2020. február 26. szerda | 9. hét | 57. nap | 11:37 | Edina
Bocskai emlékverseny - A válogatott legjobbjai biztos győzelmet arattak
A magyar szövetség tájékoztatása szerint Szaka István (52 kg), Kovács Richárd (63 kg), Fodor Milán (63 kg), valamint Harcsa Zoltán (75 kg) és Hámori Ádám is egyértelmű sikert aratott és készülhet a folytatásra a 30 ország 219 öklözőjét felvonultató viadalon.

A jelenlegi első számú magyar amatőr bokszoló, a többszörös Európa-bajnoki érmes Harcsa a ciprusi Andreas Kokkinosz ellen mutatkozott be és egyhangú pontozással bizonyult jobbnak riválisánál. A tavalyi világbajnokságon nyolcaddöntős Hámorinak a kanadai Bryan Colwell volt az ellenfele, akit szintén egyhangú pontozással vert.

Balzsay Károly szövetségi kapitány elégedetten értékelte a napot. Mint mondta versenyzői jól teljesítettek.

Az idén először ötnapos, péntekig tartó verseny szerdán 15 órától a negyeddöntőkkel folytatódik az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban.
velemenyezd, 2020. február 04. kedd, 22:32
Ökölvívó ob - Nem lesz Harcsa-Cservenka döntő
Akadémiáról a Körcsarnokba költözött a mezőny, ahol a szövetség beszámolója szerint "nem lehetett panasz a hangulatra". Szoros és eseménydús mérkőzéseket vívtak a bokszolók, és míg a Harcsa-Cservenka összecsapás nem jött össze, 63 kilogrammban Fodor Milán és Kovács Richárd a tavalyi döntő után ismét megmérkőzhet egymással. A korábban 56 kilósok között versenyző Eb-harmadik Csóka Nándor 52 kilóban szoros mérkőzésen kikapott Szaka Istvántól. Utóbbi az aranyért Bernáth Attilával küzd meg. A 91 kilósoknál Hámori Ádám mérkőzés nélkül lépett tovább.

"Ahogy vártuk, az 52 kilogrammosok között nagyon szoros mérkőzések voltak. Kíváncsi leszek, mi fog történni a döntőben" - értékelt Balzsay Károly. A szövetségi kapitány meglepetésnek nevezte, hogy a 75 kilós súlycsoportban Cservenka nem jutott tovább, de hozzátette: az alig húszéves ökölvívó kihagyott fél évet sérülés miatt.

"Ahogy haladunk a döntő felé, egyre kiélezettebbek a csaták. Inkább harcos ökölvívást láttunk, de néhány meccs kifejezetten jó
velemenyezd, 2019. december 05. csütörtök, 22:32
Ökölvívó ob - Harcsa, Hámori és Fodor is simán jutott tovább
A magyar szövetség tájékoztatása szerint a válogatott legjobbjai közül Harcsa Zoltán (75 kg) Nyári Patrik ellen mutatkozott be, és egyhangú (5-0) győzelmet aratott.

Még ennél is nagyobb fölénnyel diadalmaskodott a Harcsához hasonlóan először szerdán kötelek közé lépő Hámori Ádám (91 kg), akinek ellenfelét, Lakatos Kristófot a második menetben leléptették.

A 63 kilogrammban címvédő Fodor Milánnak egy menetet sem kellett végigbokszolnia Ulrich Márkkal szemben, míg a súlycsoport tavalyi ezüstérmese, Kovács Richárd 5-0-val múlta felül Rostás Armandót.

A csütörtöki elődöntőknek és a pénteki döntőknek már a Körcsarnok ad otthont.
velemenyezd, 2019. december 04. szerda, 20:31
Ökölvívó ob - Harmincnyolc meccs meglepetés nélkül az első napon
A magyar szövetség tájékoztatása szerint a tíz női és nyolc férfi kategóriába összesen 140 bokszoló nevezett. A legnépesebb a férfiak 63 és +91 kilogrammos súlycsoportja, melyekben a maximális létszámú, 16 fős a mezőny.

