2019. július 23. kedd | 30. hét | 204. nap | 05:01 | Lenke
El-selejtező - Albániai döntetlennel jutott tovább a Debrecen
A bajnoki bronzérmes hajdúságiak egy héttel ezelőtt hazai pályán 3-0-ra nyerték meg a párharc első mérkőzését, a következő körben pedig az olasz Torino FC-vel találkoznak.

Európa-liga, selejtező, 1. forduló, visszavágó:FK Kukesi (albán)-Debreceni VSC 1-1 (1-0)----------------------------------------Elbasan, v.: Todorov (bolgár)

gólszerzők: Ethemi (17.), illetve Szatmári (58.)

sárga lap: Teqja (19.), Shkurtaj (31.), Kitanovski (42.), illetve Tőzsér (45.)

továbbjutott: a Debrecen 4-1-es összesítéssel.

Kukesi:

-------Frasheri - Kitanovski, Teqja, Cuculi (Lulaj, 61.), Rumbullaku - Ethemi (Cyrbja, 84.), Limaj (Musta, 73.), Musolli, Rroca - Shkurtaj, Rama

Debrecen:

---------Nagy S. - Kusnyír, Szatmári Cs., Pávkovics, Ferenczi J. - Szécsi M., Haris (Damásdi, 90.), Tőzsér, Varga K., Trujic (Csősz, 83.) - Zsóri (Garba, 66.)

Az első meccshez hasonlóan a visszavágót is az albánok kezdték aktívabban, többet támadtak, többször próbálkoztak lövéssel, és az északmacedón
velemenyezd, 2019. július 18. csütörtök, 22:03
Cselgáncs GP - Tóth Krisztián kiesett
Gőz Roland egy vereséggel kiesett.

A 100 kilósoknál a két csuklóműtét után visszatért Cirjenics Miklós ippongyőzelemmel kezdett az üzbég Muhammadkarim Hurramov ellen, ezzel a paksi versenyző bejutott a nyolcaddöntőbe. Vég Zsombor nyert egy meccset, Ohát Zalán és Árvai Péter hamar kiesett.

A +100 kilóban Sipőcz Richárd kínai riválist búcsúztatva jutott a 16 közé, Kerstner Róbert viszont első mérkőzésén kikapott.

A nőknél a 78 kilós Salánki Evelin második meccsén kikapott a világbajnoki bronzérmes brit Natalie Powelltől, Tóth Fanni egy vereséggel zárt.

A +78 kilóban Kárpáti Emese egy mérkőzést nyert, míg Szigetvári Mercédesz és Nagy Kitti első találkozóján alulmaradt.

Az ötödik budapesti GP-n - a 2020-as tokiói olimpia kvalifikációs sorozatának egyik kiemelt eseményén - a magyar válogatott 40 versenyzője indult. A viadal győztese 700 világranglistaponttal gazdagodik, ez annyi, amennyi az Európa-bajnoki aranyéremért jár. Az érem és a pontok mellett a magyar fővárosban százezer dollár
velemenyezd, 2019. július 14. vasárnap, 14:01
A kalapácsvető Halász Bence ezüstérmes az U23-as Európa-bajnokságon
A magyar szövetség beszámolója szerint a felnőtt Európa-bajnoki bronzérmes, olimpiai szintes Halász biztatóan kezdett, 74,14 méteres első kísérlete jó kiindulási alapnak tűnt, ám utána nem tudott javítani, és a spanyol Alberto González a negyedik sorozatban egyéni csúcsot elérve 22 centiméterrel túldobta.

Halász Bence reális győzelmi esélyt szalasztott el, hiszen szombaton több mint négy méterrel maradt el idei legjobbjától. Kedden, a székesfehérvári Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíjon 77,36 méterrel lett második.

A gävlei döntő további két magyar résztvevője közül Rába Dániel negyedik (70,80 m), Varga Balázs pedig 12. lett (66,41 m).
velemenyezd, 2019. július 13. szombat, 20:02
Cselgáncs GP - Ungvári Attila bronzérmes
A kétszeres Európa-bajnoki harmadik helyezett dzsúdós négy győzelem és egy vereség után a bronzcsatában az osztrák Shamil Borchashvilivel találkozott, aki korábban Nerpel Gergelyt búcsúztatta.

