2019. május 23. csütörtök | 21. hét | 143. nap | 17:26 | Dezső
Úszó Bajnokok Ligája Duna Arénába 2019.05.11
méter háton volt érdekelt - vasárnap három futamban láthatják a szurkolók -, a háromszoros olimpiai bajnok 2:08.16 perces idővel második lett,
- Burián Katalin ugyanitt negyedikként csapott célba (2:09.00).
- Női 200 méter mellen a 17 esztendős Békési Eszter kapott meghívást a szervezőktől, az egriek tehetsége pedig meg is hálálta ezt, ugyanis az orosz Julija Jefimova mögött másodikként csapott célba, ráadásul 2:27.54-es idejével.
- Kozma Dominik 200 méter gyorson volt érdekelt, a hazai közönség nagy kedvence végül 1:47.12 perccel harmadik lett.
*
A 3,9 millió dollár összdíjazású elitsorozatban egy számban csak négyen versenyeznek egymással, a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA a legjobbakat, többek között olimpiai bajnokokat, világbajnokokat, ranglista vezetőket hívja meg. A számok győztesei 10 ezer dollárt kapnak, a második helyezettek 8000, a harmadikok 6000 ezer, a negyedikek 5000 dollárt vihetnek haza, míg egy esetleges világcsúcs további 20 ezer dollárt
maroka, 2019. május 12. vasárnap, 08:07
Bíró Attila 18 játékossal készül a világligára és a világbajnokságra
Az együttes előbb június 4. és 9. között hazai közönség előtt, a Duna Arénában ugrik medencébe a világliga szuperdöntőjében, július 12. és 28. között pedig a dél-koreai Kvangdzsuban szerepel a világbajnokságon. Mindkét tornán a győztes olimpiai kvalifikációt szerez.

"Nagy meglepetés nem ért a bajnoki hajrában sem, többségben azok a játékosok domináltak a csapataikban, akik nemzetközi rutint szereztek. A tizennyolcas keretben négy kapus található, lesz lehetősége az edzéseken mindenkinek bizonyítani" - idézte a kapitányt a szövetség hétfői közleménye. A világliga szuperdöntőjét követően a vb-felkészülés során edzőtáborok és egy nemzetközi torna segíti majd a válogatottat.

Vári Attila, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke kijelentette, a magyar női válogatott felveszi a versenyt bárkivel. "Optimista vagyok, hiszem, hogy a nyáron is lesz okunk az örömre. A szövetség mindent megtesz azért, hogy így legyen, mindenben támogatjuk, segítjük a csapatot. A Budapesten megrendezendő világliga szuperdöntő
velemenyezd, 2019. május 06. hétfő, 09:41
Labdarúgó NB I - Debrecenben nyert a Kisvárda
Kinyik (Kusnyír, a szünetben), Szatmári, Pávkovics, Ferenczi - Bódi, Csőzs, Tőzsér, Haris (Varga K., 70.) - Szécsi, Takács T. (Zsóri, a szünetben)

Kisvárda:

--------- Felipe - Melnyik, Beriosz, Kravcsenko, Protic - Marcolini, Karaszjuk - Gosztonyi (Hugo Seco, 67.), Cukalasz, Grozav (Sassá, 83.) - Ilic (Horváth Z., 62.)

Hamar, a kilencedik percben vezetéshez juthatott volna a hazai együttes, Szécsi fejesénél azonban a keresztléc mentett. A folytatásban kiegyenlített játékot láthatott a közönség, mindkét csapat vállalta a támadójátékot, így itt is, ott is adódtak lehetőségek. A DVSC a félidő hajrájában egy szép Szécsi-lövés után szerezte meg a vezetést.

