2019. szeptember 18. szerda | 38. hét | 261. nap | 22:06 | Diána
Montenegrói-magyar - Vereség a podgoricai főpróbán
(2.)

sárga lap: Holman (60.), Lang (74.)

Montenegró:

-----------Mijatovic (Petkovic, a szünetben) - Marusic (Mugosa, 55.), Simic (Lagator, 66.), Tomasevic, Radunovic - Vukcevic (Jankovic, 77.) - Boljevic, Kosovic (Hocko, 59.), Savicevic, Haksabanovic (Jovovic, 72.) - Beciraj

Magyarország:

-------------Dibusz Dénes - Bese Barnabás, Lang Ádám, Baráth Botond (Willi Orbán, a szünetben), Korhut Mihály (Ferenczi János, 61.) - Gazdag Dániel (Kovács István, a szünetben), Holman Dávid (Varga Roland, 64.) - Németh Krisztián, Kleinheisler László (Sigér Dávid, a szünetben), Nagy Dominik (Dzsudzsák Balázs, 69.) - Holender Filip

Nagyszerűen kezdett a magyar válogatott, ugyanis első támadásából gólt szerzett Holender révén, aki először volt eredményes a nemzeti együttesben. Nem sokkal később pedig Holman keresztlécre lőtt egy szabadrúgást. Az álmosan kezdő hazai csapat aztán felébredt és a tizedik perctől átvette a játék irányítását, s bár kétszer Dibusz bravúrosan védett, a harmadik ziccert -
velemenyezd, 2019. szeptember 05. csütörtök, 22:43
Magyar labdarúgó-válogatott - Varga Roland: saját kezünkben a sorsunk
csütörtökön Montenegróban játszik felkészülési mérkőzést a nemzeti együttes, ezzel kapcsolatban a 29 éves támadó még nem tudott érdemben válaszolni, hogy ott Marco Rossi szövetségi kapitány kiknek szavaz bizalmat, az alapcsapat tagjainak, vagy esetleg mások kapnak bizonyítási lehetőséget.

"A szlovákoktól márciusban elszenvedett 2-0-s vereség alkalmával még más rendszerben futballoztunk, ráadásul nem volt kiforrott a csapatunk. Azóta egyértelműen előre léptünk" - mondta az MTI érdeklődésére Varga Roland, aki szerint a válogatott jó eredményeinek egyik titka, hogy a játékosok nagyszerű közösséget alkotnak.

Sallai Roland, a Freiburg támadója hasonlóképpen látja a fél évvel ezelőtti kudarc okait:

"Az még csak egy formálódó csapat volt. Ugyan már látszott, hogy mit akarunk játszani, de az eredmény még elmaradt. Azóta összeért a csapat, mindenki tudja, mi a feladata, ezért most már sokkal több esélyünk van jó csapatok ellen is olyan bravúrok elérésére, mint a horvátok és a walesiek hazai legyőzése
velemenyezd, 2019. szeptember 02. hétfő, 17:31
Wimbledon - Halep legyőzte Serena Williamst a döntőben
de a 27 perces első szettben már nem tudta megszorongatni román ellenfelét.

A második felvonás eleinte szorosabban alakult, ám Halep 2:2 után riválisa két adogatójátékát is megnyerte, így a vártnál sokkal simábban, kiváló tenisszel győzött a mindössze 57 perces fináléban.

Serena Williams 32. alkalommal játszott döntőt Grand Slam-tornán, és 23 siker mellett kilencedszer veszített, wimbledoni mérlege hét győzelem és négy vereség. Halep három kudarc mellett másodszor nyert GS-finálét - 2018-ban Roland Garroson diadalmaskodott -, Serena Williamst pedig kilenc vereség mellett másodszor győzte le.