Első mérkőzésükön Ungvári - akinek a szeme alatt jókora monokli éktelenkedett - csaknem végig irányított az egy világkupa-aranynál tartó, csecsen származású ellenféllel szemben. Borchashvili a negyedik percben vazaari-gyanús dobást indított, de a bírók videózás után nem értékelték az akciót. Az aranypontig tartó hosszabbításból két és fél perc telt el, amikor a szemlátomást jobb erőben lévő 30 éves magyar egy lábszár-átforgatásra vazaarit kapott, és győzött.

A magyarok ezzel már két éremnél tartanak a hazai GP-n, ahol pénteken az 57 kilós Karakas Hedvig is harmadik lett.

A vasárnapi zárónapon öt súlycsoportban 16 magyar lép tatamira a Papp László Sportarénában.
velemenyezd, 2019. július 13. szombat, 18:42
Cselgáncs GP - Győzött a két Ungvári, hárman még versenyben
aztán Tóthot kiemelte és földhöz vágta az egy fejjel alacsonyabb azeri Telman Valijev, míg Végvári a kazah Zsanszaj Szmagulovtól kapott ki szintén ipponal. Az ugyancsak 73 kilós Szabó Frigyes nehéz sorsolást kapott, mivel a háromszoros világbajnok Maszasi Ebinumával kezdett. A japán sztár alaposan megszenvedett az UTE dzsúdósával, aki az aranypontig tartó hosszabbításban először vazaarit kapott egy dobásra - azaz elvileg győzött -, ám ezt a bíró a videózás után visszavonta, majd a kétszeres olimpiai bronzérmes ellenfél egy horogdobásra kapott ipponnal nyert.

A 81 kilósoknál Nerpel Gergely a második mérkőzésén leszorítással kikapott az osztrák Shamil Borchashvilitől, Rajkai Róbert és Tóth Benedek pedig egy vereséggel búcsúzott. A kétszeres Eb-harmadik Ungvári Attila ugyanakkor könnyedén legyőzte a jordáni Baker Alzidanent, és bejutott a 32 közé.

A nőknél a 63 kilós Katzenmajer Kíra karfeszítéssel alulmaradt a brit Amy Liveseyjel szemben, az ifjúsági olimpiai bajnok Özbas Szofi viszont vazaarival
velemenyezd, 2019. július 13. szombat, 13:32
Cselgáncs GP - Csernoviczki negyeddöntős, Karakas a 16 között
A Papp László Budapest Sportarénában már a 10.30 órás kezdésnél remek hangulat várta a versenyzőket minden idők legnépesebb GP-viadalán, ahol idén 88 ország 654 dzsúdósa lép tatamira.

A legkisebbeknél (48 kg) az olimpiai bronzérmes Csernoviczki Éva erőnyerőként a 16 között kezdett, első ellenfele a brazil Eduarda Francisco volt. A tatabányaiak kétszeres Európa-bajnoka előbb egy horogdobásra vazaarit kapott, majd átforgatva vitte földre riválisát, és ipponnal lezárta a mérkőzést.

Az 57 kilogrammosoknál a világbajnoki harmadik Karakas Hedvig a portugál Wilsa Gomesszel szállt szembe a 32 között, és csakhamar vazaarival vezetett, majd leszorítással fejezte be a meccset. A nyolcaddöntőben az orosz Katerina Gyocsenko vár rá. Súlycsoporttársa, Kovács Kitti kemény küzdelemben, aranyponttal verte a kazah Szevara Nisanbajevát.

Az U23-as Eb-ezüstérmes Pupp Réka 52 kilóban magabiztosan búcsúztatta spanyol ellenfelét, majd a 16 között fojtással kikapott a japán Maeda Csisimától.

