2019. augusztus 18. vasárnap | 33. hét | 230. nap | 02:52 | Ilona
A kameruni sportminiszter távozásra szólította fel Clarence Seedorfot
A politikus szerint a nemzeti csapat a péntekig tartó Afrikai Nemzetek Kupáján nem futballozott hatékonyan, játéka monoton és kiszámítható volt, ráadásul nem akadt igazi vezéregyéniség a keretben.

"Nagy nehézségeket okozott számára a csapat kezelése, a rend és a fegyelem fenntartása. Nem alkalmas erre a munkára, ideje távoznia" - idézi Narcisse Mouelle Kombit a BBC.

Az Egyiptomban zajló tornán a kameruni válogatott címvédőként csupán a nyolcaddöntőig jutott, mivel ott 3-2-re kikapott Nigériától. Kombi szerint mindez megerősítette, hogy az edző nem képes győztes mentalitású csapatot építeni, pedig az állam gondoskodott a megfelelő felkészüléshez szükséges körülmények biztosításáról, a játékosok pedig fejenként 32 millió kameruni frankot (16 millió forint) kaptak.

A sportminiszter közölte: már beszélt a labdarúgó-szövetség elnökével, és megkérte, aktiválja azt a záradékot Seedorf szerződésében, amely lehetővé teszi annak megszüntetését.

4. Szlovákia 0 (-26)
A csoportok első két helyezettje, valamint a nyolc selejtezőcsoport négy legjobb csoport harmadikja vehet részt a 2020 januárjában sorra kerülő, norvég-osztrák-svéd közös rendezésű kontinensviadalon
*
- A csoportkör /7. csoport 8. forduló/
Magyarország-Olaszország 32-29 (16-14)
Kecskemét, 1800 néző. Vezette: Novikov, Rozkov (ukránok)
Magyarország játékosai:
BORBÉLY - Hornyák 1, Ancsin G. 3, Sipos 2, Ligetvári 2, Bodó 3, Bóka 3. Csere: Székely (kapus), JUHÁSZ Á. 5, ROSTA 5, Máthé 2 (1), SZITA 5, Szöllősi Balázs, Tóth Á. 1, Kemény, Ubornyák. Szövetségi kapitány: Csoknyai István, Vladan Matics

Olaszország játékosai:
Ebner - SONNERER 7 (4), Skatar 2, Iballi, Parisini 2, BULZAMINI 7, Arcieri. Csere: Volarevic (kapus), Argentin 1, Dapiran 1, MORETTI 4, Savini 2, Maione,
maroka, 2019. június 17. hétfő, 09:47
Jégkorong divízió I/A-vb - Bizakodva várja a folytatást a magyar válogatott
mérkőzésből. Bár ha a másodikkal elégedettek nem is lehetünk, mindenképp jelentős előrelépést sikerült produkálni" - fejtette ki.

A keddi találkozón a fehéroroszok ellen Szirányi Bence nem tudta vállalni a játékot, miután egy hétfői pofon után nem érezte jól magát.

"Bízunk abban, hogy holnapra rendben lesz, az egészségügyi stáb úgy döntött, hogy jobb, ha ma nem jön jégre" - mondta róla Majoross.

Erdély Csanád úgy vélte, hogy az első két mérkőzés alapján volt fejlődő tendencia a csapat játékában.

"Ettől még pont nélkül állunk, és nem lehetünk felhőtlenül boldogok, de bizakodóan várjuk a következő meccset" - fogalmazott az MTI-nek. - "Nemcsak mi járunk ilyen cipőben, a szlovénok is beragadtak a rajtnál. Nincs más lehetőségünk, mindenképp győznünk kell a litvánok ellen."

Elmondta, nem jelent terhet számára, hogy csak az ő sorából tudtak betalálni: eddig csak Hári János és Galló Vilmos szerzett gólt a vb-n.