A válogatott legjobbjai közül Harcsa Zoltánnak (75 kg) és Hámori Ádámnak (91 kg) nem kellett szorítóba lépnie, a 63 kilogrammban címvédő Fodor Milán viszont már kedden is mérkőzött, igaz, mindössze egy menetet, mivel a másodikban ellenfele, Rónyai Roland feladta a küzdelmet. A súlycsoport tavalyi ezüstérmese, Kovács Richárd még gyorsabb volt, már az első menetben lezárta Pap András elleni találkozóját.

"Itt még nagy különbség van a top versenyzők és a nem válogatott versenyzők között. Elég sok mérkőzés idő előtt fejeződött be"- nyilatkozott az első napról Balzsay Károly szövetségi kapitány.

A szerdai negyeddöntőket még szintén a Madárfészek Akadémián rendezik, majd a csütörtöki elődöntőknek és a pénteki döntőknek a Körcsarnok ad otthont.
velemenyezd, 2019. december 03. kedd, 22:12
Szabadtéren és templomokban is koncertezik az Óbudai Danubia Zenekar az évadban
A zenekar tovább bővíti egyedi, huszadik századi és kortárs műveket is felvonultató repertoárját - hangsúlyozta Hámori Máté karmester, az Óbudai Danubia Zenekar művészeti vezetője az évadot bemutató csütörtöki sajtótájékoztatón Budapesten.

A Zeneakadémián mások mellett Ravel, Mahler és Ligeti György alkotásai szólalnak meg. Verdi zeneműveit állítja középpontba a zenekar a Budapest Music Centerben (BMC), amely a Kalandra fül! elnevezésű ifjúsági sorozatnak is helyet ad.

A 6-12 éves korosztálynak rendszeresen új produkciókat visznek el az iskolákba, s idősotthonokba is ellátogatnak.Hámori Máté kiemelte, hogy idén is folytatódnak az élő közvetítések az interneten.

Felidézte, hogy a zenekar az elmúlt évadban több mint 100 koncertet adott és mintegy 60 ezer fizető nézője volt. Az új évadban még több emberhez szeretnék eljuttatni a zenét, ezért szabadtéri helyszíneken, vidéki templomokban és egyre több iskolában jelennek meg a muzsikusok.

Az évad első felében a Zeneakadémián Mozart,
velemenyezd, 2019. szeptember 19. csütörtök, 17:22
Ökölvívó-vb - Gálos is búcsúzott, minden magyar kiesett
A bajaiak versenyzőjének taktikája egyértelmű volt az esélyesebb mongol Tsendbaatar Erdenebat elleni találkozón: a menetek elején várta, hogy riválisa támadjon, ő pedig a támadások második felében igyekezett több ütést bevinni.

A taktika a második felvonásban működött leghatékonyabban, Gálos ekkor több jó kombinációt is bemutatott, de nagy fölényt ekkor sem tudott kialakítani.

A harmadik menet gyakorlatilag eseménytelenül telt, Erdenebat szinte csak arra ügyelt, hogy a magyar ne üsse ki, és mivel elképzelését eredményesen valósította meg, egyhangú (5-0-s) pontozásos győzelemmel negyeddöntőbe jutott.

Kedden ezt megelőzően Hámori Ádám is búcsúzott, ő is egyhangú pontozással kapott ki az ecuadori Julio Cesar Castillo Torrestől.

Gálos vereségével az utolsó magyar öklöző is kiesett a világbajnokságon, a hatfős válogatott tagjai összesen négy mérkőzést nyertek.
velemenyezd, 2019. szeptember 17. kedd, 17:22
Ökölvívó-vb - Hámori Ádám egyhangú pontozásos vereséggel búcsúzott
A magyar versenyző - aki ezt megelőzően az iráni Mohammad Suriant győzte le - egyhangú pontozással, 5-0-ra kapott ki az ecuadori Julio Cesar Castillo Torrestől.

