2020. február 24. hétfő | 9. hét | 55. nap | 08:49 | Mátyás
Győzelemmel kezdte a poreci tornát a magyar futsalválogatott
A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint Turzó József szövetségi kapitány csapata 2-0-ra ellépett ellenfelétől, majd a bosnyákok fordítottak, de a második félidőben már csak a magyarok voltak eredményesek.

A magyar válogatott góljait Tatai József, Komáromi Péter, Dróth Zoltán, Harnisch Ákos és Miklós Tamás szerezte.

A magyar válogatott további programja:vasárnap: Magyarország-Görögország 15.00hétfő: Magyarország-Szlovénia 17.00kedd: Magyarország-Kuvait 17.00
velemenyezd, 2018. október 27. szombat, 19:23
Futsal Eb - Kikapott és kiesett a magyar válogatott
(2-1)------------------------------Belgrád, Kombank Aréna, v.: Bauernfeind (osztrák), Coelho (portugál)

gólszerzők: Szorokin (2.), Bondar (7., 35.), Ovszjannyikov (25.), Mikola Gricina (30.), Mihajlo Gricina (36.), illetve Dróth (8., 34.), Trencsényi (30.)

Ukrajna:

--------Ivanjak - Bondar, D. Szorokin, Zsurba, Ovszjannyikov, cserék: Litvinyenko, Valenko, Koval, Mihajlo Gricina, Mikola Gricina, Razuvanov, Rogacsov, O. Szorokin, Fetko

Magyarország:

-------------Tóth Gy. - Klacsák, Németh P., Harnisch, Dróth, cserék: Tihanyi, Öreglaki, Dávid R., Trencsényi, Horváth N., Gál I., Szeghy, Rábl, Hosszú

A csoport állása: 1. Ukrajna 3 pont/1 mérkőzés (6-3), 2. Spanyolország 3/1 (5-2), 3. Magyarország 0/2

Tomas Rivera Amoros szövetségi kapitány együttesébe kezdőként tért vissza a spanyolok elleni, 5-2-es keddi vereség alkalmával eltiltás miatt nem szereplő győri Harnisch Ákos. Több száz magyar szurkoló lelkes buzdítása mellett kezdődött a találkozó, amelynek elején éppen Harnisch
velemenyezd, 2016. február 04. csütörtök, 23:11
Futsal Eb - A bajnok Győrből egyetlen mezőnyjátékos tagja a keretnek
A magyar szövetség (MLSZ) honlapján kedden közzétett összeállításból kiderül, hogy a spanyol edző Harnisch Ákos személyében csupán egy mezőnyjátékosra számít a bajnoki és Magyar Kupa-címvédő győri Rába ETO együtteséből.

A kapitánynak még egyszer kell szűkítenie a jelenlegi névsort, mivel a kontinensviadalra csak 14 játékost - benne két kapust - lehet nevezni.

A magyar válogatott jövő kedden Spanyolország, csütörtökön pedig Ukrajna csapatával játszik az Európa-bajnokságon. A csoportból az első két helyezett jut a negyeddöntőbe.

A magyar válogatott kerete:

---------------------------

kapusok: Matkovics Gábor, Tóth Gyula (Rába ETO), Tihanyi Csaba (Berettyóújfalu)

mezőnyjátékosok: Dávid Richárd, Gál István, Rábl János, Trencsényi János (Berettyóújfalu), Dróth Zoltán (FK Kajrat Almati, kazah), Harnisch Ákos (Rába ETO), Horváth Norbert, Hosszú Ádám, Klacsák Bence (Dunaújváros), Lovas Norbert (Nyírgyulaj), Németh Péter (FC Veszprém), Öreglaki Norbert (Swietelsky-Haladás VSE),
velemenyezd, 2016. január 26. kedd, 17:03
Futsal Eb - Ismét a magyar válogatott nyerte a Libanon elleni edzőmeccset
A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint Dróth Zoltán találatával a magyarok szereztek vezetést a nyolcadik percben, majd a vendégcsapat egyenlítését követően Gál István volt eredményes a szünet előtt.

A második félidőben Harnisch Ákos és Trencsényi János talált be hazai részről.

A két csapat pénteken is megmérkőzött egymással Dunaújvárosban, akkor 4-1-es magyar siker született.

Eredmény:Magyarország-Libanon 4-2 (2-1)------------------------------a magyar gólszerzők: Dróth, Gál I., Harnisch, Trencsényi
velemenyezd, 2016. január 23. szombat, 23:03
Futsal Eb - A magyar válogatott nyerte a Libanon elleni edzőmeccset
A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a 14. percben Hosszú Ádám találatának köszönhetően szerzett vezetést a magyar együttes, majd kisvártatva Rábl János volt eredményes, így a szünetben két gól volt a különbség.

A második félidő eleinte kiegyenlített játékot hozott, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek. A 26. percben Dróth Zoltán talált a hálóba, majd a libanoniak egyenlítését követően Harnisch Ákos gólja alakította ki a 4-1-es végeredményt.

