2018. december 18. kedd | 51. hét | 352. nap | 18:28 | Auguszta
Felipe Perronét választották az év vízilabdázójának, Keszthelyi Rita harmadik.
A szakportálok, valamint a világ legjobb válogatottjainak szövetségi kapitányai - köztük Märcz Tamás - és klubedzők - közte a Ferencvárost irányító Varga Zsolt - szavazatainak és a szurkolói voksolás eredményeinek összesítésében Perrone 75 pontot szerzett, hárommal megelőzve a Szolnoki Dózsa szerb játékosát, Andrija Prlainovicot. Harmadikként a Barceloneta és spanyol válogatott másik vezére, Daniel Lopez Pinedo zárt.

A férfiaknál az első tízbe nem került magyar vízilabdázó.

A nőknél a Kirisi orosz válogatott játékosa, Jekatyerina Prokofjeva végzett az élen, megelőzve a holland Catharina van der Slootot, valamint Keszthelyi Ritát.
velemenyezd, 2018. december 18. kedd, 15:01
Női kézilabda EHF Kupa - Csoportkörbe jutott a Siófok
Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, visszavágó:Siófok KC-Lada Toljatti (orosz) 37-26 (18-12)--------------------------------------------a Siófok legeredményesebb játékosai: Kobetic 9, Nze Minko 8, González Álvarez 5

Továbbjutott: a Siófok 63-56-os összesítéssel.

A siófokiak a múlt szombaton 30-26-ra elveszített első meccs után remekül kezdték a visszavágót (3-0), az oroszok a hatodik percben szerezték első akciógóljukat.

A horvát Andrea Kobetic vezérletével magabiztos, pontos támadásokat vezettek, a vendégeken viszont látszottak a csaknem 14 órás utazás és az időeltolódás fáradalmai.

A Siófok először a 18. percben vezetett négy találattal, és mivel a világbajnok norvég kapus, Silje Solberg remekül védett, a különbség tovább nőtt (16-10). A Lada Toljatti hét percig nem talált be, ezt a hazaiak 5-0-s sorozattal használták ki, így a szünetben fölényesen vezettek (18-12).

A folytatásban sem változott a játék képe, sőt az újabb 5-0-s szériának köszönhetően a tíz gólt is meghaladta a
velemenyezd, 2018. november 18. vasárnap, 20:35
Pekingi tenisztorna - Babos párosban negyeddöntős
Az első helyen kiemelt magyar, francia kettős az 50 percig tartó első szettben megdolgozott az előnyért az Alizé Cornet, Petra Martic duóval szemben: 3:5-ről kellett felállnia, majd 5:6-nál is nehéz helyzetben volt. Mindkétszer sikerült azonban az egyenlítés, a rövidítésben pedig már magabiztosan teniszeztek Babosék.

Akárcsak a folytatásban, a 31 percig tartó második szettben, melyben már csak két játékot tudott nyerni a francia, horvát páros.

Az idei ausztrál nyílt bajnokságon győztes, a US Openen döntős Babos és Mladenovic az elődöntőért a Ljudmilla Kicsenok, Katarina Srebotnik ukrán, szlovén és a Lucie Hradecka, Jekatyerina Makarova, cseh, orosz kettős mérkőzésének győztesével csap majd össze.

Babos egyesben a második fordulóba jutott, a legjobb 32 között kínai Csang Su-ajjal játszik.

Eredmény:

női páros, nyolcaddöntő:

------------------------Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Alizé Cornet, Petra Martic (francia, horvát) 7:6 (6-3), 6:2
velemenyezd, 2018. október 02. kedd, 11:01
Kovács Sarolta második helyen végzett
Kovács Sarolta második helyen végzett a BHSE sporttelepén zajló 46. katonai öttusa-világbajnokság női versenyében csütörtökön.
ARANYÉREM: orosz Jekatyerina Huraskina
EZÜSTÉREM: Kovács Sarolta
Bronzérem: lengyel Anna Maliszewska
.................

A csapatversenyben is orosz elsőség született, a magyar trió negyedikként fejezte be a viadalt..
A döntő 38 résztvevője a hagyományos öttusa szabályai szerint teljesítette az egyes tusákat. A máskor rettegett lovaglás azonban ezúttal nem rendezte át a mezőnyt, mert nem volt nehéz a pálya, és jó képességű lovak álltak rendelkezésre. Sokan teljesítették hibátlanul a pályát, köztük Kovács és a fiatal Józan. A magyar csapat harmadik tagja, az idén Kovács mellett csapatban világ- és Európa-bajnoki aranyérmes Alekszejev lova viszont kitöréssel kezdett, majd akadályt is vert.
A záró, lövészetből és futásból álló kombinált számot
maroka, 2018. szeptember 28. péntek, 16:23
Női kézilabda BL - Ambros Martín időt és türelmet kért Rosztovban
"Sok játékos elhagyta a klubot, és a szakmai stáb is változott. Most új csapatot építünk, ami időt és türelmet igényel" - idézi az európai szövetség honlapja a spanyol mestert, akinek irányításával hat év alatt a Bajnokok Ligájában négyszer, a bajnokságban és a Magyar Kupában pedig ötször nyertek aranyérmet a győriek.

