2020. április 01. szerda | 14. hét | 92. nap | 07:58 | Hugó
Női kézilabda NB I - Gyurka János lesz a Mosonmagyaróvár edzője
Az MKC honlapjának szerdai beszámolója felidézi, hogy a korábbi 191-szeres válogatott átlövő Németországban kezdte az edzői pályafutását, majd irányította a Veszprém női csapatát, az osztrák Hypo együttesét, később a Nemzeti Kézilabda Akadémián és a férfi juniorválogatottnál tevékenykedett. Az 58 éves szakember a legmagasabb nemzetközi edzői minősítéssel rendelkezik.

A jelenlegi vezetőedző, Bognár Róbert a klub utánpótlás-igazgatója lesz a jövőben.

A játékosok közül a világbajnokok brazil Karoline de Souza, valamint Laura Popa és Ferenczi Annamária távozik, de Maria Holesová és Dányi Bernadett sorsa is bizonytalan. Az érkezők között van a német TuSies Metzingen magyar-osztrák kettős állampolgárságú irányítója, Kovács Patrícia, a Ferencváros kapusa, Szemerey Zsófia, a Dunaújváros beállója, Sirián Szederke, az MTK irányítóként és átlövőként is bevethető játékosa, Tóth Eszter, továbbá a Szent István SE balszélsője, Stranigg Zsófia.
velemenyezd, 2020. március 25. szerda, 18:13
A férfi kézilabda NB I-ben indulna a Dinamo Bucuresti
Ovidiu Semen klubmenedzser kedden elmondta, azért döntöttek így, mert a román szövetség (FRH) határozata értelmében a következő idénytől csapatonként legfeljebb három olyan játékos szerepeltetésére lesz lehetőség, aki nem európai uniós állampolgár. A bukarestieknek jelenleg nyolc ilyen kézilabdázójuk van.

"Ha ezt a döntést nem lehet megváltoztatni, a következő szezonban már nem veszünk részt a román bajnokságban, és az egyik környező ország, valószínűleg Magyarország élvonalában indulunk" - idézi Ovidiu Sement a román TVR Sport honlapja.

Hangsúlyozta, miután egykori játékosuk, a 2009 februárjában meggyilkolt Marian Cozma évekig Veszprémben szerepelt, nagyon jó a kapcsolatuk a klubbal. Már kapcsolatba is léptek a magyar szövetséggel, hogy mielőbb megoldást találjanak a problémájukra.

A Dinamo a mostani szezonban a Bajnokok Ligája alsó ágán szerepelt, a rájátszásban elbúcsúztatta a portugál Sporting CP együttesét, a negyeddöntőbe kerülésért pedig a Paris Saint-Germain lesz az
velemenyezd, 2020. március 03. kedd, 14:11
Női kézilabda EHF Kupa - Francia ellenfelet kapott a címvédő Siófok
A keddi bécsi sorsoláson az is eldőlt, hogy a siófokiak hazai pályán játszhatják a visszavágót a francia bajnokság legutóbbi negyedik helyezettje ellen.

Az Érd az orosz Kubany Krasznodar együttesével találkozik, amely tavasszal bronzérmes lett hazája élvonalában. A magyar csapat az első mérkőzésen lesz házigazda, ahogyan a Debrecen is a szerb bajnok ZORK Jagodina ellen.

A Vác ismét összekerült a török bajnok Kastamonu Belediyesi GSK együttesével, amellyel szemben két évvel ezelőtt elbúcsúzott, ugyancsak a harmadik körben.

Az első mérkőzéseket november 9-én és 10-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik. A párharcok győztesei a 16 csapatos csoportkörbe jutnak.

A Debrecen a német TSV Bayer 04-Werkselfen, a Vác pedig az osztrák Hypo Niederösterreich csapatát búcsúztatta kettős győzelemmel a második fordulóban, a Siófok és az Érd pedig most csatlakozik a mezőnyhöz.

