2019. december 08. vasárnap | 49. hét | 342. nap | 03:40 | Mária
Labdarúgó NB I - Kaposváron is győzött az FTC
A fővárosiak - akik 1977 után először és mindössze másodszor nyertek a somogyi megyeszékhelyen - ezzel ismét az élen állnak, s immár 11 meccse veretlenek a bajnokságban. Az újonc hazaiak ezzel szemben sorozatban hetedszer kaptak ki, és csupán hat pontot szerezve utolsók.

OTP Bank Liga, 14. forduló:Kaposvári Rákóczi FC-Ferencvárosi TC 2-3 (1-2)----------------------------------------------Rákóczi Stadion, 4115 néző, v.: Bogár

gólszerzők: Ádám (11.), Csiki (64.), illetve Isael (13., 31.), Boli (75.)

sárga lap: Nagy K. (74.), Vachtler (84.), illetve Heister (24.), Zubkov (67.)

Kaposvári Rákóczi FC:

---------------------Slakta - Vachtler, Fodor, Nagy T., Hadaró - Jakimiv (Nagy K., 61.), Nagy J., Csiki, Nagy R. (Balázs, 79.) - Beliczky (Zsiga, 81.), Ádám

Ferencváros:

----------Gróf - Lovrencsics, Blazic, Botka (Frimpong, 75.), Heister - Haratin, Ihnatenko - Zubkov, Isael, Nguen (Sigér, 80.) - Boli (Szihnyevics, 89.)

Bátran kezdett a hazai csapat, amely gyorsan meg is
velemenyezd, 2019. december 01. vasárnap, 20:02
Labdarúgó NB II - Házigazdaként nyert a Vasas, vendégként a Békéscsaba
A békéscsabaiak az Ajkát győzték le 4-1-re úgy, hogy a 9. percben már 2-0-ra vezettek, majd hazai szépítés után a 75. perctől emberelőnyben játszhattak.

Az angyalföldiek a gól nélküli első félidőt követően kerekedtek a budaörsiek fölé.

Merkantil Bank Liga NB II, 19. forduló:

---------------------------------------FC Ajka-Békéscsaba 1912 Előre 1-4 (0-2)Vasas FC-Budaörs 3-0 (0-0)

korábban:Budafoki MTE-BFC Siófok 0-0Nyíregyháza Spartacus FC-Aqvital FC Csákvár 2-0 (2-0)Kazincbarcika-Dorogi FC 0-3 (0-0)Duna Aszfalt TLC-Soroksár SC 0-3 (0-2)WKW ETO FC Győr-Szombathelyi Haladás 2-1 (1-0)

szombaton játszották:Vác FC - Szeged-Csanád Grosics 1-2 (1-1)MTK Budapest-Szolnoki MÁV FC 1-0 (0-0)

Az állás: 1. MTK 40 pont, 2. Budafok 36, 3. Csákvár 31
velemenyezd, 2019. december 01. vasárnap, 19:02
Labdarúgó NB II - Megint kikapott a Csákvár
A második helyezett Budafok gól nélküli döntetlent játszott otthon a Siófokkal.

---------------------------------------Budafoki MTE-BFC Siófok 0-0Nyíregyháza Spartacus FC-Aqvital FC Csákvár 2-0 (2-0)Kazincbarcika-Dorogi FC 0-3 (0-0)Duna Aszfalt TLC-Soroksár SC 0-3 (0-2)WKW ETO FC Győr-Szombathelyi Haladás 2-1 (1-0)

később:FC Ajka-Békéscsaba 1912 Előre 17.00Vasas FC-Budaörs 17.00

velemenyezd, 2019. december 01. vasárnap, 15:21
Labdarúgó NB I - Carillo győzelemmel tért vissza Fehérvárra
A DVTK sorozatban három veretlenül megvívott hazai bajnoki után szenvedett ismét vereséget, a székesfehérvári együttes pedig megőrizte idegenbeli veretlenségét az élvonalban.

OTP Bank Liga, 14. forduló:Diósgyőri VTK-MOL Fehérvár FC 1-3 (1-2)---------------------------------------Diósgyőr, 3964 néző, v: Berke

gólszerzők: Bacsa (41.), illetve Stopira (7.), Kovács (45.), Nikolov (85.)

sárga lap: Iszlai (35.), illetve Pátkai (67.), Elek (79.)

