2019. augusztus 18. vasárnap | 33. hét | 230. nap | 03:44 | Ilona
Umagi tenisztorna - Balázs Attila hét meccslabdát hárítva győzött
A viadal honlapja szerint a világranglistán 208. játékos - aki a kétfordulós selejtezőből jutott fel a főtáblára - a nyitókörben a hazai közönség előtt szereplő Viktor Galoviccsal találkozott kedden. Korábbi egyetlen összecsapásukat a jelenleg a 197. helyen álló ellenfél nyerte 2017-ben a trentói challenger-tornán úgy, hogy Balázs a második szettben feladta a mérkőzést.

A második meccsükön a Davis Kupa-válogatott magyar remekül kezdett, és húsz perc elteltével 6:0-ra hozta a szettet. A szabadkártyás Galovic csak a nyolcadik játékban iratkozott fel az eredményjelzőre, majd 6:6-ig fej-fej mellett haladtak a játékosok, aztán a rövidítésben egy hajszállal az ellenfél volt jobb, aki Balázs kettős hibája után kiegyenlített.

A harmadik felvonást is szoros csata jellemezte, Galovicnak 5:3-nál és 5:4-nél két-két, 6:5-nél három meccslabdája volt, de a magyar teniszező mindegyiket hárította, majd a rövidítésben eldöntötte a mérkőzést, ami végül 2 óra 43 percig tartott.

A 30 éves Balázs
velemenyezd, 2019. július 16. kedd, 22:02
Roland Garros - Babos Tímea kiesett a nyitófordulóban
A magyar játékos azok után, hogy szerencsés vesztesként felkerült a selejtezőből a főtáblára, kedden a szabadkártyás ausztrál Priscilla Honnal csapott össze. Bő két hete, a franciaországi Cagnes-Sur-Merben rendezett torna nyolcaddöntőjében Babos nyerte kettejük meccsét 7:6, 7:6-ra.

Mostani összecsapásukat is a világranglistán 148., 26 éves soproni játékos kezdte jobban, 3:1-re, majd 5:3-ra ellépett, s az első játszmalabdáját kihasználva, 39 perc elteltével szettelőnybe került.

A folytatásban aztán magára talált a 21 éves rivális (132.), két hozott és egy elnyert adogatójátékkal 3:0-ra vezetett, és előnyét végig megtartva, 34 perc alatt kiegyenlített.

A döntő szett is Hon fölényét hozta, 2:1-nél és 4:1-nél is brékelte Babost, 5:1 után pedig kiszerválta a meccset, amely 1 óra 42 percig tartott.

A magyar teniszező eddig csak egyszer, 2016-ban "élte túl" a nyitókört a szezon második, salakpályás Grand Slam-versenyén.

Eredmény:

női egyes, 1. forduló (a 64 közé
velemenyezd, 2019. május 29. szerda, 06:52
Budapesti tenisztorna - Györe negyeddöntős
A világranglistán 33. vajdasági magyar játékos csütörtökön a szerencsés vesztesként főtáblára került Jannik Sinnerrel találkozott, a 17 éves olasz szerdán Valkusz Mátét búcsúztatta.

A rendkívül stabilan ütő Györe - a viadal ötödik kiemeltje - nagyon könynedén nyerte meg a meccset, melyen fiatal ellenfele csupán négy játékot tudott nyerni.

A pénteki negyeddöntőben ismét lesz magyar érdekeltség, a szabadkártyás Balázs Attila és a francia Pierre-Hugues Herbert találkozója leghamarabb 12.30 órakor kezdődik.