A szünet után nem sokat kellett várni a vendégek egyenlítő találatára, Grozav a Gosztonyi lerántásáért megítélt büntetőt magabiztosan értékesítette. A román játékos később újabb gólt szerzett, sőt a hosszabbításban megszületett a harmadik kisvárdai gól is, így a kiesés elől menekülő együttes elvitte a három pontot a harmadik helyre pályázó
velemenyezd, 2019. május 04. szombat, 19:02
Labdarúgó NB I - Kikapott Diósgyőrben a Vidi
OTP Bank liga, 31. forduló:Diósgyőri VTK - MOL Vidi FC 2-1 (1-0)---------------------------------------Miskolc, 3262 néző, v: Vad II.

gólszerzők: Hasani (5.), Márkvárt (73.), illetve Stopira (50.)

sárga lap: Karan (20.), Szabó B. (68., 85.), Brkovic (87.), illetve Milanov (66.)

kiállítva: Szabó B. (85.)

Diósgyőri VTK:

--------------Antal - Polgár, Brkovic, Karan, Tamás M. - Sesztakov (Bacsa, 45+1.), Márkvárt, Szabó B., Tajti (Juhar, 79.) - Hasani (Géringer, 91.), Prosser

MOL Vidi FC:

------------Kovácsik - Nego, Stopira, Elek, Tamás K. - Kovács I., Nikolov (Berecz, 82.), Pátkai, Milanov (Huszti, 71.) - Hodzic (Scepovic), Futács

A kontrából született gyors hazai gól után a vendégek irányították a játékot, amely jobbára a Diósgyőr térfelén folyt. A félidő közepétől a Vidi több teret engedett ellenfelének, ezzel együtt egyik kapu előtt sem alakult ki igazán veszélyes helyzet, egyszer azonban - Futács 17 méteres lövése után - a kapufa segítette ki Antalt.

A
Jégkorong divízió I/A-vb - A fehéroroszok is a világelitbe jutottak
voltak, még a szünet előtt növelték előnyüket - a kapura lövések száma 11-5 volt a javukra.

Az első három mérkőzését megnyerő fehérorosz csapatnak egy pont elég volt a jövő évi A csoportos szereplés biztossá tételéhez. Noha a második húsz percben is számos lövőhelyzetet alakított ki a kazah válogatott - 17, illetve 8 kísérlet -, a belorusz együttes szépíteni tudott egy távoli lövéssel, majd kivédekezett egy emberhátrányt, amelyben több nagy hazai lehetőséget is láthatott a Barisz Aréna 7418 fős közönsége.

A záró felvonás elején egyenlített a fehérorosz válogatott: a litvánok és a magyarok ellen is betaláló Nyikita Feoktyisztov volt eredményes. Ezt követően is inkább a kazahok maradtak veszélyesek, de már hátul is törekedtek a biztosabb játékra. Újabb találat azonban nem esett a rendes játékidőben, így következhetett az első hosszabbítás a nurszultani vb-n.

A három a három elleni ötperces ráadásban is veszélyesen játszott a kazah válogatott, amely végül megőrizte veretlenségét Arkagyij
velemenyezd, 2019. május 04. szombat, 16:01
Öttusa-vk - Alekszejev Tamara győzött Székesfehérváron
jelentős pontveszteséggel járt. A kombinált szám előtt 32. volt, végül egyet előrelépett.

A válogatott alapemberei közül nem indult Földházi Zsófia, aki már korábban jelezte, hogy betegség és sérülés miatt kihagyja a székesfehérvári vk-t, valamint Kovács Sarolta, aki a múlt héten belázasodott.

"Valami vírust kaptam, lázas voltam, hat napig feküdtem, még tegnap is hőemelkedésem volt. Ma már nincsen, csak gyenge vagyok, de azért jobban érzem magam. Csak az fáj, hogy nem versenyezhetek hazai közönség előtt" - mondta Kovács, hozzátéve: eredetileg úgy volt, hogy a három hét múlva esedékes prágai világkupán nem indul, de így, hogy ezt most kénytelen volt kihagyni, mégis versenyezni fog majd a cseh fővárosban.

Eredmények:

női verseny, döntő:

-------------------1. Alekszejev Tamara 1402 pont (úszás: 2:19.27 perc/272 pont, vívás: 29 győzelem/6 vereség/276 pont, lovaglás: 300 pont, lövészet-futás:12:26.00/554 pont)2. Ilke Ozyuksel (török) 13943. Anna Burjak (orosz) 1370...31. Réti
velemenyezd, 2019. május 03. péntek, 19:32
Jégkorong divízió I/A-vb - Teljes erővel buzdítja a válogatottat a magyar szurkolótábor
mögöttük vagyunk, támogatjuk őket. Ez a titok, emiatt mindenki jól érzi magát és mindenki boldog. Ez egy nagy vakáció."