Eredmény, női egyes döntő:Simona Halep (román, 7.)-Serena Williams (amerikai, 11.) 6:2, 6:2

Az előző tíz női döntő:

-----------------------2009: S. Williams-Venus Williams (amerikai) 7:6 (7-4), 6:22010: S. Williams-Zvonarjova (orosz) 6:3, 6:22011: Kvitova (cseh)-Sarapova (orosz) 6:3, 6:42012: S. Williams-Radwanska (lengyel) 6:1, 5:7, 6:22013: Bartoli (francia)-Lisicki (német) 6:1, 6:42014:
velemenyezd, 2019. július 13. szombat, 16:22
Cselgáncs GP - Nevezési rekord a budapesti versenyre
csapat:

----------------

férfiak:60 kg: Szabó Csaba (Kecskeméti JC), Monori Dániel (UTE), Vida András (Győri AC)66 kg: Boros Bence (Kaposvári JK), Pongrácz Bence (UTE)73 kg: Ungvári Miklós (Ceglédi VSE), Szabó Frigyes (UTE), Végvári Martin (Mogyi-Bajai JC), Tóth Botond (Szegedi JSE)81 kg: Ungvári Attila (Ceglédi VSE), Rajkai Róbert (Százhalombatta), Tóth Benedek (Rákosvidéke Hajtós DSE), Nerpel Gergely (Rákosvidéke Hajtós DSE)90 kg: Tóth Krisztián (MTK Budapest), Tóth Apor (Miskolci VSC), Gőz Roland (MTK Budapest), Kordély Péter (Kaposvári JK)100 kg: Cirjenics Miklós (Atomerőmű SE), Ohát Zalán (Budaörsi SC), Vég Zsombor (Ceglédi VSE), Árvai Péter (Ceglédi VSE)+100 kg: Waczulik Richárd (UTE), Sipőcz Richárd (Széchenyi Egyetem SE), Kerstner Róbert (Veresi KE)

nők:48 kg: Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya)52 kg: Pupp Réka (Atomerőmű SE), Szabó Katinka (BHSE), Knetig Emőke (Mogyi-Bajai JC)57 kg: Karakas Hedvig (Honvéd-Kipex), Kovács Kitti (BHSE), Kármán Andrea (UTE), Varga Brigitta (KSI SE)63
velemenyezd, 2019. július 03. szerda, 15:22
Férfi röplabda Európa-liga - Szoros magyar vereség Görögországban
ezüst divízió, A csoport, 2. forduló:Görögország-Magyarország 3-1 (14, 23, -23, 22)----------------------------------------------a legjobb pontszerzők: Zupani 20, illetve Szabó, Kalmár 10-10

Az állás: 1. Ausztria 3 pont/1 mérkőzés, 2. Görögország 3/2 (4-4), 3. Magyarország 3/2 (4-4), 4. Bosznia-Hercegovina 0/1

A magyar válogatott a maximálisan nevezhető 14 helyett mindössze tíz játékossal utazott el Görögországba - nem tartott az együttessel a szombati találkozón sérülés miatt nem játszó Gergye Roland -, a jegyzőkönyvbe pedig már csak kilenc röplabdázó került.

Az első szettben ennek megfelelően nem is tudta felvenni a vendéglátó ritmusát a fiatal magyar válogatott, a hazaiak minden játékelemben jobbak voltak riválisuknál. A második felvonásban sokkal jobban játszottak Bogdan Tanase tanítványai, akik a játszma hajrájáig vezettek: a görögök 19-21 után fordították maguk javára a játékrészt.

A harmadik szettre még egy szintet emelt játéka színvonalán a magyar csapat, így hat ponttal is
velemenyezd, 2019. május 29. szerda, 20:45
Roland Garros - Babos Tímea szerencsés vesztesként mégis főtáblás
A magyar játékos honlapja azt írta: pénteken késő délután kiderült, hogy visszalépések miatt változott a női egyes sorsolása és az egyik szerencsés vesztes éppen Babos lett, így a selejtező 3. fordulójában elszenvedett veresége ellenére ott lehet a 128 között a szezon második Grand Slam-versenyén.

A világranglistán 138., 26 éves magyar teniszező ellenfele Priscilla Hon lesz. A 21 éves ausztrál játékos jelenleg 134. a WTA rangsorában. Két hete, a franciaországi Cagnes-Sur-Merben rendezett torna nyolcaddöntőjében Babos nyerte kettejük meccsét 7:6, 7:6-ra.

