2019. szeptember 23. hétfő | 39. hét | 266. nap | 20:07 | Tekla
Jégkorong Erste Liga - Először nyert a Gyergyószentmiklós
A hazaiak először győztek a regionális sorozatban, így már az UTE az egyetlen nyeretlen a mezőnyben.

Eredmények (a szövetség honlapjáról):Gyergyói HK (román)-Újpesti TE 5-3 (1-0, 0-3, 4-0)SC Csíkszereda (román)-Hokiklub Budapest 7-1 (1-1, 2-0, 4-0)

Eredmények:

Erste Liga:Dunaújvárosi Acélbikák-DEAC 4-1 (1-0, 0-0, 3-1)

korábban:Sport Club Csíkszereda (román)-UTE 4-3 (1-1, 1-1, 1-1, 1-0), hosszabbítás utánGyergyói HK (román)-Hokiklub Budapest 2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 1-0), h. u.

később:Fehérvári Titánok - FTC-Telekom 18.30Schiller-Vasas HC - Corona Brasov (román) 18.40
velemenyezd, 2019. szeptember 20. péntek, 20:22
Jégkorong Erste Liga - Hosszabbításos erdélyi sikerek
A csíkiek az Újpestet, míg a gyergyóiak a Hokiklub Budapest együttesét verték ráadásban.

Eredmények:

Erste Liga:Sport Club Csíkszereda (román)-UTE 4-3 (1-1, 1-1, 1-1, 1-0), hosszabbítás utánGyergyói HK (román)-Hokiklub Budapest 2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 1-0), h. u.

később:Dunaújvárosi Acélbikák-DEAC 18.00Fehérvári Titánok - FTC-Telekom 18.30Schiller-Vasas HC - Corona Brasov (román) 18.40
velemenyezd, 2019. szeptember 20. péntek, 20:02
Jégkorong Erste Liga - Nyert az FTC, kikapott az UTE
A ferencvárosiak 3-1-re győzték le a gyergyói csapatot, az újpestiek a Hokiklub Budapesttel szemben maradtak alul. A Vasas Brassóban szenvedett háromgólos vereséget, a Dunaújvárosi Acélbikák csapata pedig kiadós verésben részesítette székesfehérvári vendéglátóját, a Titánok együttesét.

Eredmények:FTC-Telekom - Gyergyói HK (román) 3-1 (2-0, 0-1, 1-0)UTE-Hokiklub Budapest 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)Corona Brasov (román) - Schiller-Vasas HC 4-1 (3-1, 0-0, 1-0)Fehérvári Titánok-Dunaújvárosi Acélbikák 1-7 (0-2, 1-1, 0-4)
velemenyezd, 2019. szeptember 13. péntek, 21:21
Jégkorong Erste Liga - A felsőházi rájátszás a Debrecen célja
"csodaszámba" ment, de az idén is szeretnének sikeresen szerepelni. A tréner szerint a nyolchetes kemény munka végére a társaság igazi csapattá kovácsolódott, és ez bizakodásra ad okot.

A DEAC 23 fős keretében jelentős változások történtek az elmúlt időszakban. Mindössze tizenkét játékos maradt a klubnál, tizenegyen pedig új igazolások. A legnagyobb változás a hátvédsorban volt, ahova a többi között leigazolták az UTE-tól Phil Kisst, a Dunaújvárosi Acélbikáktól Léránt Renét és Mestyán Istvánt, a fehérvári Titánoktól pedig Sándor Flóriánt. A vezetőedző ezt azzal indokolta, hogy az előző szezonban elsősorban a hátsó alakzatban akadtak kisebb problémáik. A hátvédek kiválasztásánál a nagyobb tapasztalat döntő volt - fűzte hozzá. David Musial az esélyeket illetően nem bocsátkozott találgatásokba, szerinte minden mérkőzésen a legjobbat kell nyújtania a csapatnak, és akkor a felsőházi rájátszásba, a legjobb öt közé is bekerülhet a DEAC.

Berta Ákos csapatkapitány hangsúlyozta: az erős ellenfelekkel
velemenyezd, 2019. szeptember 12. csütörtök, 14:51
Jégkorong Erste Liga - Tíz csapattal kezdődik pénteken az idény
A címvédő FTC-Telekom és a legutóbb döntős Sport Club Csíkszereda mellett a Corona Brasov, a Dunaújvárosi Acélbikák, a Fehérvári Titánok, az UTE, a Schiller-Vasas HC, a DEAC, a Gyergyói HK és a Hokiklub Budapest indul. Az előző idénybeli mezőnyhöz képest egy hiányzó van, a Vienna Capitals farmcsapata.

Négy együttes - a Dunaújvárosi Acélbikák, a Gyergyói HK, a Corona Brasov és az SC Csíkszereda - új edzővel vág neki a bajnokságnak. Újabb NHL-es és KHL-es tapasztalattal rendelkező légiósokat is láthatnak a nézők a pályákon a tehetséges fiatalok mellett.

"Az új szezonban sok csapat pályázik arra, hogy a 22 év után a trónra került FTC-Telekomot letaszítsa onnan, ennek megfelelően mindenhol komoly erősítések történtek, így megjósolhatatlan a liga végkimenetele" - fogalmazott Szőke Álmos, az Erste Liga elnöke a sorozat szerdai sajtótájékoztatóján.

