Belépés
2020. július 12. vasárnap | 28. hét | 194. nap | 05:27 | Izabella, Dalma
Friss Sport Versek Egészség Bőrápolás Receptek Praktikák Jótékony hatások Házilag
A magyar kultúra napja - Bereményi Géza író kapta a Kölcsey-emlékplakettet
A hagyományosan a református templomban megtartott, ökumenikus istentisztelettel egybekötött eseményen az írót méltatva Bölcskei Gusztáv, a társaság elnöke laudációjában hangsúlyozta, hogy Bereményi Géza "beletartozik a magyar kultúra szövetébe", munkássága azt is megmutatja, hogy az igazi kultúrának nemzedékeket és közösséget összeragasztó funkciója van.

"Jó év volt, mikor születtem én, volt krumpli és kenyér és mindenki örült nekem. Jó év volt, apám épp leszerelt, meggyógyult nővérem is és könnyű szülés voltam én" - idézte Bereményi egyik ismert dalszövegét Bölcskei Gusztáv. A 2009-ben elhunyt Cseh Tamással ápolt legendás barátságát és munkakapcsolatát példának állítva a társaság elnöke hangsúlyozta, a másik ember iránti érdeklődés nagyon fontos egy olyan világban, amelyben a "kölcsönösen egyeduralomra törő és kizárólagosságra törekvő monológok acsarkodását", az "egymás mellett elbeszélőkét" és a "levitt hangsúlyú megszólításét" éljük meg mindenütt.

Ahol ez a dialógikus nyitottság működik,
velemenyezd, 2020. január 19. vasárnap, 15:41
Repülj páva verseny győztesei 2019 évben
párok és táncos szólisták számára lehetővé teszi, hogy az egyesület tehetséggondozó táborában térítésmentesen részt vehessenek 2020 júliusában.
- A nézők szavazatai alapján pedig 2019-ben a Vasi Kislegényczéh lett a közönség kedvence, a díjat Medveczky Balázs, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. televíziós médiaszolgáltatási igazgatója adta át.
A műsorban ezúttal a Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemes című előadásából láthattak a nézők egy részletet.
*
- A zsűri tagja Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes, Prima Primissima és UNESCO-díjas előadóművész; Salamon Beáta előadóművész, népihegedű-tanár, a népművészet ifjú mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára, valamint Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas koreográfus,
maroka, 2019. december 21. szombat, 10:34
Fölszállott a páva - A Vasi Kislegényczéh lett a közönségdíjas
táncos párok és táncos szólisták számára lehetővé teszi, hogy az egyesület tehetséggondozó táborában térítésmentesen részt vehessenek 2020 júliusában.

A nézők szavazatai alapján pedig 2019-ben a Vasi Kislegényczéh lett a közönség kedvence, a díjat Medveczky Balázs, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. televíziós médiaszolgáltatási igazgatója adta át.

A műsorban ezúttal a Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemes című előadásából láthattak a nézők egy részletet.

A zsűri tagja volt Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes, Prima Primissima és UNESCO-díjas előadóművész; Salamon Beáta előadóművész, népihegedű-tanár, a népművészet ifjú mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára, valamint Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas koreográfus,
velemenyezd, 2019. december 20. péntek, 22:02
Pénteken lesz a Fölszállott a páva döntője
táncegyüttesek közül a Debreceni Hajdú Táncegyüttes Utánpótlás Csoportja, a Vasi Kislegényczéh és a Szinvavölgyi Néptáncműhely Prücskök Csoportja; az énekes szólisták és énekegyüttesek kategóriájában Szász Csanád László, a Komári Puják és a Szejke Barka testvérpár; míg a hangszeres szólisták és zenekarok közül Hajdu-Németh László és Csapodi Tádé jutott a döntőbe.

A műsorban ezúttal a Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró Betlehemes című előadásából láthatnak a nézők egy részletet.

A zsűri tagja Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes, Prima Primissima és UNESCO-díjas előadóművész; Salamon Beáta előadóművész, népihegedű-tanár, a népművészet ifjú mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára, valamint Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas koreográfus,
velemenyezd, 2019. december 18. szerda, 10:51
Fölszállott a páva - Újabb öt produkció a döntőben
kategóriájában a Komári Puják, a hangszeres szólisták és zenekarok közül pedig Csapodi Tádé jutott a döntőbe.

A középdöntőben a szabadkártya sorsáról már nem a zsűri, hanem a közönség dönt. A nézők a műsor ideje alatt szavazhattak kedvenc produkciójukra sms-ben és a Médiaklikk Plusz mobilapplikáción keresztül. Szabadkártyával jutott a döntőbe a Vasi Kislegényczéh.

