
velemenyezd, 2019. április 24. szerda, 20:45
Budapesti tenisztorna - Búcsúzott a Borsos, Nagy páros
A szabadkártyás magyar duó szerdai bemutatkozása során a holland Robin Haasával és dán Frederik Nielsennel találkozott, akiket a negyedik helyen emeltek ki a szervezők. A keddi esőzések és 10 fokos hideg után ezúttal már nem lehetett panasz az időjárásra, ugyanis verőfényes idő és 18 fok várta a játékosokat, akiket legfeljebb a közelben ötpercenként felszálló kisrepülők zavarhattak meg.

A hazai kettős remekül kezdett, és 2:2-nél, majd 4:2-nél is elvette a rivális adogatását, miközben szinte hibátlanul dolgozott a hálónál, majd Nagy kiszerválta a szettet. A folytatásban rákapcsolt a holland-dán duó, amely 3:1-re és 5:2-re elhúzott, és 54 perc elteltével kiegyenlített.

A harmadik játszmát helyettesítő, tíz nyert pontig tartó döntő rövidítés hallatlan izgalmakat és látványos labdameneteket hozott. Egészen 8-8-ig fej fej mellett haladtak a párosok, majd Borsos adogatása az ellenfélé lett, és Haase egy ásszal lezárta az 1 óra 5 perces meccset.

"Egyenrangú ellenfelei voltunk Haasééknek, az első
velemenyezd, 2019. április 24. szerda, 20:42
Gulyás: a bérelt egészségügyi magánberendezések kiváltása a cél
arról, hogy 2011 óta az egészségügyi fejlesztések vidékre összpontosultak, ennek a ciklusnak az a feladata, hogy a budapesti egészségügyi infrastruktúra legalább felzárkózzon a vidékihez. Az egészséges Budapest programra több száz milliárd forintot kell fordítani, a források rendelkezésre állnak - mondta. Hozzátette, 700 milliárd forintos fejlesztésről van szó a fővárosi kórházak esetében a következő években.

Kérdésre beszélt arról, hogy Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere minden, a szerdai kormányülésre beterjesztett javaslatában megjelölte a forrásigényt, de jelezte azt is, hogy tudja, az ország teljesítőképességének hol vannak a határai.

Egy másik kérdésre elmondta, az Emberi Erőforrások Minisztériuma tárgyal a fogorvosokkal, akik a háziorvosi ellátás támogatásához képest kevésnek tartják finanszírozásukat.

Az ideális az lenne, ha az orvosok és az ápolónők is olyan jövedelmekkel rendelkeznének, hogy megszüntethető legyen a hálapénz, amely felett az elmúlt időben mindenki
velemenyezd, 2019. április 18. csütörtök, 13:41
Legyőzte a szlovénokat utolsó hazai felkészülési meccsén a jégkorong-válogatott
(17.), Selan (23.), Verlic (29.), Hebar (48.)

Korábban 32 alkalommal találkozott a magyar és a szlovén csapat, s jelentős volt a szlovén fölény: 25 sikerük és két döntetlen mellett ötször nyertek a magyarok. Legutóbb februárban a bledi felkészülési tornán saját közönségük előtt nyertek 4-1-re a szlovénok.

A vendégek keretéből négyen játszanak magyar csapatban: Ziga Pance (DVTK Jegesmedvék), Anze Kuralt (Fehérvár AV19), továbbá Anze Ropret és Andrej Hebar (UTE).

