2020. február 21. péntek | 8. hét | 52. nap | 01:23 | Eleonóra
Szerződést hosszabbított a Ferencvárosnál Kovacsics Anikó
"Nagyon jól érzem magam itt, ezért fel sem merült bennem, hogy váltanék. A vezetők által vázolt célkitűzések és jövőkép is hatással volt erre, hiszen ezekkel teljes mértékben azonosulni tudok" - idézte a 28 éves, kétszeres Bajnokok Ligája-győztes és nyolcszoros magyar bajnok játékost a fradi.hu.

A válogatott csapatkapitánya 2016-ban igazolt a Győri ETO-tól az FTC-hez, melyben a 2016/2017-es bajnoki kiírásban hetvenhárom, a 2017/2018-asban nyolcvanöt, a 2018/2019-esben pedig száztíz gólt szerzett, ehhez tett még hozzá a Bajnokok Ligájában sorrendben ötvenegyet, ötvenhetet, majd ötvenhatot.
velemenyezd, 2020. február 15. szombat, 23:33
Huszonegy játékost hívott be a Danyi-Elek kapitánypáros első kézikeretébe
együttesbe. Márton Gréta és Vámos Petra viszont ezúttal kisebb sérülés miatt nem lehet ott társaival.

A válogatott a hazai, március 20. és 22. között Győrben sorra kerülő olimpiai selejtezőre készül, melyen sorrendben Kína, Szerbia és Oroszország csapatával találkozik. A torna első két helyezettje jut ki a tokiói játékokra.

A magyar női kézilabda-válogatott kerete:

-----------------------------------------

Kapusok:Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Janurik Kinga (Érd), Kiss Éva (Győri Audi ETO)

Jobbszélsők:Faluvégi Dorottya (Győri Audi ETO), Lukács Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)

Jobbátlövők:Kiss Nikoletta (Érd), Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tomori Zsuzsanna (Siófok KC)

Irányítók:Kovacsics Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), Lakatos Rita (Váci NKSE), Tóth Gabriella (Érd)

Beállók:Pásztor Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szabó Laura (Érd), Tóvizi Petra (DVSC Schaeffler)

Balátlövők: Csiszár-Szekeres Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria), Háfra Noémi
velemenyezd, 2020. február 03. hétfő, 11:21
Női kézilabda BL - Az FTC két góllal kikapott a dán bajnoktól
Eredmény, középdöntő, 2. forduló, 1. csoport:Esbjerg (dán)-FTC-Rail Cargo Hungaria 29-27 (13-13)---------------------------------------------------

Kiválóan kezdtek a vendégek, hatékony védekezésüknek köszönhetően hat és fél percig nem kaptak gólt, viszont ötöt dobtak, így már a meccs elején megnyugtató előnybe kerültek. Az FTC lendülete a 17. percig, 10-5-ös állásig tartott, utána viszont akadozni kezdett a támadójáték, a szünetig már csak három gólt szerzett a magyar csapat, így az Esbjerg az osztrák Sonja Frey vezérletével egyenlített.

A második félidőben a Ferencváros hat percig nem talált be, ekkor a házigazdák a világbajnok holland Estavana Polman góljaival 19-17-re ellépett. Tudatosabban, pontosabban kézilabdáztak a dánok, már hárommal is vezettek, ezért Elek Gábor vezetőedző a 48. percben időt kért. A folytatásban csapata egy 5-1-es sorozattal fordított.

Az utolsó négy perc az Esbjergnek sikerült jobban, és egy hármas gólsorozattal a maga javára döntötte el a meccset.

Az FTC
velemenyezd, 2020. február 02. vasárnap, 18:32
Női kézilabda BL - A címvédő Győr legyőzte a montenegrói bajnokot
Eredmény, középdöntő, 2. forduló, 2. csoport:Győri Audi ETO KC-Buducnost Podgorica (montenegrói) 26-24 (15-12)----------------------------------------------------------- ------

A győriek két nyeretlen mérkőzés - a siófoki vereség és a francia Brest Bretagne elleni döntetlen - után fogadták a montenegrói bajnokcsapatot.

A hazaiak a 11. percben vezettek először a mérkőzésen, és a huszadik percben voltak először kétgólos előnyben. Az ETO a nehézkes kezdés után egyre jobban játszott, majd Veronica Christiansen hibái miatt némileg megtorpant. A folytatásban Amandine Leynaud védéseire alapozva, illetve ellenfele hibáit kihasználva ismét ellépett a Győr, és a szünetben három találattal vezetett.

