2019. augusztus 23. péntek | 34. hét | 235. nap | 14:14 | Bence
El-selejtező - Herczeg András: nagy hibát követnénk el, ha könnyű mérkőzésre számítanánk
köztük a házi gólkirály mozambiki Reginaldo, miközben négy új labdarúgó csatlakozott a kerethez.

"Elképzelhető, hogy az új igazolások miatt az eddig alkalmazott 4-4-2-es felálláson változtat az ellenfelünk, de mi elsősorban a saját játékunkat szeretnénk játszani, dominálni akarunk" - emelte ki Herczeg András.

A csapat felkészülését illetően a tréner közölte: teljes kerettel csak az utóbbi három hétben tudtak készülni, az új igazolások pedig 10-12 napja kapcsolódtak be a közös munkába. A támadósorba érkezett játékosok - a kameruni Bouoli Effa, a nigériai Garba és a szerb Trujic - jó benyomást tettek rá az eddigi edzéseken, de mindhárom játékosnak van még lemaradása a többiekhez képest, elsősorban erőnlétileg. A számszerű eredményre vonatkozó kérdésre hangsúlyozta: a legfontosabb, hogy a DVSC ne kapjon gólt, és legalább egyet rúgjon.

A jegyeladások alapján a mérkőzésen minimum fél ház várható, ami Herczeg András szerint azt jelzi, hogy Debrecenben újra fociláz van.

"A közönség újra a
velemenyezd, 2019. július 10. szerda, 18:32
Jégkorong divízió I/A-vb - A litvánokat legyőzte a magyar válogatott
magyar győzelmet vár. Egy másik szurkoló szerint kötelező győzni a litvánok ellen, ám ehhez vállalni kell a kemény, határozott, test-test elleni hokit, amit a tavaly még a harmadik vonalban szerepelt baltiak eddigi találkozóikon játszottak, emellett az emberelőnyös játékban is előre kell lépnie a magyar válogatottnak.

A kapuban a fehéroroszok elleni meccshez hasonlóan Vay Ádám kezdett, míg a keddi találkozót kihagyó Szirányi Bence ezúttal vállalni tudta a játékot. A nemzeti csapatban csak az első támadósor és a védőpárok maradtak változatlanok, a többi támadótrión módosított a szakmai stáb.

Erőteljesen kezdett a magyar válogatott, mezőnyben és a kapu előtt is fölényben volt, s egy emberhátrányt is kivédekezett, majd - a vb-n először - megszerezte a vezetést: Nagy Krisztián átadásából a remekül érkező Bartalis István volt eredményes. Sarauer Andrew a harmad közepén már másodszor ült le a büntetőpadra, ezúttal létszámhátrányban is a magyar csapat volt veszélyesebb. A kemény játék miatt néhány feszült
velemenyezd, 2019. május 02. csütörtök, 11:01
Vb-2018 - Az argentinok legyőzésével 16 között a horvátok
ki folyamatos játék, ám amikor a támadók bátran letámadták a védőket, akkor mindkét oldalon azonnal izgalmas helyzetek adódtak. Erre azonban ritkán vállalkoztak, a két csapat számára a biztonság volt a legfőbb szempont. Az argentinok jobban megbecsülték a labdát ellenfelüknél, de a horvátok célirányosabb futballja több ígéretes lehetőséget eredményezett. Utóbbiaknál Mandzukic kétszer, Rebic egyszer veszélyeztetett, míg az argentinok Meza és Pérez révén kétszer kerültek gólhelyzetbe. A dél-amerikai támadósor kulcsemberei, Messi és Agüero a játékba is ritkán csatlakoztak be.

