2019. október 17. csütörtök | 42. hét | 290. nap | 10:04 | Hedvig
Hongkongi tüntetések - NBA: megtartják a sanghaji mérkőzést
Mindezt az NBA a meccset népszerűsítő videóval erősítette meg, amit a kínai Twitternek is nevezett Weibo mikroblog oldalán tett közzé csütörtökön.

Daryl Morey, a Houston Rockets igazgatója október 6-án Twitter-oldalán tett ki egy képet ezzel az aláírással: Harcoljatok a szabadságért, álljatok ki Hongkong mellett. Adam Silver NBA-főigazgató kedden - a szólásszabadságot hangsúlyozva - kiállt a klubigazgató mellett, mire a kínai állami televízió (CCTV) bejelentette: felfüggeszti az NBA előszezonos mérkőzéseinek közvetítését.

A keddre és szerdára tervezett NBA eseményeket ezt követően törölték. A Los Angeles Lakers és a kínai tulajdonban lévő Brooklyn Nets ugyan az eredeti terveknek megfelelően összecsapnak csütörtökön, majd szombaton visszavágót játszanak a dél-kínai Sencsenben, de ezeket a mérkőzéseket sem a kínai állami televízióban, sem pedig a Tencent kínai technológiai óriás tulajdonában lévő, élő közvetítéseket biztosító felületeken nem fogják tudni nyomon követni a kínai szurkolók. A két
velemenyezd, 2019. október 10. csütörtök, 11:51
Kunsan Kupa - Ötödik lett a magyar csapat
Bíró Attila szövetségi kapitány együttese - a magyar szövetség honlapja alapján - a szombati helyosztón kilenc góllal, 12-3-ra múlta felül a házigazdák csapatát.

"A hat lejátszott kunsani mérkőzést egybevetve azt mondhatom, most játszottunk a legjobban, elöl és hátul egyaránt jó teljesítményt nyújtottunk. A tornán szélsőséges volt az összes csapat játéka, a sanghaji világliga szuperdöntőn nekünk is kiegyensúlyozottabban kell pólóznunk" - értékelt a szakember, aki hamarosan megnevezi azt a 13 játékost, aki Sanghajba utazik, ahol kedden Kanada ellen kezd a magyar válogatott.

A nyolccsapatos kínai torna nyitányán a budapesti világbajnokságra készülő magyarok 7-6-ra kikaptak a görögöktől, majd 18-13-ra legyőzték a japánokat, aztán 9-7-re az ausztrálokat. Így a csoport második helyén végeztek, a negyeddöntőben azonban 14-9-es vereséget szenvedtek az olimpiai bronzérmes oroszoktól. Az 5-8. helyért rendezett csatározás első meccsén 15-6-ra múlták felül a japán csapatot.
velemenyezd, 2017. június 03. szombat, 14:53
Női vízilabda világliga - Magyar búcsú győzelemmel
első negyedben 3-0-s előnyre tett szert. A franciák második negyedbeli szépítő találata után (1-3) még egyszer szorosabb volt az állás (2-4), utána viszont fokozatosan nőtt a különbség, elsősorban a védekezésben és támadásban egyaránt kiválóan teljesítő Menczinger Kata és a csapatkapitány, Takács Orsolya révén.

A félidőben 7-2-es magyar vezetést mutatott az eredményjelző, a harmadik negyed végén pedig már hét góllal volt jobb a vendéggárda (3-10). A befejező nyolc percben is a magyarok uralták a mérkőzést, amelynek a hajrájában meglett a tízgólos különbség is, és csaknem megismétlődött a győri végeredmény, miután ezúttal 14-4-gyel zártak a csapatok. A magyar válogatott helyzetén a siker nem változtatott, az már a befejező forduló előtt eldőlt, hogy harmadiknál sem jobb, sem rosszabb nem lehet, azaz nem juthat tovább a sanghaji döntőbe. A csoportelsőséget a késő esti olasz-orosz összecsapás dönti el. Az állás az Olaszország-Oroszország mérkőzés előtt: 1. Olaszország 12 pont/5 mérkőzés, 2. Oroszország
velemenyezd, 2015. április 21. kedd, 20:53
Vízilabda Eb - Kéne a férfibronz is - de meglesz-e?
súroló teljesítményt nyújtottak, úgyhogy összességében a csapat is maximum közepesnek nevezhető."

"Sajnos az egész mérkőzésre jellemző volt - folytatta a kapitány -, hogy az emberelőnyök felét úgy lőtték be, hogy már megvoltunk, és valahogy mindig volt valaki, aki egy ütemet késett a hátrányból szoros emberfogásra történő átállással, ami szintén a játék része. Tehát ezek a fajta hibák is valószínűleg abból jönnek, amit mondtam, hogy közepesen játszottunk."

