2019. augusztus 24. szombat | 34. hét | 236. nap | 07:08 | Bertalan
Férfi kézilabda BL - A Szeged egy góllal nyert Celjében
(16-18)-----------------------------------------------------a Szeged gólszerzői: Maqueda 7, Bombac 5, Bánhidi, Sigurmannsson 4-4, Källman, Canellas, Sostaric 2-2, Bodó, Balogh Zs., Zsitnyikov 1-1

A vendégcsapat keretéből a spanyol Pedro Rodríguez maradt ki taktikai okok miatt az európai szövetség által a hét rangadójának nevezett mérkőzésen.

A szlovén Dean Bombac irányításával jól kezdett a Szeged (5-8). A hazaiak a Telekom Veszprémtől kölcsönvett francia jobbátlövő, az olimpiai és háromszoros világbajnok William Accambray révén tartották a lépést ellenfelükkel, és amikor egyenlíteniük is sikerült, Juan Carlos Pastor vezetőedző időt kért (11-11).

A magyar bajnoki címvédőnek az első félidőben ötször kellett emberhátrányban játszania, ráadásul a védekezése sem működött tökéletesen, de mivel Mirko Alilovic egyre jobban védett, a csapat a szünetben két találattal vezetett.

A második felvonás elején a Celje egyenlített, erre azonban egy 4-0-s sorozattal válaszolt a Szeged, amelynek a
velemenyezd, 2019. február 10. vasárnap, 19:01
Férfi kézilabda BL - Továbbra is százszázalékos a Szeged
csapat negyedszer nyert.

Férfi kézilabda BL, csoportkör 4. forduló, B csoport:MOL-Pick Szeged - RK Celje PL (szlovén) 33-24 (18-8)----------------------------------------------------a Szeged gólszerzői: Bánhidi, Maqueda 5-5, Källman, Sigurmannsson, Sostaric 4-4, Balogh Zs., Canellas 3-3, Kasparek, Zsitnyikov 2-2, Bodó 1

A Szeged keretéből ezúttal a spanyol jobbszélső, Pedro Rodríguez maradt ki. A szlovénok a Telekom Veszprémtől kölcsönvett olimpiai és háromszoros világbajnok francia William Accambray-t nem nevezték.

A meccs elején sorozatban négy gólt dobott a házigazda, így a Celje múlt héten kinevezett edzője, Tomaz Ocvirk már tíz perc után időt kért. A folytatásban sem változott a játék képe, Marin Sego kapus remek teljesítményére alapozva növelte a különbséget a hatékonyan támadó magyar bajnok. A vendégeknek több mint hat perccel a szünet előtt ismét időt kellett kérniük, mert kilencgólos hátrányba kerültek (15-6), amely a dudaszó előtt Joan Canellas találatával tízre nőtt (18-8).

A
velemenyezd, 2018. október 06. szombat, 19:31
Férfi kézilabda BL - Ismét kikapott Barcelonában a Veszprém
mérleg a Veszprém szempontjából öt győzelem, egy döntetlen, és immár 14 vereség. Barcelonában egy KEK- és nyolc BL-meccset játszott a magyar csapat, de mindegyiket elveszítette.

Eredmény,

férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló, A csoport:Barcelona (spanyol)-Telekom Veszprém 31-28 (17-14)-------------------------------------------------a Veszprém gólszerzői: Gajic 9, Nagy L., Mackovsek 4-4, Strlek 3, Mahé, Nenadic, Tönnesen 2-2, Ilic, Lékai 1-1

A vendégcsapat keretéből William Accambray, Gasper Marguc és Jamali Iman maradt ki taktikai okokból. Az ellenfélnél ott volt a keretben a Szegedről igazolt brazil Thiagus Petrus.

Az első gólt Nagy László szerezte, aki 12 évig játszott Barcelonában, és a Bajnokok Ligája-győztes együttes csapatkapitánya volt. Találatára az izlandi Aron Palmarsson válaszolt, aki tavaly nyáron, az előző évad első edzése előtt furcsa, azóta is tisztázatlan körülmények között távozott Veszprémből.