Az első menetben az ecuadori riválisnak volt több tiszta találata, Hámorit edzői arra kérték, hogy bal kézzel próbáljon akciókat vezetni, ez azonban alig sikerült neki. A menet végén a kőszegi bokszoló megingott, de talpon maradt.

A második felvonás előtt aktívabb bokszot várt el a szakmai stáb a magyartól, aki próbált ellenfele támadásaiba közbeütni, de ez csak arra volt elég, hogy ez a menet szorosabb legyen, és hogy az ecuadorit többször figyelmeztessék.

A harmadik három percben Hámori több mozgással próbálta zavarba hozni ellenfelét, aki azonban erővel jobban bírta a mérkőzést, igaz, az utolsó percben már szinte csak lefogni akarta a magyar öklözőt. Hámori nem tudott igazán jó akciót bemutatni, így búcsúzott: minden bíró Torresnek adta mindhárom menetet.

Kedden még egy magyar érdekeltségű mérkőzés lesz: az 57 kilósok
velemenyezd, 2019. szeptember 17. kedd, 15:51
Ökölvívó-vb - Kozák László kikapott
Jól kezdett a magyar öklöző Wyatt Sanford ellen, és a lendülete a második menet elején is kitartott, de a folytatásra kicsit visszaesett. A sarokból arra biztatták, hogy felütés után egyenessel próbálkozzon vagy a bal-jobb-bal kombinációval legyen kezdeményező. A harmadik szakaszra még inkább elfáradt, kanadai ellenfelében több erő maradt, ebben a szakaszban egyértelműen ő bokszolt frissebben, agresszívabban.

Két pontozó szorosan a magyart látta jobbnak, kettő ugyanígy Sanfordot, egy pedig mindhárom menetet a kanadainak adta.

A vb-n szereplő hat magyar közül Kovács Pál (81 kg), Szaka István (52) és Fodor Milán (63) után Kozák a negyedik kieső. Közülük Fodor nyert mérkőzést.

Sikeres kezdést követően Hámori Ádám (91 kg) kedden a nyolcaddöntőben lép szorítóba az ecuadori Julio Cesar Castillo Torres ellen, míg Gálos Roland (57 kg) két győzelem után ugyancsak a 16 között és szintén kedden a mongol Tsendbaatar Erdenebattal öklözik.
velemenyezd, 2019. szeptember 16. hétfő, 15:22
Ökölvívó-vb - Hámori Ádám a 16 között
A magyar versenyző egyhangú pontozással, 5-0-ra győzte le az iráni Mohammad Suriant.

Mindkét bokszoló nagy elánnal kezdett, az iráni próbálkozásait ugyanakkor Hámori szép elhajlásokkal hárította el, és több alkalommal is jól kontrázott. A második három percben a rivális próbálta diktálni az iramot, de a magyar bokszoló állta a sarat.

A harmadik menetben úgy tűnt, egyik ökölvívó sem biztos a sikerében, ezért mindketten nagy ütésekkel próbálkoztak, a gong után pedig inkább az iránin látszódott úgy, hogy megnyerte a mérkőzést, ugyanis diadalittasan emelte magasba a kezét. Így volt ez a végeredmény kihirdetésénél is, azonban a kék sarokban a magyar versenyző lett a győztes.

Hámori kedden a 16 között lép szorítóba, ellenfele az ecuadori Julio Cesar Castillo Torres lesz.
velemenyezd, 2019. szeptember 15. vasárnap, 19:19
Ökölvívó-vb - Gálos Roland nyolcaddöntőbe jutott
A bajaiak többszörös magyar bajnoka - aki az első fordulóban a tajvani Csen Po-jit győzte le - a 32 között a dán Frederik Jensennel találkozott. Az első menetben egyértelműen Gálos volt az aktívabb, a ring közepét elfoglalva terelgette körbe riválisát, akinél többet és pontosabban talált.