A második játékrész elején kapushibából Rebic vezetést szerzett a horvátoknak. A hátrányba került argentinok két cserével frissítettek, de tíz perc is eltelt, amíg mezőnyfölényt harcoltak ki. A horvátok ekkor megelégedtek a játék rombolásával, az argentinok lendülete pedig hamar elveszett. Horvátország a folytatásban kontrákat vezetett, az egyikből Modric távoli lövésének köszönhetően megduplázta az előnyét, majd a ráadásban egy újabb
velemenyezd, 2018. június 21. csütörtök, 22:06
NHL - Az újonc Vegas nyerte a döntő első mérkőzését
A Stanley Kupáért folyó, az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc második összecsapását közép-európai idő szerint csütörtökön játsszák, ugyancsak Las Vegasban.

Eredmény:Stanley Kupa, döntő, 1. mérkőzés:Vegas Golden Knights-Washington Capitals 6-4 (2-2, 1-1, 3-1)------------------------------------------------------------gó l: C. Miller (8.), Karlsson (19.), Smith (24.), Reaves (43.), Nosek (50., 60.), illetve Connolly (15.), Bäckström (16.), Carlson (29.), Wilson (42.)

Jól kezdett az újonc, és Colin Miller távoli lövése vágódott a kapuba a 8. percben. Lassan magára talált a Washington, és gyorsan fordított. Előbb Michal Kempny lövésébe Brett Connolly nyúlt bele a kapunak háttal, és Marc-Andre Fleury tehetetlennek bizonyult, majd 42 másodperc múlva Nicklas Bäckström közelről, fonákkal talált be. Azonban még az első szünet előtt William Karlsson a hátsó palánkról visszapattanót villámgyors mozdulattal Braden Holtby kapujába terelte.

A második harmad is hazai találattal indult,
velemenyezd, 2018. május 29. kedd, 07:05
Férfi kézilabda Eb - Zsiga Gyula: a védekezés és az önbizalom a legfontosabb
gólok megszerzésére és a gólöröm kialakítására épül az utánpótlás-nevelés, tehát az Európa-bajnokságon pályára lépő játékosaink is ebben nőttek fel".

Hangsúlyozta, a kontinens élcsapatainál manapság már nagyon fontos a védekezés agresszivitása, a támadó jelleg és az együttműködés, ezért a magyar együttes számára is az lenne az elsődleges, hogy ezekben előrelépjen, Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány is ezeket sulykolta folyamatosan a felkészülés utolsó hetében.

Zsiga Gyula kifejtette, a támadósorban mindkét oldalon és poszton vannak egymástól eltérő karakterű játékosok, akik másban tudnak erősek és jók lenni, ez a csapat taktikai repertoárját nézve nagyon pozitív, az önbizalom hiánya azonban az utóbbi időszakban némileg hátráltatta, fékezte a támadások hatékonyságát.

"Ezt az akadályt kellene legelőször, az első és a második mérkőzésen megugrani, és ha sikerül, akkor a csehek elleni, és a további lépcsőfokokat is venni fogja a válogatott" - mondta.

A szakmai igazgató szerint ezen a tornán
velemenyezd, 2018. január 13. szombat, 18:43
Bajnokok Ligája - Heynckes: igazi csapatmunka volt
"Igazi csapatmunka volt! Nagyon jól teljesítettünk, úgy játszottunk, ahogy terveztük. A hozzáállás volt a kulcs, játékosaim nagyon okosan, taktikusan futballoztak" - mondta a játéknap fantasztikus hangulatú rangadója után a német szakvezető. Hozzátette, a PSG nagyszerű támadósora újra és újra helyzeteket teremtett, de csak az egyiket tudta kihasználni.

Szeptember végén Párizsban a francia csapat 3-0-ra nyert, ezért a Bayernnek - amelyet akkor még Carlo Ancelotti irányított - ezúttal négy találattal kellett volna győznie, hogy csoportelsőként jusson a nyolcaddöntőbe.

"A mai teljesítményünk is azt mutatta, hogy a csapat egyre jobbá válik, egyre nagyobb lesz a játékosok önbizalma" - hangsúlyozta a müncheniek mestere, aki elsősorban Franck Ribéry, Kingsley Coman, a kétgólos Corentin Tolisso és Sven Ulreich produkcióját emelte ki.

