2020. február 26. szerda | 9. hét | 57. nap | 11:43 | Edina
Birkózó Eb - Kuramagomedov is ötödik
A vasárnap egyetlen magyar érdekeltje szombaton két szép győzelemmel jutott elődöntőbe, ott viszont simán kikapott a hazai favorit Frank Chamizo Marqueztől.

Az Eb zárónapján egy hasonlóan nehéz rivális várt rá, a háromszoros Eb-győztes török Soner Demirtas ugyanis biztosan jutott tovább a vigaszágról.

A bronzmeccs első két percében semmi sem történt a szőnyegen, mindkét fél nagyon óvatosan "téblábolt" a másikkal szemben, és az összekapaszkodást sem erőltette. A bíróknak nem volt egyszerű kiválasztani a passzívabbat a felek közül, a választás végül a dagesztáni származású Kuramagomedovra esett, aki az ezt követő 30 másodpercben sem csinált akciót, így riválisa került előnybe (0-1). A szünetig még egy perc volt hátra, Demirtas pedig úgy döntött, megkockáztat egy lábratámadást, és mivel sikerrel járt (0-3), megnyugtató előnnyel mehetett pihenni.

A folytatásban a Tatabánya birkózójának mennie kellett előre, és az akarattal nem is volt gond, ám nem tudta áttörni a török védekezését, ráadásul
velemenyezd, 2020. február 16. vasárnap, 19:22
Labdarúgó NB I - Győzelemmel mutatkozott be a bajnokságban Márton Gábor
A ZTE kispadján bajnoki mérkőzésen először ült a héten kinevezett Márton Gábor, aki a Magyar Kupában szerdán az NB III-as Lipót otthonában elszenvedett 3-1-es vereséggel debütált.

A találkozó előtt mindkét gárda nyeretlen volt tavasszal, a negatív sorozatot így a ZTE szakította meg, amely ráadásul 2010. október 2-a óta először győzte le az Újpestet bajnoki találkozón.

OTP Bank Liga, 21. forduló:Zalaegerszegi TE-Újpest FC 2-1 (1-1)------------------------------------ZTE Aréna, 3089 néző, v.: Iványi

gólszerzők: Radó (28., 72.), illetve Calcan (17.)

sárga lap: Litauszki (44.), Nwobodo (60.), Bacsa (87.)

Zalaegerszegi TE:

-----------------Demjén - Szépe, Lesjak, Bedi, Bolla - Katelarisz, Mitrovic - Stieber (Katanec, 67.), Radó, Bőle - Ikoba (Barczi,82.)

Újpest FC:

----------Banai - Balázs B., Heris, Litauszki, Ristevski - Onovo, Nwobodo - Pauljevic, Rácz B. (Bacsa, 80.), Calcan (Csongvai, 58.) - Perosevic (Novothny, 63.)

A hazaiak kapusa a találkozó elején kis
velemenyezd, 2020. február 15. szombat, 23:25
Férfi kosárlabda BL - Litvániai vereséggel búcsúzott a Szombathely
Eredmény:

D csoport, 14. forduló:Klaipeda (litván) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely87-83 (18-30, 27-10, 23-22, 19-21)------------------------------------------------------------ --------------------------------a magyar csapat legjobb dobói: Perl 17, Curry 17, Filipovity 16,

A fennállásának első Bajnokok Ligája-szezonjában szereplő Falco 6/7-es győzelmi mérlegnél tartott, és már a záróforduló előtt eldőlt, hogy nem juthat tovább csoportjából. Az 5/8-cal álló Klaipeda szintén lemondott már nyolcaddöntős álmairól.

Gasper Okorn együttese - amely listavezető az NB I-ben - a betegséggel küzdő amerikai Juvonte Reddic nélkül lépett pályára. A keddi mérkőzésen a magyar bajnok kezdett jobban, az első negyed után biztosan vezetett, a második szakaszban viszont "elvesztette a fonalat", s mindössze 10 pontra volt képes, a litvánok pedig fordítottak.

A folytatásban nem változott a különbség a csapatok között, a hazaiak sokáig 5-6 ponttal vezettek, a negyedik negyed elején viszont egy remek
velemenyezd, 2020. február 04. kedd, 22:14
Férfi vízilabda BL - Az OSC nyerte a magyar rangadót
2-5)-------------------------------------------------------------- ----gólszerzők: Zalánki 3, Varga Dé., Mezei 2-2, Younger, 1, illetve Erdélyi, Hárai, Burián, Brguljan 2-2, Bundusch, Pralinovic, Randelovic 1-1

A két csapat nem sokkal az ünnepek előtt találkozott egymással először a csoportban, akkor 10-10-es döntetlenre végeztek a felek. Ezt követően a két együttes legtöbb játékosa a Duna Arénában rendezett Európa-bajnokságon szerepelt, a zöld-fehérektől heten, az újbudaiaktól hárman voltak részesei a hazai győzelemmel zárult kontinensviadalnak.

