2020. július 15. szerda | 29. hét | 197. nap | 07:58 | Henrik, Roland
Férfi vízilabda BL - Újabb szolnoki vereség
Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 10. forduló, A csoport:

A csoport:Jadran Split (horvát)-Szolnoki Dózsa 13-9 (3-1, 5-2, 2-4, 3-2)-------------------------------------------------------------a magyar csapat gólszerzői: Drasovic 4, Angyal 2, Subotic, Pijetlovic, Szeghalmi 1-1

A magyar csapat már a találkozó elején szinte kilátástalan helyzetbe került, ugyanis a horvátok kevesebb mint tíz perc játék után ötgólos előnyben (7-2) voltak. A Tisza-parti alakulat innentől kezdve csak üldözte riválisát, de csak pillanatnyi fellángolásai voltak.

A Jadran Split mindössze a második sikerét aratta a csoportkörben, míg az ötödik helyen álló Szolnok sorozatban a harmadik vereségét szenvedte el.

A nyolccsapatos csoportból - melynek többi mérkőzését szerdán rendezik - négyen jutnak a sorozat nyolcas döntőjébe.

korábban:

B csoport:A-Híd OSC Újbuda - CN Terrassa (spanyol) 21-4 (5-0, 5-1, 6-1, 5-2)-------------------------------------------------------------- ----a magyar csapat gólszerzői:
velemenyezd, 2020. március 03. kedd, 22:12
Férfi vízilabda BL - Az OSC kiütötte spanyol ellenfelét
Az esélyesebb újbudaiak már 10-0-ra elhúztak, amikor a vendégek a második negyed hajrájában megszerezték első találatukat. Manhercz Krisztián és Burián Gergely öt-öt góllal zárta az egyoldalú összecsapást.

Győzelmével az OSC a csoport élére ugrott, két-két ponttal előzi meg a Pro Recco és a címvédő FTC-Telekom Waterpolo párosát, amelyeknek egymás elleni, keddre tervezett rangadóját a koronavírus-járvány miatt elhalasztották.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 10. forduló, B csoport:A-Híd OSC Újbuda - CN Terrassa (spanyol) 21-4 (5-0, 5-1, 6-1, 5-2)-------------------------------------------------------------- ----a magyar csapat gólszerzői: Burián és Manhercz 5-5, Prlainovic 3, Erdélyi, Randelovic és Seman 2-2, Ubovic és Ukropina 1-1

A csoport állása: 1. A-Híd OSC Újbuda 22 pont/10 mérkőzés, 2. Pro Recco és FTC-Telekom Waterpolo 20/9-20/9, 4. Mladost Zagreb 19/10, 5. CN Terrassa (spanyol) 13/10, 6. CN Marseille (francia) 10/10, 7. Waspo Hannover (német) 6/10, 8. Dinamo Tbiliszi (georgiai)
velemenyezd, 2020. március 03. kedd, 20:42
Női röplabda CEV Kupa - Ötszettes mérkőzésen győzött a Nyíregyháza
A magyar csapat, amely az előző körben a román Targovistét búcsúztatta, hazai pályán kétszer is szetthátrányba került, de sikerült egyenlítenie, majd az ötödik játszmát megnyernie.

Női CEV Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:Fatum Nyíregyháza-Mladost Zagreb (horvát) 3-2 (-19, 18, -18, 21, 12)

A visszavágót február 5-én játsszák.
velemenyezd, 2020. január 22. szerda, 20:22
Női röplabda CEV Kupa - Bravúros nyíregyházi továbbjutás
Eredmény, CEV Kupa, 1. forduló (a 16 közé jutásért), visszavágó:Fatum Nyíregyháza-CSM Targoviste (román) 3-2 (-14, 18, 14, -18, 14)--------------------------------------------------------------- -----a Nyíregyháza legeredményesebb játékosai: Varga 19, Limarjeva 17, Pilar 16, Lohman 14

Továbbjutott: a Nyíregyháza, kettős győzelemmel.

