2019. december 10. kedd | 50. hét | 344. nap | 00:08 | Judit
Szlovák jégkorongliga - A MAC is kikapott
A fővárosi együttes Érsekújváron kapott ki két góllal.

Eredmény (a sorozat honlapjáról):HC Nové Zámky (szlovák)-MAC Újbuda 5-3 (2-1, 3-1, 0-1)

korábban:DVTK Jegesmedvék-HK Nitra (szlovák) 2-5 (1-1, 0-2, 1-2)
velemenyezd, 2019. december 03. kedd, 21:22
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Kikapott Dubrovnikban a Szolnok
Bajnokok Ligája, csoportkör, A csoport, 6. forduló:Jug Dubrovnik (horvát)-Szolnoki Dózsa 14-11 (4-4, 4-3, 3-1, 3-3)-------------------------------------------------------------- ---a magyar csapat gólszerzői: Bátori 4, Szatmári, Dőry, Pijetlovic 2-2, Várnai 1

A magyar csapat szerzett vezetést, majd a hazai együttes fordított, de sokáig nem tudott meglépni: az első negyed döntetlennel, a második egygólos Jug-vezetéssel zárult. A harmadik szakaszt azonban a horvát csapat két góllal megnyerte, így a Szolnoknak 8-11-ről kellett megpróbálnia a felzárkózást, de csak időlegesen tudott közelebb kerülni ellenfeléhez.

A Tisza-parti együttes három győzelemmel és három vereséggel a negyedik helyen áll.

A BL-ben két nyolcas csoportban zajlanak a küzdelmek, a nyolcas döntőnek már automatikusan tagja a rendező olasz Pro Recco, amely a B csoportban szerepel többek között a Ferencváros és az OSC társaságában.
velemenyezd, 2019. december 03. kedd, 20:42
Női kézilabda-vb - Harmadszor is nyertek a spanyolok
A magyar érdekeltségű C csoport jacusirói mérkőzésén a Siófok spanyol irányítója, Nerea Pena három gólt dobott. Csapata továbbra is százszázalékos a tornán.

A hollandok 51 gólt dobtak Kubának, a Ferencváros beállója, Danick Snelder kétszer talált be.

A brazil válogatott hat góllal kikapott a Koreai Köztársaságtól. Az Érd jobbszélsője, Alexandra do Nascimento háromszor, a Győr balátlövője, Eduarda Amorim pedig kilenc alkalommal volt eredményes.

Eredmények, csoportkör, 3. forduló:

A csoport:

---------Hollandia-Kuba 51-23 (22-11)

később:Szlovénia-Angola, Kumamoto 10.00Norvégia-Szerbia, Kumamoto 12.30

B csoport:

---------Koreai Köztársaság-Brazília 33-27 (16-14)

később:Franciaország-Ausztrália, Jamaga 11.00Dánia-Németország, Kumamoto 12.30

C csoport:

---------Spanyolország-Szenegál 29-20 (14-13)

korábban:Montenegró-Magyarország 25-24 (13-12)

később:Románia-Kazahsztán, Jacusiro 11.00

D csoport:

---------Oroszország-Kongói DK 34-13
velemenyezd, 2019. december 03. kedd, 09:11
Egy góllal kikapott az oroszoktól a magyar futsalválogatott
A gól nélküli első félidőt követően 2-2-re álltak a felek, amikor egy öngól döntötte el a találkozót.

A két csapat kedden 18 órától ismét összecsap egymással Veszprémben.

Turzó József együttese január végén Litvániában játszik Európa-bajnoki selejtezőtornát, a házigazda mellett a török és az északír csapattal találkozik majd.

Eredmény:Magyarország-Oroszország 2-3 (0-0)
velemenyezd, 2019. december 02. hétfő, 22:32
Női kézilabda-vb - A magyar válogatott négy góllal kikapott a spanyoloktól
Eredmény, csoportkör, 2. forduló, C csoport:Spanyolország-Magyarország 29-25 (18-13)-----------------------------------------Kumamoto, v.: Christiansen, Hansen (dánok)

lövés/gól: 47/29, illetve 43/25

gólok hétméteresből: 6/4, illetve 3/1

kiállítások: 8, illetve 10 perc

Magyarország:

------------Bíró - Lukács 4, Kovács A. 1, Tóvizi 5, Kovacsics 2, Tomori, Schatzl 2, cserék: Háfra 2, Kiss É., Tóth G. 1, Klujber 1, Márton G. 2, Faluvégi 2, Triffa, Szabó L. 2, Vámos 1, szövetségi kapitány: Kim Rasmussen

Kimondottan rosszul kezdték a meccset a magyarok, védekezésben nem voltak hatékonyak, támadásban sokat hibáztak, így a sokkal lendületesebb és pontosabb spanyolok a hatodik percben már 4-0-ra vezettek, ezért Kim Rasmussen szövetségi kapitány időt kért, majd kapust cserélt.