Látszódott, hogy a kéthetes, mindössze tíz nappal ezelőtt véget ért Eb sokat kivett a játékosokból, több hiba csúszott mindkét oldalon a támadásokba. A koncentrációja minimálisan az OSC-nek volt jobb, így a nagyszünetben 4-3-ra vezetett. A fordulást követően az Eb legértékesebb játékosának választott Varga Dénes vezérletével pillanatok alatt fordított és két góllal ellépett a Ferencváros. Nem kellett sokat várni az újabb fordulatra, a bajnoki ezüstérmes OSC
velemenyezd, 2020. február 04. kedd, 19:42
Férfi kosárlabda EK - Körmendi győzelem a Kijev ellen
Eredmény:

második csoportkör, K csoport, 5. forduló:Egis Körmend-BC Kijev (ukrán) 96-74 (33-13, 27-19, 23-20, 13-22)------------------------------------------------------------ ----a magyar csapat legjobb dobói: Turner, Varnado 17-17, Kasrati 16

A Körmend a csoportkör második szakaszában egy győzelemmel és három vereséggel állt, így négy forduló után már eldőlt, hogy nem juthat tovább a negyeddöntőbe. A Kijev ugyanakkor biztosan ott lesz a nyolc között, mivel százszázalékos teljesítménnyel vezette a K csoportot. A két gárda ukrajnai találkozóját 80-78-ra nyerte az ellenfél decemberben.

Matthias Zollner vezetőedző csapata - amely 14/3-as győzelmi mérleggel második az NB I-ben - gyakorlatilag két negyed után eldöntötte az összecsapást, ugyanis a félidőben szinte kétszer annyi pontot szerzett, mint riválisa (60-32).

A Körmend egy hét múlva hazai pályán, a holland Zwolle ellen zárja EK-szereplését. A második csoportkör négy kvartettjéből az első és második helyezettek jutnak tovább
velemenyezd, 2020. január 29. szerda, 20:12
Férfi kosárlabda BL - Kiesett a Falco
A magyar bajnok kedden este hazai pályán 93-83-ra legyőzte az olasz Brindisit, ezzel megőrizte minimális nyolcaddöntős esélyét, de a D csoport később rendezett meccsén a Bonn nyerni tudott a Dijon ellen, így - a sorozat honlapja szerint - a vasi gárda már nem végezhet az első négy között.

A szombathelyiek egy fordulóval a vége előtt 6 győzelemmel és 7 vereséggel az ötödikek a nyolcasukban, BL szereplésüket pedig jövő kedden a litván Klaipeda vendégeként zárják. A négy nyolccsapatos csoportból az első négy-négy jut a nyolcaddöntőbe.
velemenyezd, 2020. január 29. szerda, 08:50
Női kézilabda EHF Kupa - Ötgólos hátrányról döntetlent játszott a Siófok Kaproncán
A Balaton-parti együttes a múlt héten, hazai környezetben is "ikszelt" kaproncai riválisával, akkor 30-30 lett az eredmény.

Eredmény:

B csoport, 4. forduló:Podravka Koprivnica (horvát)-Siófok KC 33-33 (16-15)----------------------------------------------------

A kiegyenlített első félidő után a második elején öt góllal meglépett a hazai csapat, előbb 20-15-re, majd 25-20-ra és 30-25-re is vezetett. A meccs hajrája azonban a Siófoké volt, amely fokozatosan ledolgozta hátrányát, s végül egyenlítenie is sikerült.

A vendégek legeredményesebb játékosa a horvát Andrea Kobetic volt 12 góllal.

A Siófok két-két győzelemmel és döntetlennel vezeti csoportját, jövő vasárnap pedig a dán Köbenhavn vendége lesz.

korábban:

A csoport:Thüringer HC (német)-DVSC Schaeffler 26-23 (15-13)

később:

C csoport:MKS Lublin (lengyel)-Érd HC 17.00
velemenyezd, 2020. január 26. vasárnap, 17:28
Női kézilabda EHF Kupa - Németországban is kikapott a Debrecen
A német csapat múlt szombaton 26-19-re nyert Debrecenben.

Eredmény, csoportkör, 4. forduló, A csoport:Thüringer HC (német)-DVSC Schaeffler 26-23 (15-13)-----------------------------------------------

A találkozót a magyar együttes kezdte jobban, az első félidő elején 1-2 góllal vezetett, sőt, bő tíz perc után már hárommal volt jobb riválisánál, de a hazaiak felzárkóztak, majd a szünetben már náluk volt az előny. A második játékrész nagy küzdelmet hozott, fej fej mellett haladtak a csapatok, az 56. perc után azonban, amikor 23-21-re a DVSC vezetett, már csak a németek dobtak gólt.

A DVSC legeredményesebb játékosa Bulath Anita volt hét góllal, Kovács Anna és az argentin Elke Josseline Karsten egyformán négy találatig jutott.

A két-két győzelemmel és vereséggel álló debreceniek jövő szombaton a török Kastamonu Belediyesi GSK együttesét fogadják az EHF Kupa csoportkörében.

később:B csoport: Podravka Koprivnica (horvát)-Siófok KC 15.30C csoport:MKS Lublin (lengyel)-Érd HC 17.00
velemenyezd, 2020. január 26. vasárnap, 15:58
Vízilabda Eb - Elődöntős a magyar férfiválogatott
A magyarok a pénteki elődöntőben Montenegróval találkoznak.