A Roland Garroson vasárnap kezdődnek a főtáblás küzdelmek, ahol egyesben Babos mellett Fucsovics Márton is érdekelt. Ő a 17. helyen kiemelt argentin Diego Schwartzman ellen lép pályára először.
velemenyezd, 2019. május 24. péntek, 19:49
Roland Garros - Fucsovics Schwartzmannal kezd
A csütörtöki sorsoláson a világranglistán 38. magyar teniszező az alsó ág felső negyedébe került, és ott elsőként a 26 éves Schwartzmannal (20.) csap össze. A két játékos korábban még nem találkozott egymással.

A jobbkezes argentin rivális pályafutása során eddig két ATP-tornát nyert, idei győzelem/vereség mutatója 18/13 (Fucsovicsé 15/13).

Az esélyesek közül a címvédő, 11-szeres párizsi bajnok spanyol Rafael Nadal selejtezős ellenféllel kezd, a világelső szerb Novak Djokovic a lengyel Hubert Hurkacz ellen mutatkozik be, míg a korábbi világelső, 20-szoros Grand Slam-bajnok svájci Roger Federer az olasz Lorenzo Sonego ellen tér vissza négy év kihagyás után.

A női mezőnyben több érdekes összecsapásra is sor kerül majd az első fordulóban: a 11. helyen kiemelt fehérorosz Arjona Szabalenka a 2016-ban világbajnok szlovák Dominika Cibulkovával találkozik, a korábbi világelső Venus Williams a kilencedikként rangsorolt ukrán Jelina Szvitolinával mérkőzhet, míg a 2017-es bajnok lett Jelena
velemenyezd, 2019. május 23. csütörtök, 21:11
Magyar-horvát - Jó játékkal bravúros győzelem
fogadja.

Eb-selejtező, E csoport:Magyarország-Horvátország 2-1 (1-1)-----------------------------------Groupama Aréna, 22 ezer néző, v.: William Collum (skót)

gólszerzők: Szalai (34.), Pátkai (76.), illetve Rebic (13.)

sárga lap: Dzsudzsák (63.), illetve Lovren (82.)

-------------Gulácsi Péter - Lovrencsics Gergő, Baráth Botond, Willi Orbán, Kádár Tamás - Pátkai Máté, Nagy Ádám - Dzsudzsák Balázs (Bese Barnabás, 85.), Szoboszlai Dominik (Kalmár Zsolt, 65.), Nagy Dominik (Varga Roland, 40.) - Szalai Ádám

Horvátország:

-------------Lovre Kalinic - Tin Jedvaj (Bruno Petkovic, 78.), Dejan Lovren, Domagoj Vida, Borna Barisic (Marin Leovac, 30.) - Luka Modric, Marcelo Brozovic - Ante Rebic (Josip Brekalo, 67.), Ivan Rakitic, Ivan Perisic - Andrej Kramaric

I. félidő:

----------

13. perc: Modric került a magyar védelem mögé a jobb oldalon, visszagurított lövésre, Kramaric pedig csak becsúszva tudta továbbjátszani a labdát az ötös vonalán álló Rebicnek,
velemenyezd, 2019. március 24. vasárnap, 20:23
Magyar-horvát - Rossi: három-négy változás várható a kezdőcsapatban
"A regenerálódás érdekében változtattunk az eredeti programon, így elmaradt a szombat délelőtti edzés, mert a mentális és fizikális feltöltődés miatt szükségesnek ítéltük az extra pihenőt. A legtöbbet az segíthetne a pszichés felkészülésben, ha sikerülne pozitív eredményt elérni" - mondta az MTI érdeklődésére szombati sajtótájékoztatóján az olasz szakvezető, aki azt is elárulta, három-négy helyen lesz változás a kezdő tizenegyben.

Az 54 éves tréner kifejtette, bátor és agresszív játékot vár csapatától a világbajnoki ezüstérmes horvátok ellen, mivel tapasztalata szerint ha az esélytelenebb csapat csak vár és vár a kontralehetőségre, akkor 99 százalékban vereséget szenved.