A mostani az EHF Kupa utolsó idénye, mert a sorozatot jövőre átszervezik és Európa-liga névre keresztelik.

A
velemenyezd, 2019. október 22. kedd, 11:31
Női kézilabda EHF Kupa - Kettős győzelemmel jutott tovább a Debrecen
A DVSC hazai pályán 35-27-re múlta felül német ellenfelét a párharc első meccsén múlt szombaton.

Eredmény,

Női EHF Kupa, selejtező, 2. forduló, visszavágó:TSV Bayer 04-Werkselfen (német) - DVSC Schaeffler 31-34 (16-15)----------------------------------------------------------- ---

Továbbjutott: a Debrecen, kettős győzelemmel, 69-58-as összesítéssel.

A magyar csapat megnyugtató előnnyel érkezett Leverkusenbe, és már az első félidőben látszott, hogy a hazaiak nem fogják tudni a maguk javára fordítani a párharcot. Szinte végig felváltva vezettek a csapatok, a szünetben éppen a Bayer állt jobban egy góllal.

A 36. percben már három találat volt a Bayer előnye, ezt követően viszont a Debrecen 7-0-s sorozatot produkált, és ezzel biztosította, hogy kettős győzelemmel jusson tovább. A folytatásban is kevesebbet hibáztak a vendégek, és az egyaránt öt gólig jutott Bordás Réka, Kovács Anna, Bulath Anita trió vezérletével végül magabiztosan nyert.

Az Érd és a címvédő Siófok a selejtező
velemenyezd, 2019. október 20. vasárnap, 17:52
Női kézilabda EHF Kupa - A Vác kettős győzelemmel jutott tovább
A váciak a párharc első meccsén, egy héttel ezelőtt, hazai pályán 26-22-re diadalmaskodtak.

Női EHF Kupa, selejtező, 2. forduló, visszavágó:Hypo Niederösterreich (osztrák)-Váci NKSE 23-29 (12-16)-------------------------------------------------------

Továbbjutott: a Vác, kettős győzelemmel, 55-45-ös gólkülönbséggel

Rendre a magyar együttes vezetett hol egy, hol két góllal, a 11. percben volt először az előny az osztrákoknál (7-6). Nem sokáig, mert a 19. percben már megint a Vác állt jobban (8-11), a szünetre pedig négygólos vendégvezetésnél vonultak el acsapatok (12-16).

A második félidőben kéttalálatnyinál közelebb egyszer sem tudtak jutni a házigazdák, a játékrész közepén öt, a végén pedig hat gólra nőtt a különbség.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a váci Kácsor Gréta volt, akinek 16 lövéséből 14 kötött ki a hálóban.

Az Érd és a címvédő Siófok a selejtező harmadik fordulójában csatlakozik az EHF Kupa mezőnyéhez. A sorsolást kedden délelőtt rendezik
velemenyezd, 2019. október 19. szombat, 19:52
Női kézilabda EHF Kupa - Előnyben a Debrecen is
A visszavágót jövő vasárnap rendezik Leverkusenben.

Eredmény, 2. forduló, 1. mérkőzés:DVSC Schaeffler - TSV Bayer 04-Werkselfen (német) 35-27 (16-15)----------------------------------------------------------- ----

Az első félidőben gyakorlatilag fej fej mellett haladtak a csapatok, a hazaiak egygólos előnnyel vonultak pihenőre.

A fordulást követően a Debrecen néhány perc után ellépett ellenfelétől és fokozatosan növelte előnyét, a 46. percben már tízgólos volt a különbség, végül ebből nyolcat sikerült megőrizni a visszavágóra.

A magyar csapat legjobbja a hétgólos Bulath Anita volt, Kovács Anna és a montenegrói Jelena Despotovic hat-hat gólt lőtt.

Az Érd HC és a címvédő Siófok KC a selejtező harmadik fordulójában csatlakozik a mezőnyhöz.

korábban:Váci NKSE-Hypo Niederösterreich (osztrák) 26-22 (15-11)
velemenyezd, 2019. október 12. szombat, 20:54
Női kézilabda EHF Kupa - Váci előny a Hypo ellen
A visszavágót egy hét múlva rendezik Maria Enzersdorfban.