A második számú európai kupasorozatban a Magyar Kupa-címvédő nyírségiek két hete idegenben 3-2-re nyertek a román bajnokság egyik élcsapata ellen. Hollósy László vezetőedző együttese azóta kétszer is kikapott a bajnokságban listavezető Kaposvártól, ráadásul a szakember az összecsapás előtt elmondta, több játékosa is kisebb-nagyobb sérüléssel bajlódik.

A keddi visszavágó első játszmájában a román együttes valósággal "átgázolt" a hibát hibára halmozó nyírségieken: a hazaiak játékosai tíz ki nem kényszerített hibát követtek el.

A második felvonásra összeszedte magát a Nyíregyháza, amely a romániai Varga Elizabet és az ukrán Olena Lirmajeva eredményes
velemenyezd, 2019. december 17. kedd, 20:22
Férfi vízilabda BL - Az OSC döntetlent játszott az FTC-vel
Eredmény:

Bajnokok Ligája, csoportkör, 7. forduló, B csoport:A-Híd OSC-Újbuda - FTC-Telekom Waterpolo 10-10 (3-1, 0-3, 5-5, 2-1)-------------------------------------------------------------- ------gólszerzők: Brguljan, Erdélyi, Hárai, Manhercz 2-2, Prlainovic, Ubovic 1-1, illetve Vámos 4, Varga Dé. 2, Constantin-Bicari, Funtulisz, Sedlmayer, Younger 1-1

A csoport állása: 1. Pro Recco és Ferencváros 17-17 pont, 3. OSC és Mladost Zagreb 13-13, 5. CN Marseille (francia) és CN Terrassa (spanyol) 6-6, 7. Waspo Hannover (német) 3, 8. Dinamo Tbiliszi (georgiai)
0
Az első negyedben az újbudaiak 3-1-re elhúztak, de a második játékrészben a népligetiek 3-0-val fordítottak. A harmadik szakaszban a támadások játszották a főszerepet, az 5-5-ös részeredmény után nem változott a különbség. A záró felvonásban a védekezések kerültek előtérbe, sokáig nem esett gól, aztán az OSC egyenlített. Az FTC még egyszer vissza tudta venni a vezetést, de az újbudai együttes fél perccel a vége előtt Manhercz Krisztián
velemenyezd, 2019. december 14. szombat, 20:22
Férfi vízilabda BL - Esélyt sem adott horvát ellenfelének a címvédő FTC
Eredmény, férfi Bajnokok Ligája, 6. forduló, B csoport:FTC-Telekom Waterpolo - Mladost Zagreb (horvát) 14-5 (5-1, 2-3, 4-0, 3-1)-------------------------------------------------------------- -----------a magyar csapat gólszerzői: Vámos 3, Funtulisz, Jansik, Varga Dé., Younger 2-2, Mezei, Pohl, Sedlmayer 1-1

korábban:A-Híd OSC-Újbuda - Pro Recco (olasz) 10-14 (2-3, 3-3, 3-5, 2-3)

A csoport állása: 1. Ferencváros 16 pont/6 mérkőzés, 2. Pro Recco 14/6, 3. OSC 12/6, 4. Mladost Zagreb 10/6, 5. CN Marseille (francia) 9/5, 6. CN Terrassa (spanyol) 3/5, 7. Waspo Hannover (német) 3/6, 8. Dinamo Tbiliszi (georgiai) 0/6

A mérkőzésen 1-1-es állást követően a házigazdák öt találata válasz nélkül maradt, így a második negyed elején a ferencvárosiak már biztos előnyben voltak. A nagyszünetre háromgólosra csökkentette hátrányát a Mladost, de a 7-4-ről induló harmadik negyedet 4-0-ra nyerte meg a vendéglátó, amely így nem hagyott nyitott kérdést a záró játékrészre.

