2019. június 16. vasárnap | 24. hét | 167. nap | 20:55 | Jusztin
Simán verte Ciprust a magyar női labdarúgó-válogatott
Markó Edina szövetségi kapitány együttese az első játékrészben is nagy fölényben futballozott, de akkor még csak egyszer tudta bevenni az ellenfél kapuját. A folytatásban viszont már gólokban is megnyilvánult a magyar fölény, negyedóra alatt újabb két találattal 3-0-ra módosult az állás. A szigetországiak ugyan szépítettek a 68. percben, de a hajrában újabb három hazai gól született. A magyarok közül Vágó Fanny duplázott, rajta kívül Zágor Bernadett, Zeller Dóra, Mosdóczi Evelin és Csiki Anna volt eredményes.

"Mindenki különböző állapotban érkezett a válogatottba, ez meglátszott az első félidőben, nehezen indult be a gépezet. Az ellenfél is máshogy játszott, mint amire készültünk, masszívan védekeztek és próbáltak ebből megindulni. A mérkőzés nagy pozitívuma, hogy pontrúgásokból eredményesek tudtunk lenni. Aztán jöttek az akciógólok is, nagyon szép támadásokat vezettünk. Évek óta tart a fiatalok beépítése a csapatba, most sem okoztak csalódást. Reméljük, hogy az ő fejlődésük még előrébb fogja vinni
velemenyezd, 2019. június 16. vasárnap, 18:21
Trump külföldről is elfogadná a vetélytársait lejárató információkat
Donald Trumpot a 2020-as elnökválasztási kampányról kérdezte a televízió riportere. Az elnök leszögezte: külföldről származó információk elfogadása nem minden esetben jelent külföldi beavatkozást az amerikai választási folyamatba.

"Ez nem beavatkozás. Nekik megvan az információjuk, én pedig azt hiszem, elfogadnám" - fogalmazott. Az elnök közölte azt is: ha így jutna politikai vetélytársait lejárató információkhoz, nem szükségszerűen tájékoztatná erről a Szövetségi Nyomozó Irodát (FBI). "Ha úgy gondolnám, hogy valami nem stimmel, akkor talán elmennék vele az FBI-hoz" - tette hozzá.

Az újságíró, George Stephanopoulos - aki korábban Bill Clinton elnök kommunikációs igazgatója volt - további kérdéseire, hogy vajon kampánycsapata mit tenne, ha Oroszországból vagy Kínából kapna ellenfeleit lejárató információkat, elfogadná-e ezeket vagy egyenesen jelentené az FBI-nak, Trump azt válaszolta: "talán mindkettőt megtenném. Szerintem az ember meghallgathatja, abból még nincs baj". Hozzátette: "ha valaki
velemenyezd, 2019. június 13. csütörtök, 07:04
Férfi röplabda Európa-liga - Négyjátszmás magyar vereség Ausztriában
Ezzel eldőlt, hogy a román Bogdan Tanase irányította, egy győzelem mellett immár négy vereséggel álló nemzeti együttes nem juthat be a sorozat döntőjébe.

A magyar csapat utolsó mérkőzését ugyancsak az osztrákok ellen vívja szombaton, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen.

Férfi Európa-liga, ezüst divízió, A csoport, 5. forduló:Ausztria-Magyarország 3-1 (-19, 26, 19, 23)------------------------------------------------a legjobb pontszerzők: Buchegger 16, Berger 15, Wohlfahrtstätter 10, illetve Dávid 15

Az állás: 1. Görögország 12 pont (13-5), 2. Ausztria 12 (12-5), 3. Magyarország 3 (7-13), 4. Bosznia-Hercegovina 3 (4-13)