Férfi 66 kilóban
velemenyezd, 2019. július 12. péntek, 13:41
El-selejtező - Háromgólos győzelemmel kezdett a Debrecen
A bajnoki bronzérmes hajdúságiak így magabiztos sikerrel köszöntötték vezetőedzőjüket, Herczeg Andrást, aki 63. születésnapját ünnepelte.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Albániában.

Európa-liga, selejtező, 1. forduló, első mérkőzés:Debreceni VSC-FK Kukesi (albán) 3-0 (0-0)--------------------------------------Debrecen, 10 250 néző, v.: Gishamer (osztrák)

gólszerzők: Garba (54.), Varga K. (77., 83.)

sárga lap: Cuculi (39.), Limaj (67.), Musolli (73.), Teqja (75.), Kitanovski (91.)

Debrecen:

---------Nagy S. - Kusnyír (Kinyik, 89.), Szatmári Cs., Pávkovics, Ferenczi J. - Szécsi M., Haris, Tőzsér, Varga K. - Takács T. (Garba, 52.), Trujic (Csősz, 88.)

Kukesi:

-------Frasheri - Kitanovski, Cuculi, Teqja, Rumbullaku - Limaj, Ethemi (Cyrbja, 72.), Musolli, Rroca (Musta, 76.) - Shkurtaj, Rama

A mérkőzésen elején a Debrecen irányította a játékot, számos támadást vezetett, komoly feladat elé viszont nem állította az albánok kapusát. A félidő derekán aztán fordult
velemenyezd, 2019. július 11. csütörtök, 21:11
Gulyás István lett a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya
edzői megbízatása. Profi pályafutását 1999-ben a BM Valladolid csapatában kezdte, majd a Ciudad Real, az Atlético Madrid, a Veszprém, és végül a francia USM Saran kézilabdázója volt. A Bajnokok Ligáját kétszer nyerte meg, és további négy alkalommal szerepelt a döntőben. Veszprémi színekben 2012 és 2017 között egyaránt ötszörös bajnok és Magyar Kupa-győztes, illetve kétszeres SEHA Liga-aranyérmes volt. A spanyol válogatottban több mint 120 mérkőzésen lépett pályára, 2005-ben világbajnok, később vb-bronzérmes, illetve Európa-bajnoki döntős volt.

Nagy László úgy fogalmazott, Chema Rodríguez a spanyol gondolkodásmódot képviseli a szakmai stábban, már Veszprémben is ő volt az edző "meghosszabbított keze", van érzéke a feladathoz.

Tavaly november óta a Csoknyai István, Vladan Matics páros irányította a válogatottat, amely a vezetésükkel öt győzelemmel és egy döntetlennel zárta az Európa-bajnokság selejtezősorozatát.

Szövetségi kapitányok az elmúlt húsz évben:1999-2001: Hajdu János2001-2008:
velemenyezd, 2019. július 10. szerda, 13:02
Sterbinszky Amáliáról nevezik el a Vasas SC új kézilabdacsarnokát
"A kézilabdacsarnok gyakorlatilag elkészült, jelenleg a tesztüzem zajlik, július végén pedig itt kezdi el a felkészülést a felnőtt csapat. Az ünnepélyes átadást ősszel, az első hazai bajnoki mérkőzés keretein belül tartjuk" - nyilatkozta az angyalföldi klub honlapján kedden Markovits László elnök.

Hozzátette: a létesítmény névadója Sterbinszky Amália lesz, az edzőcsarnok kézilabdatermét pedig Bujdosó Ágotáról nevezik el.

Sterbinszky Amália 1973 és 1982 között szerepelt a Vasasban, amellyel 11 bajnoki címet, hét kupagyőzelmet és BEK-sikert ünnepelhetett. Háromszor választották az év legjobbjának Magyarországon, a válogatottban 250 alkalommal szerepelt, olimpiai bronz- és világbajnoki ezüstéremig jutott.