A második felvonásban is őrizte előnyét a címvédő, ám a meccs háromnegyedénél némileg megakadt a támadójátéka. Danyi Gábor vezetőedző időkérése után szélsőinek góljaival új lendületet vett a házigazda, és 25-20-ra elhúzott.

A győriek hármas gólsorozatára a Buducnost ugyanilyen szériával válaszolt, de
velemenyezd, 2020. február 01. szombat, 18:53
Női kézilabda BL - Döntetlent játszott a címvédő Győr
A győriek napra pontosan két év óta veretlenek a BL-ben.

Eredmény, középdöntő, 1. forduló, 2. csoport:Győri Audi ETO KC-Brest Bretagne (francia) 27-27 (15-17)--------------------------------------------------------

Az ETO szerdán 34-29-re kikapott Siófokon a bajnokság rangadóján, de a Bajnokok Ligájában százszázalékos volt, ahogyan francia ellenfele is.

Ezúttal sem kezdtek jól a győriek, a Brest sokkal hatékonyabban védekezett és pontosabban támadott, így a 12. percben már 9-3-ra vezetett. Danyi Gábor vezetőedző időt kért és cserékkel próbálkozott, ezt követően csapata egy 5-1-es sorozattal felzárkózott. Kiss Éva több alkalommal is bravúrral védett, a lövések pedig pontosabbak lettek, és bár 12-14-es állás után megint három francia találat következett, a szünet előtt háromszor a hazaiak voltak eredményesek, így a Brest 17-15-re vezetett.

Nagy lendülettel kezdte a második felvonást a Győr, gyorsan egyenlített, de az ötvenedik percben megint hárommal jobban álltak a vendégek, akiknél
velemenyezd, 2020. január 26. vasárnap, 20:39
Női kézilabda BL - Az FTC tíz góllal legyőzte a CSM Bucuresti csapatát
Eredmény, középdöntő, 1. forduló, 1. csoport:FTC-Rail Cargo Hungaria - CSM Bucuresti (román) 33-23 (19-10)----------------------------------------------------------- --

Elsöprő kezdést produkált a Ferencváros, amely a 13. percben már 9-2-re vezetett. A két csapat támadójátéka és védekezése között egyaránt nagy különbség volt, a házigazdák rendkívül hatékonyan lőttek és keményen, pontosan védekeztek.

Az FTC minden posztról eredményes volt, ezzel széthúzta ellenfele védőfalát. Folyamatosan nőtt a különbség, és a bukarestiek a meccs harmadánál már másodszor kértek időt. Majd támadásban levitték a kapusukat, így létszámfölényes helyzetet teremtettek, de a magyar együttes néhányszor ezt is ki tudta használni. A románok 5-14-es állás után minden hazai gólra tudtak válaszolni, de így is kilencgólos hátrányban voltak a szünetben.

A második felvonásban sem változott a játék képe, Bíró Blanka továbbra is remekül védett, a Ferencváros pedig erre alapozva egy négyes gólsorozattal kezdett (23-10). A
velemenyezd, 2020. január 25. szombat, 17:42
Női kézilabda NB I - Siófokon szakadt meg a Győr hosszú veretlensége
Négy perc alatt 3-0-ra ellépett a Bajnokok Ligájában is címvédő Győr, ám a folytatásban egy hatos gólsorozattal fordítottak az EHF Kupa-győztes hazaiak, sőt a 18. percben már öt találat volt az előnyük. Ekkor még "látótávolságban" volt az ETO, ám a Siófok a spanyol Nerea Pena vezetésével a szünet előtt 7-0-s szériát produkált.

A győriek nagyon sok technikai hibát követtek el, Szikora Melinda bravúrosan védett, a siófokiak belső poszton szereplő játékosai pedig rendkívüli hatékonysággal lőttek.

A második felvonásban a vendégek mindent megtettek a felzárkózásért, gyorsítottak a játékon, kevesebb lett a technikai hiba, Amandine Leynaud is többet védett. Csapatának sikerült 27-22-ra visszakapaszkodnia, de a folytatásban Szikora ismét parádézott, Jezic és Niombla pedig támadásban remekelt a hazaiaknál.

