2019. június 20. csütörtök | 25. hét | 171. nap | 17:22 | Rafael
Férfi röplabda Európa-liga - Szoros magyar vereség Görögországban
ezüst divízió, A csoport, 2. forduló:Görögország-Magyarország 3-1 (14, 23, -23, 22)----------------------------------------------a legjobb pontszerzők: Zupani 20, illetve Szabó, Kalmár 10-10

Az állás: 1. Ausztria 3 pont/1 mérkőzés, 2. Görögország 3/2 (4-4), 3. Magyarország 3/2 (4-4), 4. Bosznia-Hercegovina 0/1

A magyar válogatott a maximálisan nevezhető 14 helyett mindössze tíz játékossal utazott el Görögországba - nem tartott az együttessel a szombati találkozón sérülés miatt nem játszó Gergye Roland -, a jegyzőkönyvbe pedig már csak kilenc röplabdázó került.

Az első szettben ennek megfelelően nem is tudta felvenni a vendéglátó ritmusát a fiatal magyar válogatott, a hazaiak minden játékelemben jobbak voltak riválisuknál. A második felvonásban sokkal jobban játszottak Bogdan Tanase tanítványai, akik a játszma hajrájáig vezettek: a görögök 19-21 után fordították maguk javára a játékrészt.

A harmadik szettre még egy szintet emelt játéka színvonalán a magyar csapat, így hat ponttal is
velemenyezd, 2019. május 29. szerda, 20:45
Roland Garros - Babos Tímea szerencsés vesztesként mégis főtáblás
A magyar játékos honlapja azt írta: pénteken késő délután kiderült, hogy visszalépések miatt változott a női egyes sorsolása és az egyik szerencsés vesztes éppen Babos lett, így a selejtező 3. fordulójában elszenvedett veresége ellenére ott lehet a 128 között a szezon második Grand Slam-versenyén.

A világranglistán 138., 26 éves magyar teniszező ellenfele Priscilla Hon lesz. A 21 éves ausztrál játékos jelenleg 134. a WTA rangsorában. Két hete, a franciaországi Cagnes-Sur-Merben rendezett torna nyolcaddöntőjében Babos nyerte kettejük meccsét 7:6, 7:6-ra.

A Roland Garroson vasárnap kezdődnek a főtáblás küzdelmek, ahol egyesben Babos mellett Fucsovics Márton is érdekelt. Ő a 17. helyen kiemelt argentin Diego Schwartzman ellen lép pályára először.
velemenyezd, 2019. május 24. péntek, 19:49
Roland Garros - Fucsovics Schwartzmannal kezd
A csütörtöki sorsoláson a világranglistán 38. magyar teniszező az alsó ág felső negyedébe került, és ott elsőként a 26 éves Schwartzmannal (20.) csap össze. A két játékos korábban még nem találkozott egymással.

A jobbkezes argentin rivális pályafutása során eddig két ATP-tornát nyert, idei győzelem/vereség mutatója 18/13 (Fucsovicsé 15/13).

Az esélyesek közül a címvédő, 11-szeres párizsi bajnok spanyol Rafael Nadal selejtezős ellenféllel kezd, a világelső szerb Novak Djokovic a lengyel Hubert Hurkacz ellen mutatkozik be, míg a korábbi világelső, 20-szoros Grand Slam-bajnok svájci Roger Federer az olasz Lorenzo Sonego ellen tér vissza négy év kihagyás után.

A női mezőnyben több érdekes összecsapásra is sor kerül majd az első fordulóban: a 11. helyen kiemelt fehérorosz Arjona Szabalenka a 2016-ban világbajnok szlovák Dominika Cibulkovával találkozik, a korábbi világelső Venus Williams a kilencedikként rangsorolt ukrán Jelina Szvitolinával mérkőzhet, míg a 2017-es bajnok lett Jelena
velemenyezd, 2019. május 23. csütörtök, 21:11
Magyar-horvát - Jó játékkal bravúros győzelem
fogadja.