"Minden sorban van olyan egyéniség, aki meg tud villanni, ugyanígy lehetett
velemenyezd, 2019. május 01. szerda, 19:45
Férfi vízilabda világliga - Fölényesen nyert Máltán a magyar válogatott
Férfi világliga, selejtező, A csoport:Málta-Magyarország 8-24 (2-6, 1-7, 3-6, 2-5)-------------------------------------------a magyar csapat gólszerzői: Német 5, Angyal, Várnai, Pásztor 3-3, Sedlmayer, Nagy Á., Gyárfás, Pohl 2-2, Manhercz, Kovács G. 1-1

A magyar válogatott már korábban biztosította csoportelsőségét, ami azt jelenti, hogy ott lesz az Európa Kupa nyolcas döntőjében, ahonnan a június második felében sorra kerülő belgrádi világliga szuperdöntőre lehet részvételi jogot szerezni. Utóbbi torna győztese elsőként jut kvótához a 2020-as tokiói olimpiára.

A tét nélküli keddi mérkőzésen Märcz Tamás szövetségi kapitány két újoncnak, Gyárfás Tamásnak (Eger) és Várnai Kristófnak (BVSC) adott játéklehetőséget, a csapatkapitány pedig pályafutása során először Manhercz Krisztián (OSC) volt.

A hazaiaknak eleinte sikerült megakadályozniuk néhány magyar támadást, ennek ellenére az első negyed végére már négygólos különbség alakult ki. A hűvös időben, nagy szélben és szokatlan fényviszonyok
velemenyezd, 2019. március 12. kedd, 18:38
Férfi kézilabda-vb - Zsiga Gyula: nehezen éljük meg Balogh Zsolt kiesését
videózás tanulságai alapján úgy fogalmazott, a szerdai ellenfél, Egyiptom válogatottja változatos kézilabdát játszik a jelenlegi veszprémi vezetőedző, David Davis irányításával.

"Ha ezt a fontos mérkőzést megnyerjük, nagyon jó helyzetbe kerülünk, és a svédekkel ki-ki meccset tudunk játszani" - vélekedett Zsiga Gyula.

A szakmai igazgató szerint a magyar válogatott már az olimpiai bajnok Dánia elleni második, megnyert felkészülési meccsen is nagyon jó arcát mutatta, nagyon sok potenciál volt a játékában, ami korábban nem igazán került felszínre.

Zsiga pozitívumként említette, hogy tavalyhoz és tavalyelőtthöz képest stabilabb a csapat, illetve Csoknyai István és Vladan Matics szövetségi kapitányok tökéletesen ismerik a játékosokat.

"Lépésről lépésre haladunk előre. Azok a hiányosságok, amelyek a döntetlennel zárult első csoportmeccsen felszínre kerültek, a második és a harmadik találkozón egyáltalán nem jelentettek problémát. Úgy gondolom, az első sorunk védekezésben olyan szinten teszi a
velemenyezd, 2019. január 15. kedd, 18:12
Női kézilabda Eb - Orbán Adrienn szerint a horvátok és a spanyolok is verhetők
teljesítettük taktikailag, amit megbeszéltünk. A második felvonásban előjöttek a hibák, de számítottunk is rájuk. Az lehet az erősségünk, ha elhisszük, hogy a nehezebb pillanatok után is tudunk fordítani" - mondta.

Bár a kezdő jobbszélső, Lukács Viktória hét lövésből csak három gólt szerzett, Orbán egyáltalán nem kapott lehetőséget szombaton. Mint elmondta, soha nem beszélik meg előre, ki mennyi idő tölt majd a pályán a következő találkozón.

Hozzátette, sajnos benne van a hiba a fiatal magyar csapat játékában, hiszen a játékosok közül többen még nem szerepeltek felnőtt világversenyen korábban, és tapasztalatot kell szerezniük.

"Nagyon kell a siker, ami lökést adhat, és akkor még jobban bízunk majd magunkban" - magyarázta.

A horvátok a spanyol válogatottal szemben 25-18-ra elveszített mérkőzéssel kezdték a csoportkört.

