2019. december 07. szombat | 49. hét | 341. nap | 12:07 | Ambrus
Női kézilabda-vb - Újabb svéd és norvég siker
Mindkét északi együttes százszázalékos a Kumamotóban és környékén zajló tornán, és mindkét válogatott biztosította a középdöntőbe jutását.

A norvégok Angolát győzték le, a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC beállója, Kari Brattset, és irányítója, Stine Oftedal egyaránt háromszor volt eredményes.

A svédek Argentínát verték hét találattal, a Debrecen dél-amerikai balátlövője, Elke Karsten négy gólt lőtt.

Eredmények, csoportkör, 4. forduló:

A csoport:

----------Norvégia-Angola 30-24 (13-12)

korábban:Hollandia-Szerbia 36-23 (20-12)Szlovénia-Kuba 39-26 (17-15)

Az állás: 1. Norvégia 8 pont, 2. Hollandia 6, 3. Szerbia 4 (126-116), 4. Szlovénia 4 (115-121), 5. Angola 2, 6. Kuba
0
D csoport:

---------Svédország-Argentína 30-23 (14-11)

korábban:Oroszország-Japán 33-23 (16-16)Kongói DK-Kína 25-24 (10-11)

Az állás: 1. Oroszország 8 pont (128-69), 2. Svédország 8 (122-84), 3. Japán 4, 4. Argentína 2 (99-117), 5. Kongói DK 2 (70-112), 6. Kína
0
A
velemenyezd, 2019. december 05. csütörtök, 14:22
Női kézilabda-vb - Szoros meccsen győztek a címvédő franciák
A franciáknál a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC játékosai közül a beálló Béatrice Edwige három, az irányító Estelle Nze Minko pedig két gólt szerzett a Jamagában rendezett mérkőzésen.

B csoport:

----------Franciaország-Németország 27-25 (14-12)

korábban:Koreai Köztársaság-Ausztrália 34-17 (18-10)

később:Dánia-Brazília, Kumamoto 12.30

C csoport:

---------

korábban:Magyarország-Szenegál 30-20 (17-9)Montenegró-Románia 27-26 (11-12)Spanyolország-Kazahsztán 43-16 (19-11)

Az állás: 1. Spanyolország 8 pont (132-77), 2. Montenegró 8 (111-96), 3. Magyarország 4 (118-89), 4. Románia 4 (93-102), 5. Szenegál 0 (89-117), 6. Kazahsztán 0 (72-134)
velemenyezd, 2019. december 04. szerda, 12:52
Női kézilabda-vb - Elképesztő második félidővel nyertek a norvégok
Mindkét együttes győzelemmel kezdte a tornát, hétfői találkozójukat pedig meglepetésre a szlovénok indították jobban (6-3), mivel pontosabban lőttek és hatékonyabban védekeztek. Ezután a kapkodás és a gyors gólok percei következtek, de a skandinávoknak sikerült fordítaniuk a szünet előtt.

A norvégok a második felvonásban végig lendületesen, eredményesen játszottak, és a kezdeti 9-2-es sorozatukkal tulajdonképpen eldöntötték a mérkőzést, amit egy 11-1-es szériával zártak.

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC légiósai közül az irányító Stine Oftedal három, a beálló Kari Brattset egy góllal járult hozzá a sikerhez.

Eredmények, csoportkör, 2. forduló:

A csoport:

---------Norvégia-Szlovénia 36-20 (13-12)

korábban:Szerbia-Kuba 46-27 (25-11)Hollandia-Angola 35-28 (17-12)

Az állás: 1. Norvégia 4 pont (83-36), 2. Szerbia 4 (78-52), 3. Hollandia 2 (61-60), 4. Szlovénia 2 (52-62), 5. Angola 0 (53-67), 6. Kuba 0 (43-93)

D csoport:

---------Svédország-Kína 32-19
velemenyezd, 2019. december 02. hétfő, 14:02
Női kézilabda-vb - Döntetlent játszott a Koreai Köztársaság és Dánia
A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC dán balátlövője, Anne Mette Hansen egy gólt szerzett.

B csoport:

---------Koreai Köztársaság-Dánia 26-26 (13-10)

korábban:Németország-Ausztrália 34-8 (16-4)Franciaország-Brazília 19-19 (10-7)

Az állás: 1. Németország 4 pont, 2. Dánia 3 (63-38), 3. Koreai Köztársaság 3 (55-53), 4. Franciaország 1 (46-48), 5. Brazília 1 (43-49), 6. Ausztrália
0
korábban:

C csoport:

---------Románia-Szenegál 29-24 (15-12)Spanyolország-Magyarország 29-25 (18-13)Montenegró-Kazahsztán 30-21 (13-11)

A csoportok első három helyezettje jut a középdöntőbe. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak jövő márciusban.
velemenyezd, 2019. december 01. vasárnap, 14:31
Női kézilabda-vb - Rasmussen: nem volt esélyünk a spanyolok ellen
fejünket és többet készülhetünk Montenegróra" - vélekedett Bíró.