A magyar válogatott keretéhez csatlakozott a sérülése után visszatérő Blázsovics Péter, így ezúttal 12 játékost tudott nevezni a mérkőzésre Bogdan Tanase. A nemzeti csapat első Európa-liga meccsén 3-1-re nyert a bosnyákok ellen, majd ugyanilyen arányban maradt alul a görögök otthonában és a bosnyákok vendégeként is, illetve Kaposváron a görögöktől is ennyire kapott
velemenyezd, 2019. június 12. szerda, 23:00
A Magyar férfi foci csapat remekel - csoport elsők
után is ő értékelt. "Ma este azt hiszem mindenki megmutatta a magyar szellemiséget, ez tetszett a legjobban. Az intenzitás, amivel nem engedték el a labdát a fiúk a legnehezebb pillanatokban sem. Volt, amikor szenvedtünk, de akkor is megmutatták, mit jelent számukra a nemzeti mez, amihez ragaszkodnak. Azt tették, amit az elmúlt napokban elterveztünk" - mondta az olasz szakember a találkozó után.
"Kialakítottunk helyzeteket, úgy tűnik, egy gólt el is vettek tőlünk. sokszor szenvedtünk, mert az ellenfél gyors és erőszakos volt. A végén attól kellett tartanunk, hogy Pátkai és Nagy Ádám újabb sárga lapot kap és a végére 10-en maradunk, de a szívünk vitt előre és győzni tudtunk" - értékelt Inguscio, aki eddig két meccsen két győzelmet aratott, mint megbízott kapitány.
Úgy vélte, teljesen más Marco Rossi nélkül irányítani a csapatot, hiszen az ő jelenléte nagyon sokat számít. "Nyertünk, de ha Marco ott van a padon, az egészen más" - utalt arra, mennyit számít az eltiltott szakember
maroka, 2019. június 12. szerda, 15:47
Magyar-walesi - Pátkai: a csapat mindent megtett a sikerért
MOL Vidi FC középpályása a mérkőzés után azt mondta, Marco Rossi szövetségi kapitány - aki eltiltás miatt nem ülhetett le a kispadra - azt kérte a futballistáktól, hogy végig fegyelmezetten játsszanak.

"Nem akartuk megengedni a walesieknek, hogy kibontakozzanak, mert nagyon gyors játékosaik vannak, és ha őket hagytuk volna futni, akkor nagy bajba kerülhettünk volna" - mondta Pátkai, hangsúlyozva: "mindent elmond" a válogatott teljesítményéről az, hogy kapott gól nélkül hozta ezt a meccset, s az ellenfélnek csupán egy nagy gólszerzési lehetősége volt a 90 perc alatt.

"Négy mérkőzés után kilenc ponttal a csoport élén állni nyilván nagyon jó, de még csak félúton vagyunk, semmi nem dőlt el, a következő négy meccs sem lesz könnyebb, mint az előző négy, a szlovákok elleni hazai összecsapás pedig ha nem is sorsdöntő, de kiemelten fontos találkozó lesz" - összegzett Pátkai.

Szoboszlai Dominik, a válogatott irányító középpályása szintén kiemelte, hogy bár jó eredmény négy mérkőzés után kilenc ponttal a
velemenyezd, 2019. június 12. szerda, 12:31
Roland Garros - Nadal tizenkettedszer bajnok
A volt világelső spanyol sztár tavaly egyedülálló bravúrként 11. diadalát aratta Párizsban, begyűjtve 17. Grand Slam-serlegét. Az idei salakszezonja ezzel együtt nem lett olyan fényes, mint a korábbiak: 11-szeres bajnokként "csak" az elődöntőig jutott Monte-Carlóban és Barcelonában, majd ötszörös győztesként Madridban is. Rómában aztán a világelső Novak Djokovic döntőbeli legyőzésével megtört a jég. A 33 éves salakkirály elképesztő, 92/2-es győzelmi mutatóval készült a döntőre a Roland Garroson, és idén mindössze egy szettet vesztett eddig a francia fővárosban.