A folytatásban sem változott a játék képe, a magyarok védekezése nem működött, gólt pedig csak gyors indítás végén tudtak szerezni, felállt védőfal ellen tanácstalanok voltak. Két kulcsember, Kovacsics
velemenyezd, 2019. december 01. vasárnap, 12:11
Női vízilabda Euroliga - A BVSC nyert, a Dunaújváros kikapott
A Cataniában szereplő BVSC-Zugló a spanyol Sant Andreu együttesénél bizonyult jobbnak két góllal, az Athénban játszó Dunaújváros pedig a házigazda Olympiakosszal szemben maradt alul ugyanilyen különbséggel.

A csoportok első két-két helyezettje kerül a negyeddöntőbe.

Eredmények, női Euroliga, 2. selejtezőkör, 2. nap:

E csoport (Athén):Olympiakosz (görög)-Dunaújváros 10-8 (3-2, 4-3, 2-2, 1-1)

H csoport (Catania):BVSC-Zugló - Sant Andreu (spanyol) 11-9 (3-2, 2-1, 3-4, 3-2)

korábban:

F csoport (Sabadell):UVSE-UZSC Utrecht (holland) 13-13 (1-2, 3-3, 5-5, 4-3)
velemenyezd, 2019. november 30. szombat, 20:22
Osztrák jégkorongliga - Kikapott a Fehérvár
A fehérváriak háromgólos hátrányból a 47. percre felzárkóztak ugyan egygólos különbségre, de az 54. percben a házigazdák emberelőnyös góllal ismét lőtávolon kívülre tudtak kerülni, majd a háromgólos Sebastien Sylvestre a 60. percben beállította az 5-2-es végeredményt.

Eredmény (a sorozat honlapjáról):HCB Südtirol Alperia (olasz)-Hydro Fehérvár AV19 5-2 (1-0, 2-1, 2-1)-------------------------------------------------------------- ------a Fehérvár gólszerzői: Kuralt (39.), Lehtonen (47.)
velemenyezd, 2019. november 15. péntek, 22:12
Női kézilabda BL - Öt góllal kikapott a Ferencváros
Az FTC október elején 31-22-es vereséget szenvedett a norvég bajnokcsapat otthonában.

Eredmény:

női BL, csoportkör, 5. forduló, A csoport:FTC-Rail Cargo Hungaria - Vipers Kristiansand (norvég) 29-34 (15-19)----------------------------------------------------------- -------

Az már a találkozó előtt biztos volt, hogy az FTC továbbjut a csoportkörből, de továbbra is nyitott kérdés, hogy hány pontot visz magával a középdöntőbe.

Klujber Katrin vezérletével remekül kezdett a Ferencváros, de a kezdeti lendület hamar alább hagyott, a hazaiak játéka némileg statikussá vált, így a meccs negyedénél már három góllal vezetett az előző idényben elődöntős Vipers.

Elek Gábor vezetőedző időkérése után gyorsabb, mozgékonyabb lett a magyar csapat támadójátéka, nagy küzdelemben egy gólra felzárkózott, ezután azonban ismét sokat hibázott. A vendégek a válogatott Emilie Arntzen találataival 5-1-es sorozatot produkáltak, és a szünetben négy góllal vezettek.

A házigazdák szakvezetője cserékkel és
velemenyezd, 2019. november 09. szombat, 21:12
Női kézilabda EHF Kupa - Hét góllal kikapott a Vác
A két csapat két évvel ezelőtt is egymással játszott a selejtező harmadik körében, akkor a törökök kettős győzelemmel jutottak tovább.

Eredmény,

Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:Kastamonu Belediyesi GSK (török)-Váci NKSE 33-26 (16-11)--------------------------------------------------------

Az első félidőben a huszadik percig jól tartotta magát a Vác, a török csapat ezt követően tudott ritmust váltani, így a szünetben ötgólos előnyben volt elsősorban annak köszönhetően, hogy játékosai hatékonyabban lőttek kapura.