"Hellyel-közzel meg tudtuk nézni a mérkőzésüket, láttuk, hogy ők is sok új játékossal érkeztek, és vannak gyenge pontjaik. Ezeket kell kihasználnunk, és taktikailag
velemenyezd, 2018. december 02. vasárnap, 16:31
Női kézilabda Eb - A hollandoktól elszenvedett vereséggel kezdett a magyar válogatott
hibázott, Kiss Éva viszont kivédett egyet. A védekezés a belső posztokon ezúttal is hatékony volt, a csapat három találattal elhúzott (8-5), ám a technikai hibákat, labdaeladásokat kihasználva a hajrában felzárkózott, majd a szünet előtt egyenlített az ellenfél (11-11).

A huszadik percben a nyári debreceni junior világbajnokságon aranyérmes magyar válogatott csapatkapitánya, Lakatos Rita bemutatkozott a felnőtt nemzeti együttesben.

A második felvonás elején sem látszott változás a magyarok játékában, így ismét kétgólos hátrányba kerültek. Kim Rasmussen szövetségi kapitány kapust cserélt, és Bíró helyett Kiss Évát küldte pályára, majd a 41. percben időt kért, mert ebben az időszakban már a védekezés sem működött hatékonyan (15-18).

Háfra Noémi és Kovacsics Anikó vezérletével, illetve Kiss Éva újabb büntetővédésének köszönhetően sikerült az egyenlítés (22-22), ám emberelőnyben megint elléptek a hollandok. Tess Wester a hajrában több bravúrt is bemutatott a kapuban, társai pedig felszabadultan,
velemenyezd, 2018. december 01. szombat, 17:11
Európa-liga - Kétgólos Vidi-vereség Fehéroroszországban
A hazaiak a 22. percben egy pontrúgást követően Nyikolaj Szignyevics fejesével szerezték meg a vezetést, győzelmüket pedig a 85. percben Mirko Ivanic lövésével biztosították be.

Mindez azt jelenti, hogy a Vidinek a két hét múlva esedékes zárófordulóban a továbbjutáshoz több pontot kell szereznie hazai pályán az angol Chelsea ellen, mint amennyit a BATE Boriszov gyűjt be a görög PAOK vendégeként.

Európa-liga, csoportkör, L csoport, 5. forduló:BATE Boriszov (fehérorosz) - Vidi FC 2-0 (1-0)-----------------------------------------------Boriszov Aréna, 8963 néző, v.: del Cerro (spanyol)

gólszerzők: Szignyevics (22.), Ivanic (85.)

sárga lap: Filipenko (39.), Hleb (49.), Szignyevics (65.), illetve Vinícius (76.)

BATE Boriszov:

------------- Cserbiszkij - Rios, Volkov, Filipenko (Poljakov 46.), A. Filipovic - Baga, Dragun, Ivanic - Hleb (Skavis 66.), Szignyevics, Stasevic (Gordejcuk 89.)

Vidi FC:

------- Kovácsik - Fiola, Juhász R., Vinícius, Stopira - Nego
velemenyezd, 2018. november 29. csütörtök, 23:26
Levél 8.3
Jó reggelt!

Ragyogóan szép reggelre ébredünk. Lehűlt a levegő! Pára, viszont van. Nálunk a kinti hőmérő, már most 20 C fokot mutat.
Nyár van, hisz itt az ideje a jó időnek. Augusztus, e hónap a ,,nagy" szabadság ideje. Aki dolgozik, annak jó munkát, aki nem, az pedig használja i a jó, kellemes időt!

Tegnap néztem a Honvéd, és az Újpest meccsét. De, mintha két különböző ország csapatait láttam volna. Honvéd egy ,,falusi" pályán lagymatag, játékot mutatott, csak az utolsó 10 perc volt a foci tőlük. Csalódtam a Honvéd játékában.
Újpest előtt megemelem a képzeletbeli kalapomat. Fociztak!!! A mezükön látszott az izzadság jelei!
Gratulálok az Újpestnek, a szép játékért, és köszönjük! Ez, volt a foci!!!
Így, már csak egy csapat van a nemzetközi porondon a Mol Vidi.

Vigyázzunk magunkra!
Szép napot!
Szeretettel köszöntöm Hermina, és Kíra nevű Ismerőseimet névnapjuk alkalmából.