A magyarok szombaton 39-15-re legyőzték Kazahsztánt, kedden Montenegróval, szerdán Szenegállal, pénteken pedig Romániával játszanak, és jelen állás szerint a két európai csapat közül legalább az egyiket le kell győzniük a továbbjutáshoz. A középdöntőbe az első három helyezett kerül. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC szélsője, a kétgólos Faluvégi Dorottya úgy vélekedett, hagyták a spanyoloknak, hogy a saját játékukat játsszák, ezzel nyertek. Nem tudták megtörni a lendületüket, pedig semmi olyat nem mutattak, amire ne számítottak volna.

A Siófok jelenlegi, a Ferencváros korábbi irányítója, a spanyol Nerea Pena úgy fogalmazott, bár a győzelmükhöz nem férhet kétség, hullámzóan teljesítettek. Tudatos volt részükről, hogy nagy lendülettel, sok futással kezdtek.

"Megpróbáltuk megakadályozni a
velemenyezd, 2019. december 01. vasárnap, 14:21
Női kézilabda-vb - Magabiztos északi sikerek
A norvégok Kubát győzték le 31 góllal Kumamotóban. A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC légiósai közül az irányító Stine Oftedal és a beálló Kari Brattset is négyszer volt eredményes.

A dánok Ausztráliát verték meg 25 gólos különbséggel. A győri Anne Mette Hansen három, a siófoki Simone Böhme négy gólt szerzett.

A svédek tízzel múlták felül a Kongói DK együttesét.

Eredmények, csoportkör, 1. forduló:

A csoport:

----------Norvégia-Kuba 47-16 (25-9)

korábban:Szlovénia-Hollandia 32-26 (15-14)Szerbia-Angola 32-25 (16-12)

B csoport:

---------Dánia-Ausztrália 37-12 (17-4)

korábban:Koreai Köztársaság-Franciaország 29-27 (12-13)Németország-Brazília 30-24 (14-11)

D csoport:

----------Svédország-Kongói DK 26-16 (11-8)

korábban:Oroszország-Kína 26-11 (13-6)Japán-Argentína 24-20 (14-10)

C csoport:

----------

korábban:Spanyolország-Románia 31-16 (16-9)Montenegró-Szenegál 29-25 (14-15)Magyarország-Kazahsztán 39-15 (22-8)

A csoportok
velemenyezd, 2019. november 30. szombat, 14:11
Női kézilabda-vb - Montenegrói siker a magyar csoportban
A magyar érdekeltségű C csoport jacusirói meccsének első félidejében megsérült Katarina Bulatovic bokája, a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC jobbátlövője ezért nem is tudta folytatni a meccset, és mindössze egy góllal zárt.

Az afrikaiak nagy meglepetésre kiválóan játszottak, előbb jól tartották magukat, majd a szünet előtt fordítottak. A második félidő elején már két góllal is vezettek, de mivel ezután sokat hibáztak, kilenc perc alatt csak egyszer találtak be, Montenegró egy 5-1-es sorozattal megfordította az állást, és szoros hajrában végül nyerni tudott. A Debrecen balátlövője, Jelena Despotovic öt gólt szerzett.

A szerbek magabiztosan nyertek Angola ellen Kumamotóban, az Érd jobbátlövője, Jelena Lavko öt találattal járult hozzá a sikerhez.

A brazilok meglepetésre hat góllal kikaptak a németektől Jamagában. A dél-amerikaiaknál az Érd jobbszélsője, Alexandra do Nascimento ötször, a Győr balátlövője, Eduarda Amorim kisebb combsérülése ellenére négyszer volt eredményes.

A
velemenyezd, 2019. november 30. szombat, 08:51
Női kézilabda BL - A címvédő Győr hatgólos sikerrel zárta a csoportkört
A győriek a maximális nyolc pontot viszik magukkal a középdöntőbe.

Eredmény,

Női BL, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, D csoport:Győri Audi ETO KC-DHK Baník Most (cseh) 35-29 (22-18)-----------------------------------------------------

A hazaiak keretéből ezúttal a norvég Veronica Kristiansen, és honfitársa, Kari Aalvik Grimsbö hiányzott sérülés miatt.

A címvédő győriek október közepén 25 góllal győztek Csehországban, ezért ezúttal is jelentős különbségű sikerre lehetett számítani tőlük. A hetedik percben mégis a Baník Most vezetett két góllal, ám a hazaiak egy időre átvették az irányítást, és Estelle Nze Minko vezérletével 7-1-es sorozatot produkáltak.

Ekkor vélhetően kevesen gondolták, hogy a szünetben csak néggyel vezet majd az ETO, de a folytatásban felváltva estek a gólok. A csehek jól tartották magukat, mert a győriek nem fordítottak túlságosan nagy figyelmet a védekezésre.

A második félidőben Amandine Leynaud védéseire alapozva növelte a különbséget a hazai csapat, a
velemenyezd, 2019. november 17. vasárnap, 18:42
Női kézilabda BL - Az FTC metzi döntetlenjével egy pontot visz a középdöntőbe
Az már a múlt héten eldőlt, hogy az FTC továbbjut a csoportkörből, a kérdés az volt, visz-e magával pontot a következő szakaszba.