Eb-selejtező, E csoport:Magyarország-Horvátország 2-1 (1-1)-----------------------------------Groupama Aréna, 22 ezer néző, v.: William Collum (skót)

gólszerzők: Szalai (34.), Pátkai (76.), illetve Rebic (13.)

sárga lap: Dzsudzsák (63.), illetve Lovren (82.)

Magyarország:

-------------Gulácsi Péter - Lovrencsics Gergő, Baráth Botond, Willi Orbán, Kádár Tamás - Pátkai Máté, Nagy Ádám - Dzsudzsák Balázs (Bese Barnabás, 85.), Szoboszlai Dominik (Kalmár Zsolt, 65.), Nagy Dominik (Varga Roland, 40.) - Szalai Ádám

Horvátország:

-------------Lovre Kalinic - Tin Jedvaj (Bruno Petkovic, 78.), Dejan Lovren, Domagoj Vida, Borna Barisic (Marin Leovac, 30.) - Luka Modric, Marcelo Brozovic - Ante Rebic (Josip Brekalo, 67.), Ivan Rakitic, Ivan Perisic - Andrej Kramaric

I. félidő:

----------

13. perc: Modric került a magyar védelem mögé a jobb oldalon, visszagurított lövésre, Kramaric pedig csak becsúszva tudta továbbjátszani a labdát az ötös vonalán álló Rebicnek,
velemenyezd, 2019. március 24. vasárnap, 20:23
Magyar-horvát - Rossi: három-négy változás várható a kezdőcsapatban
"A regenerálódás érdekében változtattunk az eredeti programon, így elmaradt a szombat délelőtti edzés, mert a mentális és fizikális feltöltődés miatt szükségesnek ítéltük az extra pihenőt. A legtöbbet az segíthetne a pszichés felkészülésben, ha sikerülne pozitív eredményt elérni" - mondta az MTI érdeklődésére szombati sajtótájékoztatóján az olasz szakvezető, aki azt is elárulta, három-négy helyen lesz változás a kezdő tizenegyben.

Az 54 éves tréner kifejtette, bátor és agresszív játékot vár csapatától a világbajnoki ezüstérmes horvátok ellen, mivel tapasztalata szerint ha az esélytelenebb csapat csak vár és vár a kontralehetőségre, akkor 99 százalékban vereséget szenved.

"Feltett szándékunk minél feljebb védekezni, de nyilván lesz olyan időszak, amikor a horvátoknak sikerül majd nyomást gyakorolniuk" - vázolta a terveket Rossi, aki hozzátette, 90 percen át "fenn kell tartani az intenzitást", ami a szlovákok elleni 2-0-s vereség alkalmával nem sikerült folyamatosan, csak bizonyos
velemenyezd, 2019. március 23. szombat, 15:02
Kick-box vk - Három Veres-arany Dublinban
A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) hétfői tájékoztatása szerint a pointfighting szabályrendszerben (pontozásos küzdelem) Veres Roland a 63, Veres Richárd a 69, Veres Alex pedig a 84 kg-os kategóriában diadalmaskodott. Mellettük a Halker-Király Team női csapata, illetve a full-contact szabályrendszerben az 52 kilogrammosok között Busa Gabriella győzött.

A novemberben a NOB által is elismert WAKO világszervezet világkupa sorozatának legnagyobb létszámú és legrangosabb állomásán a felnőtt magyar versenyzők összesen öt arany-, három ezüst- és két bronzérmet szereztek. Az írországi viadalra 35 országból több mint 3600 nevezés érkezett.
velemenyezd, 2019. március 05. kedd, 10:28
Labdarúgó NB I - Az éllovas Ferencváros kiütötte a Diósgyőrt
62.)

