2019. augusztus 18. vasárnap | 33. hét | 230. nap | 03:05 | Ilona
Alpesisí ob - Nagy Bence és Dorultán Katalin az összetett bajnok
A Magyar Sí Szövetség pénteki beszámolója szerint az első versenynapon műlesiklásban, a másodikon óriás-műlesiklásban álltak rajthoz a sízők, és a két szám eredményei alapján összetett bajnokot is hirdettek.

Műlesiklásban a nőknél Hozmann Szonja (Procelero) lett a bajnok, mögötte Dorultán Katalin (Vasas SC), valamint Majtényi Hanna (Callberg SE) végzett a második és a harmadik helyen. A férfiaknál Nagy Bence (Rozmaring SE) szerezte meg a győzelmet, a dobogó második fokára Tausz András (Körte SE), a harmadikra Trunk Tamás (Rozmaring SE) léphetett fel.

Óriás-műlesiklásban a nőknél Tóth Zita (Vasas SC) nyert Majtényi és Dorultán előtt. A műlesiklás bajnoka, Hozmann Szonja térdszalag-húzódás miatt feladni kényszerült a versenyt.

A férfiaknál ezúttal is Nagy Bence érte el a legjobb időt, őt követte Tausz András és Maróty Mátyás (Körte SE).

A két versenyszám eredményei alapján összetettben az országos bajnok Nagy és Dorultán lett.

Az ob-n nem indult a phjongcshangi téli olimpia
velemenyezd, 2019. március 01. péntek, 18:32
Téli EYOF - Láng Júlia hetedik a rövidprogram után
Alpesi síben a női óriás-műlesiklást rendezték, melyben Hozmann Szonja, aki tavaly a phjongcshangi olimpián is szerepelt, 39., míg Majtényi Hanna 43. lett, Tóth Zita pedig az első futamban kiesett.

A Biró Blanka, Dobor Dia Regina, Szarvas Kristóf és Tatár Lőrinc Sebestyén alkotta vegyes curlingcsapat annak ellenére továbbra is versenyben van az elődöntőbe jutásért, hogy három győzelmet követően 7-2-re kikapott a százszázalékos brit együttestől. A magyarok 19 órától a csehek ellen javíthatnak.

A téli EYOF-okon Magyarország 17 érmet nyert, köztük nyolc aranyat. Szarajevóban eddig két rövidpályás gyorskorcsolyázó állhatott dobogóra: Talabos Attila 1500 méteren diadalmaskodott, míg Bontovics Balázs 500 méteren harmadikként zárt. A szarajevói versenyeket hétfőtől péntekig bonyolítják le. Magyarországot öt alpesi síző, négy-négy curlinges és rövidpályás gyorskorcsolyázó, három sífutó és egy műkorcsolyázó képviseli.
velemenyezd, 2019. február 13. szerda, 17:42
Alpesi ob - Samsal Dalibor és Maróty Mariann nyert műlesiklásban
Mindkét nemnél nagy fölénnyel, több mint két másodperces előnnyel végzett az élen a győztes.

Eredmények:

férfiak:1. Samsal Dalibor (Fullsport) 1:11.55 perc (33.73 mp/37.82 mp)2. Kékesi Márton (Fullsport) 1:13.77 (34.07/39.70)3. Szőllős Barnabás (Nivelco SE) 1:14.11 (35.04/39.07)

nők:1. Maróty Mariann (Körte SE) 1:24.16 perc (39.34 mp/44.82 mp)2. Junia Brigitta (Babos Síklub) 1:26.25 (40.98/45.27)3. Majtényi Hanna (Callberg) 1:28.67 (41.79/46.88)
velemenyezd, 2017. március 02. csütörtök, 20:43