2019. január 20. vasárnap | 3. hét | 20. nap | 19:01 | Fábián, Sebestyén

A csoport:KSI - ZF-Eger 5-15 (1-3, 0-4, 2-5, 2-3)

AVUS Szombathely - BVSC-Zugló 16.00Metalcom Szentes-RacioNet Honvéd 18.00PVSK-Mecsek Füszért - FTC-Telekom Waterpolo 19.00

B csoport:UVSE-Debreceni VSE 9-6 (1-2, 2-1, 2-1, 4-2)

később:Tatabánya - PannErgy-Miskolci VLC 16.00VasasPlaket-Szolnoki Dózsa 18.00
velemenyezd, 2019. január 12. szombat, 14:31
Férfi vízilabda BL - Simán nyert az FTC, súlyos egri vereség
Mindkét eredmény papírformának mondható, ugyanis míg a magyar bajnok, s többek között Európai Szuperkupa-győztes Ferencváros a pont nélküli belgrádi együttes vendégeként diadalmaskodott, addig a hevesi gárda a százszázalékos, nyolcszoros bajnok Pro Recco vendégeként maradt alul.

Sikerével a Ferencváros hatpontosra növelte előnyét az ötödik Egerrel szemben, azaz jelentős fórhoz jutott a sorozat nyolcas döntőjébe jutásért folyó versenyfutásban.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló:

A csoport:Crvena zvezda (szerb) - FTC-Telekom Waterpolo 6-15 (1-3, 1-1, 1-4, 3-7)-------------------------------------------------------------- ---------a magyar csapat gólszerzői: Younger, Varga Dé. 4-4, Jansik Sz., Gór-Nagy 2-2, Mezei, Mitrovic, Vámos 1-1Pro Recco (olasz) - ZF-Eger 17-7 (4-1, 5-0, 5-1, 3-5)-----------------------------------------------------a magyar csapat gólszerzői: Murisic 2, Vlahopulosz, Gyárfás, Sánta, Rasovic, Hosnyánszky 1-1

korábban:

B csoport: Szolnoki
velemenyezd, 2019. január 09. szerda, 21:53
Férfi vízilabda BL - Harmadszor játszott döntetlent a Szolnok

B csoport: Szolnoki Dózsa-Waspo Hannover (német) 10-10 (2-1, 1-2, 4-3, 3-4)-------------------------------------------------------------- ---a magyar csapat gólszerzői: Pralinovic, Zalánki 3-3, Jansik D., Lazic, Rasovic, Angyal D. 1

Mivel a Hannover részvétele házigazdaként biztos, ebből a csoportból csak három csapat jut a nyolcas döntőbe. Ezért a 2017-es bajnok Szolnok számára rendkívül fontos volt ez az összecsapás, ugyanis az ötödik helyen állt. A németek a csoport utolsó helyezettjeként várták a találkozót, ugyanakkor több szoros meccset is játszottak, így nem lehetett biztos venni a sikert.

A vendégek igazolták is szívósságukat, a nagyszünetben 3-3 állt az eredményjelzőn, a harmadik negyed közepére pedig meglepetésre két góllal elléptek. Ez ébresztőt jelentett a szolnokiak számára, és az olimpiai bajnok szerb Andrija Pralinovic vezetésével kevesebb mint két perc alatt fordítottak.

Sport114.00 és 20.00: Darts, BDO-világbajnokság, Frimley Green

Sport218.00: Vízilabda, Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló, Szolnoki Dózsa-Waspo Hannover

Eurosport 1 3.00 és 9.00: Tenisz, ATP-torna, Sydney

Digisport 1 8.40 és 10.30: Tenisz, WTA-torna, Sydney18.10: Kosárlabda, férfi Euroliga, Darüssafaka-CSZKA Moszkva20.25: Labdarúgás, angol Ligakupa, elődöntő, Manchester City-Burton

Digisport 220.40: Kosárlabda, férfi Euroliga, Olimpia Milano-Barcelona

Digisport 319.55: Kosárlabda, férfi Euroliga, Panathinaikosz-Bayern München

január 10., csütörtök:

----------------------

M4 Sport17.45: Kézilabda, férfi vb, Berlin, Németország-Korea20.15: Kézilabda, férfi vb, Koppenhága, Dánia-Chile

Duna World18.00: Kosárlabda, női Euroliga, Sopron Basket-Carolo Basket

Sport 121.15: Labdarúgás, portugál bajnokság, Portimonense-Braga

Sport 2 2.00 és 7.00:
velemenyezd, 2019. január 09. szerda, 08:02
Élő tv-sportközvetítések - Kedd, szerda
8.00: Tenisz, WTA-torna, Hobart19.25: Kosárlabda, férfi Euroliga, Zalgiris Kaunas-Anadolu Efes21.25: Kosárlabda, férfi Euroliga, Gran Canaria-Real Madrid

Digisport 3 8.00: Tenisz, WTA-torna, Sydney19.55: Kosárlabda, férfi Euroliga, Olimpiakosz-Baskonia

