2019. május 25. szombat | 21. hét | 145. nap | 01:15 | Orbán
Férfi röplabda Európa-liga - Változások a keretben
A magyar együttes román szövetségi kapitánya, Bogdan Tanase egy hónappal ezelőtti előzetes névsorához képest a Pénzügyőr centere és a Kaposvár ütőjátékosa tagja az egyelőre 15 főt számláló keretnek.

Az eredeti elképzelésekhez képest ugyanakkor nem tart a csapattal a Franciaországban légióskodó Baróti Árpád, valamint a Magyarországon játszók közül Blázsovics Péter (Kazincbarcika), Csoma Krisztián (MAFC), valamint Krupánszki Olivér és Deák Márk (mindkettő Kecskemét).

Az együttes csütörtökön, Cipruson kezdi meg az El-felkészülést.

A válogatott a május 25-én induló sorozatban a bosnyák, a görög és az osztrák csapattal találkozik. A csoport első két helyezettje jut a június 29-30-i négyes döntőbe, amelynek győztese jövőre az arany divízióban szerepelhet.

A keret:Feladók: Keen Cameron Illés (Fino Kaposvár SE), Magyar Bálint (LV Sport Pénzügyőr SE)Centerek: Flachner Dániel (LV Sport Pénzügyőr SE), Gacs Dániel (Kecskeméti RC), Juhász Péter (Vegyész RC Kazincbarcika), Rása Alex (LV Sport
velemenyezd, 2019. május 06. hétfő, 11:02
Férfi röplabda Extraliga - Egyenlített a döntőben a Pénzügyőr
Az összecsapás első két szettje szoros csatát hozott, a hazaiak mindkétszer jobban bírták a végét és két-két ponttal nyerték a játszmákat. A harmadikban a nagy csata elmaradt, a Pénzügyőr elhúzott riválisától és megnyerte a találkozót.

A harmadik mérkőzést szombaton rendezik Kazinbarcikán.

Eredmény:

döntő, 2. mérkőzés:LV Sport Pénzügyőr SE-Vegyész RC Kazincbarcika 3-0 (23, 23, 16)

Az állás: 1-1

korábban:

a 3. helyért, 2. mérkőzés: Fino Kaposvár SE-Kecskeméti RC 3-2 (-21, 24, 23, -22, 10)

A párharc állása: 2-0, a Kaposvár javára.
velemenyezd, 2019. április 25. csütörtök, 21:29
Férfi röplabda Extraliga - Növelte előnyét a bronzcsatában a Kaposvár
Eredmény:

később:

döntő, 2. mérkőzés:LV Sport Pénzügyőr SE-Vegyész RC Kazincbarcika 19.00
velemenyezd, 2019. április 25. csütörtök, 20:59
Férfi röplabda Extraliga - A Kazincbarcika jutott előnyhöz a döntő első mérkőzésén
A mérkőzés első játszmáját a vendégek nyerték meg, de a házigazdák azonnal egyenlítettek, a folytatásban pedig egyre inkább érvényre juttatták erőfölényüket. A negyedik szettben úgy nézett ki, magabiztosan kerekednek riválisuk fölé, de a végjátékban sokat hibáztak, így a játszmát - és az összecsapást - csak nehézségek árán tudták lezárni.

A párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart, a következő mérkőzést a fővárosban rendezik csütörtökön 19 órától. A Kazincbarcika az ötödik, a Pénzügyőr az első végső sikerére hajt.

Eredmények:

döntő, 1. mérkőzés:Vegyész RC Kazincbarcika-LV Sport Pénzügyőr SE 3-1 (-23, 23, 20, 23)

korábban:

a 3. helyért, 1. mérkőzés: Kecskeméti RC-Fino Kaposvár SE 1-3 (-22, -23, 21, -24)
velemenyezd, 2019. április 23. kedd, 21:12
Férfi röplabda Extraliga - Kecskeméten szerzett előnyt a Kaposvár
A következő összecsapást csütörtökön Kaposváron rendezik, a párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart.