A kapus Bujdosó Ágota 1972 és 1978 között sorozatban hétszer volt bajnok, kétszeres világbajnoki bronzérmes, 1976-ban olimpiai bronzérmes, 168-szoros válogatott.
velemenyezd, 2019. július 09. kedd, 14:22
Gyulai Memorial - Négy világcsúcstartó és nyolc világranglista-vezető jön Székesfehérvárra
mezőnyből kiemelte Christian Colemant, a világ jelenlegi leggyorsabb emberét: a férfi 60 m világcsúcsát 6.34 mp-cel tartó amerikai sprintert, aki 100 m-en 9.81 mp-cel a világ idei legjobb eredményét tartja.

"Coleman Fehérváron 200 m-en fog indulni, s szeretne megdönteni 19.85-ös egyéni csúcsát" - hívta fel a figyelmet a versenyigazgató, akinek tájékoztatása szerint a 200-as mezőnyben ott lesz még a szám 2017-es világ- és tavalyi Európa-bajnoka, a török Ramil Guliyev, valamint a riói olimpián bronzérmes kanadai Aaron Brown.

Férfi 110 m gáton jelezte indulását a regnáló ötkarikás és világbajnok jamaicai Omar McCleod, akinek többek között a világ idei legjobb eredményét elérő amerikai Grant Hollowayjel - Spiriev szerint az atlétika új nagy sztárjával - kell megküzdenie az elsőségért. Érdekesség, hogy Hollowaynek ez lesz az első profi versenye. Ebből a számból hiányozni fog a sérült Baji Balázs.

A záró versenyszámban, női 2000 méteren ismét rajthoz áll az etióp Genzebe Dibaba, a szám és az 1500 m
velemenyezd, 2019. július 04. csütörtök, 12:52
Európa Játékok - A karatés Tadissi és Hárspataki is bronzérmes
A magyarok nagyon hasonlóan kezdték a viadalt, egyaránt egy győzelemmel és két döntetlennel zárták a csoportmeccseket, s ugyanúgy a második helyen jutottak tovább az elődöntőbe, mellyel már biztos éremszerzőkké váltak.

A délutáni elődöntős programban közvetlenül egymás után rendezték a magyar meccseket. Előbb a 67 kilogrammban szereplő Európa-bajnoki bronz-, világbajnoki ezüstérmes Tadissit szólították szőnyegre az olasz Luca Maresca ellen.

A háromperces összecsapásból csupán 14 másodperc telt el, amikor az olasz egy gyors ütéssel meglepte a magyart, amivel 1-0-ás előnybe került. Később Tadissi hiába tett meg mindent, nem tudott értékelhető akciót csinálni, 14 másodperccel a vége előtt pedig ismét az olasz ütött pontot érően, és 2-0-ra győzött.

"Az éremnek nagyon örülök. Korábban még soha nem tudtam multisporteseményen kijönni a csoportomból. Ugyanakkor persze kicsit dühít az elődöntő. Szoros meccs volt, ahogy a két korábbi csatánk is, melyek közül a tavalyit az Eb harmadik helyéért én
velemenyezd, 2019. június 30. vasárnap, 16:31
Öttusa ob - Kardos Bence első aranyérme
A 32 fős mezőnyben az olimpiai bronzérmes Marosi Ádám bizonyult a legjobbnak vívásban, úszásban harmadikként csapott célba, majd hibátlan lovaglás után 15 másodperces előnnyel várta a záró, futásból és lövészetből álló kombinált számot a múlt héten junior Európa-bajnoki ezüstérmet szerző, az első három számban kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó Kardos előtt. Nagy csatára volt kilátás a rutinos Marosi és a nála 14 évvel fiatalabb tehetség között.

A kombinált szám első lövészetében Marosi és Kardos is hibázott, így maradt a kettejük közötti különbség. A második sorozat után csökkent a távolság, Kardos nem sokkal Marosi után futott ki a lőállásból. A harmadikat pedig már Kardos kezdte meg előbb, de többet hibázott, így Marosi visszavette a vezetést. Az utolsó sorozatban is mindketten hibáztak, ennek ellenére Kardos nagy előnnyel vágott neki az utolsó futásnak, a hajrában pedig még növelni is tudta a kettejük közti távolságot, így fölényesen nyerte meg első felnőtt bajnoki címét.