Az olimpiai kvalifikációs viadalon egy kvóta szerezhető. A már biztos tokiói indulók közül a címvédő, Rióban aranyérmes szerbek és a világbajnok olaszok búcsúztak, rajtuk kívül a világbajnoki ezüstérmes, elődöntős spanyolok ötkarikás részvétele biztos.

Európa-bajnokság (Duna Aréna), férfiak:

negyeddöntő:Magyarország-Oroszország 14-10 (3-2, 3-3, 4-3, 4-2)---------------------------------------------------Duna Aréna, v.: Koryzna (lengyel), Schwartz (izraeli)

gólszerzők: Manhercz, Varga Dé. 3-3, Zalánki, Angyal, Vámos 2-2, Erdélyi, Hárai 1-1, illetve Merkulov, Kiszeljov 3-3, Harkov, Gyerevjankin, Nagajev, Asajev 1-1

Magyarország:

-------------Nagy V. - Vámos, Zalánki, Varga Dé., Pohl, Erdélyi, Hárai - cserék: Mezei, Angyal, Manhercz, Hosnyánszky, Jansik Sz.

Esélyesként ugrott medencébe a magyar válogatott, amely a két csapat legutóbbi hét egymás elleni Európa-bajnoki összecsapásából hatot megnyert. A
velemenyezd, 2020. január 22. szerda, 20:31
Férfi kézilabda Eb - Hat góllal kikapott a svédektől a magyar válogatott
Gulyás István szövetségi kapitány együttese szerdán 16 órától a portugálok ellen zárja a középdöntőt. Döntetlennel a harmadik helyen zárná a csoportot a csapat, és biztosítaná helyét az áprilisi ötkarikás kvalifikációs tornák egyikén. Győzelemmel akár az elődöntőt érő második pozícióban is végezhet a gárda, amennyiben Norvégia legyőzi Szlovéniát.

A stockholmi döntős hétvégére - ahol az elődöntőket, illetve a döntőt, a bronzmeccset és az 5. helyért kiírt összecsapást rendezik - akár egy- vagy kétgólos szerdai vereséggel is eljuthat a válogatott, ha szerda este Izland legyőzi Svédországot.

Eredmény, középdöntő, 3. forduló, II. csoport:Svédország-Magyarország 24-18 (10-9)------------------------------------Malmö, v.: Horácek, Novotny

lövések/gólok: 48/24, illetve 40/18

gólok hétméteresből: 1/1, illetve 1/1

kiállítások: 0, illetve 6 perc

------------Mikler - Hornyák, Máthé 3, Bánhidi 3, Sipos, Szita 4, Győri 2, cserék: Bóka 1, Fekete 1, Balogh Zs. 2, Nagy B.
velemenyezd, 2020. január 21. kedd, 22:27
Női röplabda BL - A Vasas négyszettes veresége Nantes-ban
szerdán játsszák:A. Carraro Imoco Conegliano (olasz)-C.S.M. Volei Alba Blaj (román) 20.30

A csoport állása: 1. Nantes 9 pont/4 mérkőzés, 2. Conegliano 8/3, 3. Alba Blaj 3/3, 4. Vasas 1/4

A Vasas az első fordulóban bravúros pontszerzéssel kezdett, a klubvilágbajnok olasz Conegliano otthonában kapott ki 3-2-re. A magyar bajnokcsapatot a második fordulóban, Érden a francia Nantes győzte le 3-0-ra, míg a sorozat 2018-as döntőse, a román Alba Blaj 3-1-re nyert Érden. A Nantes ezzel szemben két győzelemmel és egy vereséggel a csoport második helyéről várta az összecsapást.

A magyar bajnok hétfőn Amszterdamon keresztül repült a francia városba, ahol ahatalmas sportkomplexumban - több csarnokot és fedett teniszpályát is láthattak a játékosok a létesítményben - annak ellenére meglepetésre készült, hogy nem a legjobb előjelekkel várta a találkozót. Feladóátlója, Villám Lilla bokasérülése miatt el sem tudott utazni Franciaországba, míg az együttes liberójátékosa, Mihály Dorka vírusos betegség miatt az
velemenyezd, 2020. január 21. kedd, 21:47
Férfi kézilabda Eb - Egy újabb győzelem olimpiai selejtezőt érhet a magyaroknak
gólkülönbség rangsorol, így a magyarok egy esetleges szlovén-izlandi-magyar hármas holtversenyből is jól jönnének ki, ami az olimpiai selejtezőtornára jutás szempontjából azért fontos, hogy Szlovénia, Portugália és Izland közül legalább kettőt maguk mögé utasítsanak.

A középdöntő bécsi és malmői csoportjából is az első két-két helyezett jut az elődöntőbe, a harmadik helyezettek pedig az ötödik helyért játszhatnak. A 7-12. helyezéseket a középdöntős szereplés alapján osztják ki.

A magyarok két győzelemmel és egy döntetlennel zárták a torna első szakaszát, és csoportgyőztesként jutottak a középdöntőbe, ahova a maximális két pontot vitték magukkal.