Ezt megtapasztalhatták azok is, akik ott voltak a litvánok csütörtöki 4-1-es legyőzése után a Barisz Arénával szemközti szurkolói zónában. A magyar válogatott is kilátogatott ide, a több száz szurkoló pedig "ria, ria, Hungária!" kiáltásokkal fogadta a csapatot.

"Végre nyertünk, megérkezett a csapat a világbajnokságra" - emelte ki a legfontosabbat Vas János, aki megköszönte a közönség támogatását. - "Jó volt, hogy jöttek a gólok, megvan a három pont, van még két meccs, úgyhogy megyünk előre."

Vay Ádámtól a szurkolók két kapott gól nélküli meccset kértek, majd éltetni kezdték a hálóőrt, akárcsak később - a fehéroroszok ellen betaláló - Galló Vilmost.

A litvánok ellen gólt szerző Sofron István pedig "puha vagy, Sofi" felkiáltásokat kapott annak tréfás elismeréseként, hogy ez volt a századik pontja nemzeti színekben.

A drukkerek "ti vagytok a legnagyobbak hejj, hejj"
velemenyezd, 2019. május 02. csütörtök, 14:52
Hat bérlettel és három fesztivállal készül az új évadban a Concerto Budapest
vissza Gidon Kremer hegedűművész és karmester a Kremerata Balticával, valamint Antje Weithaas hegedűművész, a Grammy-díjas Mihail Pletnyov első alkalommal fogja a zongora mellől dirigálni a zenekart, Szergej Krilov pedig Keller András vezényletével Sosztakovics I. hegedűversenyének szólóját adja elő.

Savitri Grier Weiner Leó II. hegedűversenyét mutatja be Vásáry Tamás vezényletével a Pesti Vigadóban, a holland hegedűs Gwendolyn Masint szintén a Magyar Kincsek sorozat szólistájaként üdvözölheti a közönség majd a színpadon. Charlotte Saluste-Bridoux ezúttal Rácz Zoltán vezénylete alatt játssza majd Bernstein Szerenádjának szólóját.

Budapestre érkezik a zenekar vendégeként Anna Vinnitszkaja és Anna Shelest, valamint az izraeli születésű Matan Porat, Khatia Buniatishvili grúz zongoraművész két koncerten is közreműködik.

Az évad fellépői között szerepel mások mellett Fejérvári Zoltán zongoraművész, Fenyő László csellóművész, Homoki Gábor brácsaművész és Várjon Dénes zongoraművész. Keller András
velemenyezd, 2019. május 02. csütörtök, 13:33
Müncheni tenisztorna - Negyeddöntőbe jutott Fucsovics Márton
A világranglistán 35. magyar játékos pályafutása során először csapott össze a 111. helyen álló Monteiróval. A 24 éves brazil a selejtezőből indulva lendületben maradt, és kedden a hazai közönség előtt szereplő Jan-Lennard Struffot (48.) búcsúztatta könnyedén. A 27 éves Fucsovics hétfőn a szintén a kvalifikációból érkezett olasz Lorenzo Sonegót verte több mint háromórás csatában.

A nyolcadik helyen kiemelt magyar játékos a csütörtöki meccs első játszmájában rendre egyenlített, majd a rövidítésben a dél-amerikai salakspecialista akarata érvényesült (7-1).

A második szettben 2:2-nél Monteirónak két breaklabdája volt, de nem élt velük. Fucsovics aztán 4:3-as vezetésénél elvette riválisa szervajátékát, ám Monteiro azonnal visszabrékelt. Azonban a magyar játékosnak erre is volt válasza, így 6:4-gyel egyenlített.

Fucsovics lendülete kitartott, 3:0-ra elhúzott, innentől mindketten hozták adogatójátékukat.