Az FTC továbbra is veretlen a
velemenyezd, 2019. december 04. szerda, 20:31
Férfi vízilabda BL - A Pro Recco legyőzte az OSC-t
Eredmény, férfi Bajnokok Ligája, 6. forduló, B csoport:A-Híd OSC-Újbuda - Pro Recco (olasz) 10-14 (2-3, 3-3, 3-5, 2-3)-------------------------------------------------------------- -a magyar csapat gólszerzői: Manhercz, Prlainovic 4-4, Randelovic, Burián 1-1

később:FTC-Telekom Waterpolo - Mladost Zagreb (horvát) 19.00

A mérkőzésen végig az esélyesebb vendégek kezdeményeztek, ennek köszönhetően többször jutottak 2-3 gólos előnyhöz. A házigazdák azonban szívósnak bizonyultak, és rendre felzárkóztak. Az újbudai együttes háromgólos hátránnyal vágott neki a záró negyednek, amelyben nem volt fordulat.

Győzelmével a Pro Recco az OSC elé került a B csoportban, kétpontos előnyre tett szert a magyar csapattal szemben.

A BL-ben két nyolcas csoportban zajlanak a küzdelmek, az A csoportból négyen jutnak tovább - itt szerepel a Szolnok -, míg a B-ből a nyolcas döntőben házigazda Pro Recco melletti három legjobb.
velemenyezd, 2019. december 04. szerda, 19:51
Élő tv-sportközvetítések - Szerda, csütörtök
december 4., szerda:

--------------------

M4 Sport 6.45: Kézilabda, női világbajnokság, Románia-Montenegró10.45: Kézilabda, női világbajnokság, Magyarország-Szenegál17.45: Úszás, rövidpályás Európa-bajnokság, Glasgow, döntők és elődöntők19.45: Labdarúgás, Magyar Kupa, Békéscsaba-Ferencváros

Duna World18.55: Vízilabda, férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, FTC-Mladost Zagreb

Sport 115.00: Labdarúgás, Olasz Kupa, Sassuolo-Perugia18.00: Labdarúgás, Olasz Kupa, SPAL-Lecce21.00: Labdarúgás, Olasz Kupa, Udinese-Bologna

Sport 213.45: Lóverseny, Kincsem+ Tuti17.30: Jégkorong, KHL, alapszakasz, CSZKA Moszkva-Dinamo Moszkva20.00: Kézilabda, Német Kupa, negyeddöntő, Löwen - Hannover-Burgdorf

Eurosport 116.05: Sílövészet, világkupa, Östersund19.45: Sznúker, Egyesült Királyság Bajnoksága, York

Eurosport 214.00: Sznúker, Egyesült Királyság Bajnoksága, York

Digisport 118.15: Vízilabda, férfi Bajnokok Ligája, OSC-Pro Recco20.25: Labdarúgás, angol bajnokság, Chelsea-Aston
velemenyezd, 2019. december 04. szerda, 08:01
Női röplabda CEV Kupa - Idegenbeli győzelemmel kezdett a Nyíregyháza
Eredmény, CEV Kupa, 1. forduló (a 16 közé jutásért), 1. mérkőzés:CSM Targoviste (román)-Fatum Nyíregyháza 2-3 (-22, -17, 27, 24, -10)

A második számú európai kupasorozatban a Magyar Kupa-címvédő, a mostani idényben még veretlen nyírségiek remekül kezdtek, az első két játszmát magabiztosan nyerték, majd a harmadikban meccslabdáik is voltak, ám a házigazdák jobban bírták ezt a szakaszt, és szépítettek.

A negyedik szettben végig a román együttes vezetett, a Nyíregyháza a játszma végére érte utol ellenfelét. A döntő pontokat azonban megint a Targoviste szerezte, így az ötödik szettre maradt a döntés. Ebben a magyar csapat kezdett jobban, és végig vezetve, 15-10-re nyerte a játszmát és a mérkőzést.

A találkozó legeredményesebb játékosa a nyíregyházi Olena Limareva volt 24 ponttal.