Nagy lendülettel kezdte a szerdai mérkőzést a házigazda, amely 36 másodpercen belül kétszer is eredményes volt: előbb Erdély Csanád vette be közelről a szlovén kaput, majd Wehrs Kevin lőtte be a korongot a hálóőr lábai között. Nagy Gergő iratkozott fel a góllövők közé, majd a szünethez közeledve emberelőnyben fokozták a nyomást a szlovénok: egy támadássorozat végén - amely alatt egymást követő két lövésnél is ütőt törtek a támadóik - szépítettek.Vay Ádám hatból öt kísérletet hárított az első harmadban, míg a szlovén kapura 14 lövés
velemenyezd, 2019. április 17. szerda, 21:26
Labdarúgó NB I - Király Gábor három mérkőzésre szóló eltiltást kapott
A klub honlapjának szerdai beszámolója felidézi: a szombati Ferencváros-Haladás (2-0) mérkőzés hetvenedik percében, az első hazai gólt követően Király azt reklamálta, hogy két FTC-játékos is lesen állt Lovrencsics Gergő lövésénél, egyikük - az ötösön, éppen a kapus előtt tanyázó Fernando Gorriarán - pedig kifejezetten zavarta a védésben.

Karakó Ferenc játékvezető először sárga lapot adott a magyar válogatottsági csúcstartónak, majd mivel tovább reklamált, kiállította. Azóta a televízió-felvételek segítségével bizonyosodott, hogy Királynak igaza volt, valóban lesen álltak a hazai futballisták, és Szabó Zsolt egykori FIFA-játékvezető is elismerte: szabálytalan volt a találat.

Az MLSZ fegyelmi bizottsága azért tiltotta el három bajnoki meccsre a kapust, mert a bírói jelentés szerint sértő kifejezést használt Karakó Ferencre, Király viszont azt nyilatkozta, egyetlen szitokszó, káromkodás sem hagyta el a száját.

"Nem hagyjuk annyiban az ítéletet, meghallgatást kérünk a fegyelmi bizottságtól,
velemenyezd, 2019. március 20. szerda, 21:39
Jégkorong Erste Liga - Egy győzelemre a döntőtől a Csíkszereda
A szerdai találkozót 2-2-es állásról várták az együttesek az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban: előbb a lila-fehérek nyertek kétszer saját közönségük előtt, majd Csíkszeredán született két hazai siker.

Ezúttal az újpestiek villámrajtot vettek: 20 másodperc elteltével vezetést szereztek. Az erdélyi együttes - mintegy száz szurkolója bíztatása mellett - egyenlített, emberhátrányban ritkán látható kontrát vezetve. Ezt követően három, fórból szerzett gólt láthatott az Újpesti Jégcsarnok közönsége: előbb a harmadban többször kísérletező Újpest, majd kétszer a Csíkszereda élt a kínálkozó lehetőséggel.

A második harmadban a játék képe inkább a Sport Club elképzelései szerint alakult, többet próbálkoztak az erdélyiek, ám gól nem esett.

A feszültebb záró felvonásban sem született találat, noha a hajrához közeledve a Csíkszeredának 1 perc 48 másodperces kettős emberhátrányt is át kellett vészelnie. A dudaszóhoz közeledve kisebb szóváltásba keveredtek a szurkolótáborok.

A fővárosiak
velemenyezd, 2019. március 20. szerda, 20:52
BÉT - Mérséklődött a BUX értéke
milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Nap közben a BUX és a vezető papírok árfolyama is nagyobb mértékben csökkent, főként a nyugat-európai részvénypiacok csökkenő árainak hatására. A piacokon bizonytalanságot okoztak a Brexit körüli fejlemények mellett, hogy az Amerikai Egyesült Államok és Kína közötti kereskedelmi konfliktus újabb fejleményei. Az is visszafogta a befektetőket, hogy várják az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed szerdai ülésének fejleményeit.

A nap végére azonban a hazai blue chipek többsége korrigálta a nap közbeni gyengélkedést, így a Magyar Telekom, a Mol és az OTP is pluszban tudott zárni. A bankrészvény és az olajpapír is eddigi legmagasabb záróárán fejezte be a szerdai kereskedést, a BUX-ot a Richter húzta le.

A Mol 16 forinttal, 0,48 százalékkal 3366 forintra erősödött, 2,7 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 40 forinttal, 0,31 százalékkal 12 840 forintra nőtt, forgalmuk 3,6
velemenyezd, 2019. március 20. szerda, 18:42