2020. július 14. kedd | 29. hét | 196. nap | 23:28 | Örs, Stella
Labdarúgó NB I - Sima győzelemmel javított helyzetén a Paks
A tolnai csapat az utolsó játéknap előtt a kilencedik helyen áll, két ponttal előzi meg szombati ellenfelét, az utolsó előtti Debrecent, amellyel idegenben játszik majd.

A Paks az idény korábbi szakaszában kétszer kikapott a DVTK-tól. Utóbbi csapat az utolsó fordulóban a tizedik helyezett Kisvárdát fogadja.

OTP Bank Liga, 32. forduló:Paksi FC-Diósgyőri VTK 4-2 (1-0)--------------------------------Paks, 1891 néző, v.: Bogár

gólszerzők: Windecker (17., 74.), Gévay (48.), Hahn (56.), illetve Iszlai (60., 11-esből), Molnár (90.)

sárga lap: Haraszti (88.), illetve Hasani (20.), Polgár (45.)

Paksi FC:

---------Rácz - Osváth, Szélpál, Gévay, Szabó - Balogh, Szakály (Haraszti, 64.), Windecker (Kecskés, 77.) - Hahn (Böde, 81.), Sajbán (Bertus, 78.), Könyves (Kulcsár, 64.)

Diósgyőri VTK:

--------------Bukrán - Orosz, Polgár, Szűcs, Vági - Egerszegi (Adukor, 81.), Iszlai (Cortes, 81.) - Hasani (Molnár, 61.), Márkvárt, Korbély (Makrai, 72.) -
velemenyezd, 2020. június 24. szerda, 23:15
Labdarúgó NB II - Kikapott a Kazincbarcikától az MTK
A putnoki mérkőzésen a pályaválasztó borsodiak két, hajrában szerzett góllal kerekedtek fővárosi riválisuk fölé.

A Haladás a Soroksár vendégeként aratott sima győzelmet, így már öt bajnoki óta veretlen és elmozdult a kieső helyekről.

A Gyirmót egymás utáni hetedik mérkőzésén maradt nyeretlen - 2020-ban még nem győzött -, ezúttal a Dorog vendégeként kapott ki, míg a már négymérkőzéses nyeretlenségi szériánál tartó Siófok Budaörsön szenvedett vereséget.

Merkantil Bank Liga NB II, 27. forduló:Kazincbarcika-MTK Budapest 3-1 (1-0)Budaörs-BFC Siófok 4-1 (0-0)Dorogi FC-Gyirmót FC Győr 3-1 (1-0)Soroksár SC-Szombathelyi Haladás 1-4 (0-1)

később:WKW ETO FC Győr-Szolnoki MÁV FC 17.00Aqvital FC Csákvár - Szeged-Csanád Grosics 17.00FC Ajka-Budafoki MTE 17.00Duna Aszfalt TLC-Vác FC 17.00Vasas FC-Nyíregyháza Spartacus FC 17.00
velemenyezd, 2020. március 08. vasárnap, 16:32
Férfi kézilabda B.L. csoport kör végén
Tabella
......
Magyar csapatok a Bajnokok ligájának megfelelő színvonalon teljesítettek. Mind két csapat tovább jutott a legjobb nyolc közé.
Hajrá Magyarok!!! Gratulálok a minőségi játékhoz mind a két csapatnak .

*
Nagyot küzdött, végül kikapott Barcelonában a Szeged
Az utolsó öt perc kétgólos szegedi vezetésnél kezdődött, de mivel a meccs utolsó négy találatát a Barcelona szerezte, végül fordulatos, nagy csatában 30-28-ra nyert.
A MOL-Pick Szeged 30-28-ra kikapott a Barcelona otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában. Szégyenkezni nem kell a Szeged csapatának, sőt emelt fővel kell ezt a két gólos vereséget elviselni. azért egy Barcelona csapattól idegenbe ki kapni, csak két góllal, ez azt mutatja, hogy egyformán jól
maroka, 2020. február 29. szombat, 22:34
Szlovák jégkorongliga - Mindkét magyar csapat kikapott
A kilencedik helyen álló diósgyőriek a Poprad otthonában kaptak ki simán, négy góllal, míg a tizedik MAC Besztercebányán maradt alul szoros meccsen, melyen a sikert fél perccel a vége előtt üres kapura lőtt góllal biztosította be a szlovák gárda.