A dán játékvezetők a kelleténél és a megszokottnál szigorúbban
velemenyezd, 2018. szeptember 22. szombat, 19:52
Férfi kézilabda NB I - Harmadszor bajnok a Szeged
Tönnesen 5, Gajic, Nenadic, Manaszkov 4-4, Ilic, Jamali, Blagotinsek 3-3, Nagy L. 2, Sulic 1, illetve Bodó 7, Sostaric, Skube 4-4, Källman 3, Thiagus Petrus, Sigurmannsson 2-2, Bánhidi, Blazevic, Srsen, Zsitnyikov 1-1

A párharcot 58-57-es összesítéssel a Szeged nyerte.

A Veszprém távozó játékosai közül Schuch Timuzsint, illetve a horvát Renato Sulicot és Mirko Alilovicot benevezték a meccsre, a spanyol Cristian Ugaldét nem. Sérülés miatt Lékai Máté, Győri Mátyás, valamint a francia William Accambray és a svéd Andreas Nilsson hiányzott, sőt Ancsin Gábor és a szlovén Gasper Marguc sem volt a keretben.

A szegediek közül a távozó spanyol José Manuel Sierra, az orosz Szergej Gorbok, a horvát Ivan Srsen és a brazil Thiagus Petrus ott volt a pályán, a korábbi csapatkapitány, Zubai Szabolcs ezúttal sem. Őt az első meccs előtt a szegediek nem búcsúztatták el ünnepélyesen, a veszprémi klub részéről viszont ezúttal Gulyás Péter utánpótlás-szakágvezető megtette ezt. A spanyol Pedro Rodríguez taktikai okok
velemenyezd, 2018. május 20. vasárnap, 17:32
Férfi kézilabda BL - Győzelme ellenére kiesett a Veszprém
Az idegenbeli első meccset 32-25-re nyerte a skandináv együttes.

Eredmény,

Férfi Bajnokok Ligája, a negyeddöntőbe jutásért, visszavágó:Telekom Veszprém-Skjern HB (dán) 34-29 (16-13)---------------------------------------------a Veszprém gólszerzői: Nenadic 9, Manaszkov 6, Tönnesen 5, Marguc 4, Ilic 3, Gajic, Blagotinsek 2-2, Sulic, Nilsson, Lékai 1-1

Továbbjutott: a Skjern 61-59-es összesítéssel.

Hazai részről Nagy László, Győri Mátyás, William Accambray és Cristian Ugalde is kihagyta az európai szövetség által a hét rangadójának választott mérkőzést, ott volt viszont a keretben Schuch Timuzsin, aki legutóbb február elején játszott BL-meccset.

Két gyors góllal kezdett az előző idényben BL-bronzérmes Veszprém, de a vendégek igyekeztek megtörni ellenfelük lendületét, és csakhamar egyenlítettek. Kapusuk, az első meccsen parádésan védő Emil Nielsen ezúttal is jól teljesített, ennek is köszönhették, hogy tartani tudták a számukra tökéletes, döntetlen körüli eredményt (7-7).

A
velemenyezd, 2018. március 31. szombat, 19:33
Férfi kézilabda BL - Értékes veszprémi döntetlen Flensburgban
előző idényben bronzérmes veszprémiek jövő szombaton hazai pályán a szlovén Celje ellen zárják a BL csoportkörét, és amennyiben győznek, a második helyen végeznek.

Eredmény,

férfi BL, csoportkör, 13. forduló, B csoport:Flensburg-Handewitt (német) - Telekom Veszprém 31-31 (16-16)----------------------------------------------------------- -a Veszprém gólszerzői: Gajic, Marguc 5-5, Manaszkov, Ilic 4-4, Tönnesen 3, Nilsson, Nagy L., Blagotinsek, Nenadic, Lékai 2-2

A vendégcsapatból William Accambray mellett négy magyar válogatott játékos, Schuch Timuzsin, Győri Mátyás, Ancsin Gábor és Jamali Iman hiányzott a rangadón.

Gyors, egyben eredményes játékkal kezdte a Veszprém (1-3) a BL honlapja által a hét mérkőzésének választott találkozót. A hazaiak hasonló stílusban kézilabdázva hamar fordítottak (5-4), és mivel hatékonyabban védekeztek, növelték is a különbséget (8-5). Mikler Roland egyre jobban védett - egyedül az ellenfél távoli átlövéseivel szemben volt tehetetlen -, ennek is köszönhette a
velemenyezd, 2018. február 25. vasárnap, 23:44
Férfi kézilabda BL - Három vereség után nyert a Veszprém
A magyar csapat az előző három mérkőzését elveszítette a BL-ben.

