2019. május 23. csütörtök | 21. hét | 143. nap | 17:05 | Dezső
Bíró Attila 18 játékossal készül a világligára és a világbajnokságra
Az együttes előbb június 4. és 9. között hazai közönség előtt, a Duna Arénában ugrik medencébe a világliga szuperdöntőjében, július 12. és 28. között pedig a dél-koreai Kvangdzsuban szerepel a világbajnokságon. Mindkét tornán a győztes olimpiai kvalifikációt szerez.

"Nagy meglepetés nem ért a bajnoki hajrában sem, többségben azok a játékosok domináltak a csapataikban, akik nemzetközi rutint szereztek. A tizennyolcas keretben négy kapus található, lesz lehetősége az edzéseken mindenkinek bizonyítani" - idézte a kapitányt a szövetség hétfői közleménye. A világliga szuperdöntőjét követően a vb-felkészülés során edzőtáborok és egy nemzetközi torna segíti majd a válogatottat.

Vári Attila, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke kijelentette, a magyar női válogatott felveszi a versenyt bárkivel. "Optimista vagyok, hiszem, hogy a nyáron is lesz okunk az örömre. A szövetség mindent megtesz azért, hogy így legyen, mindenben támogatjuk, segítjük a csapatot. A Budapesten megrendezendő világliga szuperdöntő
velemenyezd, 2019. május 06. hétfő, 09:41
Férfi kézilabda BL - A negyeddöntőben búcsúzott a Szeged
hátrányukat, sőt egy 8-1-es széria végén már 16-7-re vezettek.

A második félidő elején Mirko Alilovic helyett Marin Sego állt a csongrádiak kapujába, két bravúrral mutatkozott be, csapata pedig 22-13-ra vezetett. Igor Karacic és Dejan Milosavljev kapus vezérletével lendületbe kerültek a vendégek, és egy 9-2-es sorozattal a meccs háromnegyedénél eldöntötték a továbbjutást.

A Szeged a második félidő közepén kedvező helyzetben ugyanúgy megtorpant és sokat hibázott, mint Szkopjéban, amikor a macedónok a hajrában ugyanúgy 9-2-es szériát produkáltak, mint ezúttal.

A legvégén a pályán kialakult tömegjelenet miatt percekig állt a játék, mert a vendégek nehezen tudták kezelni a sikert, a hazaiak pedig a kudarcot viselték rosszul.

A Vardar legeredményesebb játékosa a horvát Igor Karacic volt nyolc góllal.

A két csapat tizedik alkalommal találkozott tétmeccsen: két döntetlen és hat macedón-siker mellett a szegediek - 2004 után - másodszor győztek.

Korábban:Paris Saint-Germain (francia) -
velemenyezd, 2019. május 05. vasárnap, 21:02
Férfi kézilabda BL - Kilencgólos vereséggel elődöntős a Kielce
már kilenc gól volt az ellenállhatatlanul kézilabdázó francia csapat előnye, amelynek nyolc perccel később sikerült ledolgoznia az idegenben összeszedett komoly hátrányát.

A 2016-ban BL-győztes Kielce védelme nem tudta megfékezni a PSG világsztárjait - akik közül egyedül Mikkel Hansen gyengélkedett -, és a kapusteljesítmények között is nagy különbség volt. A vendégek négy perccel a vége előtt megszerezték a 25. góljukat, így a PSG-nek 11 találattal kellett győznie a továbbjutáshoz, erre pedig a hajrában már nem volt esélye, mert öt percig nem talált be, miközben ellenfele háromszor is eredményes volt.

A lengyelországi találkozón a párizsi játékosok közül Uwe Gensheimer 11 gólt dobott, most pedig Nedim Remili volt a csapat legjobbja 13 találattal.