A 25 éves Thiem fáradtabban érkezett a fináléra, mivel az eső miatt csak szombaton fejezte be maratoni, ötszettes elődöntőjét a világelső Novak Djokovic ellen. Első GS-serlegének megszerzésében az is sarkallhatta, hogy 2016 óta ő győzte le a legtöbbször - négyszer - Nadalt salakon. Sikere esetén ő lehetett volna az osztrákok második Grand Slam-győztese Thomas Muster 1995-ös párizsi diadala után.

Ami kettejük egymás elleni mérlegét
velemenyezd, 2019. június 10. hétfő, 10:35
Női vízilabda világliga szuperdöntő - Kikapott az ausztráloktól, hatodik a magyar csapat
percig nem esett gól, mindkét oldalon kimaradtak az emberelőnyök. A "csendet" végül az ausztrálok kapitánya, Rowie Webster törte meg, de a magyar csapat vezére, Keszthelyi Rita szinte azonnal válaszolt ötméteresből. Gurisatti Gréta szép lövésével előnybe került a házigazda együttes, majd egy gyorsan elvégzett szabaddobás után Tóth-Csabai Dóra növelte a különbséget. Egy perccel a negyed vége előtt felzárkóztak az ausztrálok.

Illés Anna találatával magyar szempontból jól indult a második negyed, de az ellenfél pillanatok alatt egyenlített, Keszthelyi azonban csakhamar kiszorított helyzetbőlóriási gólt lőtt. Az egyenlítés újra gyorsan érkezett, a nagyszünetre így döntetlennel vonultak el a felek.

A fordulást követően kissé lelassult és tanácstalanná vált a magyarok játéka, ezt az ausztrálok 3-0-s játékrésszel büntetették.

A záró felvonásban a magyarok nem is tudták megközelíteni riválisukat, akik még jobban elléptek és könnyedén nyerték a helyosztót.

A játéknap korábbi
velemenyezd, 2019. június 10. hétfő, 10:34
Roland Garros - Babosék a bajnokok
második helyen kiemelt magyar, francia duó sorozatban harmadik Grand Slam-döntőjére készült, az előző kettőt azonban elvesztette. Párosuk eddig egy GS-trófeát gyűjtött, a tavalyi Australian Openen, majd Wimbledonban és idén Ausztráliában is kikapott a fináléban. Babos és Mladenovic először jutott el a Roland Garros döntőjébe együtt, a francia teniszező azonban már megízlelhette a siker ízét a Philippe Chatrier Stadionban, 2016-ban ugyanis honfitársával, Caroline Garciával elhódította a serleget.

Az ellenfél jóformán ismeretlen volt Babosék számára, mivel eddig csak egyesben találkoztak az ázsiai duó tagjaival, akiknek ez csak a második tornájuk együtt. Előzőleg néhány éve egy kisebb ITF-versenyen indultak egymás oldalán.

A 29 éves Tuan a 68. helyen állt a páros világranglistán, és négy tornagyőzelemnél tartott, míg négy esztendővel fiatalabb partnere a 101. - de volt 15. is -, és hat trófeát gyűjtött ebben a műfajban.

A párosban kétszeres WTA-világbajnok Babost az is motiválhatta, hogy ő az
velemenyezd, 2019. június 09. vasárnap, 13:11
Azeri-magyar - Bakui győzelmével csoportja élén a magyar válogatott
Marco Rossi szövetségi kapitány együttesének első két gólját a középhátvéd Willi Orbán szerezte, majd Mahir Madatov ugyan szépített a 70. percben, de a válogatottban most bemutatkozó Holman Dávid egy perccel később eldöntötte a három pont sorsát.

A magyarok hatodszor találkoztak az azeriekkel, mérlegük pedig hibátlan maradt a mostani sikerrel. Egy rossz sorozatot is lezártak, ugyanis legutóbb majdnem három éve, 2016 októberében győztek idegenben. A lettországi sikert követően két döntetlen mellett hatszor kikapott a nemzeti együttes vendégként.

Az E csoportban így most a magyaroknak és a világbajnoki ezüstérmes horvátoknak hat pontjuk van, de az egymás elleni összevetésben a márciusi budapesti győzelmük miatt a magyarok állnak jobban.