Martín hozzátette, a támadójátékukkal nincs probléma, védekezésben azonban javulniuk kell.

"Megpróbáljuk nemcsak megállítani az ellenfeleket, hanem labdát szerezni, és lerohanásokból gyors gólokat szerezni. Ez a taktika kihívás a csapatunk számára, és időre van szükségünk ahhoz, hogy jobban elsajátítsuk" - magyarázta.

A Rosztov-Don az előző idényben bajnok volt Oroszországban, és története során először bejutott a Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjébe. Ambros Martín kifejtette, nyilvánvalóan mindenki további javulást, előrelépést vár az előző évadhoz képest.

"Először is kicsi, de határozott lépéseket kell tennünk ahhoz, hogy a jövőben lerakhassuk a nagyobb célok
velemenyezd, 2018. szeptember 21. péntek, 13:07
US Open - Babosék elődöntősök párosban
A viadal honlapjának beszámolója szerint Babosék a keddi negyeddöntőben 1 óra 30 perc alatt győzték le a hatodik helyen kiemelt Lucie Hradecka, Jekatyerina Makarova cseh, orosz duót.

Babosék az elődöntőben az Anasztaszija Pavljucsenkova, Anasztaszija Sevastova orosz, lett és Samantha Stosur, Csang Suaj ausztrál, kínai kettős összecsapásának győztesével találkoznak.

Eredmény:

női páros, negyeddöntő: Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Lucie Hradecka, Jekatyerina Makarova (cseh, orosz, 6.) 7:6 (7-5), 6:2
velemenyezd, 2018. szeptember 04. kedd, 22:20
US Open - Babosék a nyolc között
A viadal honlapjának beszámolója szerint Babosék a vasárnapi negyeddöntőben 1 óra 14 perc alatt győzték le a 14. helyen kiemel Raquel Atawo, Anna-Lena Grönefeld amerikai, német kettőst.

Babosék a negyeddöntőben a Lucie Hradecka, Jekatyerina Makarova cseh, orosz, vagy a Magda Linette, Ajla Tomljanovic lengyel, ausztrál duóval találkoznak

Eredmény (a viadal honlapja alapján):

------------------------Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Raquel Atawo, Anna-Lena Grönefeld (amerikai, német, 14.) 6:3, 6:4
velemenyezd, 2018. szeptember 02. vasárnap, 20:22
Cincinnati tenisztorna - Babosék párosa a negyeddöntőben búcsúzott
A második helyen kiemelt magyar, francia duó a nyolcaddötnőben kapcsolódott be a versenybe, ahol az Aojama Suko, Lidzia Marozava japán, fehérorosz kettőssel találkozott. A mérkőzés csütörtökön kezdődött, ám esőzés miatt félbeszakadt. A pénteki folytatást és győzelmet követően szinte azonnal kezdődött a negyeddöntő a hetedikként rangsorolt Lucie Hradecka, Jekatyerina Makarova, cseh, orosz kettőssel szemben.

Babosék az első szettet nagy csatában megnyerték, a másodikat viszont elveszítették. A továbbjutásról döntő rövidítésben 5:5-ig szoros volt az állás, de utána Babos és Mladenovic már csak egy pontot tudott szerezni, így másfél óra után vereséget szenvedett.

Eredmény, nők, páros, negyeddöntő (a torna honlapjáról):Lucie Hradecka, Jekatyerina Makarova (cseh, orosz, 7.)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) 4:6, 7:5, 10-6 - döntő rövidítés
velemenyezd, 2018. augusztus 18. szombat, 11:59
Cincinnati tenisztorna - Babosék párosa negyeddöntős
A második kiemelt magyar, francia duó erőnyerőként csak a nyolcaddötnőben kapcsolódott be a versenybe, s az első meccsén az Aojama Suko, Lidzia Marozava japán, fehérorosz kettőssel találkozott.

A mérkőzés még csütörtökön kezdődött, ám az eső miatt félbeszakadt. A majd egynapos szünet jót tett Baboséknak, ugyanis azok után, hogy 5:2-es hátrányról várták a pénteki folytatást, nyolc játszmalabdát hárítva 7:5-re megnyerték az első szettet.

A második játékrészben előbb 2:2 után, majd - miután kiegyenlítettek - 4:4-et követően is brékhátrányba kerültek. A második elvesztett adogatójáték sem törte meg az Australian Open-győztes kettőst: Babosék előbb rövidítésre mentették a szettet, majd ott ellenfelüknek mindössze két pontot engedélyezve diadalmaskodtak.