Később:MOL-Pick Szeged - Vardar Szkopje (macedón) 19.00 (az első mérkőzésen: 23-31)

szombaton játszották:Telekom Veszprém - Flensburg-Handewitt (német) 29-25 (17-13)

Tj.: a Veszprém kettős győzelemmel, 57-47-es összesítésselBarcelona
velemenyezd, 2019. május 05. vasárnap, 18:51
Jégkorong divízió I/A-vb - Kikapott a kazahoktól az ötödikként záró a magyar válogatott
állították ki -, Anton Nekrjah pedig éles szögből vette be Bálizs kapuját. Négy percre rá érkezett a szépítés: Sofron Isván szép cselek után talált be. A folytatásban is mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, akárcsak kisebb kakaskodások szinte minden játékmegszakítás után. Az utolsó percekben a közönség hullámzással mulattatta magát, Nagy Gergőt kiállították, a kazahok pedig villámgyorsan kihasználták a létszámfölényt Jevgenyij Rimarjev góljával, amely - noha a magyarok kapuslehozatallal is próbálkoztak a hajrában - az utolsó volt a vb-n.

A tornáról a győztes kazah és a második fehérorosz válogatott lesz ott a jövő évi svájci elit-világbajnokságon. Az utolsó Litvánia jövőre a divízió I/B-ben szerepel. A harmadosztály szombaton zárult tallinni vb-jét a román együttes nyerte veretlenül, így jövőre szintén a divízió I/A mezőnyének tagja lesz.

Korábban:Koreai Köztársaság-Fehéroroszország 4-1 (0-1, 1-0, 3-0)Szlovénia-Litvánia 9-0, (2-0, 4-0, 3-0)

A világbajnokság végeredménye: 1. (és
velemenyezd, 2019. május 05. vasárnap, 18:02
Női kézilabda EHF Kupa - A Siófok döntetlent játszott a döntő első meccsén
pontosabb játékkal kezdte a meccset az Esbjerg, amely Sanna Solberg - a siófoki kapus, Silje Solberg ikertestvére - góljaival ellépett, így Tor Odvar Moen siófoki vezetőedző a 11. percben időt kért, és pályára küldte világ- és Európa-bajnok francia irányítóját, Estelle Nze Minkót (6-2).

A hazaiak tíz percig nem találtak a hálóba, de mivel Sandra Toft kapus jól védett, társai pedig egy ideig semlegesíteni tudták a horvát Andrea Kobeticet és Katarina Jezicet, a folytatásban ismét növelték az előnyüket. A hajrában újabb fordulat következett, a Siófok egy 4-0-s sorozattal egyenlített, a szünetben pedig 12-10 volt az állás.

A vendégcsapat védelmének, és a szélsők teljesítményének javulnia kellett a második félidőre, és bár az utóbbi nem sikerült, a hatékony védekezésnek és a jobb egyéni teljesítményeknek köszönhetően 5-0-s szériát produkált a Siófok, és a meccs során először átvette a vezetést (15-17).

Elbizonytalanodtak a hazaiak, 14 perc alatt mindössze egy gólt dobtak, mert Silje Solberg
velemenyezd, 2019. május 05. vasárnap, 16:51
Jégkorong divízió I/A-vb - Szlovén siker Litvánia ellen, bennmaradt a magyar válogatott
jégkorongligában.

A harmad végén emberhátrányban is veszélyesebbek voltak a szlovénok, majd teljes létszámban Ken Ograjensek is gólt szerzett a fehérvári Anze Kuralt átadásából. Féltucatnál jártak hát a szlovénok az utolsó harmad előtt, noha kapura lövések tekintetében ez volt a kiegyenlítettebb húsz perc: 10-9-re billent Szlovénia javára a mérleg.

A záró felvonásra hálóőrt cserélt a balti együttes, Mantas Armalis helyére érkezett Laurynas Lubys, őt Drozg "avatta fel". A litvánok az álmosan csordogáló hajrában kettős fórban sem tudtak szépíteni, míg a szlovén válogatott Aleksandar Magovac távoli lövésével nyolcgólosra növelte a különbséget, miközben drukkerei a kapus Luka Gracnart éltették. Másfél perccel a dudaszó előtt a kapuba zuhanó Hebar ápolása miatt volt kényszerszünet. A torna legnagyobb különbségű összecsapása Drozg harmadik találatával zárult.