Az 54. percben már csak négy volt a címvédő hátránya, de a Siófok nem engedte ki kezéből a megérdemelt sikert. A hazaiaknál Nerea Pena, Gnonsiane Niombla, Andrea Kobetic és Tomori Zsuzsanna is
velemenyezd, 2020. január 22. szerda, 19:42
Női kézilabda itthoni bajnokság 01.22
Bombameglepetés! - Kikapott a címvédő Győr Siófokon.
Hatalmas meglepetésre a Siófok KC 34-29-as győzelmet aratott a címvédő Győri Audi ETO ellen a női kézilabda bajnokság szerdai játéknapján, hazai pályán.
..............
maroka, 2020. január 22. szerda, 19:33
M4 Sport-Az Év sportolója gála - Négy ponttal győztek az FTC pólósai
Bence (atléta) 33 9. Lőrincz Viktor (birkózó) 2810. Szatmári András (vívó) 23

Az Év női sportolója: 1. Hosszú Katinka (úszó) 935 2. Kapás Boglárka (úszó) 446 3. Csipes Tamara (kajakos) 240 4. Márton Anita (atléta) 141 5. Busa Andrea (kick-boxos) 132

Maráz Zsuzsanna (ultrafutó) 132 7. Barka Emese (birkózó) 114 8. Bodonyi Dóra (kajakos) 107 9. Késely Ajna (úszó) 8410. Major Veronika (sportlövő) 63

Az Év csapata (hagyományos csapatsportok): 1. FTC-Telekom Waterpolo (férfi vízilabda) 714 2. Győri Audi ETO KC (női kézilabda) 710 3. Női jégkorong-válogatott 251 4. Ferencváros (férfi labdarúgás) 250 5. Telekom-Veszprém (férfi kézilabda) 137 6. 3×3-as női kosárlabda-válogatott 106 7. Siófok KC (női kézilabda) 66 8. Vasas Óbuda (női röplabda) 59 9. Sopron Basket (női kosárlabda) 5610. FTC-Telekom (férfi jégkorong) 45

Az Év csapata (egyéni sportágak): 1. Női tenisz páros 639 (Babos Tímea, Kristina Mladenovic) 2. Női kajak négyes 511 (Bodonyi Dóra, Medveczky Erika, Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra)
velemenyezd, 2020. január 17. péntek, 18:16
Labdarúgó NB II - Priskin Tamás Győrben folytatja
A 63-szoros válogatott támadóról szerdán derült ki, hogy távozik eddigi klubjától, a bajnoki címvédő Ferencvárostól. Az NB II-ben szereplő győriek csütörtökön honlapjukon jelentették be, hogy két és fél éves szerződést kötöttek a 33 esztendős játékossal.

Priskin 13 évesen került a Győri ETO-hoz, ahol 16 évesen mutatkozott be a felnőtt csapatban. Három évvel később, 2006-ban szerződött Angliába, a 2014/15-ös szezonban egyszer már visszatért Győrbe. Azóta a Slovan Bratislavát, majd - ferencvárosi játékosként - kölcsönben a Haladást is erősítette.
velemenyezd, 2020. január 16. csütörtök, 17:42
Kinevezték a Danyi Gábor, Elek Gábor edzőpárost a női kézilabda-válogatott élére
Az MKSZ közleménye szerint a Győri Audi ETO KC és a Ferencváros vezetőedzőjének társ-szövetségi kapitányi megbízatása a március 20-22-én Győrben sorra kerülő olimpiai selejtezőtornára, valamint a Montenegró elleni hazai és idegenbeli Európa-bajnoki selejtezőkre szól.

Az olimpiai kvalifikációs tornán sorrendben Kína, Szerbia és az ötkarikás játékokon címvédő Oroszország lesz a magyarok ellenfele, a csoport első két helyezettje jut ki a tokiói olimpiára.

"Úgy érzem, nagyon erős lesz a szakmai stáb, jó csapatot fognak alkotni, hiszen külön-külön is alkalmasnak tartom mindkét szakembert szövetségi kapitánynak" - mondta Pálinger Katalin, az MKSZ alelnöke.

Hozzátette: Danyi Gábor és Elek Gábor is első szóra elvállalta a megbízatást, és klubjaik is támogatták a kinevezésüket.

Novák András operatív igazgató elárulta, módosítani szeretnék azokat az időpontokat, amelyek a válogatott játékosok klubcsapatainak bajnoki mérkőzéseit érintik, hogy a nemzeti csapat a hivatalos időszakhoz képest
velemenyezd, 2020. január 16. csütörtök, 13:11
Kik legyenek 2019 legjobbjai? – szavazás
Összesen 11 kategóriába választják meg a legjobb sportolókat, csapatokat és edzőket. Decemberben 10 fős listákon ismertették a jelöltek nevét, januárban három-három főre szűkítették az esélyesek körét.
Mielőtt megismerjük, hogyan döntenek az újságírók, kíváncsiak vagyunk olvasóink teljesítményére is, alább több kategóriában is várjuk a szavazatokat, ha önökön múlnak, kiket szólítanának a Nemzeti Színház színpadára.