A műsorról további részletek, valamint a versenyzők kódjai a https://mediaklikk.hu/folszallottapava oldalon olvashatók.

A zsűri tagja Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes, Prima Primissima és UNESCO-díjas előadóművész; Salamon Beáta előadóművész, népihegedű-tanár, a népművészet ifjú mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára, valamint Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas
velemenyezd, 2019. december 13. péntek, 22:04
Fölszállott a páva - Az első középdöntővel folytatódik a műsor pénteken
szólisták és zenekarok közül Hajdu-Németh László (Budapest) és Maier Cseperke (Rátka) adja elő produkcióját.

A középdöntőben a szabadkártyák sorsáról már nem a zsűri, hanem a közönség dönt. A nézők a műsor ideje alatt, 19 óra 30 perc és 21 óra 45 perc között szavazhatnak kedvenc produkciójukra sms-ben és a Médiaklikk Plusz mobilapplikáción keresztül.

A műsorról további részletek, valamint a versenyzők kódjai a https://mediaklikk.hu/folszallottapava oldalon olvashatók.

A zsűri tagja Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes, Prima Primissima és UNESCO-díjas előadóművész; Salamon Beáta előadóművész, népihegedű-tanár, a népművészet ifjú mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára, valamint Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas koreográfus,
velemenyezd, 2019. december 04. szerda, 16:40
Fölszállott a páva - Kialakult a középdöntők mezőnye
Televízióban sugárzott műsorban tizenkét versenyzőt láthatott a közönség.

A táncos szólisták és táncospárok közül Sándor Benjámin Solt, a táncegyütteseknél a Szinvavölgyi Prücsök Néptáncműhely, az énekes szólisták és énekegyüttesek kategóriájában Ölveczky Emma, míg a hangszeres szólisták és zenekarok közül Maier Cseperke jutott tovább a középdöntőbe a zsűri pontjaival. Szabadkártyával juttatta tovább a zsűri Busai Borit és Makula Zoltánt, valamint a Szejke-Barka testvérpárt.

A zsűri tagja Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes, Prima Primissima és UNESCO-díjas előadóművész; Salamon Beáta előadóművész, népi hegedű tanár, a Népművészet Ifjú Mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, akadémikus, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára; Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas koreográfus,
velemenyezd, 2019. november 29. péntek, 21:59
Fölszállott a páva - Újabb hat produkció jutott tovább
közönség. A táncos szólisták és táncospárok közül Hajdu-Németh Balázs és Hajdu-Németh Ilona (Budapest), a táncegyütteseknél a Debreceni Hajdú Táncegyüttes Utánpótlás Csoportja, az énekes szólisták és énekegyüttesek kategóriájában Szerdahelyi Luca és Nagy Eszter (Felsőörs és Ráckeve), míg a hangszeres szólisták és zenekarok közül Hajdu-Németh László (Budapest) jutott tovább a középdöntőbe a zsűri pontjaival. Szabadkártyával juttatta tovább a zsűri a Bodros tamburazenekart és Trenka Mátét.

A zsűri tagja Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes, Prima Primissima és UNESCO-díjas előadóművész; Salamon Beáta előadóművész, népi hegedű tanár, a Népművészet Ifjú Mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, akadémikus, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára; Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas
velemenyezd, 2019. november 22. péntek, 21:46
Fölszállott a páva - A harmadik élő adással folytatódik a műsor pénteken
Figurkák csoportját és a Debreceni Hajdú Táncegyüttes Utánpótlás Csoportját láthatják a nézők.

Az énekes szólisták és énekegyüttesek kategóriájában Bartók Miklós Dániel (Szatymaz), a Nyitnikék (Erdély - Székelyudvarhely), valamint Szerdahelyi Luca és Nagy Eszter (Felsőörs és Ráckeve) lép színpadra.

A hangszeres szólisták és zenekarok közül a Bodros tamburazenekar (Vajdaság - Ada), Hajdu-Németh László (Budapest) és a CodoBanda (Erdély - Szamosújvár) adja elő produkcióját.

A zsűri tagja Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes, Prima Primissima és UNESCO-díjas előadóművész; Salamon Beáta előadóművész, népihegedű-tanár, a népművészet ifjú mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára, valamint Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas koreográfus,
velemenyezd, 2019. november 21. csütörtök, 11:31
Fölszállott a páva - Újabb hat produkció jutott tovább
Duna Televízióban sugárzott műsorban tizenkét versenyzőt láthatott a közönség. A táncos szólisták és táncospárok közül ifj. Mahovics Tamás, a táncegyütteseknél az Urban Verbunk és az Árendás Kamara Táncegyüttes, az énekes szólisták és énekegyüttesek kategóriájában a Komári Puják, míg a hangszeres szólisták és zenekarok közül Csapodi Tádé jutott tovább a középdöntőbe a zsűri pontjaival. Szabadkártyával juttatta tovább a zsűri a Bistey Boglárka és Farkas Regő László táncos párost.