Eredmények:

nyolcaddöntő:

------------Györe (szerb, 5.)-Sinner (olasz) 6:3, 6:1

korábban:Cuevas (uruguayi)-Cilic (horvát, 1.) 5:7, 7:6 (8-6), 7:6 (7-3)Baszilasvili (georgiai, 4.)-Gojowczyk (német) 6:3, 0:6, 6:3Coric (horvát, 2.)-Haase (holland) 6:3, 4:6, 6:4Krajinovic (szerb)-Albot (moldovai, 8.) 7:5, 6:4Berrettini (olasz)-Bedene (szlovén) 7:6 (10-8), 6:2

A pénteki negyeddöntő programja:

----------------------------------11.00: Coric (horvát, 2.)-Krajinovic
velemenyezd, 2019. április 25. csütörtök, 20:59
Budapesti tenisztorna - Valkusz Máté kiesett
A világranglistán 323. játékos eredetileg a 48. helyen álló Dusan Lajoviccsal találkozott volna élete első ATP-főtáblás mérkőzésén, ám a vasárnap Monte-Carlóban döntős szerb könyöksérülésre hivatkozva visszalépett. A helyére szerencsés vesztesként Jannik Sinner került, a 17 éves olaszt a szezon egyik felfedezettjének tartják, és idén már négy kisebb versenyt nyert.

A szerdai meccs rémálomszerűen indult Valkusz számára, ugyanis ellenfele bátor játékkal 5:0-ra elhúzott. Innentől a hazai kedvenc - aki hosszú betegeskedés után tért vissza - hozott még két gémet, de a szettet már nem tudta megmenteni. A folytatásban a 20 éves magyar lemásolta ellenfele korábbi teljesítményét, ugyanis ezúttal ő lépett meg 5:0-ra, ráadásul az olasz tinédzsernek ekkor már pillanatai is alig voltak. Valkusz agresszívebb stílusa a váratlanul egyoldalú második játszmában mutatkozott meg, és egy óra elteltével jöhetett az utolsó felvonás.

Ebben az újabb fordulat kissé a kedvét szegte a közönségnek, mivel Sinner néhány
velemenyezd, 2019. április 24. szerda, 20:47
Budapesti tenisztorna - Búcsúzott a Borsos, Nagy páros
A szabadkártyás magyar duó szerdai bemutatkozása során a holland Robin Haasával és dán Frederik Nielsennel találkozott, akiket a negyedik helyen emeltek ki a szervezők. A keddi esőzések és 10 fokos hideg után ezúttal már nem lehetett panasz az időjárásra, ugyanis verőfényes idő és 18 fok várta a játékosokat, akiket legfeljebb a közelben ötpercenként felszálló kisrepülők zavarhattak meg.

A hazai kettős remekül kezdett, és 2:2-nél, majd 4:2-nél is elvette a rivális adogatását, miközben szinte hibátlanul dolgozott a hálónál, majd Nagy kiszerválta a szettet. A folytatásban rákapcsolt a holland-dán duó, amely 3:1-re és 5:2-re elhúzott, és 54 perc elteltével kiegyenlített.

A harmadik játszmát helyettesítő, tíz nyert pontig tartó döntő rövidítés hallatlan izgalmakat és látványos labdameneteket hozott. Egészen 8-8-ig fej fej mellett haladtak a párosok, majd Borsos adogatása az ellenfélé lett, és Haase egy ásszal lezárta az 1 óra 5 perces meccset.

"Egyenrangú ellenfelei voltunk Haasééknek, az első
velemenyezd, 2019. április 24. szerda, 20:42
Budapesti tenisztorna - Györe nyert, Valkusz szerdán játszik
majd magabiztosan hozta a szettet. A folytatásban a közönségből "hajrá, Laci" kiabálásokkal bíztatott teniszező ismét lépéselőnybe került, csakhogy Gulbis visszazárkózott, aki a játszmát lezáró rövidítést két meccslabdát hárítva nyerte. Az utolsó felvonásban hatalmas küzdelem zajlott a pályán, az újabb tie-breaket viszont Györe nyerte. Az összecsapás három órán át tartott.

Mivel ekkor már sötétedni kezdett a viadal helyszínén, a szervezők szerdára halasztották a keddi program zárómeccsét a szabadkártyás Valkusz Máté és az olasz Jannik Sinner között.