Eredmények (a sorozat honlapjáról):HC Banská Bystrica (szlovák)-MAC Újbuda 4-2 (0-0, 3-1, 1-1)HK Poprad (szlovák)-DVTK Jegesmedvék 5-1 (2-0, 0-1, 3-0)
velemenyezd, 2020. február 02. vasárnap, 19:42
Női kézilabda BL - Az FTC két góllal kikapott a dán bajnoktól
Eredmény, középdöntő, 2. forduló, 1. csoport:Esbjerg (dán)-FTC-Rail Cargo Hungaria 29-27 (13-13)---------------------------------------------------

Kiválóan kezdtek a vendégek, hatékony védekezésüknek köszönhetően hat és fél percig nem kaptak gólt, viszont ötöt dobtak, így már a meccs elején megnyugtató előnybe kerültek. Az FTC lendülete a 17. percig, 10-5-ös állásig tartott, utána viszont akadozni kezdett a támadójáték, a szünetig már csak három gólt szerzett a magyar csapat, így az Esbjerg az osztrák Sonja Frey vezérletével egyenlített.

A második félidőben a Ferencváros hat percig nem talált be, ekkor a házigazdák a világbajnok holland Estavana Polman góljaival 19-17-re ellépett. Tudatosabban, pontosabban kézilabdáztak a dánok, már hárommal is vezettek, ezért Elek Gábor vezetőedző a 48. percben időt kért. A folytatásban csapata egy 5-1-es sorozattal fordított.

Az utolsó négy perc az Esbjergnek sikerült jobban, és egy hármas gólsorozattal a maga javára döntötte el a meccset.

Az FTC
velemenyezd, 2020. február 02. vasárnap, 18:32
Női kézilabda EHF Kupa - Az Érd hét góllal kikapott Dániában
Eredmény, csoportkör, 5. forduló, C csoport:Odense HB (dán)-Érd HC 31-24 (16-9)-----------------------------------

A két csapat érdi mérkőzését január 4-én a dánok nyerték 28-27-re.

A dániai találkozó első három gólját az Érd szerezte, ezt követően azonban csupán hatszor volt eredményes az első félidőben. A hazaiaktól hiányzott a világbajnok holland kapus, Tess Wester, ám ezt a vendégek nem tudták kihasználni, számos lövést elhibáztak, a védekezésük nem volt megfelelő, így az Odense megnyugtató, hétgólos előnyben volt a szünetben.

A második felvonásban előbb csökkentette hátrányát a magyar csapat, a 47. percben már csak három találat volt a különbség, ám az Odense egy 5-0-s sorozattal eldöntötte a meccset, és végül hét góllal győzött.

A vendégek legeredményesebb játékosa Tóth Gabriella volt hat találattal, Kiss Nikolett ötször volt eredményes.

Az Érd jövő vasárnap a román Gloria Bistrita együttesét fogadja a csoportkör utolsó fordulójában, a meccs tétje a negyeddöntőbe jutás
velemenyezd, 2020. február 01. szombat, 16:42
Női kézilabda BL - Döntetlent játszott a címvédő Győr
A győriek napra pontosan két év óta veretlenek a BL-ben.

Eredmény, középdöntő, 1. forduló, 2. csoport:Győri Audi ETO KC-Brest Bretagne (francia) 27-27 (15-17)--------------------------------------------------------

Az ETO szerdán 34-29-re kikapott Siófokon a bajnokság rangadóján, de a Bajnokok Ligájában százszázalékos volt, ahogyan francia ellenfele is.