A zsűri tagja Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes, Prima Primissima és UNESCO-díjas előadóművész;Salamon Beáta előadóművész, népi hegedű tanár, a Népművészet Ifjú Mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, akadémikus, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára; Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas koreográfus,
velemenyezd, 2019. november 15. péntek, 22:02
Fölszállott a páva - Hat produkció jutott tovább
A Duna Televízióban sugárzott műsorban tizenkét versenyzőt láthatott a közönség. A táncos szólisták és táncospárok közül Dudás Lili és Kispál Domonkos, a táncegyütteseknél a Vasi Kislegényczéh, az énekes szólisták és énekegyüttesek kategóriájában a Tulipános Tilinkó, míg a hangszeres szólisták és zenekarok közül Nagy Benedek jutott tovább a középdöntőbe a zsűri pontjaival. Szabadkártyával juttatta tovább a zsűri Szász Csanád Lászlót és Kristóf Áront.

A zsűri tagja Sebestyén Márta, Kossuth-díjas népdalénekes; Salamon Beáta előadóművész, népi hegedű tanár, a Népművészet Ifjú Mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, akadémikus, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára; Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas koreográfus, táncművész, A Magyar Nemzeti Táncegyüttes művészeti igazgatója, a Honvéd Együttes
velemenyezd, 2019. november 08. péntek, 21:52
Fölszállott a páva - Az első élő adással folytatódik a műsor pénteken
badacsonytördemici Tördemic Néptáncegyüttes Pörge csoportját, valamint a budapesti Kis Kincső Néptáncegyüttest láthatják a nézők.

Az énekes szólisták és énekegyüttesek kategóriájában a Kisrügy énekegyüttes (Székesfehérvár), Szász Csanád László (Körtvélyfája, Erdély) és a Tulipános Tilinkó (Pécs) lép színpadra.

A hangszeres szólisták és zenekarok közül az Ördöngös Népzenetanoda (Komárom), Nagy Benedek (Budapest) és Merkovity Anna (Temerin, Vajdaság ) adja elő produkcióját.

A zsűri tagja Sebestyén Márta, Kossuth-díjas népdalénekes; Salamon Beáta előadóművész, népi hegedű tanár, a népművészet ifjú mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, akadémikus, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára; Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas koreográfus, táncművész, A Magyar Nemzeti Táncegyüttes művészeti igazgatója,
velemenyezd, 2019. november 07. csütörtök, 08:11
1/9
Képek, videók
Bereményi Géza 2
taltos1
2015. április 19. vasárnap, 23:51
Bereményi Géza 1
taltos1
2015. április 19. vasárnap, 23:51
Bereményi Géza 65.jpg
farkas1945
2011. március 06. vasárnap, 13:42
Beremenyi Geza vers, bibl
margoboszi
2010. február 21. vasárnap, 21:56
Bereményi Géza Mid vagyok
agica2004
2008. július 22. kedd, 22:38
magyar_kultura_napja-1 -e1
menusgabor
2018. január 22. hétfő, 19:55
magyar-kultura-napja-1 .jp
menusgabor
2018. január 22. hétfő, 19:53
A magyar kultúra ápolása
gezemice1949
2016. január 23. szombat, 11:53
A Magyar kultúra lovagja
gezemice1949
2016. január 20. szerda, 10:21
magyar_kultura_napja_0 1.j
menusgabor
2015. január 26. hétfő, 22:11
Magyar kultúra napjára.jp
mester126mari
2014. január 22. szerda, 10:42
Magyar-Kultura-Napja(2 10x
sarkadykati
2012. január 22. vasárnap, 13:12
Magyar Kultúra Napja 2011
romaikatolikusfgy
2011. január 19. szerda, 13:09
Címkék
Hajdu-Németh Ilona, Szentendre Táncegyüttes, Kocsis Enikő Harangozó-díjas, Nagy Eszter, közönség kedvence, Magyar Arany Érdemkereszt, Szász Csanád Lászlót, Szejke Barka, Honvéd Együttes, páva döntője, magyar kultúra, zsűri pontjaival, Debreceni Hajdú Táncegyüttes Utánpótlás Csoportja, zsűri Szász, Debreceni Hajdú Táncegyüttes Utánpótlás Csoportját, Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt,
xMagazin.hu - A közösségi magazin. A felhasználóink által megosztott bejegyzésekkel, képekkel és videókkal.
A felhasználók által feltöltött adatokért semmiféle felelősséget nem vállalunk. © 2013 TVN.HU Kft.