"Feltett szándékunk minél feljebb védekezni, de nyilván lesz olyan időszak, amikor a horvátoknak sikerül majd nyomást gyakorolniuk" - vázolta a terveket Rossi, aki hozzátette, 90 percen át "fenn kell tartani az intenzitást", ami a szlovákok elleni 2-0-s vereség alkalmával nem sikerült folyamatosan, csak bizonyos
velemenyezd, 2019. március 23. szombat, 15:02
Kick-box vk - Három Veres-arany Dublinban
A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) hétfői tájékoztatása szerint a pointfighting szabályrendszerben (pontozásos küzdelem) Veres Roland a 63, Veres Richárd a 69, Veres Alex pedig a 84 kg-os kategóriában diadalmaskodott. Mellettük a Halker-Király Team női csapata, illetve a full-contact szabályrendszerben az 52 kilogrammosok között Busa Gabriella győzött.

A novemberben a NOB által is elismert WAKO világszervezet világkupa sorozatának legnagyobb létszámú és legrangosabb állomásán a felnőtt magyar versenyzők összesen öt arany-, három ezüst- és két bronzérmet szereztek. Az írországi viadalra 35 országból több mint 3600 nevezés érkezett.
velemenyezd, 2019. március 05. kedd, 10:28
Labdarúgó NB I - Az éllovas Ferencváros kiütötte a Diósgyőrt
62.)

Diósgyőr:

---------------Bukrán - Polgár, Brkovic (Sesztakov, a szünetben), Karan, Tamás M. (Ndzoumou, 61.), Juhar - Tajti, Márkvárt (Mazalovic, 61.), Szabó B. - Mihajlovic, Prosser

A Ferencváros azonnal magához ragadta a kezdeményezést, de hiába dolgozott ki helyzeteket, a vezetést csak a 27. percben szerezte meg Gorriaran révén. A DVTK elsősorban a védekezésre koncentrált, viszont bátran indult kontrára, Prosser előtt két lehetőség is adódott. A hazaiak a 32. percben büntetőből növelték előnyüket - Varga Roland volt az ítéletvégrehajtó -, amivel sikerült megtörniük az addig lelkes diósgyőrieket, akik a szünetben már háromgólos hátrányban voltak.

A házigazdák a második félidő elején két perc alatt két gólt értek el: előbb Varga, majd Szignyevics szerezte meg fejjel második találatát. A Ferencváros lendülete tovább tartott, a 67. percben pedig létszámfölénybe is került: Karan buktatta a legmozgékonyabb hazai játékost, Petrjakot. A végjátékban a csereként pályára lépő Lanzafame
velemenyezd, 2019. március 02. szombat, 21:32
Férfi kézilabda BL - Újabb sikerével megőrizte második helyét a Veszprém
1-1

A vendégeknek a csoport második helyének megtartása, a hazaiaknak pedig a negyedik hely megszerzése miatt volt fontos a találkozó. A Kielce keretéből sérülés miatt hiányzott Alex Dujshebaev, Daniel Dujshebaev, illetve a csapatkapitány Michal Jurecki, a veszprémieknél pedig a balátlövő Jamali Iman, illetve a dán beálló René Toft Hansen nem játszhatott.

Nagy László és a francia Kentin Mahé vezérletével remekül kezdett a vendégcsapat (3-6), amelynek elsősorban a támadójátéka működött jól. Mikler Roland védései ellenére a lengyelek egyenlítettek, és egy 5-1-es sorozat végén a 21. percben már két góllal vezettek (14-12). Momir Ilic hibáit kihasználva a Kielce növelte a különbséget, ezért David Davis vezetőedző időt kért, de csapatának védekezése továbbra sem állt össze, és a szünetig 21 gólt dobtak a hazaiak.

A második félidőre becserélt Sterbik Árpád bravúros védésekkel mutatkozott be, de társai a labdaeladások miatt eleinte nem tudtak egyenlíteni. A 43. percben volt újra egyenlő az állás, ám
velemenyezd, 2019. március 02. szombat, 19:22