Diósgyőr:

---------------Bukrán - Polgár, Brkovic (Sesztakov, a szünetben), Karan, Tamás M. (Ndzoumou, 61.), Juhar - Tajti, Márkvárt (Mazalovic, 61.), Szabó B. - Mihajlovic, Prosser

A Ferencváros azonnal magához ragadta a kezdeményezést, de hiába dolgozott ki helyzeteket, a vezetést csak a 27. percben szerezte meg Gorriaran révén. A DVTK elsősorban a védekezésre koncentrált, viszont bátran indult kontrára, Prosser előtt két lehetőség is adódott. A hazaiak a 32. percben büntetőből növelték előnyüket - Varga Roland volt az ítéletvégrehajtó -, amivel sikerült megtörniük az addig lelkes diósgyőrieket, akik a szünetben már háromgólos hátrányban voltak.

A házigazdák a második félidő elején két perc alatt két gólt értek el: előbb Varga, majd Szignyevics szerezte meg fejjel második találatát. A Ferencváros lendülete tovább tartott, a 67. percben pedig létszámfölénybe is került: Karan buktatta a legmozgékonyabb hazai játékost, Petrjakot. A végjátékban a csereként pályára lépő Lanzafame
velemenyezd, 2019. március 02. szombat, 21:32
Férfi kézilabda BL - Újabb sikerével megőrizte második helyét a Veszprém
1-1

A vendégeknek a csoport második helyének megtartása, a hazaiaknak pedig a negyedik hely megszerzése miatt volt fontos a találkozó. A Kielce keretéből sérülés miatt hiányzott Alex Dujshebaev, Daniel Dujshebaev, illetve a csapatkapitány Michal Jurecki, a veszprémieknél pedig a balátlövő Jamali Iman, illetve a dán beálló René Toft Hansen nem játszhatott.

Nagy László és a francia Kentin Mahé vezérletével remekül kezdett a vendégcsapat (3-6), amelynek elsősorban a támadójátéka működött jól. Mikler Roland védései ellenére a lengyelek egyenlítettek, és egy 5-1-es sorozat végén a 21. percben már két góllal vezettek (14-12). Momir Ilic hibáit kihasználva a Kielce növelte a különbséget, ezért David Davis vezetőedző időt kért, de csapatának védekezése továbbra sem állt össze, és a szünetig 21 gólt dobtak a hazaiak.

A második félidőre becserélt Sterbik Árpád bravúros védésekkel mutatkozott be, de társai a labdaeladások miatt eleinte nem tudtak egyenlíteni. A 43. percben volt újra egyenlő az állás, ám
velemenyezd, 2019. március 02. szombat, 19:22
Férfi kézilabda BL - A Veszprém idegenben győzte le a Vardar Szkopjét
a macedón klub férfi és női csapatánál is dolgozott - időt kért, de ezután sem változott a játék képe, a házigazdák egy 7-1-es sorozat végén már 15-9-re vezettek.

A második félidő elején sokkal pontosabban kézilabdáztak a vendégek, egy 6-1-es szériával sikerült egyenlíteniük, ám ezt követően a Vardar visszavette az irányítást és a vezetést. A hajrában újra a Veszprémnél volt az előny, amit taktikusabb játékának köszönhetően a rendkívül izgalmas utolsó percekben sikerült megtartania, főleg Mikler Roland védéseinek, valamint a rendkívül fontos gólokat lövő Nagy Lászlónak és Petar Nenadicnak köszönhetően.

A magyar csapat - amely története háromszázadik BEK-, illetve BL-meccsét játszotta Szkopjéban - legutóbb november közepén veszített tétmérkőzést, macedóniai sikerével pedig csoportja második helyére lépett előre.

A hazaiak legeredményesebb játékosa Dissinger volt öt góllal.

A Veszprém jövő vasárnap a fehérorosz Meskov Breszt csapatát fogadja a BL csoportkörében.

vasárnap játsszák:B
velemenyezd, 2019. február 16. szombat, 19:21
M4 Sport-Az Év sportolója gála - A listák
első helyért három, a másodikért kettő, a harmadikért pedig egy pont járt.