Eredmény:

később:

döntő, 1. mérkőzés:Vegyész RC Kazincbarcika-LV Sport Pénzügyőr SE 19.00
velemenyezd, 2019. április 23. kedd, 20:31
Férfi röplabda Extraliga - Magabiztos kazincbarcikai győzelem
Eredmény:Vegyész RC Kazincbarcika-Kecskeméti RC 3-0 (17, 16, 16)

Az alapszakasz végeredménye: 1. (és elődöntős) Vegyész RC Kazincbarcika 27 pont, 2. (és elődöntős) LV Sport Pénzügyőr SE 21, 3. Kecskeméti RC 20, 4. Fino Kaposvár SE 13, 5. MAFC-BME 9, 6. DEAC
0
Az alapszakasz első két helyezettje egyből az elődöntőbe jutott, míg a harmadik a hatodikkal, a negyedik az ötödikkel játszik a négybe kerülésért.
velemenyezd, 2019. március 24. vasárnap, 19:53
Férfi röplabda Extraliga - Simán nyert a Pénzügyőr
Eredmény:DEAC-LV Sport Pénzügyőr SE 0-3 (-17, -17, -21)

Az állás: 1. (és elődöntős) Vegyész RC Kazincbarcika 24 pont/9 mérkőzés, 2. LV Sport Pénzügyőr SE 21/10, 3. Kecskeméti RC 20/9, 4. Fino Kaposvár SE 13/10, 5. MAFC-BME 9/10, 6. DEAC 0/10
velemenyezd, 2019. március 23. szombat, 20:33
Férfi röplabda Extraliga - Nyert és a negyedik helyen zárt a Kaposvár
A fővárosi csapatnak ez volt az első mérkőzése azóta, hogy kedden menesztették Schildkraut Krisztián vezetőedzőt. Helyette Novák László irányította az együttest.

Az már a találkozó előtt biztos volt, hogy a két csapat a jövő pénteken kezdődő rájátszásban is összecsap: az elődöntőbe jutásért zajló, az egyik fél második győzelméig tartó párharcot így a Kaposvár kezdheti hazai környezetben.

Eredmény:Fino Kaposvár SE - MAFC-BME 3-0 (20, 17, 17)

Az állás: 1. (és elődöntős) Vegyész RC Kazincbarcika 24 pont/9 mérkőzés, 2. Kecskeméti RC 20/9, 3. LV Sport Pénzügyőr SE 18/9, 4. Fino Kaposvár SE 13/10, 5. MAFC-BME 9/10, 6. DEAC 0/9

Az alapszakasz első két helyezettje egyből az elődöntőbe jut, míg a harmadik a hatodikkal, a negyedik az ötödikkel játszik a négybe kerülésért.
velemenyezd, 2019. március 22. péntek, 20:01
Férfi röplabda Extraliga - Otthon nyert a Kazincbarcika
A vendégek a második szettben öt játszmalabdát hibáztak el és a harmadikban is szívósan küzdöttek.

Eredmény (a szövetség honlapjáról):Vegyész RC Kazincbarcika-Fino Kaposvár SE 3-0 (19, 28, 23)Debreceni EAC-Kecskeméti RC 0-3 (-22, -20, -24)LV Sport Pénzügyőr SE - MAFC-BME 3-1 (24, -19, 12, 12)

Az állás: 1. Vegyész RC Kazincbarcika 21 pont, 2. LV Sport Pénzügyőr SE 18, 3. Kecskeméti RC 17, 4. Fino Kaposvár SE 10, 5. MAFC-BME 6, 6. Debrecen 0
velemenyezd, 2019. március 14. csütörtök, 21:52
Férfi röplabda Extraliga - Sima kaposvári győzelem
Eredmény:Fino Kaposvár SE-Debreceni EAC 3-0 (11, 20, 18)

Az állás: 1. LV Sport Pénzügyőr SE 15 pont/6 mérkőzés, 2. Vegyész RC Kazincbarcika 12/5, 3. Kecskeméti RC 11/6, 4. Fino Kaposvár SE 9/6, 5. MAFC-BME 4/4, 6. DEAC 0/7
velemenyezd, 2019. március 01. péntek, 20:02
Férfi röplabda Extraliga - Először kapott ki a Pénzügyőr
Az első szettben még a Jókay Zoltán vezette fővárosiak irányítottak, ezt követően a hazaiak sokkal jobban teljesítettek, és simán fordítottak sokat hibázó ellenfelükkel szemben.

A listavezető Pénzügyőrnek hatodik mérkőzésén ez volt az első veresége az Extraligában.

A Magyar Kupa február 16-i döntőjében is ez a két csapat csapott össze, a kecskemétiek akkor is négy játszmában diadalmaskodtak.

Eredmény:Kecskeméti RC-LV Sport Pénzügyőr SE 3-1 (-21, 19, 15, 18)

velemenyezd, 2019. február 28. csütörtök, 21:52
Férfi röplabda Extraliga - Kaposváron nyert a címvédő Kazincbarcika
A két csapat legutóbb a Magyar Kupa bronzmérkőzésén találkozott, akkor a borsodiak 3-0-ra nyertek.

Eredmény:Fino Kaposvár SE-Vegyész RC Kazincbarcika 1-3 (-24, -22, 13, -19)

velemenyezd, 2019. február 27. szerda, 20:22