Isten, Áldja meg
bossi, 2018. augusztus 03. péntek, 05:32
Labdarúgó NB I - Kétgólos hátrányból egyenlített a Diósgyőr
labdával, Brkovic buktatta, a megítélt büntetőt pedig Radó higgadtan a kapu jobb oldalába lőtte. A diósgyőriek ebben az időszakban sok hibával, bizonytalansággal játszottak, de bő fél óra elteltével Brkovic szöglet utáni pontos fejesével mégis "visszajöttek a mérkőzésbe". A félidő vége felé pedig többször eljutottak lövésig, még ha nagy helyzetet nem is tudtak kialakítani.

Még tíz perc sem telt el a második játékrészből, amikor egyenlített a DVTK, majd élénk iramban zajlott a mérkőzés, mindkét csapat játékában benne volt gólszerzés lehetősége. Bő húsz percre emberelőnybe került a Diósgyőr, mert miután Mazalovic sárga lapott érően letépte a mezt a csereként beálló Molnárról, utóbbi látványosan eltaszította akadályozóját, amiért pirosat kapott. Néhány perccel később a hazaiak büntetőhöz jutottak, Ugrai azonban nagy erővel a keresztlécet találta el.

Mozgalmas, eseménydús mérkőzésen mindkét csapatnak volt jó periódusa, így a játék összképének megfelelt a döntetlen, noha a hazai együttes a büntetővel
velemenyezd, 2018. július 28. szombat, 19:12
Vízilabda Eb - Csodavárás helyett kemény munka
"Volt egy kötetlen esténk együtt, persze ettől nem várunk semmilyen csodát, de ez is része annak, hogy még inkább csapattá kovácsolódjunk, ami később segíthet abban, hogy elinduljunk az úton" - nyilatkozta egy nappal a németek elleni 4-4-et követően Erdélyi Balázs, aki arra a kérdésre, hogy mi akadt el a csapat játékában, egyszerűen válaszolt: "A góllövés, ez ilyen egyszerű, hiszen hátul igazából rendben vagyunk. Elől vannak a gondok, pedig a helyzeteink megvannak. Megyünk azonban tovább, és keményen dolgozunk azért, hogy megforduljon a dolog."

Az OSC játékosa hangsúlyozta, ez továbbra is ugyanaz a csapat, amely a világliga budapesti szuperdöntőjében a Duna Arénában finalista volt és kiválóan játszott:

"Nem kellene ezt a csapatot annyira leírni, mint ahogyan sok újságíró teszi ezt a jelen pillanatban, és ezzel az általános renoméját is rontja a sportnak. Aki látta az elmúlt világeseményeket, az tudhatja, jobban tudunk játszani" - jelentette ki.

A hollandokkal a nyolc közé jutásért
velemenyezd, 2018. július 21. szombat, 15:40
Vb-2018 - Orosz sajtó: a szbornaja legújabb kori történelmének legjobb eredményét érte el
találatának kidolgozásában az egész csapat szerepet játszott.

A lap szerint ez volt a fő különbség nemcsak Oroszország és Egyiptom, hanem a mai és a három héttel, három hónappal és a három évvel ezelőtti orosz válogatott között.

"Háromheti edzőtáborozás alatt (a csapat) a felismerhetetlenségig megváltozott, mind fizikai, mind emberi értelemben. Egységes egésszé vált a megnyilvánulásaitól a támadáson át a villáminterjúkig. De a közös cél nem láncolja le vagy köti gúzsba, ahogy számos elődjét, játékában világosan érezhető a gondolat és a lélek szabadsága. Igen, ezek a gondolatok és ez a lélek szigorú munkarendnek vannak alárendelve, de senki sem szegi szárnyukat. Válogatottunk ezért úgy szárnyal a pályák fölött, mint senki más ezen a bajnokságon. És úgy zúzza szét ellenfeleit, ahogy még se Franciaország, se Anglia, se Belgium nem zúzta" - szólt az elemzés.

"Lehet, hogy nem adatik meg számára, hogy messzire jusson, de arra a két győzelemre, amelyekkel már megajándékozott bennünket, öröké fogunk
velemenyezd, 2018. június 20. szerda, 11:01