Ezúttal sem kezdtek jól a győriek, a Brest sokkal hatékonyabban védekezett és pontosabban támadott, így a 12. percben már 9-3-ra vezetett. Danyi Gábor vezetőedző időt kért és cserékkel próbálkozott, ezt követően csapata egy 5-1-es sorozattal felzárkózott. Kiss Éva több alkalommal is bravúrral védett, a lövések pedig pontosabbak lettek, és bár 12-14-es állás után megint három francia találat következett, a szünet előtt háromszor a hazaiak voltak eredményesek, így a Brest 17-15-re vezetett.

Nagy lendülettel kezdte a második felvonást a Győr, gyorsan egyenlített, de az ötvenedik percben megint hárommal jobban álltak a vendégek, akiknél
velemenyezd, 2020. január 26. vasárnap, 20:39
Női kézilabda EHF Kupa - Németországban is kikapott a Debrecen
A német csapat múlt szombaton 26-19-re nyert Debrecenben.

Eredmény, csoportkör, 4. forduló, A csoport:Thüringer HC (német)-DVSC Schaeffler 26-23 (15-13)-----------------------------------------------

A találkozót a magyar együttes kezdte jobban, az első félidő elején 1-2 góllal vezetett, sőt, bő tíz perc után már hárommal volt jobb riválisánál, de a hazaiak felzárkóztak, majd a szünetben már náluk volt az előny. A második játékrész nagy küzdelmet hozott, fej fej mellett haladtak a csapatok, az 56. perc után azonban, amikor 23-21-re a DVSC vezetett, már csak a németek dobtak gólt.

A DVSC legeredményesebb játékosa Bulath Anita volt hét góllal, Kovács Anna és az argentin Elke Josseline Karsten egyformán négy találatig jutott.

A két-két győzelemmel és vereséggel álló debreceniek jövő szombaton a török Kastamonu Belediyesi GSK együttesét fogadják az EHF Kupa csoportkörében.

később:B csoport: Podravka Koprivnica (horvát)-Siófok KC 15.30C csoport:MKS Lublin (lengyel)-Érd HC 17.00
velemenyezd, 2020. január 26. vasárnap, 15:58
Női vízilabda E.B. mérkőzések eredményei 01.23
Magyarország - Spanyolország 10:11
Mérkőzés megnézhező
Media klikk videó
*

A harmadik negyed után még döntetlen volt az állás, a zárónegyed elején elléptek a spanyolok, de az utolsó percben mégis a döntetlenért támadhatott a magyar csapat, de nem sikerült betalálnia, így a bronzért száll medencébe szombaton.
A házigazda magyar válogatott 11-10-re kikapott az elődöntőben a világbajnoki ezüstérmes spanyol csapattól a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság női tornáján, ezzel eldőlt, hogy a viadalon szerezhető egyetlen kvóta az oroszoké lesz, mivel a spanyolok indulása már biztos volt. Bíró Attila együttese a szombati bronzmérkőzésen a legutóbbi kontinensviadalon győztes hollandokkal találkozik.
A magyar csapat március közepén a Triesztben sorra kerülő olimpiai kvalifikációs tornán harcolhatja ki az ötkarikás indulást. Ott 12 csapat két hatos
maroka, 2020. január 23. csütörtök, 21:59
Vízilabda Eb - Kikapott az elődöntőben, márciusban szerezhet olimpiai kvótát a magyar női válogatott
Bíró Attila együttese a szombati bronzmérkőzésen a legutóbbi kontinensviadalon győztes hollandokkal találkozik.

A magyar csapat március közepén a Triesztben sorra kerülő olimpiai kvalifikációs tornán harcolhatja ki az ötkarikás indulást. Ott 12 csapat két hatos csoportban küzd majd egymással. Amennyiben lesz afrikai résztvevője a tokiói viadalnak, akkor kettő, ellenkező esetben három válogatott szerezhet kvótát.