Eredmény, 2. forduló, 1. mérkőzés:Váci NKSE-Hypo Niederösterreich (osztrák) 26-22 (15-11)-------------------------------------------------------

A hazaiak az első félidőben kevesebb, a másodikban annál több hibával játszottak, így hiába vezettek a szünet előtt hét góllal is (15-8),a végén be kellett érniük négytalálatnyi különbséggel. Ezzel együtt a továbbjutásra esélyesebb a Vác, amelynek a szombati meccsen a hatszor eredményes Lakatos Rita volt a legeredményesebb játékosa.

később:DVSC Schaeffler - TSV Bayer 04-Werkselfen (német) 19.00
velemenyezd, 2019. október 12. szombat, 16:54
Kézilabda EHF Kupa - Osztrák ellenfele lesz a Vácnak
Az európai szövetség bécsi székházában kedden tartották a selejtező első és második fordulójának sorsolását. Az első körben magyar csapat a férfiaknál és a nőknél sem lesz érdekelt.

A nőknél a második fordulóban a Váci NKSE ellenfele az osztrák bajnok WAT Atzgersdorf és az ezüstérmes Hypo Niederösterreich párharcának továbbjutója lesz. A Hypo 42 év után veszítette el a bajnoki címet idén májusban.

A Debreceni VSC a német TSV Bayer Leverkusen vagy a ciprusi AC Lacia együttesével találkozik. Az első meccseket október 12-én vagy 13-án Magyarországon, a visszavágókat egy héttel később idegenben rendezik.

Az Érd HC, valamint a címvédő Siófok KC a novemberi harmadik körben csatlakozik, annak a győztesei kerülnek a január elejétől február végéig tartó csoportkörbe.

A férfi mezőny második fordulójában a Csurgói KK ellenfele a török bajnoki ezüstérmes CIP Travel Antalyaspor vagy a román élvonalban második helyezett Dobrogea Sud Constanta csapata lesz. A párharc első mérkőzését október 5-én
velemenyezd, 2019. július 16. kedd, 12:42
Első fokon elmarasztaló ítéletet hoztak Sanader volt horvát kormányfő egyik ügyében
Ivo Sanadert a Hypo Bank perének újratárgyalásában azzal vádolták, hogy külügyminiszter-helyettesként 3,6 millió kuna (mintegy 157 millió forint) jutalékot fogadott el az osztrák banktól, miután az jóváhagyott Horvátország számára hitelt külképviseleti épületek megvásárlására. Mivel Horvátország akkor háborúban állt, Sanadert háborús nyerészkedéssel is megvádolták. A bíróság a 3,6 millió kuna visszafizetésére is kötelezte a volt kormányfőt.

Sanadert korábban ebben az ügyben jogerősen is elítélték. A Hypo Bank- és a Mol-INA-ügyek egyesített perében a Zágráb megyei bíróság 2012 novemberében nem jogerősen tíz év börtönbüntetésre ítélte háborús nyerészkedés, hivatali visszaélés és vesztegetés miatt. A legfelsőbb bíróság a büntetést 2014-ben jogerősen nyolc és fél évre enyhítette. A volt horvát miniszterelnök ezt követően eljárási hibák miatt az alkotmánybírósághoz fordult jogorvoslatért, a taláros testület pedig újratárgyalást rendelt el. A két ügyet jelenleg külön tárgyalják.

Mol-INA ügyben
velemenyezd, 2018. október 22. hétfő, 15:11
Az Eximbank vezérigazgatója halt meg Ausztriában, a flachaui sípályán
Az APA osztrák hírügynökség számolt be arról, hogy holtan találtak egy magyart szombat délután Flachau im Pongau egyik sípályáján. A férfi újraélesztésére tett kísérletek sikertelenek voltak.