Valkusz edzője, Kuhárszky Zoltán felemás érzésekkel beszélt arról, hogy a vasárnap Monte-Carlóban döntős szerb Dusan Lajovic visszalépett, s helyette szerencsés vesztesként Sinner került szembe tanítványával:

"Lehet, hogy Lajovicot most el lehetett volna kapni, hosszú hét van mögötte" - mondta a tréner az MTI-nek. "Ez a 17 éves olasz fiú viszont az év egyik felfedezettje, idén már négy kisebb tornát nyert, úgyhogy biztosan nem lesz könnyű ellene" -
velemenyezd, 2019. április 23. kedd, 20:11
Budapesti tenisztorna - Új ellenfelet kapott Valkusz Máté
A szervezők közlése szerint a múlt héten Monte-Carlóban döntős szerb döntése nyomán a szabadkártyás magyar játékos a szerencsés vesztesként főtáblás olasz Jannik Sinnerrel csap össze a 16 közé jutásért 16.30 körül.

Előtte Balázs Attila 13 óra után mérkőzik a lengyel Hubert Hurkaczcal.
velemenyezd, 2019. április 23. kedd, 11:41
Budapesti férfi tenisztorna - Valkusz kiesett párosban
A 20 éves magyar játékos neves partnerrel lépett pályára a Sport11 Sportcentrumban, ugyanis a 42 éves Zimonjic párosban és vegyespárosban nyolc Grand Slam-tornát nyert meg, és volt páros világelső is. A hétfői meccsen azonban a brit Skupski fivérek, Ken és Neal kezdtek jobban, és 19 perc alatt 6:0-lal besöpörték az első szettet.

A nyolcadik játékban aztán meglett a szabadkártyás magyar-szerb duó első gémje, s innentől kiegyenlítetté vált a küzdelem. A játszmát lezáró rövidítésben Valkuszék 2-2 után csak két pontot tudtak nyerni, így 1 óra 4 perc elteltével az ellenfél ünnepelhetett.

A párosok küzdelmeiben hazai részről még a szabadkártyás Nagy Péter, Borsos Gábor duó lesz érdekelt.

Egyesben a világranglistán 323. Valkuszra nehéz feladat vár, ugyanis a vasárnap Monte-Carlóban döntős szerb Dusan Lajoviccsal (24.) találkozik élete első ATP-főtáblás mérkőzésén.

Ami a hétfői egyes meccseket illeti, kiesett a hetedik helyen kiemelt kazah Mihail Kukuskin, a két éve döntős szlovén
velemenyezd, 2019. április 22. hétfő, 15:31
Budapesti női tenisztorna - Stollár Fanny is kiesett
szerváját. A 2015-ös Australian Openen nyolcaddöntős amerikai azonban rögtön visszabrékelt, majd 4:1-re elhúzott, miközben Stollárnak csak felvillanásai voltak. A magyar teniszező ezután sem találta a ritmust, sok volt a pontatlanság a játékában, ennek ellenére 1:5 után két meccslabdát hárított, és 3:5-re szépített. Brengle a következő szervagémjét már megnyerte, s ezzel az 1 óra 25 perces mérkőzést is.

A BOK Csarnokban zajló torna egyes versenyében ezzel elfogytak a magyarok, mivel a szintén szabadkártyás Bondár Anna kedden, a selejtezőből főtáblára jutott Arn Gréta pedig szerdán kora délután búcsúzott.

A szerdai programban előzőleg a címvédő és első helyen kiemelt belga Alison Van Uytvanck két szettben verte a világranglista második helyén is megfordult orosz Vera Zvonarjovát, míg a hatszoros WTA-tornagyőztes német Andrea Petkovic a vártnál kisebb küzdelemben kapott ki a mindössze 17 éves orosz Anasztaszja Potapovától.

