2020. február 21. péntek | 8. hét | 52. nap | 00:11 | Eleonóra
Rövidpályás úszó Európa-bajnokság - Késely ezüstérmes, Holló negyedik, Bohus újabb országos csúcsot állított fe
a rövidpálya egy kis játék a számunkra. Van még mit fejlődnöm a fordulókban, harmincegy van belőlük, és mindegyikből jól kidelfinezni szinte lehetetlen - értékelte a versenyt az MTI-nek. - Az országos csúcsot szerettem volna megdönteni, de nem vagyok csalódott az egyéni csúccsal és ezüstéremmel a kezemben. A döntőben nagyon izgultam, sokkal több önbizalomra lenne szükségem. Kicsit még picinek érzem magam a felnőttek között, de még jó sok évem van, nem ez volt az utolsó versenyem."

A magyar elődöntősök közül elsőként Bordás Beatrix 50 méter pillangón 26.48 másodperccel 16. lett. Következett Bohus Richárd, aki délelőtt 14 századdal megjavította saját országos csúcsát. Az esti programban az 51.08 másodperces időből még tovább tudott faragni: az 50.65-ös eredménye nyolcadik helyen ért volna döntőt. A szabály szerint azonban a két elődöntő első két helyezettje automatikusan finalista, így ő kiszorult, hiába volt jobb az első futam másodikjánál is.

Az utolsó magyar elődöntős Hosszú Katinka volt, a
velemenyezd, 2019. december 05. csütörtök, 21:22
Rövidpályás úszó-Eb - Hosszú a legjobb idővel döntős, Bohus országos csúccsal búcsúzott
A magyar elődöntősök közül elsőként Bordás Beatrix állt rajtkőre 50 méter pillangón. A 27 éves versenyző csak a 19. időt úszta az előfutamban, de amiatt, hogy egy nemzetből legfeljebb ketten mehetnek tovább, többen is kiestek előle. Az elődöntőben elért 26.48 másodperces ideje viszont összesítésben az utolsó, azaz a 16. lett.

Következett Bohus Richárd, aki délelőtt 14 századdal megjavította saját országos csúcsát, és az 51.08 másodperces időből még tovább tudott faragni: az 50.65-ös eredménye nyolcadik helyen ért volna döntőt. A szabály szerint azonban a két elődöntő első két helyezettje automatikusan finalista, így ő kiszorult, hiába volt jobb az első futam másodikjánál is.

A vegyes zónában újságírók, de még a sportolók is értetlenül álltak az eset előtt, amikor "kiderült a megoldás". Hosszú Katinka is elképedve reagált csapattársa balszerencséjére.

"Ilyen szinte sosincs, erre nem igazán tudok precedenst említeni. Azért nem vagyok elkeseredve, mert jobbat is úsztam, mint azt előre
velemenyezd, 2019. december 05. csütörtök, 19:52
Női kézilabda-vb - Tomori szerint rendkívül fontos lesz a stabilitás
"Lehetséges, hogy hullámzó lesz a teljesítményünk, de nagyon fontos, hogy ne essünk szét. Ne forduljon elő, hogy nyerünk négy góllal, aztán kikapunk hússzal, hanem mindig próbáljunk tartani egy szintet. Nagyon hosszú sorozat vár ránk, és remélem, végig lesz stabilitása a csapatnak" - nyilatkozta a Siófok KC átlövője.

A csapatra hét nap alatt öt meccs vár a csoportkörben. Szombaton Kazahsztán, vasárnap Spanyolország, kedden Montenegró, szerdán Szenegál, pénteken pedig Románia lesz az ellenfél. A középdöntőbe az első három helyezett jut.

A magyar válogatott még soha nem játszott hivatalos mérkőzést Kazahsztánnal, egy nem hivatalos találkozó azonban volt már: 2008-ban a pekingi olimpia előtt 30-26-ra a kazahok nyerték a kínai fővárosban rendezett edzőmeccset. Hajdu János szövetségi kapitány a lemondását fontolgatta a kudarc miatt, de végül maradt a posztján, és a negyedik helyig vezette csapatát az ötkarikás játékokon. Tomori Zsuzsanna már akkor is tagja volt a keretnek.