Diósgyőri VTK:

--------------Danilovic - Sesztakov (Orosz D., 90.), Polgár, Tamás M., Vági - Márkvárt, Iszlai - Hasani (Korbély, 72.), Rui Pedro, Prosser (Szabó B., 87.) - Bacsa

MOL Fehérvár FC:

----------------Kovácsik - Nego, Juhász, Muszliu, Stopira - Hadzic (Elek, 75.), Nikolov - Kovács (Pantic, 89.), Pátkai, Petrjak (Milanov, 65.) - Futács

Mozgalmas első félidőt láthatott a diósgyőri arénába kilátogató csaknem 4000 néző: a vezetést a vendégek szerezték meg nagyon hamar, de a kiegyenlített küzdelmet hozó játékrész
velemenyezd, 2019. november 30. szombat, 21:43
Labdarúgó NB I - Góllövőlista
8 gólos:

--------Feczesin (Újpest)

7 gólos:

--------Futács (MOL Fehérvár), Grozav (Kisvárda), Gyurcsó (Puskás Akadémia), Hodzic (MOL Fehérvár), Lanzafame (Budapest Honvéd), Zivzivadze (Mezőkövesd)

5 gólos:

--------Garba (Debrecen), Hahn (Paks), Nguen (Ferencváros), Radó (Zalaegerszeg), Vanecek (Puskás Akadémia)

4 gólos:

--------Ádám M. (Kaposvár), Bobál G. (Zalaegerszeg), Cseri (Mezőkövesd), Henty (Puskás Akadémia), Szécsi (Debrecen), Varga R. (Ferencváros)

3 gólos:

--------Adeniji (Debrecen), Berecz (Mezőkövesd), Böde (Paks), Könyves (Paks), Lucas (Kisvárda), Milanov (MOL Fehérvár), Moutari (Budapest Honvéd), Sesztakov (Diósgyőr), Zsótér (Újpest)

2 gólos:

--------Bedi (Zalaegerszeg), Boli (Ferencváros), Gazdag (Honvéd), Gosztonyi (Kisvárda), Ikoba (Zalaegerszeg), Isael (Ferencváros), Iszlai (Diósgyőr), Juhász (MOL Fehérvár), Knezevic (Puskás Akadémia), Koszta (Újpest), Kovács I. (MOL Fehérvár), Kravcsenko (Kisvárda), Leandro (Ferencváros), Márkvárt
velemenyezd, 2019. november 30. szombat, 21:42
Labdarúgó NB I - Kisvárdán szakadt meg a Honvéd nagy sorozata
A fővárosi együttes ötmeccses győzelmi sorozattal érkezett Kisvárdára, ahol első vereségét szenvedte el szeptember 14. óta.

OTP Bank Liga, 14. forduló:Kisvárda-Budapest Honvéd 2-0 (1-0)-----------------------------------Kisvárda, 2430 néző, v.: Farkas

gólszerzők: Gosztonyi (14.), Grozav (81.)

sárga lap: Lucas (29.), Seco (73.), illetve Kesztyűs (40.), Gazdag (73.), Banó-Szabó (93.), Aliji (93.)

Kisvárda:

---------Felipe - Hej, Kravcsenko, Rubus, Protic - Karaszjuk, Lucas, Gosztonyi (Seco 63.) - Cukalasz, Kovácsréti (Sassá 59.) - Grozav

Honvéd:

-------Tujvel - Batik, Kamber, Lovric - Kesztyűs, Vadócz (Banó-Szabó 68.), Nagy G., Gazdag (Ngog 75.), Aliji - Ben-Hatira (Moutari 59.), Lanzafame

A vendégek kezdték aktívabban a mérkőzést, ám csak szögletekig jutottak, majd még negyedóra sem telt el, amikor Gosztonyi a hazaiakat juttatta vezetéshez. A folytatásban a szabolcsi gárda biztosan őrizte vezetését, így előnnyel mehetett a szünetre.

A második félidőben a
velemenyezd, 2019. november 30. szombat, 19:22
Labdarúgó NB I - Az Újpest ellen sem szakadt meg a Paks rossz sorozata
A Paks hetedik hazai mérkőzésén negyedszer maradt alul, és immár hat forduló óta nyeretlen a bajnokságban, ebben az időszakban egy döntetlen mellett ötödször szenvedett vereséget. Az Újpest hetedik idegenbeli mérkőzésén ötödször nyert.

OTP Bank Liga, 14. forduló:Paksi FC-Újpest FC 2-4 (0-1)----------------------------Paks, 1315 néző, v.: Karakó

gólszerzők: Hahn (62.), Bor (85.), illetve Feczesin (21., 51.), Zsótér (60.), Pauljevic (77.)

sárga lap: Szabó J. (41.), Könyves (45.), illetve Heris (68.), Simon (80.)

Paks:

--------Rácz - Kulcsár D., Lenzsér, Fejes, Szabó J. - Windecker, Simon Á. (Kecskés, 70.), Balogh B. - Könyves, (Hahn, a szünetben), Böde, Remili (Bor, 78.)

Újpest FC:

----------Banai - Pauljevic, Heris, Ristevski, Burekovic - Sankovic - Onovo (Szakály P., 85.), Nwobodo, Zsótér, Bjarnason (Simon, 61.) - Feczesin

A kezdés után a Paks volt valamivel aktívabb, a 20. percben Feczesin góljával mégis a vendégek szereztek vezetést. A kapott találat megfogta a
velemenyezd, 2019. november 30. szombat, 19:12
Labdarúgó NB I - A Mezőkövesd döntetlent játszott Felcsúton
A Mezőkövesd immár hét forduló óta veretlen, mérlege ebben az időszakban három győzelem és négy döntetlen.