A visszavágót december 17-én játsszák Nyíregyházán. A párharc győztesére a horvát OK Kastela vagy Mladost Zagreb vár a nyolcaddöntőben.
velemenyezd, 2019. december 03. kedd, 19:52
Férfi vízilabda BL - A Pro Recco sem tudta legyőzni a címvédő Ferencvárost, újabb OSC-siker
Az FTC-nek négy győzelme mellett ez volt az első pontvesztése, míg az OSC negyedik sikerét aratta egy vereség kíséretében.

Olaszországban igazi presztízscsatát vívott egymással az előző szezonban győztes Ferencváros és a nyolcszoros bajnok. Mindkét csapat felszabadultan játszhatott, ugyanis a Recco házigazdaként biztosan ott lesz a nyolcas döntőben, és a találkozó előtt százszázalékos zöld-fehérek szereplése is szinte borítékolható.

A mérkőzés elején a támadásban pontosabb olaszok akarata érvényesült, amelynek köszönhetően 7-4-es előnyre tettek szert. Ezt követően viszont az ihletett formában vízilabdázó Varga Dénes vezérletével egy 6-0-s sorozatot hozott össze a Ferencváros. Az összecsapásban ugyanakkor maradt még egy fordulópont és a hazaiak egyenlítettek, végül látványos mérkőzésen alakult ki a 13-13-as végeredmény.

A BL-ben két nyolcas csoportban zajlanak a küzdelmek, az A csoportból négyen jutnak tovább - itt szerepel a Szolnok -, míg a B-ből a Pro Recco melletti három
velemenyezd, 2019. november 20. szerda, 22:23
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Továbbra is százszázalékos az OSC
Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló, B csoport:Dinamo Tbiliszi (georgiai) - A-Híd OSC Újbuda 8-14 (3-2, 1-3, 0-5, 4-4)-------------------------------------------------------------- ---------a magyar csapat gólszerzői: Ubovic 3, Manhercz, Erdélyi, Kovács Ge., Ukropina, Burián 2-2, Prlainovic 1

Az OSC - amely a Mladost Zagreb elleni hazai sikerrel rajtolt, majd a Hannovert is saját közönsége előtt győztele - nem kezdte jól az összecsapást, a vendéglátók a második negyed elején 4-2-re vezettek. Ezt követően azonban beindult a magyar csapat, és sorozatban szerezte a gólokat, a georgiaiak négy és fél perccel a találkozó vége előtt találtak újra a kapuba.

Az OSC jövő szombaton a francia Marseille csapatát fogadja.

Később:FTC-Telekom Waterpolo - CN Terrassa (spanyol) 18.15
velemenyezd, 2019. október 30. szerda, 17:01
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Az OSC könnyedén nyerte második mérkőzését
Eredmények:

csoportkör, 2. forduló, B csoport:A-Híd OSC-Újbuda - Waspo Hannover (német) 19-10 (4-3, 5-3, 6-3, 4-1)-------------------------------------------------------------- ------a magyar csapat gólszerzői: Manhercz 5, Prlainovic 4, Dr. Brguljan 3, Ukropina, Ubovic 2-2, Seman, Randelovic, Salamon 1-1

Az újbudai együttes a nyitókörben a Mladost Zagrebet győzte le hazai pályán, és most újra saját közönsége előtt bizonyíthatott. Mondhatni kötelezően sikert kellett aratnia, a Waspo Hannover ugyanis október 9-én a címvédő Ferencváros vendégeként is csak egy negyedig tudott egyenrangú partner lenni.

Gyakorlatilag ezen a találkozón is ez a forgatókönyv érvényesült, a második játékrésztől kezdve az történt a vízben, amit az OSC akart és végül könnyedén nyert.

A magyar csapat legeredményesebb játékosa Manhercz Krisztián volt öt góllal.

A harmadik fordulóban az OSC a Dinamo Tbiliszi otthonába látogat.

korábban:FTC-Telekom Waterpolo - CN Marseille (francia) 13-7 (3-0, 4-2, 2-1,
velemenyezd, 2019. október 19. szombat, 21:52