"Egy emlékem van
velemenyezd, 2019. november 29. péntek, 07:04
Női röplabda Eb - Búcsúztak a hollandok, elődöntősök az olaszok
A magyar érdekeltségű, budapesti C csoportban elsőként záró, idáig szettet sem veszítő holland együttes a házigazda török csapattól szenvedett 3-0-s vereséget Ankarában.

A 12 ezer néző előtt lejátszott szerdai összecsapás mindössze 78 percig tartott. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a törökök négyes ütő poszton szereplő röplabdázója, Hande Baladin, illetve a hollandok feladóátlója, Lonneke Slöetjes volt, mindketten 16-16 pontot szereztek.

A másik koraesti találkozón, Lódzban a tavalyi vb-n ezüstérmes olaszok nagy csatát vívtak az oroszokkal, de végül hátrányból fordítva, négy szettben, 123 perc alatt diadalmaskodtak.

A találkozón az olaszok ütőjátékosa, Paola Egonu volt a legeredményesebb, aki 28 pontig jutott.

A kontinenstornát négy városban - közte Budapesten - rendezik, a magyar válogatott a csoportjában egy győzelemmel és négy vereséggel az ötödik helyen zárt, így nem jutott tovább.

A döntőt vasárnap játsszák Ankarában.

Eredmény, negyeddöntő:

Ankara:
velemenyezd, 2019. szeptember 04. szerda, 20:22
Női kosárlabda Eb - Svédország is kijutott az olimpiai selejtezőre
Eredmény, alsóházi rájátszás az olimpiai selejtezőért:Svédország-Oroszország 57-52 (12-10, 15-16, 16-13, 14-13)---------------------------------------------------------

A másik párban korábban - a magyar válogatott legyőzésével - a belga együttes biztosította helyét az első hatban, és vehet ily módon részt jövő februárban az olimpiai kvalifikációs selejtezőn.

Az Eb-ről az első hat helyezett - az elődöntősök és az alsóházi rájátszás két győztese - szerezhetett jogot a 16 csapatos kvalifikációs tornán való indulásra. Az eseményen négy kvartettben küzdenek majd a csapatok, és mindegyikből az első három jut ki a tokiói ötkarikás játékokra.

később:

elődöntő:Franciaország - Nagy-Britannia 18.00Spanyolország-Szerbia 20.30
velemenyezd, 2019. július 06. szombat, 17:42
Női kosárlabda Eb - Vereség a belgáktól, nem jutott olimpiai selejtezőbe a válogatott
időre már nem maradtak izgalmak, így a belgák készülhetnek az olimpiai selejtezőre.

A 2001 után ismét negyeddöntőbe jutott válogatott megnyerte első két meccsét Nisben, majd harmadik csoportmeccsén, a negyeddöntőben és az alsóházi rájátszásban is alulmaradt. Így összességében két győzelemmel és három vereséggel a 7-8. helyen zárta a 37. Eb-t, és mivel nem került az első hatba, nem vehet részt jövő februárban az olimpiai kvalifikációs selejtezőn.

Az Eb-ről az első hat helyezett - azaz az elődöntősök mellett az alsóházi rájátszás két győztese - vehet részt a jövő februárban sorra kerülő, 16 csapatos kvalifikációs tornán. Ennek során négy kvartettben küzdenek majd a csapatok, és mindegyikből az első három jut ki a tokiói játékokra. Érdekes, hogy a selejtezőtornán a tavaly világbajnok Egyesült Államok és a házigazda Japán is szerepel, noha ők már automatikusan kvótához jutottak, így számukra nincs tétje a kvalifikációnak.