A válogatott jövő kedden Wales csapatát látja vendégül a Groupama Arénában.

Eb-selejtező, E csoport, 3. játéknap:Azerbajdzsán-Magyarország 1-3 (0-1)-----------------------------------Baku, 8000 néző, v: Kevin Blom (holland)

gólszerzők: Madatov
velemenyezd, 2019. június 08. szombat, 20:31
Roland Garros - Barty a női bajnok
Eredmény:

női egyes, döntő:

-----------------Ashleigh Barty (ausztrál, 8.)-Marketa Vondrousova (cseh) 6:1, 6:3

A 19 éves Vondrousova a világranglista 38. helyezettjeként óriási meglepetésre jutott be a fináléba, és Ana Ivanovic 2007-es menetelése óta ő az első tinédzser a Roland Garros végjátékában. Eddig egy tornát nyert meg 2017-ben a svájci Bielben úgy, hogy akkor élete második WTA-főtábláján szerepelt. Előzőleg juniorként két GS-versenyen diadalmaskodott párosban.

A 23 éves Barty - aki nyolcadik a WTA-rangsorban - korábban főként páros teljesítményével hívta fel magára a figyelmet: tíz tornán győzött, az mind a négy GS-versenyen vívott döntőt, és tavaly az amerikai Coco Vandeweghe oldalán megnyerte a US Opent, a fináléban éppen Babos Tímeát és Kristina Mladenovicot legyőzve. Egyesben csak négy tornán diadalmaskodott, részben mert 2014 és 2016 között szüneteltette teniszkarrierjét, és helyette a krikettben próbálta ki magát.

Ami a döntősök egymás elleni mérlegét illeti,
velemenyezd, 2019. június 08. szombat, 18:01
A kereszten a gonosz legyőzetik mint gonosz...
"A kereszten a gonosz legyőzetik mint gonosz... Azért, mert Isten önmaga ellen fordítja a gonoszt. Minden bűntények legsötétebbikét, az egyetlen igaz ember meggyilkolását használja fel arra, hogy megsemmisítse. Példa nélküli manőver. Ennél teljesebb diadalt el sem képzelhetnénk... Isten saját csapdájába csalja az álnok ellenfelet. A gonosz, mint egy cselgáncsozó, megpróbálja kihasználni és kiforgatni a jó erejét, az Úr, a legyőzhetetlen bajnok ugyanezzel a fogással teperi le ellenfelét."

- Henri Blocher -
kalmanpiroska, 2019. június 08. szombat, 11:44
Azeri-magyar - Rossi: megfelelő hozzáállás és teljesítmény kell a sikerhez
Az 54 éves olasz szakember az összecsapásnak otthont adó stadionban tartott pénteki sajtótájékoztatón azt mondta, igyekeztek a lehető legtöbb információt begyűjteni az azeriekről, és ezek alapján a legjobb tudásuk szerint felkészülni a találkozóra.

"A papírforma egy dolog, és egy másik, hogy mi történik a pályán" - jelentette ki Rossi, hangsúlyozva, hogy ha a magyarok nem jó mentalitással futnak ki a gyepre, akkor Azerbajdzsán ugyanúgy képes lehet meglepni őket, mint ahogy Dzsudzsákék meglepték márciusban a világbajnoki ezüstérmes horvátokat, akiket 2-1-re legyőztek a Groupama Arénában.

"Tiszteljük az ellenfelet, és tudjuk, hogy nagyon magas szinten kell szombat este játszanunk ahhoz, hogy itt nyerni tudjunk" - tette hozzá a szövetségi kapitány, aki a helyi sajtó kérdésére válaszolva azt mondta, egy esetleges vereséget biztosan nem lehet majd időjárási körülményekkel, vagy a két ország közötti időeltolódással magyarázni. "Ne történjen ilyen, de ha mégis veszítenénk, az teljes mértékben az én
velemenyezd, 2019. június 07. péntek, 19:02