Digisport 1 3.00, 8.40 és 10.30: Tenisz, WTA-torna, Sydney18.10: Kosárlabda, férfi Euroliga, Darüssafaka-CSZKA Moszkva20.25: Labdarúgás, angol Ligakupa, elődöntő, Manchester City-Burton

Digisport 2 2.00: Tenisz, WTA-torna, Hobart20.40: Kosárlabda, férfi Euroliga, Olimpia Milano-Barcelona

Digisport 3 7.30: Tenisz, WTA-torna, Sydney19.55: Kosárlabda, férfi Euroliga, Panathinaikosz-Bayern München

Spíler1 TV
velemenyezd, 2019. január 08. kedd, 08:01
Férfi vízilabda Szuperkupa - A Ferencvárosé a trófea
Eredmény:FTC-Telekom Waterpolo - Szolnoki Dózsa 14-9 (4-2, 5-4, 2-1, 3-2)-------------------------------------------------------------- --gólszerzők: Varga Dé. 4, Sedlmayer, Mitrovic 3-3, Vámos 2, Pohl, Jaksic 1-1, illetve Prlainovic 3, Aleksic 2, Jansik D., Zalánki, Bátori, Angyal 1-1

Remek iramú, eseménydús, hatgólos nyitónegyedet láthatott a közönség. A fővárosiak hetven másodperc elteltével már kettővel vezettek, s ezt a különbséget meg is tartották az első nyolc percben.

A második felvonás elején Vogel Soma, az FTC kapusa mutatott be néhány klasszis védést, de Andrija Prlainovic bombájával szemben tehetetlennek bizonyult. A túloldalon az Eger elleni hétközi Bajnokok Ligája-rangadón négyszer eredményes Sedlmayer Tamás második gólját szerezte. Német Toni elhibázott ziccerét azonnal büntették a Tisza-partiak, Prlainovic egyenlített, majd Milan Aleksic révén fórból a vezetést is megszerezték (5-6). Vámos Márton emberelőnyből egyenlített, majd Stefan Mitrovic révén pillanatok alatt újra az FTC
velemenyezd, 2018. december 22. szombat, 22:32
Az UVSE női vízilabdacsapata nyerte meg a magyar Szuperkupát
Eredmény, Szuperkupa:

nők:UVSE - Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 10-7 (4-1, 2-2, 3-3, 1-1) ------------------------------------------------------------------ ---

A bajnoki címvédő UVSE, amely tavaly is megnyerte a kupát, már az első negyed végére elhúzott 4-1-re. Keszthelyi Rita egymaga háromszor talált be az első nyolc percben.

A második játékrészben 6-2-nél úgy tűnt, eldőlt a meccs. A Dunaújváros - élén a négy gólig jutó fiatal Vályi Vandával - nem így gondolta, elkezdett felzárkózni, és a harmadik negyedben visszakapaszkodott 6-5-re. Ám megint jött a csapatkapitány Keszthelyi, akinek duplájával 8-5-re alakult az állás, és innen már csakis a gólkülönbség lehetett kérdéses, a Szuperkupa-győztes kiléte nem.

később:

férfiak:FTC-Telekom Waterpolo - Szolnoki Dózsa (Komjádi Uszoda) 20.30
velemenyezd, 2018. december 22. szombat, 20:12
Élő tv-sportközvetítések - Péntek, szombat, vasárnap
Euroliga, Himki Moszkva-Darüssafaka19.55: Kosárlabda, Euroliga, Bayern München-Real Madrid

Spíler1 TV20.30: Labdarúgás, Premier League, Wolverhampton Wanderers-Liverpool

Spíler2 TV20.45: Labdarúgás, La Liga, Real Sociedad-Alavés

december 22., szombat:

M4 Sport14.15: Labdarúgás, klubvilágbajnokság, a 3. helyért, Kashima Antlers-River Plate17.15: Labdarúgás, klubvilágbajnokság, döntő, Real Madrid - al-Ain20.15: Vízilabda, férfi Magyar Szuperkupa, FTC-Telekom - Szolnoki Dózsa

Sport 113.00: Labdarúgás, 2. Bundesliga, St. Pauli-Magdeburg15.15: Labdarúgás, Bundesliga, RB Leipzig-Werder Bremen18.15: Labdarúgás, Bundesliga, Eintracht Frankfurt-Bayern München22.30: Amerikaifutball, NFL, Tennessee Titans-Washington Redskins

Sport 213.30 és 20.00: Darts, PDC-világbajnokság, London

Eurosport 110.15 és 13.00: Alpes sí, világkupa, Courchevel, női műlesiklás11.45: Északi összetett, világkupa, Ramsau15.45 és 18.30: Alpesi sí, világkupa, Madonna di Campiglio,
velemenyezd, 2018. december 21. péntek, 08:00
Felipe Perronét választották az év vízilabdázójának, Keszthelyi Rita harmadik.
A szakportálok, valamint a világ legjobb válogatottjainak szövetségi kapitányai - köztük Märcz Tamás - és klubedzők - közte a Ferencvárost irányító Varga Zsolt - szavazatainak és a szurkolói voksolás eredményeinek összesítésében Perrone 75 pontot szerzett, hárommal megelőzve a Szolnoki Dózsa szerb játékosát, Andrija Prlainovicot. Harmadikként a Barceloneta és spanyol válogatott másik vezére, Daniel Lopez Pinedo zárt.