A magyar síelőre a felvonóknál találtak rá társai, akik értesítették a pályamentőket. Anton Santner, a Snow Space Salzburg síparadicsom szóvivője elmondta, hogy a mentőcsapatok két percen belül a helyszínen voltak. Néhány perc múlva egy orvos is megérkezett, de már nem tudták megmenteni a férfit.

Urbán Zoltánt a Külgazdasági es Külügyminisztérium saját halottjának tekinti, az ilyenkor szükséges konzuli intézkedések folyamatban vannak. A minisztérium minden dolgozója osztozik a család fájdalmában - olvasható a tárca közleményében.

Urbán Zoltán 1960-ban született, 1990 óta dolgozott a bankszakmában. 1997-2001 között a Hypo Vereinsbank Hungária ügyvezető igazgatója, 2001-2002 között a Magyar Fejlesztési Bank vezérigazgató-helyettese, majd 2003-2004 között a Dresner Bank Hungaria ügyvezető igazgatója
velemenyezd, 2017. december 31. vasárnap, 12:57
Kézilabda BL - Nehéz csoportban a Veszprém és a címvédő Győr is
A ljubljanai ceremónián eldőlt, hogy a győriek - az előző idényhez hasonlóan - az orosz Rosztov-Donnal és a dán Midtjyllanddal mérkőznek a minél jobb helyezésért, míg a csoport negyedik tagja ezúttal a francia Brest lett.

A tavasszal negyeddöntős Ferencvárosra a BL-ezüstérmes macedón Vardar Szkopje, továbbá a norvég Larvik és a második selejtezőtorna győztese vár - ez a német Thüringer HC, a svéd Höörs, az osztrák Hypo NÖ és a spanyol Mecalia Atlético Guardés közül kerül ki. A selejtezőtornát szeptember 9-én és 10-én rendezik.

A csoportkör október 6-án kezdődik és november 19-ig tart, a kvartettekből az első három jut a következő szakaszba.

A férfiak sorsolásán az előző idényben bronzérmes Telekom Veszprém a két évvel ezelőtti első Kielcével, az egyik leggazdagabb klubnak számító PSG-vel, az Aalborggal, a Breszttel, a Celjével, valamint két német együttessel, a Flensburggal és a Kiellel került azonos csoportba, azaz nem számíthat könnyű összecsapásokra. Érdekesség, hogy a veszprémiek új
velemenyezd, 2017. június 30. péntek, 22:33
Női kézilabda BL - Az eddigi magyar döntősök, út a fináléig
szerepelt az elődöntőben, de korábban - az elmúlt három évben - mindig kikapott, és végül bronzéremmel zárt, tehát ez lesz az első BL-döntője.

Az eddigi magyar érdekeltségű BEK-, illetve BL-döntők:1965: HG Köbenhavn (dán)-Bp. Spartacus 21-16 (első mérkőzés: 14-6, visszavágó: 7-10)1971: Szpartak Kijev (szovjet)-Ferencvárosi TC 11-91978: TSC Berlin (NDK-beli)-Vasas SC 19-141979: Szpartak Kijev-Vasas SC 27-26 (13-17 és 14-9)1982: Vasas SC-Radnicki Beograd (jugoszláv) 50-43 (29-19 és 21-24)1993: Hypo NÖ (osztrák)-Vasas SC 40-25 (17-14 és 23-11)1994: Hypo NÖ-Vasas SC 45-39 (20-18 és 25-21)1999: Dunaferr SE-Krim Ljubljana (szlovén) 51-49 (25-23 és 26-26)2002: Kometal Szkopje (macedón)-Ferencváros 51-49 (25-27 és 26-22)2009: Viborg (dán)-Győri ETO KC 50-49 (24-26 és 26-23)2012: Buducnost Podgorica (montenegrói)-Győr 54-54 (27-29 és 27-25)2013: Győr-Larvik (norvég) 47-43 (24-21 és 23-22)2014: Győr-Buducnost Podgorica 27-212016: CSM Bucuresti (román)-Győr 29-26, hétméteresekkel