később:

alsóházi rájátszás:Oroszország-Svédország
velemenyezd, 2019. július 06. szombat, 14:51
Női kosárlabda Eb - Székely Norbert: hiszek abban, hogy jó utolsó meccsünk lesz
"Nem nagyon tudok mást mondani mint tegnap belga kollégám, Philip Mestdagh, a csütörtök este még lehet a csalódottságé, de a mai nap már az utolsó meccsünkre való felkészülés jegyében telik" - mondta a szakvezető az MTI-nek a pénteki tréning után a Beograd Arenában. - "Tegnap este már elkezdtük a videózást, elterveztük a hátralévő edzéseket, és persze megnéztük a leendő ellenfél negyeddöntőjét" - sorolta a szakvezető a britekkel szemben 62-59-re elvesztett negyeddöntő másnapján.

"A sportban talán kicsit könnyebb a negatív dolgokat feldolgozni, mert két napra rá már esély nyílik kijavítani, és hiszek abban, hogy jó utolsó meccsünk lesz holnap" - fejtette ki a kapitány, majd rátért arra, hogy a túloldalon van néhány kivételes képességű játékos, közülük is kiemelkedik Emma Meesseman, aki áprilisban tagja volt az Euroliga-címét Sopronban megvédő orosz Jekatyerinburgnak.

"Ő a világ egyik legjobb játékosa, aki amellett, hogy remek kosárlabdázó, egyensúlyban is van fizikailag és lelkileg egyaránt. A
velemenyezd, 2019. július 05. péntek, 14:12
Női kosárlabda Eb - Belgium lesz a magyarok ellenfele az olimpiai kvalifikációért
hat ponttal elhúztak, és előnyüket csaknem a meccs végéig megőrizték, 11 másodperccel a dudaszó előtt azonban az amerikai születésű Bria Hartley kiegyenlített (68-68). Az ötperces hosszabbításban Gruda és Meesseman óriási dobópárbajt vívott, melyből végül a franciák jöttek ki jobban.

A magyar és a belga válogatott a pénteki szünnapot követően szombaton 12.30 vagy 15.00 órakor csap össze az olimpiai selejtezőtornáért kiírt alsóházi rájátszásban.

Az Eb-ről az első hat helyezett - azaz az elődöntősök mellett az alsóházi rájátszás két győztese - vehet részt a jövő februárban sorra kerülő, 16 csapatos kvalifikációs tornán. Ennek során négy kvartettben küzdenek majd a csapatok, és mindegyikből az első három jut ki a tokiói játékokra. Érdekes, hogy a selejtezőtornán a tavaly világbajnok Egyesült Államok és a házigazda Japán is szerepel, noha ők már automatikusan kvótához jutottak, így a számukra nincs tétje a kvalifikációnak.

Philip Mestdagh szövetségi kapitány az MTI érdeklődésére közölte, kemény
velemenyezd, 2019. július 04. csütörtök, 20:32
Női kosárlabda Eb - Székely Norbert: a britek tudták, hogy mit kell tenniük ellenünk
A szakvezető elsőként arról beszélt, hogy a várakozásoknak megfelelően szoros mérkőzésen vannak túl:

"Nagyon kevésen múlt. A britek tudták, hogy mit kell tenniük ellenünk, mi felkészültünk Fagbenléből, de nem tudtuk megállítani, ez volt az egyik kulcsmomentum. Az utolsó negyedben feljavultunk valamelyest, közelebb kerültünk az ellenfélhez, és volt esélyünk fordítani" - jelentette ki a szakember hozzátéve, nem használták ki igazán a nagy játékosokat a palánkok alatt.

A nyolcpontos Horti Dóra kifejtette, a három szünnap talán túl sok volt a csapat számára.

"Nem voltunk olyan agresszívek, mint eddig, a britek jobbak voltak, és megérdemelten nyertek. Remélem, minél hamarabb túltesszük magunkat ezen a vereségen, mert szombaton szeretnénk győzni, és kijutni az olimpiai selejtezőre" - fogalmazott a szülés után visszatért center.