A férfiaknál az első tízbe nem került magyar vízilabdázó.

A nőknél a Kirisi orosz válogatott játékosa, Jekatyerina Prokofjeva végzett az élen, megelőzve a holland Catharina van der Slootot, valamint Keszthelyi Ritát.
velemenyezd, 2018. december 18. kedd, 15:01
Férfi vízilabda világliga - Kidőlt a Märcz-csapatból a kapus Vogel
kapustárs Nagy Viktor, a mezőnyjátékosok közül pedig Hárai Balázs, Varga Dénes és Vámos Márton is hiányozni fog. Varga és Hárai több mint egy év szünet után tért vissza a válogatottba, s nagy szerepe volt abban, hogy a gárda a németeket (17-9) és az oroszokat (15-8) is magabiztosan győzte le az első két fordulóban.

A Málta elleni összecsapás 17.30 órakor kezdődik, a mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.

A magyar válogatott kerete: kapusok: Csoma Kristóf (PannErgy-Miskolci VLC), Kardos Gergely (Szolnoki Dózsa)mezőnyjátékosok: Bátori Bence (Szolnoki Dózsa), Erdélyi Balázs (A-Híd OSC Újbuda), Jansik Szilárd (FTC-Telekom Waterpolo), Kovács Gergő (A-Híd OSC Újbuda), Manhercz Krisztián (A-Híd OSC Újbuda), Mezei Tamás (FTC-Telekom Waterpolo), Nagy Ádám (PannErgy-Miskolci VLC), Német Toni (FTC-Telekom Waterpolo), Pásztor Mátyás (BVSC-Zugló), Pohl Zoltán (FTC-Telekom Waterpolo), Vadovics Viktor (PannErgy-Miskolci VLC)

A magyarok további programja:december 10.: Magyarország-Máltajanuár 29.:
velemenyezd, 2018. december 08. szombat, 12:16
Férfi vízilabda BL - Otthon kapott ki a Ferencváros, nem bírt a Spandauval a Szolnok
Bajnokok Ligája, csoportkör, A csoport, 4. forduló:FTC-Telekom Waterpolo - Barceloneta (spanyol) 8-9 (2-2, 1-3, 4-2, 1-2) ------------------------------------------------------------------ A Ferencváros gólszerzői: Younger 3, Mitrovic 2, Kallay, Vámos, Varga Dé.

B csoport:Spandau Berlin (német)-Szolnoki Dózsa 9-9 (3-3, 2-3, 3-1, 1-2)-------------------------------------------------------------A Szolnok gólszerzői: Zalánki, Aleksic 2-2, Jansik D., Rasovic, Prlainovic, Lazic, Kis G. 1-1

A Ferencváros két győzelemmel kezdte a sorozatot, majd kikapott a Pro Recco vendégeként. Ezúttal az eddig százszázalékos Barcelonetát fogadta, s bár a találkozó elején kétgólos előnyre tett szert, a folytatásban három találattal elhúzott a spanyol együttes, amely a találkozó végét is jobban bírta.

A Szolnok győzelemmel rajtolt a Bajnokok Ligájában, majd kétszer vereséget szenvedett, így fontos lett volna számára a győzelem az eddig pont nélküli Spandau otthonában, ám a kiegyenlített összecsapáson csak egy
velemenyezd, 2018. december 05. szerda, 20:42
Férfi vízilabda BL - Otthon kapott ki az Eger
Bajnokok Ligája, csoportkör, A csoport, 4. forduló:ZF-Eger - Brescia (olasz) 8-11 (3-1, 2-4, 1-2, 2-4)--------------------------------------------------az Eger gólszerzői: Vlahopulosz 3, Gyárfás, Avramovic 2-2, Rasovic

Az Eger a sorozat nyitókörében kikapott az előző idényben bronzérmes Barceloneta vendégeként, majd hazai medencében előbb a Dinamo Moszkva, majd a Steaua Bucuresti felett diadalmaskodott.

A sorozat honlapjának beszámolója szerint a szerdai találkozót jobban kezdte a hevesi együttes, háromszor is kétgólos előnyre tett szert. A harmadik negyed végén azonban a Brescia első ízben átvette a vezetést (6-7), ezután pedig már nem engedte ki kezéből a győzelmet.

Következő mérkőzését két hét múlva a Ferencváros vendégeként játssza az Eger.

később:FTC-Telekom Waterpolo - Barceloneta (spanyol) 19.00

B csoport:Spandau Berlin (német)-Szolnoki Dózsa 19.00
velemenyezd, 2018. december 05. szerda, 19:02