Így biztossá volt, hogy a Koreai Köztársaság a harmadik, Szlovénia a negyedik, Magyarország pedig az ötödik - még bennmaradó - helyen végez,
velemenyezd, 2019. május 05. vasárnap, 11:11
A magyar rögbiválogatott kikapott Luxemburgtól
A százhalombattai találkozó 5. percében a vendégek büntetőből szereztek vezetést, a házigazdák az első félidő közepén három percen belül elért két céllal fordítottak. A második játékrész elején a luxemburgiak gyorsan kihasználták, hogy tízperces emberelőnyhöz jutottak. A folytatásban büntetőből növelte ugyan előnyét a magyar együttes, de az esős idő nem kedvezett a játékának, így az egyszerűségre törekvő vendégek hatékonyabbak voltak, a hajrában pedig eredményesebbek is: a 69. percben második céljukkal egyenlítettek, majd a vége előtt két perccel egy büntetővel a győzelmet is megszerezték.

A magyar válogatott november elején a 31-16-os moldovai sikerrel kezdte a 2018/19-es kiírást, majd egy héttel később Százhalombattán 48-24-re kikapott Ukrajnától.

Az együttes - melynek a luxemburgiak ellen szerzett vesztesbónusszal hat pontja van - jövő szombaton a svédek vendégeként zárja az egykörös Eb-t. Az északi együttes mindkét korábbi találkozóját megnyerte, az egyiken a bónuszpontot is
velemenyezd, 2019. május 04. szombat, 16:41
Jégkorong divízió I/A-vb - Kikapott a fehéroroszoktól, nagy gondban a szlovén válogatott
Sabolic (44.)

A fehéroroszok két győzelemmel, a szlovénok két vereséggel kezdték a tornát. Így utóbbinak fontos lett volna a pontszerzés ezen a mérkőzésen, ám egy korai emberelőnyt értékesítve a beloruszok szerezték meg a vezetést.

A második húsz percben nem született gól, s bár a záró játékrészben egyenlített a szlovén válogatott, alig több mint két percre rá 2-1-es fehérorosz előnyt mutatott a Barisz Aréna óriáskivetítője. Sőt, azt utolsó tíz percre fordulva már kétgólos volt a különbség, a hajrában pedig a szlovénok emberelőnyben, kapusukat lehozva hat a négy ellen támadtak, az üres kaput kihasználva pedig a fehérorosz válogatott lezárta a találkozót.

A fehéroroszok sikerükkel nagy lépést tettek a feljutás irányába, míg a szlovénoknak létkérdés lesz a győzelem pénteken, amikor - hazai idő szerint 15.30-as kezdéssel - a magyar válogatottal mérkőznek meg.

A vb első két helyezettje játszhat majd a 2020-as, svájci elit vb-n, az utolsó pedig kiesik a divízió
velemenyezd, 2019. május 02. csütörtök, 14:33
Magyar Kupa - A Budapest Honvéd kettős győzelemmel döntős
A kispestiek úgy küzdhetnek meg a trófeáért, hogy menetelésük során nem találkoztak élvonalbeli együttessel. A Honvéd története 18. döntőjére készülhet, eddig hétszer diadalmaskodott.

A MOL Vidi FC elleni finálét május 25-én rendezik a Groupama Arénában.

Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó:Soroksár SC (NB II)-Budapest Honvéd 0-3 (0-1)---------------------------------------------Szamosi Mihály Sporttelep, v.: Pintér

Továbbjutott: a Budapest Honvéd kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel.

gólszerzők: Ben Hatira (16., 11-esből), Danilo (89.), Tischler (91.)

sárga lap: Bor (13.), Gyömbér (74.), illetve Nagy G. (9.), Szendrei (25.), Kukoc (41.)

Soroksár SC:

------------Kovács D. - Molnár, Valencsik, Gyömbér, Bor - Huszák, Csernik (Tamási, 67.) - Kundrák, Derekas (Pál, a szünetben), Lőrinczy - Erdélyi (Korozmán, 74.)

Budapest Honvéd:

----------------Horváth A. - Batik, Kamber, Kálnoki-Kis - Lovric, Nagy G., Heffler T., Ben Hatira (Tischler, 73.), Kukoc - Szendrei
velemenyezd, 2019. április 24. szerda, 20:55
Férfi kézilabda BL - Hatgólos veszprémi előny a negyeddöntőben
A két együttes 11. alkalommal találkozott egymással tétmeccsen: két döntetlen mellett a Flensburg háromszor, a Veszprém pedig immár hatodszor nyert.