A britek spanyol mestere, Chema Buceta közölte, Fagbenle remeklése mellett a fantasztikus csapatmunka volt a siker záloga.

"Az Eb előtt el akartunk érni
velemenyezd, 2019. július 04. csütörtök, 15:12
Női kosárlabda Eb - Vereség a negyeddöntőben, de még élnek az olimpiai remények
eredményjelzőn. Az izgalmas hajrában a magyaroknak labdájuk volt a győzelemhez, majd az egyenlítéshez is, de Studer Ágnes távoli dobása két pattanás után lejött a gyűrűről.

A magyar válogatott a szombati, olimpiai selejtezőtornáért kiírt alsóházi rájátszásban a 18 órakor kezdődő francia-belga csata vesztesével találkozik. A nemzeti csapat tagjai a csütörtöki összecsapás végén a "Nem adjuk fel az olimpiát!" kiáltással köszönték meg a szurkolók támogatását.

Az Eb-ről az első hat helyezett - azaz az elődöntősök mellett az alsóházi rájátszás két győztese - vehet részt a jövő februárban sorra kerülő, 16 csapatos kvalifikációs tornán. Ennek során négy kvartettben küzdenek majd a csapatok, és mindegyikből az első három jut ki a tokiói játékokra. Érdekesség, hogy a selejtezőtornán a tavaly világbajnok Egyesült Államok és a házigazda Japán is szerepel, noha ők már automatikusan kvótához jutottak, így a számukra nincs tétje a kvalifikációnak.

(FOTÓ)

később:Spanyolország-Oroszország
velemenyezd, 2019. július 04. csütörtök, 14:32
Férfi kézilabda-vb - A dánok legyőzték Egyiptomot és elődöntősök
Az észak-afrikaiak az első félidőben 5-4-re vezettek, de a társházigazdák egy 4-0-s sorozattal fordítottak. A szünetig nagy meglepetésre csupán 16 gól született, és azt követően is szoros volt az állás. A dánok a hajrában egy 4-1-es szériával biztosították győzelmüket.

Az eredmény azt jelenti, hogy a magyaroknak szerda délután szurkolniuk kell Tunéziának, hogy ne kapjon ki Egyiptomtól. Amennyiben a magyar válogatott vereséget szenved az előző világbajnokságon ezüstérmes Norvégiától, az egyiptomiak viszont nyernek, akkor a gólkülönbség dönt Magyarország és Egyiptom között.

Dánia a hétfői sikerrel biztosította helyét az elődöntőben, a norvégoknak ehhez szerdán 18 órától le kell győzniük a magyarokat.

A kölni I. csoportban a másik társházigazda németek az első perctől rendkívül kiélezett meccsen egy góllal legyőzték a horvátokat, így eldőlt, hogy a címvédő franciákkal együtt a négy közé jutottak.

A csoportok első és második helyezettjei az elődöntőbe jutnak, a harmadikok az ötödik
velemenyezd, 2019. január 21. hétfő, 22:33
Női kézilabda Eb - Ismét győzött a címvédő Norvégia
skandinávok biztosították továbbjutásukat, de a hátralévő két meccs eredményétől függ, hogy az elődöntőbe kerülnek, vagy az ötödik helyért játszhatnak, ugyancsak Párizsban.

A II. csoport 18 órakor kezdődő mérkőzésén a magyar válogatottnak legalább 19 góllal kellene legyőznie Romániát, hogy biztosan az elődöntőbe jusson, és legalább 11 találattal, hogy az ötödik helyért folytathassa. Amennyiben a késő esti találkozón a németek egy vagy két góllal legyőzik Hollandiát, a magyarok 12 gólos sikerrel elődöntősök lesznek.

Nantes-ban, az I. csoportban a dánok meglepetésre szoros csatában legyőzték Montenegrót, ezzel biztossá vált, hogy az olimpiai címvédő oroszok mellett a világbajnok franciák jutnak a legjobb négy közé.