Eredmények:

1. forduló (a 16 közé jutásért):
velemenyezd, 2019. február 20. szerda, 18:52
Budapesti női tenisztorna - Bondár Anna szettelőnyről kikapott
értékelte a történéseket az MTI-nek:

"Az első szett után edzőm, Bardóczky Kornél is érezte, hogy kicsit görcsösek az első szerváim, és próbált megnyugtatni, de sajnos nem állt össze utána a játékom, és az alapvonalról is többet rontottam. Az ellenfelem ráadásul jobb volt a kihegyezett szituációkban" - fejtette ki, hozzátéve, mindig tanulságos egy magasabban rangsorolt riválissal játszani, és ebből a meccsből is sok mindent tud majd hasznosítani a jövőben.

A további főtáblás magyarok közül a szabadkártyás Stollár Fanny és a selejtezőből feljutott Arn Gréta szerdán lép pályára az első fordulóban a BOK Csarnokban.

Eredmények:

--------------------------------Sorana Cirstea (román)-Bondár Anna 4:6, 6:3, 6:4Kozlova (ukrán)-Larsson (svéd, 7.) 6:1, 6:1Swiatek (lengyel)-Danilovic (szerb) 6:3, 6:0Rogyina (orosz)-Tomova (bolgár) 6:0, 4:6, 6:2Smitkova (cseh)-Bonaventure (belga) 4:6, 6:3, 6:2Blinkova (orosz)-Vihljanceva (orosz) 3:6, 6:4,
velemenyezd, 2019. február 19. kedd, 19:41
Budapesti női tenisztorna - Bondár és Gálfi búcsúzott párosban
A szabadkártyás hazai duó a második helyen kiemelt Irina Begu, Galina Voszkobojeva román, kazah kettőssel találkozott az első fordulóban. A versenynap zárómérkőzése negyed tízkor kezdődött el a BOK Csarnokban, és egy-egy megnyert szettet követően döntő rövidítésbe torkollott. Ez több mint negyedórán át tartott, a két páros végig fej fej mellett haladt, végül az ellenfél értékesítette második meccslabdáját, lezárva az 1 óra 15 perces összecsapást.

Ami a páros verseny többi magyar résztvevőjét illeti, Stollár Fanny a brit Heather Watsonnalaz oldalán indul - őket harmadikként emelték ki a szervezők -, míg Jani Réka partnere a svéd Cornelia Emily Lister lesz.

Eredmény:

páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):

-----------------------------------------------Irina Begu, Galina Voszkobojeva (román, kazah, 2.)-Bondár Anna, Gálfi Dalma 6:3, 1:6, 11-9 - döntő rövidítés
velemenyezd, 2019. február 18. hétfő, 22:53
Davis Kupa - Kohlschreiber legyőzte Szintait, 5-0-ra nyertek a németek
sorozatban hét labdamenetet veszített, így végül Kohlschreiber ünnepelhetett. A találkozó 1 óra 38 percig tartott.

A magyar és a német együttes 1936 óta hatodszor találkozott egymással a DK-ban, s a németek már 4-2-re vezetnek.

A Davis Kupa idei reformja nyomán a 12 selejtező győztesei - köztük a németek is - részt vehetnek novemberben a 18 csapatos madridi döntőben, amelynek már biztos résztvevője az előző évben elődöntős horvát, francia, spanyol és az amerikai válogatott, valamint a szabadkártyás argentin és brit csapat.

A magyar válogatott szeptemberben osztályozót játszik majd a világcsoportban maradásért.

Eredmény:

DK-selejtező, Frankfurt:Németország-Magyarország 5-0 - végeredmény------------------------------------------Philipp Kohlschreiber-Szintai Dávid 6:7 (5-7), 6:3, 10-5 - döntő rövidítés

korábban:Alexander Zverev-Borsos Gábor 6:3, 6:4Jan-Lennard Struff, Tim Pütz-Nagy Péter, Borsos Gábor 6:2, 6:3

pénteken játszották:Philipp Kohlschreiber-Piros
velemenyezd, 2019. február 02. szombat, 21:49