A magyar, francia párosra a negyeddöntőben a hetedik helyen kiemelt Lucie Hradecka, Jekatyerina Makarova cseh, orosz duó vár még a játéknapon.

Eredmény, nők, páros, nyolcaddöntő (a torna honlapjáról):Babos Tímea, Kristina Mladenovic
velemenyezd, 2018. augusztus 18. szombat, 11:56
A nézőtéren ülő tenor ugrott be előadás közben a Bohémélet főszerepébe
A Mimit alakító Jekatyerina Szjurina orosz szoprán oldalán Rodolfó, a költő szerepét éneklő tenornál, Atalla Ayannál előadás közben hangszálproblémák léptek fel, és a szünetben úgy döntött, hogy képtelen folytatni az előadást.

A nézőtéren azonban ott ült Jekatyerina Sziurina férje, Charles Castronovo, aki felajánlotta, hogy elénekli a szerepet helyére - adta hírül a The Guardian című brit napilap.

Castronovo igen megindítóan énekelt a színfalak mögött, miközben Ayan a színpadon játszott. Csak az előadás végén jött ki a színpadra meghajolni, farmerdzsekit viselve. A nézőket meghatotta beugrása, néhányan meg is könnyezték - olvasható a brit lapban.

Az amerikai tenor, aki a világ vezető operaházaiban rendszeres fellépő, a londoni Királyi Operaházban már több mint tíz éve énekel, a Bohémélet Rodolfó szerepében 2006-ban debütált.

Az operavilágában nagyon ritka az ilyen beugrás, 2004-ben Ian Vayne ausztrál bariton Linzben mentette meg a Carmen előadását, amikor átvette Escamillo szerepét
velemenyezd, 2018. július 25. szerda, 10:49
Birkózó Eb - Két török, egy-egy orosz, azeri és fehérorosz arany a nőknél
Az 50 kilogrammos kategóriában azeri, az 55-ben fehérorosz, a 68-ban pedig orosz győzelem született.

A csütörtöki helyosztós programnak nem volt magyar érdekeltje, pénteken ugyanakkor biztosan lesz, mivel az 57 kg-osok között a harmadik helyért lép szőnyegre Barka Emese. Dénes Mercédesznek (53 kg) és Sleisz Gabriellának (65 kg) is lesz esélye erre, ha délelőtt megnyerik vigaszági mérkőzésüket.

Pénteken a szabadfogásúak is megkezdik küzdelmeiket. Magyar részről Asarin Roman (65 kg), Lukács Norbert (70 kg), Nagy Mihály (79 kg) és Olejnik Pavlo (97 kg) szerepel majd.

Eredmények, nők:

50 kg, Európa-bajnok:

--------------------- Mariya Stadnik (Azerbajdzsán)2. Emilia Alina Vuc (Románia)3. Milana Dadaseva (Oroszország) és Evin Demirhan (Törökország)

a döntőben:Stadnik-Vuc 10-0 - technikai tus

55 kg, Európa-bajnok:

--------------------- Irina Kuracskina (Fehéroroszország)2. Roksana Marta Zasina (Lengyelország) 3. Bediha Gun (Törökország) és Marija Gurova
velemenyezd, 2018. május 03. csütörtök, 20:24
Zaklatási ügyek - Több orosz sajtóorgánum bojkottálja a parlamentet Szluckij felmentése után
RTVi szerint az Állami Dumával csakis Szluckij lemondása után lehet újrakezdeni az együttműködést.

A képviselők reagálása vegyes volt az újságírók bojkott-felhívására. Maga Szluckij, aki tagadja a vele szemben elhangzott vádakat, kijelentette, hogy a sajtóorgánumok szerkesztőségei érzelmi alapon hozták meg döntésüket.

Az alsóház etikai bizottságánál négyen nyújtottak be panaszt: Farida Rusztamova, a BBC orosz nyelvű adásának riportere, Darja Zsuk, a Dozsgy független tévécsatorna producere, Jekatyerina Kotrikadze, az RTVi tévécsatorna főszerkesztő-helyettese és Kszenyija Szobcsak, a Polgári Kezdeményezés volt elnökjelöltje.

Az orosz BBC honlapján közölte egy Rusztamova által készített hangfelvétel leiratát, amelyben Szluckij arra kérte, hogy legyen a szeretője. Az újságírónő azt állította, hogy a képviselő fizikailag is közeledni próbált hozzá.

Az etikai bizottság szerint Szluckij az elnökválasztási kampány idejére időzített "célzott", "megalapozatlan" és "kitervelt" támadások célpontjává
velemenyezd, 2018. március 22. csütörtök, 12:41