Európa-bajnokság (Duna Aréna), nők:

elődöntő:Spanyolország-Magyarország 11-10 (3-3, 2-1, 2-3, 4-3)-----------------------------------------------------Duna Aréna, v.: Dervieux (francia), Sztavridisz (görög)

gólszerzők: Espar, Tarrago 3-3, Ortiz 2, Bach, Forca, Garcia Godoay 1-1, illetve Keszthelyi, Leimeter 3-3, Vályi 2, Gurisatti, Illés 1-1

Magyarország:

-------------Kasó - Vályi, Garda, Gurisatti, Parkes, Keszthelyi, Máté - cserék: Szilágyi, Illés, Leimeter, Gyöngyössy, Rybanska, Gangl (kapus)

A magyar válogatott világeseményen 2008 óta - olimpián,
velemenyezd, 2020. január 23. csütörtök, 20:32
Férfi kézilabda Eb - Bánhidi volt a legeredményesebb, Bóka a leghatékonyabb
A torna góllövőlistáját hét mérkőzés, vagyis a csoportkör és a középdöntő után a norvég Sander Sagosen vezeti. A Paris Saint-Germain irányítója 76 lövésből 51 alkalommal talált be, ráadásul 39 gólpasszal is hozzájárult válogatottja elődöntőbe jutásához, utóbbi rangsorban szintén az élen áll.

A magyar játékosok közül Bánhidi Bence 42 lövésből 32 gólt szerzett. A MOL-Pick Szeged beállója a védekezésből is alaposan kivette a részét, a csapatban az övé volt a legtöbb blokk, nyolcszor akadályozta meg ilyen módon az ellenfélt a gólszerzésben.

Balogh Zsolt 48 kísérletből 28-szor volt eredményes, büntetőből 16/12 a mérlege, és a magyarok közül ő adta a legtöbb gólpasszt, 19-et. A leghatékonyabban Bóka Bendegúz célzott, a Balatonfüred balszélsője 16 góllal, és csupán egy rontott lövéssel zárta a tornát.

A magyar válogatott összesen 347 támadást vezetett, és 306 lövésből 176 gólt dobott, ami 58 százalékos hatékonyság. Büntetőt 19-szer kapott a magyar együttes, ebből 14 gólt szerzett.

A
velemenyezd, 2020. január 23. csütörtök, 10:11
Férfi kézilabda Eb - Kikapott és kiesett a magyar válogatott
A magyarok csak akkor vehetnek részt az áprilisi olimpiai selejtezőtornák egyikén, ha a hetedik helyen zárják a kontinensviadalt, és Szlovénia aranyérmes lesz.

Eredmény, középdöntő, 4. (utolsó) forduló, II. csoport:Portugália-Magyarország 34-26 (16-14)--------------------------------------Malmö, v.: Geipel, Helbig (németek)

lövések/gólok: 44/34, illetve 42/26

gólok hétméteresből: 5/5, illetve 4/2

kiállítások: 6, illetve 4 perc

------------Mikler - Bóka 4, Szita 1, Bánhidi 5, Győri 2, Balogh Zs. 5, Hornyák, cserék: Sipos, Ligetvári 4, Székely, Rosta, Máthé 4, Nagy B. 1, szövetségi kapitány: Gulyás István

A portugálok a győzelem, a magyarok a pontszerzés kényszerével léptek pályára, hiszen mindkét együttesnek reális esélye volt a továbbjutásra a középdöntő utolsó fordulója előtt.

Az ellenfél már a meccs elejétől kapus nélkül támadott, vagyis létszámfölényt alakított ki a magyar kapu előtt, ennek ellenére eleinte felváltva születtek a gólok. Az első
velemenyezd, 2020. január 22. szerda, 18:23