OTP Bank Liga, 14. forduló:Puskás Akadémia FC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (1-0)------------------------------------------------Felcsút, 1200 néző, v.: Pintér

gólszerzők: Henty (6.), illetve Zivzivadze (88.)

sárga lap: Szolnoki (9., 29.), Van Nieff (13.), illetve Zivzivadze (4.), Pillár (87.)

piros lap: Szolnoki (29.)

Puskás Akadémia:

----------------Hegedüs - Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Spandler - Van Nieff, Knezevic - Mebrahtu, Henty (Sós B., 74.), Gyurcsó - Vanecek (Radics, 39.)

Mezőkövesd:

-----------Szappanos - Farkas D. (Vadnai, 79.), Pillár, Katanec, Silye - Berecz, Karnyicki - Pekár (Nagy D., 53.), Cseri, Vajda (Sajbán, a szünetben) - Zivzivadze

A hazaiak már a hatodik percben megszerezték a vezetést, miután egy mutatós akció végén Ezekiel Henty öt méterről a kapuba továbbított. Budu Zivzivadze csakhamar egyenlíthetett volna, de Hegedüs Lajosnak
Labdarúgó NB II - Győzött az MTK

---------------------------------------MTK Budapest-Szolnoki MÁV FC 1-0 (0-0)

korábban:Vác FC - Szeged-Csanád Grosics 1-2 (1-1)

vasárnap játsszák:Budafoki MTE-BFC Siófok 13.00 Nyíregyháza Spartacus FC-Aqvital FC Csákvár 13.00 Kazincbarcika-Dorogi FC, Putnok 13.00 Duna Aszfalt TLC-Soroksár SC 13.00 WKW ETO FC Győr-Szombathelyi Haladás 13.00 FC Ajka-Békéscsaba 1912 Előre 17.00Vasas FC-Budaörs 17.00
velemenyezd, 2019. november 30. szombat, 19:02
Labdarúgó NB I - Debreceni győzelem Zalaegerszegen
A hazai csapat sorozatban hetedik bajnoki találkozóján maradt nyeretlen, ebben a szakaszban négy döntetlen mellett ez volt a harmadik veresége.

A DVSC az idény során először nem kapott gólt, mostani sikerével pedig lezárta négymeccses idegenbeli kudarcsorozatát.

OTP Bank Liga, 14. forduló:Zalaegerszegi TE FC-Debreceni VSC 0-2 (0-1)-------------------------------------------Zalaegerszeg, 2119 néző, v.: Erdős

gólszerző: Garba (10., 77.)

sárga lap: Bolla (88.), Bobál D. (89.), illetve Pávkovics (27.), Garba (41.)

Zalaegerszegi TE FC:

--------------------Demjén - Bolla, Bobál D., Devecseri, Bedi - Stieber, Mitrovic, Kocsis G. (Grumic, 73.), Radó - Ikoba (Babati, 58.), Bobál G.

Debreceni VSC:

--------------Kosicky - Bényei, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi - Kusnyír, Haris, Tőzsér - Szécsi (Adeniji, 64.), Garba (Trujic, 82.), Varga K. (Bódi, 74.)

Nagy lendülettel kezdett a hazai együttes, azonnal támadásokat vezetett és az első percekben több komoly helyzete is
velemenyezd, 2019. november 30. szombat, 17:51
Labdarúgó NB II - Kikapott a Vác a Szegedtől

---------------------------------------Vác FC - Szeged-Csanád Grosics 1-2 (1-1)

később:MTK Budapest-Szolnoki MÁV FC 17.00

velemenyezd, 2019. november 30. szombat, 15:01
Labdarúgó NB I - Joan Carillo visszatér Fehérvárra
A klub nem sokkal azt követően jelentette be a tréner visszatérését, hogy szerződést bontott a szerb Marko Nikoliccsal. Az 51 éves spanyol szakemberrel egyelőre csak szóban állapodtak meg, bővebb tájékoztatást az adminisztratív folyamatok lezárását követően ad az egyesület.

Joan Carillo 2014 nyarától 2015 júniusáig irányította a fehérvári csapatot vezetőedzőként. Előtte Paulo Sousa, majd José Manuel Gomes segítőjeként is dolgozott a Vidinél, amellyel bajnokságot nyert, 37 mérkőzésen 28 győzelem, 5 döntetlen és 4 vereség volt a mérlege.

A Fehérvár, amely utóbbi hét bajnoki összecsapásából csak kettőt nyert meg, szombaton hazai pályán 3-1-re kikapott a Puskás Akadémiától, így jelenleg harmadik helyen áll az OTP Bank Ligában. Az együttes hátránya három pont a címvédő és listavezető Ferencvároshoz képest úgy, hogy a fővárosiak egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak.
velemenyezd, 2019. november 25. hétfő, 14:32