A csapatkapitány, Franck Ribéry elmondta, örül, hogy két hónap után ismét kezdő lehetett.

"Szép és fontos győzelem volt ez számunkra és a szurkolóinknak is.
velemenyezd, 2017. december 06. szerda, 08:01
Kikapott a belgáktól a magyar amerikaifutball-válogatott
A székesfehérvári First Fielden több mint 3500 néző látta az összecsapást, melynek első negyedét követően Grátz Vilmos együttese mezőnygóllal 3-0-ra vezetett.

A vendégek ezt követően két touchdownnal fordítottak, ezzel a negyedik negyedre nagyon nehéz helyzetbe került a magyar csapat.

A Bencsics Márk vezette támadóegység bő három perccel a vége előtt Gecser Máté elkapásával faragott a hátrányon (10-13), azonban a belgák egy szép futással gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést. A hazai támadósor még fél perccel a vége előtt Danku Dávid révén bejutott a célterületre, ám a kirúgást követően a belgáknak már elég volt lepörgetniük az órát.

Ez volt a magyar amerikaifutball-válogatott fennállásának negyedik mérkőzése, tavaly szeptemberben a csehektől, majd októberben a szerbektől kapott ki, idén szeptember 22-én pedig a lengyelek ellen megszerezte a történelmi első győzelmet.
velemenyezd, 2016. október 29. szombat, 16:52
Jégkorong-vk - Kanada nyerte a döntő első mérkőzését
Világkupa (Toronto):

döntő, 1. mérkőzés:

Kanada-Európa 3-1 (2-0, 0-1, 1-0)

---------------------------------

g: Marchand (3.), Stamkos (14.), Bergeron (50.), illetve Tatar (28.)

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc következő felvonását magyar idő szerint pénteken hajnalban rendezik.

Remekül kezdtek a hazaiak, Brad Marchand már a 3. percben bevette a szlovák Jaroslav Halak kapuját. Még a nyitó harmadban Steven Stamkos növelte a különbséget, a korábbi NHL-es gólkirálynak ez volt az első találata a tornán.

A meglepetésre fináléba jutott európaiaktól a meccs derekán a szlovák Tomas Tatar volt eredményes, ám a folytatásban megint jól védekeztek a kanadaiak, és a végén még Patrice Bergeron is betalált.

A hazaiak elsőszámú támadósora, Marchand, Bergeron és Sidney Crosby a vk-n eddigi öt mérkőzésen 22 pontot gyűjtött.
velemenyezd, 2016. szeptember 28. szerda, 07:40
EURO-2016 - Hajrágóllal verték az angolok Walest
csereként sem kapott lehetőséget az első fordulóban.

Az első félidő javarészt eseménytelen mezőnyjátékkal telt, aztán a 32. percben Ben Davies kezezése borzolta a kedélyeket, a walesi hátvéd az ötösön ütött bele egy fejes után önkéntelenül a labdába, ám a játékvezető nem ítélt 11-est. A játékrész hajrájában Gareth Bale villant, a Real Madrid csatára - akárcsak szombaton Szlovákia ellen - ismét szabadrúgásból volt eredményes, így a walesiek vonulhattak előnnyel pihenőre.

Hodgson remekül cserélt támadósort a szünetben, mivel a frissen beálltak közül Daniel Sturridge beadását némi kavarodás után Vardy továbbította a kapuba, így az angolok kiegyenlítettek. A 71. percben beállt - és a nemzeti együttesben májusban bemutatkozott - Marcus Rashford lett az angol válogatott történetének legfiatalabb Eb-résztvevője 18 évesen, 7 hónaposan és 16 naposan. A hátralévő időben az angolok birtokolták többet a labdát, ám fölényük csak a 91. percben érett (győztes) góllá: Sturridge közelről talált be, és nyílttá tette
velemenyezd, 2016. június 16. csütörtök, 17:21
Jégkorong-vb - Chernomaz elégedett a csapat teljesítményével
Amint a mérkőzést követő sajtótájékoztatón jelezte: a magyar csapatban nincsenek a legmagasabb tempóhoz szokott NHL-es sztárok, és a szlovák csapat ezzel feltétlenül jobb.