A második szakaszra feljavult a dán öklöző, ugyanakkor nagyon kevés volt a tiszta találat: legtöbbször vagy egymás kesztyűjében haltak el az akciók, vagy a levegőt ütötték a felek. A harmadik menet megint Gálos fölényét hozta, Jensen elsősorban testre mért ütésekkel próbálta zavarba hozni a 24 éves magyart, aki azonban jól védekezett.

Az öt pontozó közül kettő mindhárom menetben Gálost látta jobbnak, kettő 2-1-gyel adta a meccset a magyarnak, míg az azeri bíró mindhárom menetet a dán ökölvívónak ítélte, ez azonban nem számított: Gálos 4-1-es összesítéssel jutott a nyolcaddöntőbe, ahol a harmadik helyen kiemelt mongol Tsendbaatar Erdenebattal találkozik majd kedden.

Vasárnap még egy magyar lép szorítóba:
velemenyezd, 2019. szeptember 15. vasárnap, 14:49
Ökölvívó-vb - Fodor Milán is kiesett
A szombati meccs első ütéseit José Manuel Viafara Fori vitte be, de később átvette az irányítást a magyar bokszoló. Az első három perc vége azonban ismét a kolumbiai riválisé volt. A folytatásban Viafara Fori egyre magabiztosabbá vált, amit jelzett, hogy sokszor leengedett kézzel állt Fodor előtt és elhajlásokkal védekezett, majd duplákat ütött a magyar versenyző testére és fejére, aki pedig válaszul kisebb szabálytalanságokkal próbálta megtörni a dél-amerikai lendületét.

A Vasas kisváltósúlyú ökölvívója az utolsó menetre sem tudott igazán újítani, azonban ellenfele kissé elfáradt, így kapaszkodásokba menekült. Komolyabb adok-kapok így nem alakult ki.

Az öt pontozó közül három 29-28-ra, kettő pedig 30-27-re látta jobbnak Viafara Forit.

A vb-n szereplő hat magyar közül Kovács Pál (81 kg) és Szaka István (52) után Fodor a harmadik búcsúzó, de előbbi kettővel szemben ő egy meccset nyert a vb-n. Gálos Roland (57 kg) szintén győzelemmel debütált, míg Hámori Ádám (91 kg) vasárnap, Kozák László
velemenyezd, 2019. szeptember 14. szombat, 17:01
Ökölvívó-vb - Szaka első meccsén búcsúzott
A magyar bokszoló és fülöp-szigeteki ellenfele, Carlo Paalam az első menetben ismerkedett egymással, a megfelelő ütéstávot kereste, így kevés tiszta ütést láthatott a publikum. Szaka elsősorban sorozatokkal próbálkozott, de riválisa tiszta közbeütésekkel gátolta a magyar bokszoló kibontakozását.

Szaka hiába mozgott jól és lendületesen lábbal, támadását Paalam így is többször tiszta közbeszúrással előzte meg, ráadásul az utolsó, harmadik menetre mintha kissé elfáradt volna a magyar ökölvívó, emiatt ebben a három percben nagyobb fölényben volt a fülöp-szigeteki rivális.

Az öt pontozó közül három 30-27-ra, egy-egy pedig 30-25-re és 29-28-ra látta jobbnak Paalamot.

A vb-n szereplő hat magyar közül Kovács Pál (81 kg) után Szaka a második búcsúzó. Fodor Milán (63) és Gálos Roland (57 kg) megnyerte első meccsét, míg Hámori Ádám (91 kg) vasárnap, Kozák László (69 kg) pedig hétfőn mutatkozik be. Fodor szombaton már másodszor lép ringbe, méghozzá a nyolcaddöntőbe jutásért.
velemenyezd, 2019. szeptember 14. szombat, 14:01