A fordulás után ugyan a magyar együttes négy gólra is felzárkózott (19-15), ám a hazaiak ismét tempót váltottak, visszaállították a különbséget, és a lefújásig őrizték előnyüket.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a váciak junior Európa-bajnok balátlövője, Kuczora Csenge volt nyolc góllal, a hazai csapatból a 39 éves Yeliz Özel hétszer talált be.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Vácott, a párharc győztese bejut az EHF Kupa
velemenyezd, 2019. november 09. szombat, 14:41
Férfi kézilabda BL - A Veszprém kikapott a Kielce otthonában
A két együttes 13. alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a mérleg a Veszprém szempontjából kilenc győzelem, két döntetlen és két vereség.

Férfi BL, csoportkör, 6. forduló, B csoport:PGE Vive Kielce (lengyel)-Telekom Veszprém 34-33 (17-17)--------------------------------------------------------

Az előző idényben BL-ezüstérmes vendégek keretéből ezúttal Székely Márton, a svéd Andreas Nilsson, a francia Kentin Mahé, valamint a lengyel Pawel Paczkowski maradt ki.

Jól kezdett a Veszprém, többször is támadhatott a kétgólos vezetésért, de kimaradtak a ziccerek. Ezt követően Alex Dujshebaev vezérletével fordított a Kielce, amely csak azért nem tudott meglépni három találattal, mert a Sterbik Árpád helyére beállt Vladimir Cupara jól védett.

A szünetben ismét döntetlen volt az állás, a második félidőt viszont egy 6-1-es sorozattal kezdte a Kielce. A vendégek egy 4-0-s szériával egyenlítettek, majd a hajrában percekig 31-30 volt az állás a lengyelek javára. Néhány elhibázott lövés után
velemenyezd, 2019. november 02. szombat, 16:52
Férfi kézilabda EHF Kupa - Kikapott, de továbbjutott a Csurgó
A magyar együttes egy hete 24-22-re nyert a Constanta vendégeként, ezúttal azonban a románok győztek 21-19-re, ez a vereség azonban a Csurgónak kedvezett. A párharc második összecsapása végig rendkívül izgalmasan alakult, már-már a Constanta tűnt továbbjutónak, ám az utolsó pillanatban Leimeter Csaba átlövése célba ért, így a hazaiak ünnepelhettek.

A Csurgó, egyben a mérkőzés legeredményesebb játékosa hat góllal a magyar válogatott kerettag Vasic Mirko volt.

Eredmény, 2. forduló, visszavágó:Csurgói KK-Dobrogea Sud Constanta (román) 19-21 (9-9)-----------------------------------------------------

Továbbjutott: a Csurgó 43-43-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

A Tatabánya és a Balatonfüred a selejtező harmadik fordulójában csatlakozik a mezőnyhöz, amelynek sorsolására kedden 11 órától kerül sor.
velemenyezd, 2019. október 12. szombat, 19:14
Női kézilabda BL - Az FTC kikapott Norvégiában
A két csapat harmadszor találkozott egymással a BL-ben, s a rivális tudott elmozdulni az 1-1-es "döntetlenről".

Eredmény,

női BL, csoportkör, 1. forduló, A csoport:Vipers Kristiansand (norvég) - FTC-Rail Cargo Hungaria 31-22 (16-11)----------------------------------------------------------- ---------

Magabiztosan kezdett a Ferencváros, amely 18 percen át hol egy, hol két góllal vezetett. Ekkor azonban megtorpant, 10-9-es hazai vezetésnél pedig zavar támadt a vendégek játékában, a támadások pontatlanná váltak, s a norvég együttes - egyre nagyobbá téve a különbséget - a szünetig 16-11-re elhúzott. Ehhez hozzájárult, hogy az FTC két büntetőt is elhibázott, egyedül a 21. születésnapját éppen szombaton ünneplő Háfra Noémi állta a sarat, aki hétszer is eredményes volt az első harminc percben.

A második játékrészben hamar 18-12 lett "oda", s bár ötgólnyira még feljött az FTC, közelebb már nem tudott kerülni. Mi több, a norvégok a félidő derekán már kilenc góllal is vezettek (28-19), a
velemenyezd, 2019. október 05. szombat, 21:02