Eredmény,

férfi BL, 10. forduló, B csoport:Telekom Veszprém-Vive Kielce (lengyel) 31-26 (15-15)-----------------------------------------------------a Veszprém gólszerzői: Nilsson 8, Lékai, Ilic 5-5, Marguc, Gajic 3-3, Nagy L., Blagotinsek, Manaszkov 2-2, Ugalde 1

A hazaiak keretéből Renato Sulic, William Accambray és Ancsin Gábor hiányzott.

Michal Jurecki vezérletével a vendégek voltak előnyben a meccs elején (3-4), de Mikler Roland védéseit kihasználva gyorsan fordított a Veszprém (6-4). A 21. percben is két gól volt a hazaiak előnye, de a tavalyi BL-győztes három perc alatt fordított (11-12).

A hajrában Alex Dujshebaev kétszer is betalált, de a Veszprém tartotta a lépést ellenfelével, így a szünetben döntetlen volt az állás (15-15).

A második felvonásban szinte végig a házigazdák vezettek, a 42. percben már néggyel (22-18). Lékai Máté és Andreas Nilsson remekül játszott, a Kielce pedig szinte csak Jurecki
velemenyezd, 2017. december 03. vasárnap, 07:12
Férfi kézilabda BL - Dániában is kikapott a Veszprém
A magyar csapat sorozatban harmadszor veszített a BL-ben: az előző két fordulóban a Paris Saint-Germaintől kapott ki, előbb idegenben, majd hazai pályán.

Eredmény,

Férfi BL, 9. forduló, B csoport:Aalborg HB (dán)-Telekom Veszprém 29-26 (14-13)-----------------------------------------------a Veszprém gólszerzői: Ilic 6, Lékai 5, Marguc 4, Nagy L., Blagotinsek 3-3, Nilsson 2, Jamali, Manaszkov, Tönnesen 1-1

A vendégek közül Cristian Ugalde, Dragan Gajic, William Accambray és Renato Sulic is hiányzott a dániai találkozón.

A hazaiak szinte az egész meccsen kapus nélkül támadtak, ezzel a mezőnyben emberelőnyt alakítottak ki. Ennek nehezen találta ellenszerét a magyar csapat, amely védekezésben nem volt elég agresszív, a másik kapunál pedig több helyzetet kihagyott. Az Aalborg előnye az első félidő hajrájában már három gól volt, ezt a Veszprém a szünet előtt egyre csökkentette (14-13).

A szünet után leginkább a szlovén Blaz Blagotinsek és Lékai Máté góljaival, illetve Mikler Roland
velemenyezd, 2017. november 26. vasárnap, 18:42
Férfi kézilabda BL - Először veszített a Veszprém
június elején, a kölni BL-elődöntőben találkozott, akkor a PSG 27-26-ra győzött, majd ezüstérmes lett, a magyar csapat pedig a harmadik helyen végzett.

A párizsiak legutóbb 2014 novembere óta veretlenek hazai pályán a BL-ben.

Eredmény,

Férfi Bajnokok Ligája, 7. forduló, B csoport:Paris Saint-Germain (francia) - Telekom Veszprém 33-28 (19-14)----------------------------------------------------------- ---a Veszprém gólszerzői: Gajic, Tönnesen 5-5, Marguc, Ilic 4-4, Nilsson, Manaszkov 3-3, Accambray 2, Ugalde, Blagotinsek 1-1

A veszprémiek közül az ujjtörés után gyógyuló csapatkapitány, Nagy László, valamint Jamali Iman hiányzott a rangadón, amit az európai szövetség a hét mérkőzésének választott. A párizsiak Daniel Narcisse, Luka Karabatic és Luc Abalo játékára sem számíthattak sérülés miatt.

