2019. március 20. szerda | 12. hét | 79. nap | 20:45 | Klaudia
Jégkorong Erste Liga - Növelte előnyét az Újpest
A fővárosiak a szerdai hazai sikerükhöz hasonlóan csütörtökön is 4-1-re győztek.

Erste Liga, elődöntő, 2. mérkőzés:UTE-Sport Club Csíkszereda (román) 4-1 (2-1, 1-0, 1-0)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0, az UTE javára.
velemenyezd, 2019. március 14. csütörtök, 20:52
Jégkorong Erste Liga - Nyert az FTC és az UTE
Eredmények:

Erste Liga, elődöntő:

2. mérkőzés:FTC-Telekom - DEAC 5-2 (1-1, 1-0, 3-1)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 az FTC javára. Szombaton és vasárnap Debrecenben folytatódik a csata.

1. mérkőzés:UTE-Sport Club Csíkszereda (román) 4-1 (1-0, 1-1, 2-0)

A második mérkőzést csütörtökön rendezik a Megyeri úton, aztán vasárnap és hétfőn Csíkszeredában lép jégre a két együttes.
velemenyezd, 2019. március 13. szerda, 21:12
Jégkorong Erste Liga - Nagy csatában szerzett előnyt az Újpest
Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc pénteken folytatódik, ugyancsak Újpesten.

Erste Liga, negyeddöntő, első mérkőzés:UTE-Fehérvári Titánok 4-3 (2-1, 0-1, 2-1)

korábban:FTC-Telekom - EV Vienna Capitals II (osztrák) 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)Sport Club Csíkszereda (román)-Corona Brasov (román) 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)
velemenyezd, 2019. február 28. csütörtök, 21:22
Jégkorong Erste Liga - Sima sikerrel kezdett a Ferencváros
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc pénteken ugyancsak Pesterzsébeten folytatódik.

Erste Liga, negyeddöntő, első mérkőzés:FTC-Telekom - EV Vienna Capitals II (osztrák) 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)

korábban:Sport Club Csíkszereda (román)-Corona Brasov (román) 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

később:UTE-Fehérvári Titánok 18.30
velemenyezd, 2019. február 28. csütörtök, 20:43
Jégkorong Erste Liga - Előnyben a Csíkszereda a romániai együttesek negyeddöntős párharcában
A csíkszeredai együttes a középszakasz zárófordulójában előzte meg erdélyi riválisát, ezzel szerezte meg a pályaelőnyt.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó ütközet pénteken ugyanezen a helyszínen folytatódik.

Erste Liga, negyeddöntő, első mérkőzés:Sport Club Csíkszereda (román)-Corona Brasov (román) 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

később:FTC-Telekom - EV Vienna Capitals II (osztrák) 18.00UTE-Fehérvári Titánok 18.30
velemenyezd, 2019. február 28. csütörtök, 18:32
Jégkorong Négy Nemzet Torna - Benk: a fiatalok tesztje lesz
Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány együttese szerdán utazik a bledi Négy Nemzet Tornára, amelyen sorrendben a házigazda szlovén, majd a fehérorosz és az A csoportos olasz csapattal találkozik.

"Sokat kell majd dolgoznunk a védelmen, hiszen három bitang erős csapattal játszunk" - fogalmazott a Tüskecsarnokban tartott kedd esti sajtónyilvános edzés után az MTI-nek az UTE csatára, aki rámutatott: noha fiatal kerettel utaznak, ez nem változtat a koncepción, az edzői stáb ugyanazt kéri a játékosoktól, mint amit korábban is.

Benk kifejtette, nagyon gyors játékot vár a szakvezető, valamint azt kéri, hogy hátul se álljanak meg a koronggal. Emellett kiemelt figyelmet fordítanak a gyors visszatámadásra, amikor az ellenfél kihozza a korongot a zónájából, illetve a hátvédek is agresszíven kell fellépniük a támadásokhoz.

"Ez gyorsabb hokit jelent, amit meg tudunk tenni ezzel a fiatal csapattal, és a világbajnokságon is a gyors játékosokra építünk majd" - összegzett Benk.