Az előző idényben Fina Four-résztvevő Metz ezt megelőzően sorozatban 19 hazai mérkőzését megnyerte az elsőszámú európai kupasorozatban.

Eredmény,

Női BL, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, A csoport:Metz HB (francia) - FTC-Rail Cargo Hungaria 24-24 (10-14)---------------------------------------------------------

Az FTC hiányzók nélkül, a lehető legjobb összeállításban lépett pályára az előző idény negyedik helyezettjének otthonában.

Elek Gábor együttese kiválóan védekezett és hatékonyan támadott, ennek köszönhetően a 42. percben már 21-16-ra vezetett. A vendéglátók ekkor nyitott védekezésre váltottak, amit a zöld-fehérek képtelenek voltak lereagálni és 12 percen keresztül nem dobtak gólt. Ezt kihasználva a Metz egyenlített és az utolsó percben, a mérkőzés során először megszerezte a vezetést is, de Lukács Viktória öt másodperccel a lefújás előtt
velemenyezd, 2019. november 16. szombat, 21:22
Női kézilabda BL - Öt góllal kikapott a Ferencváros
Az FTC október elején 31-22-es vereséget szenvedett a norvég bajnokcsapat otthonában.

Eredmény:

női BL, csoportkör, 5. forduló, A csoport:FTC-Rail Cargo Hungaria - Vipers Kristiansand (norvég) 29-34 (15-19)----------------------------------------------------------- -------

Az már a találkozó előtt biztos volt, hogy az FTC továbbjut a csoportkörből, de továbbra is nyitott kérdés, hogy hány pontot visz magával a középdöntőbe.

Klujber Katrin vezérletével remekül kezdett a Ferencváros, de a kezdeti lendület hamar alább hagyott, a hazaiak játéka némileg statikussá vált, így a meccs negyedénél már három góllal vezetett az előző idényben elődöntős Vipers.

Elek Gábor vezetőedző időkérése után gyorsabb, mozgékonyabb lett a magyar csapat támadójátéka, nagy küzdelemben egy gólra felzárkózott, ezután azonban ismét sokat hibázott. A vendégek a válogatott Emilie Arntzen találataival 5-1-es sorozatot produkáltak, és a szünetben négy góllal vezettek.

A házigazdák szakvezetője cserékkel és
velemenyezd, 2019. november 09. szombat, 21:12
Női kézilabda BL - A címvédő Győr kilenc góllal győzött Svédországban
A győriek mérlege a hatodik egymás elleni meccs után is százszázalékos a Sävehof együttesével szemben. Az ETO már az előző fordulóban biztosította, hogy csoportelsőként jut tovább a középdöntőbe.

Eredmény,

Női BL, csoportkör, 5. forduló, D csoport: IK Sävehof (svéd)-Győri Audi ETO KC 27-36 (12-19)---------------------------------------------------

A találkozón már az első félidő is a győriek fölényét hozta: ugyan 1-0-ra még a svéd csapat vezetett, Danyi Gábor tanítványai ezt követően fokozatosan növelték előnyüket, amely a szünetben hét gól volt.

A második játékrészre sem változott sokat az összecsapás képe, a magyar csapat eredményesen támadott és jobban is védekezett riválisánál, így győzelme egyetlen percig sem forgott veszélyben.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a hazaiak irányítója, Amelia Lundbäck volt nyolc góllal, az ETO-ból a norvég Stine Bredal Oftedal hét gólt szerzett.

A Győr jövő vasárnap hazai pályán a cseh bajnok DHK Baník Most csapata ellen zárja a BL
velemenyezd, 2019. november 09. szombat, 15:11
Női kézilabda BL - Idegenben is legyőzte horvát ellenfelét az FTC
A két csapat nyolcadik alkalommal találkozott egymással, az FTC egy döntetlen mellett hetedszer nyert.

Női BL, csoportkör, 4. forduló, A csoport:Podravka Koprivnica (horvát) - FTC-Rail Cargo Hungaria 26-27 (15-14)----------------------------------------------------------- ----------

A vendégek a legerősebb keretükkel léptek pályára Kaproncán, és Klujber Katrin vezérletével jól kezdték a mérkőzést. Az első félidő közepén az FTC már két góllal is vezetett, ekkor azonban több hibát is elkövetett. A horvátok átvették az irányítást, fordítottak, és Dejana Milosavljevic találataival megőrizték minimális előnyüket a szünetig.

A Podravka a negyvenedik percben vezetett utoljára, ekkor a Ferencváros remek támadójátékkal 6-2-es sorozatot produkált, minden posztról többször is eredményes volt, így két héttel ezelőtti, érdi sikere után ismét értékes győzelmet aratott a horvátok felett.

A mezőny legeredményesebb játékosa Milosavljevic volt kilenc góllal, a magyar csapatból Kovacsics Anikó, Klujber
velemenyezd, 2019. november 02. szombat, 20:02