A magyar játékos a következő körben, pénteken a harmadikként rangsorolt olasz Marco
velemenyezd, 2019. május 01. szerda, 19:48
Miskolc-rali - Jubileumi verseny hatalmas mezőnnyel
mondta Korda Erik csapatvezető, aki szerint azzal, hogy Vinczéék győztek az idénynyitón, most minden rivális őket akarja megelőzni. - "Számunkra ez jelenti a plusz kihívást a népkerti salakmotoros prológ, a rengeteg néző által teremtett különleges hangulat, a remek pályák és a kiváló szervezés mellett."

A bajnoki címvédő, miskolci Hadik András, Kertész Krisztián páros Egerben műszaki hiba miatt nagy hátrányba került a verseny közben, így nem tudta jó eredménnyel indítani a szezont, de most "hazai közönség" előtt mindenképpen szeretne javítani.

A tavaly az abszolút értékelésben és Miskolcon is második, Ford Fiesta R5-össel versenyző Turán Frigyes, Bagaméri László duó nagy csatára és szoros versenyre számít.

"A Miskolc-rali különlegessége, hogy egy nap alatt kell teljesíteni az összes gyorsaságit, több mint 150 kilométert, ez pedig világbajnoki szint, eddig itthon nem volt jellemző" - mondta az MTI-nek a Shell Helix Ultra csapatának pilótája. Hozzátette, négy pályát háromszor is teljesíteniük
velemenyezd, 2019. április 25. csütörtök, 20:29
Péntektől látható II. Építészeti Nemzeti Szalon kiállítása a Műcsarnokban
jövő építészeti megoldásait, a közösség és építészet kapcsolatát, valamint a jelentősebb hazai és nemzetközi pályázatok eredményeit.

Szegő György kifejtette, hogy a Keresztmetszet 2014-2019 elnevezésű tematikus blokk tablóin szöveges anyagok, több fotó, valamint rajzok mutatják be az adott épületet vagy épülő létesítményt, mint például a Néprajzi Múzeumot vagy a Pannon Parkot. Ebben a teremben a közösségi terek, szakrális épületek, lakóházak és irodaházak csaknem 40 kiemelt példáját láthatja a közönség, köztük nemzetközi sikereket elért munkákat is.

A következő terem a kulturális intézmények, tudományos épületek, a kereskedelem- és vendéglátás funkcióját betöltő épületeket vonultatja fel, míg a harmadik egységben 40 épület látható a közlekedés, a sport, az egészségügyi intézmények, az oktatás, műemlékek és felújítás témaköreiben.

A Közösség és építészet szekció kurátora Balázs Mihály építész, a Budapesti Műszaki Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára. Erről a blokkról Kemes Balázs építész
velemenyezd, 2019. április 25. csütörtök, 15:59
WTCR - Marco Rossi lesz a sztárvendég a Hungaroringen
Hozzátette: kis szerencsével elérhető cél lehet a dobogós helyezés, de előzetesen nagyon nehéz lenne megítélnie, hogy pontosan hol helyezkedik el a mezőnyben.

A 19 éves Tassi Attila elsődleges céljaként a tapasztalatszerzést nevezte meg, számára az első WTCR-szezonjában az a lényeg, hogy minél többet tanuljon.

"Két évvel ezelőtt az Európa-kupában kihoztam a maximumot a hétvégéből, de ez az idei más lesz. Nagy a mezőny, erősek a versenytársak, ugyanakkor természetesen nagyon jó lenne hazai közönség előtt legalább egyszer felállni a dobogóra" - jelentette ki Tassi.

A WTCR mogyoródi fordulójának két betétfutama lesz: a túraautós Európa-kupában (TCR Europe) Nagy Dániel képviseli a magyar színeket, a Kia Platinum Cup elnevezésű márkakupa-sorozatban pedig a mezőny egyetlen női versenyzőjeként Vogel Adrienn-nek, valamint csapattársának, Bernula Istvánnak szurkolhatnak a hazai nézők.

A WTCR első futamát szombaton 15.15 órakor rendezik a Hungaroringen, a második és a harmadik versenyre pedig
velemenyezd, 2019. április 25. csütörtök, 12:09