Rendkívül szigorú védekezéssel kezdte a találkozót a PSG, amely Nikola Karabatic és a norvég Sander Sagosen góljaival, illetve Thierry Omeyer védéseinek köszönhetően ellépett riválisától (5-3). A
velemenyezd, 2017. november 12. vasárnap, 18:53
Férfi kézilabda NB I - Fölényes veszprémi siker Szegeden
történetének 163. tétmérkőzése, a Veszprém 114. alkalommal nyert, huszonötödször a Szeged otthonában.

Eredmény:MOL-Pick Szeged - Telekom Veszprém 21-30 (11-14)-------------------------------------------------a legeredményesebb játékosok: Sostaric, Bodó, Gorbok, Balogh Zs. 3-3, illetve Tönnesen 7, Manaszkov 6, Marguc, Lékai 4-4

A hazaiak közül Zubai Szabolcs és Pedro Rodríguez hiányzott, a vendégektől pedig a csapatkapitány Nagy László, aki ujjtörése után gyógyul. Rajta kívül Jamali Iman, William Accambray és Renato Sulic sem játszott.

A negyedik percben kettős emberelőnybe került a Szeged, és ezt kihasználva két góllal ellépett riválisától (4-2). A norvég jobbátlövő, Kent Robin Tönnesen vezérletével egyenlített a címvédő (6-6), majd a macedón Dejan Manaszkov két találatával a meccs során először vezetett (9-10).

Védekezésben mindkét együttes magas színvonalon teljesített, de a veszprémi kapusok jobban védtek. Támadásban többet hibáztak a szegediek, nyolc percen keresztül nem találtak a
velemenyezd, 2017. október 21. szombat, 15:32
Férfi kézilabda BL - Negyedszer is győzött a Veszprém
A mezőnyben már csak a Veszprém, illetve az alsó ágon a francia Montpellier százszázalékos.

Eredmény:

férfi BL, csoportkör, 4. forduló, B csoport:Telekom Veszprém-THW Kiel (német) 26-24 (12-15)-----------------------------------------------a Veszprém gólszerzői: Ilic 6, Lékai 5, Manaszkov, Gajic 4-4, Nagy L. 3, Sulic 2, Jamali, Marguc 1-1

A hazaiak közül ezúttal Ancsin Gábor és a francia William Accambray hiányzott a keretből, a szezont a vártnál gyengébben kezdő németeknél pedig a horvát Domagoj Duvnjak nem játszott sérülés miatt.

A meccs elején Steffen Weinhold góljainak és Andreas Wolff védéseinek köszönhetően ellépett a rendkívül gyorsan játszó vendégcsapat (3-7), ezért Ljubomir Vranjes vezetőedzőnek már a tizedik percben időt kellett kérnie.

A folytatásban is sok ziccert kihagyott a Veszprém, de Renato Sulic beállásával támadásban és védekezésben is hatékonyabbá vált a játéka (10-10). Kilenc perc után szerzett ismét gólt a Kiel, és a szünetben újra hárommal vezetett,
velemenyezd, 2017. október 08. vasárnap, 18:52
Nem igazol új játékost Aron Pálmarsson helyére a Veszprém
Ljubomir Vranjes azt mondta, "a szezonban minden mérkőzést meg akarunk nyerni, és szeretnénk megtalálni az egyensúlyt a korábbi, illetve az új játékelemek között".

A vezetőedző gyorsabb kézilabdát vár a csapattól. Példaként elmondta, míg korábban csak két-három gyors indítás jellemezte a mérkőzéseiket, az elmúlt héten az ehingeni felkészülési tornán 12-13 lerohanásuk volt meccsenként a veszprémieknek.

"Az elmúlt hetek főleg futással és fizikai munkával teltek, a tréner értékelése szerint a roglai edzőtáborban jól teljesítettek a játékosok, akik egyre gyakrabban végeznek labdás feladatokat. Látszik, hogy fáradtak, de van még négy hetünk az első komoly megméretésig" - tette hozzá a szakember.

Nagy László zökkenőmentesnek nevezte az új játékosok beilleszkedését. Kiemelte, a Veszprém az elmúlt években mindig ott volt a Bajnokok Ligája négyes döntőjében.

"Reméljük, ebben a szezonban is ott leszünk, és elsőként zárjuk azt" - fogalmazott a csapatkapitány, aki Aron Pálmarsson váratlan
velemenyezd, 2017. augusztus 17. csütörtök, 18:22