Ami a harmadik helyről határozó mérkőzést illeti, a szakvezető ekképpen fogalmazott:

"Azt kell mondjam, hogy nem könnyű a helyzetünk, mert úgy érzem, az olaszok a négygólos "magabiztos vereségükkel" pszichésen jobb helyzetben vannak, nekik a bronz most egy préda. Nekünk a bronz ma egy vigaszdíjnak tűnik, holnap fél kettőre nekünk is prédának kell tűnjön, különben vigaszdíj se lesz belőle. Úgyhogy most minden eszközt megragadok ahhoz, hogy felrázzam a fiúkat, meglátjuk az eredményét. Hozzá kell tegyem, hogy legeslegjobban - túl a
velemenyezd, 2012. január 29. vasárnap, 07:03
4. lett a férfi csapat VB 2011
Magyarország - Horvátország11:12 2:5, 2:3, 5:3, 2:1)

.....
Gólszerzők:
Varga Dénes 3, Biros Péter 3, Hosnyánszky Norbert 1, Kiss Gergely 1, Steinmetz Ádám 1, Hárai Balázs 1, Madaras Norbert 1

Nem sikerült megszereznünk a bronzérmet a sanghaji vb-n. A mérkőzés elején elhúztak a horvátok több góllal, a végén túl későn eszméltünk, és ez már késő volt, végül egy góllal jobbnak bizonyult ellenfelünk. A Kemény-legények az első negyedben nagyon visszafogodtan kezdtek, és mintha bennük lett volna a szerbek elleni elődöntő. A fordulásra 4:8 volt az állás, és még mindig nem játszottak jól Birosék. A harmadik negyedben felzárkóztunk két találatra, és a mérkőzés végén támadhattunk az egyenlítésért is, azonban nem sikerült hosszabbításra mentenünk a mérkőzést, így a horvátoké lett a bronzérem, mi pedig negyedikek lettünk a sanghaji vb-n.

Kemény Dénes
maroka, 2011. július 30. szombat, 12:15
Magyarország-Kuba 12-7 Sanghaj
Magyarország-Kuba 12 - 7 (4-2, 2-3, 5-0, 1-2)

A magyar góldobók:
Czigány 3, Bujka, Keszthelyi, Takács 2-2, Antal, Menczinger, Szücs 1-1
........................

A 9. helyen zárt Merész András csapata a sanghaji vizes világbajnokságon, miután utolsó mérkőzését megnyerte a kubaiak ellen.
A befejező játékrészben azért kubai találat is született (kettő is), a végkifejlet azonban nem lehetett kérdéses: győzött - a hajrában még Takács volt eredményes - a magyar válogatott (12-7), s a kínai vb kilencedik helyén végzett.
"Azt kértem a lányoktól, hogy élvezzék a mérkőzést, de nem hiszem, hogy élvezték... A vb végére még azok is elkészültek az erejükkel, akikről nem gondoltam volna. A csapat játékereje, sajnos, jelen pillanatban a 9. helyre elég" - értékelt Merész András szövetségi kapitány
Horrás hír 24 2011.07.27. 06:46
maroka, 2011. július 27. szerda, 10:00
Sanghaj Női vízilabda
temették az együttest. Most már elhiszik, el kell hinniük a lányoknak, hogy tudnak vízilabdázni - márpedig tudnak, ez egyetlen percig sem lehet kérdéses.
Szívvel teli csapatmunka volt ez, és ugyan a döntetlennel ugyanúgy a harmadik helyen zártunk, mintha kikaptunk volna, mégis boldog vagyok, és büszke a csapatra. Saját harcmodorában vettük fel a versenyt az olimpiai bajnokkal, ami tudatos volt, hiszen az amerikaiak ellen valamiért nem működött a zónánk. Nüanszokon múlt, hogy nem nyertük meg a mérkőzést.
Az ausztrálok semmivel sem erősebbek a hollandoknál, sőt fizikailag talán sebezhetőbbek is, azaz nem aggódom.
A lényeg, hogy ellenük is ugyanígy, ugyanilyen lelkesen, ugyanilyen hittel játsszunk, és úgy jöjjünk ki a vízből a találkozó után, hogy mindent megtettünk, ami tőlünk tellett. Mert ma, a hollandok ellen így történt, és ez nagy örömmel tölt el! "

Szücs Gabriella:
"Az amerikaiak elleni mérkőzés után nagyon magunk alatt voltunk, de a kapitány segítségével

Ausztrália-Szerbia 1-1 (0-0)
A csoport állása: 1. Argentína 3 pont, 2. Ausztrália és Szerbia 1-1 (1-1), 4. Elefántcsontpart
0
B csoport:
Tiencsini Stadion:
Hollandia-Nigéria 0-0

Egyesült Államok-Japán 1-0 (0-0)
A csoport állása: 1. Egyesült Államok 3 pont, 2. Hollandia és Nigéria 1-1 (0-0), 4. Japán
0
C csoport:
Vuliho (Wulihe) Stadion, Senjang:
Kína - Új-Zéland 1-1 (0-0)

Brazília-Belgium 1-0 (0-0)
A csoport állása: 1. Brazília 3 pont, 2. Kína és Új-Zéland 1-1 (1-1), 4. Belgium
0
D csoport:
Csinhuangtaói Stadion:
Koreai Köztársaság-Kamerun 1-1 (0-0)

Olaszország-Honduras 3-0 (2-0)
A csoport állása: 1. Olaszország 3 pont, 2. Koreai Köztársaság és Kamerun 1-1 (1-1), 4. Honduras 0
karoly49, 2008. augusztus 10. vasárnap, 20:30