Tíz játékos debütálhat
velemenyezd, 2019. február 05. kedd, 21:09
Jégkorong Erste Liga - Idegenben nyert a sereghajtó Hokiklub Budapest
Eredmény (a szövetség honlapjáról):Corona Brasov (román)-Hokiklub Budapest 1-3 (0-3, 0-0, 1-0)

később:Dunaújvárosi Acélbikák-DEAC 17.00Fehérvári Titánok-UTE, Érd 17.30Sport Club Csíkszereda (román)-EV Vienna Capitals II (osztrák) 17.30
velemenyezd, 2019. január 20. vasárnap, 18:32
Jégkorong Erste Liga - Otthon nyert a DAB és a Gyergyó
Az Acélbikák szoros meccsen múlta felül a Hokiklub Budapestet, a gyergyószentmiklósi együttes a triplázó Csergő Hunor vezérletével simán nyert a DEAC ellen.

Eredmények (a szövetség honlapjáról):Dunaújvárosi Acélbikák-Hokiklub Budapest 3-2 (1-1, 1-1, 1-0)Gyergyói HK (román)-DEAC 5-1 (1-1, 2-0, 2-0)

korábban:Corona Brasov (román) - FTC-Telekom 1-8 (1-3, 0-2, 0-3)

később:UTE-Sport Club Csíkszereda (román) 18.30
velemenyezd, 2019. január 13. vasárnap, 20:09
Jégkorong Erste Liga - Brassóban gálázott a Ferencváros
A zöld-fehér együttesben Tóth Adrián mesterhármast és egy gólpasszt jegyzett.

Eredmények (a szövetség honlapjáról):Corona Brasov (román) - FTC-Telekom 1-8 (1-3, 0-2, 0-3)

később:Dunaújvárosi Acélbikák-Hokiklub Budapest 17.00Gyergyói HK (román)-DEAC 17.30UTE-Sport Club Csíkszereda (román) 18.30
velemenyezd, 2019. január 13. vasárnap, 18:29
Jégkorong Erste Liga - Vendégként nyert az FTC és a Csíkszereda
A ferencvárosiak a Gyergyó otthonában győztek 4-1-re - az 52. perc végéig 1-1 volt az állás -, a csíkszeredai csapat 5-2-re múlta felül vendéglátóját, a Vasast.

Eredmények (a szövetség honlapjáról):Gyergyói HK (román) - FTC-Telekom 1-4 (1-1, 0-0, 0-3)Schiller-Vasas HC - Sport Club Csíkszereda (román) 2-5 (1-1, 1-2, 0-2)Corona Brasov (román)-DEAC 6-3 (3-0, 2-1, 1-2)

később:Fehérvári Titánok-EV Vienna Capitals II (osztrák) 18.30Hokiklub Budapest-UTE 18.40
velemenyezd, 2019. január 11. péntek, 20:02
Jégkorong Erste Liga - Otthon nyert a Csíkszereda és a Gyergyó
Előbbi a Dunaújvárost, utóbbi az Újpestet múlta felül könnyedén.

Eredmények (a szövetség honlapjáról):Sport Club Csíkszereda (román)-Dunaújvárosi Acélbikák 4-0 (1-0, 2-0, 1-0)Gyergyói HK (román)-UTE 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

később:EV Vienna Capitals II (osztrák)-Corona Brasov (román) 17.50FTC-Telekom - Fehérvári Titánok 18.00DEAC-Hokiklub Budapest 18.30
velemenyezd, 2019. január 06. vasárnap, 20:01
Jégkorong Négy Nemzet Torna - Három változás a magyar keretben
A hazai szövetség (MJSZ) honlapjának hétfői beszámolója szerint Kóger Dániel, Magosi Bálint és Nagy Gergő sérülés miatt nem áll rendelkezésre, így helyettük a korábbi román válogatott, a magyar csapatban újonc Becze Tihamér (Csíkszereda), illetve Benk András (UTE) és Németh Attila (DEAC) került a névsorba.

A keret kedden délután kezdi meg a közös munkát Újpesten, majd szerdán utazik Norvégiába, és este már a helyszínen gyakorol. Csütörtökön az A csoportos francia, pénteken a szintén az elitben érdekelt norvég, majd szombaton a divízió I/A-ba idén kiesett, így jövő tavasszal a vb-ellenfél fehérorosz együttessel találkoznak a magyarok.

A magyar válogatott az asztanai divízió I/A vb-re készül, melyen április 29. és május 5. között a házigazda kazah mellett a fehérorosz, a dél-koreai, a szlovén és a litván csapat lesz az ellenfél. Az első két helyezett szerepelhet majd a 2020-as, svájci elit vb-n, az utolsó pedig kiesik a divízió I/B-be.

A magyar válogatott programja:csütörtök:
velemenyezd, 2018. december 10. hétfő, 16:21