A két csapat szombaton 21 órától ismét megmérkőzik egymással, ugyancsak Dunaújvárosban.

Eredmény:Magyarország-Libanon 4-1 (2-0)------------------------------a magyar gólszerzők: Hosszú, Rábl, Dróth, Harnisch
velemenyezd, 2016. január 22. péntek, 23:15
Futsal Eb - Utolsó másodperces góllal nyert és továbbjutott a magyar csapat
Az egy héttel ezelőtti idegenbeli 2-2 után a debreceni visszavágót a magyarok kezdték jobban, Harnisch Ákos góljával már az 5. percben megszerezték a vezetést, s a folytatásban is rengeteg helyzetet dolgoztak ki. A lehetőségek azonban kimaradtak, az első félidő hajrájában pedig egyenlítettek a románok.

A fordulást követően gyorsan átvették a vezetést a vendégek, ám a magyar csapat nagyot küzdött, és Hosszú Ádám egy megpattanó labdát a kapuba juttatott.

A félidő hátralévő részében már nem esett gól, így következett a kétszer ötperces hosszabbítás, mely megint román góllal kezdődött. A magyarok ezt követően mindent megtettek a fordításért, rendre a kapust lehozva, öt a négy ellen támadtak, ám sokáig ez sem eredményezett gólt. A 47. percben aztán Dróth Zoltán szép lövéssel egyenlített, majd amikor már úgy tűnt, nem változik az eredmény, ugyanő egy hosszan előreívelt labdát az utolsó másodpercben a román kapus mellett a kapuba fejelt.
velemenyezd, 2015. szeptember 22. kedd, 22:33
Sorozatban harmadik futsalbajnoki címére hajt a Győr
A döntő sorozat a címvédő és az MVFC Berettyóújfalu részvételével Pünkösd hétfőn kezdődik, és az egyik fél harmadik sikeréig tart.

"Minden játékosunk nagyon jól dolgozott és motivált is ahhoz, hogy elérjük a célunkat - mondta Marcos Angulo, a Rába ETO spanyol edzője a klub pénteki sajtótájékoztatóján. - Meg akarjuk védeni a bajnoki címünket, és jó lenne, ha három találkozón szereznénk meg a végső győzelmet."

A két együttes évek óta nagy csatát vív egymással, kettejük között ez lesz a harmadik bajnoki döntő, és eddig mindig a Rába ETO nyerte a csatát.

"Szeretnénk megünnepelni sorrendben harmadik sikerünket is, úgy tudom, a triplázás eddig egyetlen magyar csapatnak sem sikerült - fogalmazott Lódi Tamás, az ETO magyar válogatott játékosa, aki már a világválogatottban is pályára lépett. - A két csapat játékosai nagyon jól ismerik egymást, valószínű, meglepni nem tudják a másikat. Szerintem a pillanatnyi forma dönt majd - a javunkra."

Az MVFC Berettyóújfalu a Magyar Kupa döntőjében
velemenyezd, 2012. május 25. péntek, 16:33
Futsal vb-selejtező - Magyar döntetlen a lettek ellen
Frank Tamás együttese hiába vezetett már két góllal hat perc után, a vendégek a szünetig egyenlítettek, majd a folytatásban a vezetést is megszerezték. A hajrában aztán Harnisch Ákos találatával sikerült visszakapaszkodniuk a magyaroknak, akik ezáltal saját kezükben tartották továbbjutási reményeiket, ugyanis így a vasárnapi zárófordulóban a már továbbjutott oroszok ellen a döntetlen is elég a rájátszásba kerüléshez.

A csoportból az első két helyezett lép tovább az európai rájátszásba. Ezt követően párokra osztják a mezőnyt, és oda-visszavágós alapon dől el a vb-részvétel joga. A 2012-es thaiföldi világbajnokságon 24 csapat szerepel, Európa hét válogatottal képviselteti magát.

Eredmény:Magyarország-Lettország 3-3 (2-2)---------------------------------gól: Csopaki (3.), Lódi (6.), Harnisch (39.), illetve Sustrovs (8.), Dacko (14.), Zabarovskis (30.)

Korábban:Oroszország-Kazahsztán 4-0 (1-0)

Csütörtökön játszották:Magyarország-Kazahsztán 5-1 (3-0)Oroszország-Lettország 2-0 (2-0)

A
velemenyezd, 2011. december 16. péntek, 20:20
Futsal vb-selejtező - Megvan a magyar keret
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) honlapjának hétfői beszámolója szerint a szakember nem változtatott a december elején lejátszott, szlovéniai edzőmérkőzéseket követően, a keret egyetlen játékossal, a sérüléséből felépült Trencsényi Jánossal egészült ki.

A selejtezőből az első két helyezett jut tovább az európai rájátszásba, ahol párokra osztják a mezőnyt, és oda-visszavágós alapon dől el a vb-részvétel joga. A 2012-es thaiföldi világbajnokságon 24 csapat vesz részt, Európa hét válogatottal képviselteti magát.