Megemlítette: Győr is bekapcsolódik a magyar jégkorong vérkeringésébe. A klub arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az idény során a Fehérvári Titánok
velemenyezd, 2019. szeptember 11. szerda, 11:21
Jégkorong Magyar Kupa - Tíz csapat vesz részt a háromkörös idényben
A magyar szövetség (MJSZ) szerdai tájékoztatása szerint az első körben az Újpest a Dunaújvárossal, a Debrecen a Hokiklub Budapesttel, míg a Fehérvári Titánok a Vasassal találkozik. A továbbjutás kétmérkőzéses párharcban dől el.

A három győzteshez csatlakozik a bajnoki címvédő FTC-Telekom, valamint a szlovák Extraligában érdekelt MAC Újbuda és a DVTK Jegesmedvék. Ebben a körben is oda-visszavágós párharcokat rendeznek.

A három továbbjutó a négyes döntőbe kerül, amelynek automatikusan tagja a címvédő, EBEL-szereplő Fehérvár. A négyes döntő helyszínéről pályázat alapján később születik döntés.

Magyar Kupa, a párosítás és a program:

1. kör (október 22-30.):

------------------------1. UTE-Dunaújvárosi Acélbikák2. DEAC-Hokiklub Budapest3. Fehérvári Titánok - Schiller-Vasas

2. kör (november 20-27.):

-------------------------4. MAC Újbuda-a 2. párharc győztese5. FTC-Telekom-az 1. párharc győztese6. DVTK Jegesmedvék-a 3. párharc győztese

négyes döntő (január
velemenyezd, 2019. augusztus 28. szerda, 11:21
Jégkorong Erste Liga - Tíz csapat szerepel majd az új idényben
A sorozat honlapjának hétfői bejelentése szerint a címvédő FTC-Telekom és a legutóbb döntős Sport Club Csíkszereda mellett a Corona Brasov, a Dunaújvárosi Acélbikák, a Fehérvári Titánok, az UTE, a Schiller-Vasas HC, a DEAC, a Gyergyói HK és a Hokiklub Budapest szerepel a küzdelmekben. A szezon a tervek szerint szeptember 13-án kezdődik, várhatóan az elmúlt idényhez hasonló formában, azaz alap- és középszakasszal, majd rájátszással.

Az már májusban eldőlt, hogy az elmúlt két kiírásban induló EV Vienna Capitals II nem a magyar bázisú ligában, hanem az osztrák-olasz-szlovén Alpesi Ligában szerepel.
velemenyezd, 2019. június 03. hétfő, 23:37
Jégkorong Erste Liga - Egy meccsre az elődöntőtől az FTC és az UTE
Az alap- és középszakasz-győztes FTC Bécsben, az Újpest Székesfehérváron nyert rendes játékidőben a negyeddöntő harmadik mérkőzésén.

Erste Liga, negyeddöntő, 3. mérkőzések:EV Vienna Capitals II (osztrák) - FTC-Telekom 2-5 (1-3, 1-1, 0-1)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-0, a Ferencváros javára.Fehérvári Titánok-UTE 1-4 (0-1, 1-2, 0-1)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-0, az Újpest javára.

később:Corona Brasov (román)-SC Csíkszereda (román) - hosszabbítás zajlik
velemenyezd, 2019. március 05. kedd, 10:42
Jégkorong Erste Liga - Növelte előnyét a Ferencváros és az Újpest
Az alap- és a középszakaszt is megnyerő FTC magabiztosan győzte le a Vienna Capitals együttesét, az UTE viszont csak hosszabbításban tudott nyerni a Fehérvári Titánok ellen. Újabb sikerével mindkét fővárosi csapat 2-0-ra vezet az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

Eredmények, negyeddöntő, 2. mérkőzés:FTC-Telekom - EV Vienna Capitals II (osztrák) 4-1 (2-1, 0-0, 2-0)

Az állás: 2-0, a Ferencváros javára.Újpesti TE-Fehérvári Titánok (1-1, 1-1, 1-1, 1-0), hosszabbítás után

Az állás: 2-0, az Újpest javára.

korábban:SC Csíkszereda (román)-Corona Brasov (román) 7-1 (1-0, 5-1, 1-0)

Az állás: 2-0, a Csíkszereda javára.
velemenyezd, 2019. március 01. péntek, 21:12
Jégkorong Erste Liga - Nagy csatában szerzett előnyt az Újpest
Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc pénteken folytatódik, ugyancsak Újpesten.

Erste Liga, negyeddöntő, első mérkőzés:UTE-Fehérvári Titánok 4-3 (2-1, 0-1, 2-1)

korábban:FTC-Telekom - EV Vienna Capitals II (osztrák) 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)Sport Club Csíkszereda (román)-Corona Brasov (román) 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)
velemenyezd, 2019. február 28. csütörtök, 21:22
Jégkorong Erste Liga - Sima sikerrel kezdett a Ferencváros
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc pénteken ugyancsak Pesterzsébeten folytatódik.

Erste Liga, negyeddöntő, első mérkőzés:FTC-Telekom - EV Vienna Capitals II (osztrák) 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)

korábban:Sport Club Csíkszereda (román)-Corona Brasov (román) 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

később:UTE-Fehérvári Titánok 18.30
velemenyezd, 2019. február 28. csütörtök, 20:43