A győzteseket a Nemzeti Színházban rendezett csütörtök esti gálán hirdették ki.

Az év férfi sportolója: 1. Liu Shaolin Sándor (rövidpályás gyorskorcsolyázó) 716 pont 2. Bácsi Péter (birkózó) 573 3. Fucsovics Márton (teniszező) 368 4. Rasovszky Kristóf (hosszútávúszó) 325 5. Berecz Zsombor (vitorlázó) 269 6. Milák Kristóf (úszó) 159 7. Liu Shaoang (rövidpályás gyorskorcsolyázó) 154 8. Lőrincz Tamás (birkózó) 36 9. Veres Roland (kick-boxoló) 2210. Halász Bence (atléta) 12

Az év női sportolója: 1. Kozák Danuta (kajakozó) 588 2. Hosszú Katinka (úszó) 579 3. Babos Tímea (teniszező) 516 4. Márton Anita (atléta) 458 5. Dévai Boglárka (tornász) 129 6. Háfra Noémi (kézilabdázó) 128 7. Késely Ajna (úszó) 105 8. Kovacsics Anikó (kézilabdázó) 68 9. Bodonyi Dóra (kajakozó) 4410. Érdi Mária (vitorlázó) 19

Az év csapata (hagyományos csapatsportágak): 1. Győri Audi ETO KC (női kézilabda) 770 2. Junior női kézilabda-válogatott 521
velemenyezd, 2019. február 15. péntek, 18:41
Férfi kézilabda BL - A Veszprém nyerte a Barcelona elleni rangadót
előtt még három góllal vezettek a házigazdák, de a hajrát elrontották, így a második felvonás döntetlenről indult.

Petar Nenadic irányításával remekül kezdte a második harminc percet a Veszprém, ezért Xavier Pascual, a katalánok vezetőedzője a 38. percben időt kért (19-16), csapata pedig átállt a hét a hat elleni játékra, vagyis támadásban létszámegyenlőségnél is levitte a kapust. A meccs háromnegyedénél egyenlített a Barcelona, ám a házigazdák ismét meg tudtak lépni három találattal, mert Mikler Roland, illetve Sterbik Árpád is kiválóan védett, csapattársaik pedig nagyszerűen védekeztek.

A hajrában már nem tudta csökkenteni a különbséget a vendégcsapat, így a Veszprém továbbra is versenyben van az A csoport második helyéért.

A magyar bajnok MOL-Pick Szeged vasárnap a szlovén Celje vendége lesz, a hét győzelemmel és négy vereséggel rendelkező Veszprém pedig jövő szombaton a macedón Vardar Szkopje otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

(FOTÓ)

velemenyezd, 2019. február 09. szombat, 19:11
Férfi kézilabda-vb - Kikapott a norvégoktól és kiesett a magyar válogatott
Elméletileg a 2-7. helyezettek vehetnek részt a jövő tavasszal sorra kerülő olimpiai selejtezőtornákon, de a tizediknek is marad esélye az indulásra, ha a vb legjobb kilenc csapatából Egyiptom megnyeri az Afrika-bajnokságot, Brazília a Pánamerikai bajnokságot, míg a német-francia-horvát-spanyol-dán-norvég-svéd hetesből az egyik Európa-bajnok lesz.

A magyarok Koppenhágában a csoportkört két győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel, a középdöntőt pedig egy győzelemmel és két vereséggel zárták, így a herningi II. csoportban az ötödik helyet szerezték meg, mert Egyiptommal azonos pontszámmal, de rosszabb gólkülönbséggel végeztek.

Eredmény, középdöntő, 3. (utolsó) forduló, II. csoport:Norvégia-Magyarország 35-26 (16-13)-----------------------------------Herning, 9000 néző, v.: Schulze, Tönnies (németek)

lövések/gólok: 48/35, illetve 43/26

gólok hétméteresből: 2/2, illetve 6/6

kiállítások: 8, illetve 8 perc