2020. július 10. péntek | 28. hét | 192. nap | 15:33 | Amália
Ismét indul a világ egyik leghíresebb hosszú távú motorversenyén Györfi Alen
A Forty Racing szerdai közleménye szerint a 30 éves pilóta egy Yamaha R6-ossal vág neki a 200 mérföldes (322 kilométeres) versenytávnak, amelyet 57 kör alatt teljesít majd a mezőny a félig dőlt, félig normál egyesült államokbeli pályán.

Györfi tavaly 64 induló közül lett 13., az idén pedig ennél jobb eredményt szeretne elérni - ezúttal 76 motoros áll rajthoz a legendás viadalon.

Az elmúlt 82 év alatt Györfin kívül csak egy magyar, a 2015-ben tragikus körülmények között elhunyt Bitter Sándor szerepelt a Daytona 200-on, ő 2003-ban 14. lett.

"Nagyon sokat dolgoztunk azért, hogy az idén jobb eredményt érjek el, mint tavaly, a versenymotor a szerelőimnek köszönhetően tökéletes állapotban van, én pedig egy spanyolországi edzőtáborban készültem fel a versenyre" - mondta az MTI-nek Györfi, hozzátéve, hogy az időjárás-előrejelzések szerint 30 Celsius fokos hőségben rendezik majd a viadalt.

"A mezőny a tavalyinál népesebb és erősebb is lesz, a 76 rajthoz álló motorosból 10 korábban már nyert
velemenyezd, 2020. március 11. szerda, 14:46
Iseum-rali - A címvédő Herczig volt a leggyorsabb
A Skoda Fabia R5-össel diadalmaskodó duó mögött a Hadik András, Kertész Krisztián kettős zárt a második, míg a Vincze Ferenc, Bazsó Attila páros a harmadik helyen.

Az összetettben változatlanul Herczigék állnak az élen.

Érdekesség, hogy az idén az Iseum-ralival egy időben és azonos helyszínen rendezték meg a terepralisok nyílt országos bajnokságának második, és a Közép-európai Zóna Bajnokság negyedik versenyét, a Riverside Baját, amelyen az autósoknál és a motorosoknál is magyar siker született. A négykerekűek között a BMW X6-ossal induló Fazekas Károly, Somfai Mátyás duó győzött, a kétkerekűek viadalát pedig Hodola Richárd nyerte meg egy Yamaha nyergében.

Iseum-rali, az ob 3. futama, végeredmény (11 gyorsasági szakasz, 130,8 km, a dobogósok):------------------------------------------------------- ----------------------1. Herczig Norbert, Bacigál Igor (Skoda Fabia R5) 1:15:30.4 óra2. Hadik András, Kertész Krisztián (Ford Fiesta R5) 47.7 másodperc hátrány3. Vincze Ferenc, Bazsó Attila
velemenyezd, 2017. május 21. vasárnap, 14:32
A német bajnokságban folytatja a motoros Gyutai Adrián
A 26 éves paksi motoros szerdán azt mondta az MTI-nek, hogy menedzsmentjével közösen kialakítottak egy hároméves stratégiát, miután az idei szezon nem úgy sikerült, ahogyan azt eltervezték.

"Nem árt a lépcsőzetesség, mert szeretném arra a szintre visszatornázni magam, amelyen a tavalyi szezonban voltam állandó pontszerzőként az olasz bajnokságban, s egy Moto3-as világbajnoki futam résztvevőjeként" - jelentette ki a Korda Racing versenyzője.

Gyutai hozzátette, a kétéves, felemásra sikerült olasz bajnoki szereplés után most egy átgondolt koncepció mentén haladva vág neki az új kihívásoknak. Így 2018-ban a Supersport-vb európai futamain is rajthoz állna, egy évvel később pedig már teljes idényt motorozna ebben a géposztályban.

A paksi motoros azt mondta, egy Yamaha R6-ossal versenyez majd az IDM Superstock 600-as kategóriájában, ezzel a márkával a H-Moto Team segítségének köszönhetően az idén már megismerkedett.