A visszavágót jövő szombaton rendezik. A négyes döntőre június 1-én és 2-án kerül sor Kölnben.

Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés:Flensburg-Handewitt (német) - Telekom Veszprém 22-28 (15-15)----------------------------------------------------------- -a Veszprém gólszerzői: Nilsson 6, Mackovsek, Lékai 3-3, Mackovsek, Ilic, Tönnesen, Nagy L., Marguc, Strlek, Mahé 2-2, Gajic, Nenadic 1-1

A vendégek keretéből Jamali Iman és a dán René Toft Hansen hiányzott sérülés miatt.

A német bajnokságban címvédő és listavezető hazaiak remekül kezdtek, öt percig nem kaptak gólt, és 3-0-ra elhúztak. Újabb öt perc elteltével a Veszprém egyenlített, a meccs negyedénél pedig már két találattal vezetett, mert egyre kevesebbet hibázott, játéka pontosabbá vált (8-6). Ebben az időszakban a magyar csapat kiválóan hatástalanította a Flensburg gyors
velemenyezd, 2019. április 24. szerda, 20:50
Magyar Kupa - A Vidi az első döntős
A székesfehérvári együttes egy héttel korábban saját közönsége előtt 1-0-ra nyert, így kettős sikerrel, 4-0-s összesítéssel jutott tovább. Az MK-döntőben hatodszor szerepelhet a Vidi, az előző öt próbálkozásából csak 2006-ban hódította el a trófeát.

A másik elődöntős párharc visszavágóját szerdán 15 órától rendezik, azon a másodosztályú Soroksár fogadja a Honvédot, amely az első mérkőzésen 2-1-re győzött.

A finálét május 25-én rendezik a Groupama Arénában.

Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó:Debreceni VSC-MOL Vidi FC 0-3 (0-0)-----------------------------------Debrecen, 3400 néző, v: Iványi

gólszerzők: Futács (66.), Elek (72.), Huszti (92., 11-esből)

sárga lap: Kinyik (47.), Bódi (73.), Kosicky (91.), illetve Stopira (41.), Nikolov (56.), Milanov (57.), Tamás (73.), Kovácsik (82.)

Debreceni VSC:

--------------Kosicky - Kinyik, Kusnyír, Pávkovics, Ferenczi - Varga K. (Szécsi, 63.), Tőzsér, Csősz, Bódi (Damásdi, 75.) - Haris, Zsóri (Takács T., 63.)

MOL Vidi
velemenyezd, 2019. április 23. kedd, 22:12
Női röplabda Extraliga - A Vasas nyerte a döntő első mérkőzését
blokkolták az ellenfél ütőit.

A második szakasz is hatalmas csatát hozott, a kupagyőztes nyíregyháziak elsősorban annak köszönhették egyenlítésüket, hogy sokkal precízebben röplabdáztak, a kulcspillanatokban pedig kevesebbet hibáztak, mint a Vasas játékosai.

A harmadik felvonásban is a nyírségiek akarata érvényesült: ütőerőben egyértelműen a Vasas fölé nőttek, és az előzőekhez képest viszonylag simán fordították meg a mérkőzés állását.

A negyedik játszmában sokáig szoros volt a küzdelem, a hajrában a fővárosiak a magyar válogatott Dékány Bernadett vezérletével riválisuk fölé tudtak kerekedni, és döntő szettre mentették az összecsapást.

A rövidített játékrész megint jó ideig szoros küzdelmet hozott - a térfélcserénél eggyel vezetett a Vasas -, majd a hajrá Dékány nagyszerű teljesítményével megint a hazaiaké lett.

A mérkőzés után a játékvezetőkkel vitatkozó Hollósy Lászlót, a nyíregyháziak vezetőedzőjét kizárták, aminek következtében a második összecsapáson biztosan nem ülhet le a
velemenyezd, 2019. április 22. hétfő, 21:42