"Idegesen kezdtünk, majd a bekapott gól után magunkhoz tértünk, és egyenlítettünk. A második harmadban a szlovákok jobbak voltak, jól védekeztek, és percekig beszorítottak bennünket. A harmadik harmadban játszottunk a legjobban, emberelőnyöket harcoltunk ki, de sajnos, nem tudtuk ezeket gólra váltani. Ez a helyzet, amikor a legjobbak között szerepelsz" - mondta Chernomaz.

Hangsúlyozta: csapatának Szentpéterváron minden mérkőzés kihívás, de ahogy most harcolt és játszott a válogatott, azzal elégedett.

Chernomaz vasárnap szülőhazájának, Kanadának csapata ellen vezeti majd a magyarokat. Ezzel kapcsolatban megjegyezte: az ellenfél úgy járatja a korongot, olyan gyorsan tud kijönni a saját zónájából, és a védekezésből támadásba fejlődni, amihez az ő játékosai nem lehetnek hozzászokva. Éppen ezért a lehető legkevesebb hibával
velemenyezd, 2016. május 07. szombat, 14:45
NFL - Harmadszor bajnok a Denver Broncos
változott.

A fordulást követően a Carolina vezethette az első támadást, mezőnygól távolságig jutott, de Graham Gano lövése a kapufán csattant, a túloldalon a Denver touchdownnal büntethetett volna, ám maradt a mezőnygól, McManus harmadszor szerzett három pontot (16-7). A Carolina ezt követően gyorsan az ellenfél térfelének közepén találta magát. Azonban Newton eladta a labdát, amit T.J Ward szerzett meg, amelyet azonnal kivertek a kezéből, de csapattársa, Danny Trevathan korrigált. Ugyan a Denver támadósora nem tudott haladni, a védelem mégis fantasztikusan tartóztatta fel Newtonékat.

A zárófelvonásban sem találta a ritmust támadásban a Denver, ám a védelem továbbra is remekelt, mezőnygólon tartotta a Carolinát, Gano ezúttal nem hibázott (16-10).A folytatásban mindkét támadóalakulat csak rövid ideig volt a pályán. A Denver gyakorlatilag csak az időt ölte és maximálisan bízott a védelmében, ami be is jött, hiszen Von Miller szerelése után Ward újabb labdát szerzett. A Carolina négy yardosáról
velemenyezd, 2016. február 08. hétfő, 07:04
Vereséget szenvedett első mérkőzésén a magyar amerikaifutball-válogatott
A felkészülési találkozót eredetileg a BVSC Stadionban rendezték volna meg, azonban a heves esőzés miatt végül az Építők pályára kényszerültek a csapatok.

A 4500 néző előtt nem kezdődött jól az összecsapás a magyar csapat számára, ugyanis rögtön az első támadássorozat végén Bencsics Márk irányítót a saját célterületén vitték földre a cseh védők, azaz safetyt értek el (0-2). A második negyed elején a vendégek egy mezőnygóllal növelték előnyüket (0-5), ráadásul a mérkőzés első hatpontos gólját (touchdown) is ők szerezték (0-12). Nem sokkal a félidő vége előtt még nagyobb hátrányba került Lee Hlavka csapata, mivel a csehek irányítója befutott a célterületre (0-19).

A harmadik negyedet már Czirók Márton irányításával kezdte a magyar válogatott támadósora, és mindjárt az első sorozat végén ő ért el touchdownt, az elsőt a magyar nemzeti csapat történetében, majd a jutalomrúgás is sikeres volt (7-19). A csehek, újabb futott TD-nel visszaállították a különbséget (7-26).