2019. június 25. kedd | 26. hét | 176. nap | 12:16 | Vilmos
Jégkorong Erste Liga - Tíz csapat szerepel majd az új idényben
A sorozat honlapjának hétfői bejelentése szerint a címvédő FTC-Telekom és a legutóbb döntős Sport Club Csíkszereda mellett a Corona Brasov, a Dunaújvárosi Acélbikák, a Fehérvári Titánok, az UTE, a Schiller-Vasas HC, a DEAC, a Gyergyói HK és a Hokiklub Budapest szerepel a küzdelmekben. A szezon a tervek szerint szeptember 13-án kezdődik, várhatóan az elmúlt idényhez hasonló formában, azaz alap- és középszakasszal, majd rájátszással.

Az már májusban eldőlt, hogy az elmúlt két kiírásban induló EV Vienna Capitals II nem a magyar bázisú ligában, hanem az osztrák-olasz-szlovén Alpesi Ligában szerepel.
velemenyezd, 2019. június 03. hétfő, 23:37
Jégkorong Erste Liga - Egy meccsre az elődöntőtől az FTC és az UTE
Az alap- és középszakasz-győztes FTC Bécsben, az Újpest Székesfehérváron nyert rendes játékidőben a negyeddöntő harmadik mérkőzésén.

Erste Liga, negyeddöntő, 3. mérkőzések:EV Vienna Capitals II (osztrák) - FTC-Telekom 2-5 (1-3, 1-1, 0-1)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-0, a Ferencváros javára.Fehérvári Titánok-UTE 1-4 (0-1, 1-2, 0-1)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-0, az Újpest javára.

később:Corona Brasov (román)-SC Csíkszereda (román) - hosszabbítás zajlik
velemenyezd, 2019. március 05. kedd, 10:42
Jégkorong Erste Liga - Növelte előnyét a Ferencváros és az Újpest
Az alap- és a középszakaszt is megnyerő FTC magabiztosan győzte le a Vienna Capitals együttesét, az UTE viszont csak hosszabbításban tudott nyerni a Fehérvári Titánok ellen. Újabb sikerével mindkét fővárosi csapat 2-0-ra vezet az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

Eredmények, negyeddöntő, 2. mérkőzés:FTC-Telekom - EV Vienna Capitals II (osztrák) 4-1 (2-1, 0-0, 2-0)

Az állás: 2-0, a Ferencváros javára.Újpesti TE-Fehérvári Titánok (1-1, 1-1, 1-1, 1-0), hosszabbítás után

Az állás: 2-0, az Újpest javára.

korábban:SC Csíkszereda (román)-Corona Brasov (román) 7-1 (1-0, 5-1, 1-0)

Az állás: 2-0, a Csíkszereda javára.
velemenyezd, 2019. március 01. péntek, 21:12
Jégkorong Erste Liga - Nagy csatában szerzett előnyt az Újpest
Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc pénteken folytatódik, ugyancsak Újpesten.

Erste Liga, negyeddöntő, első mérkőzés:UTE-Fehérvári Titánok 4-3 (2-1, 0-1, 2-1)

korábban:FTC-Telekom - EV Vienna Capitals II (osztrák) 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)Sport Club Csíkszereda (román)-Corona Brasov (román) 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)
velemenyezd, 2019. február 28. csütörtök, 21:22
Jégkorong Erste Liga - Sima sikerrel kezdett a Ferencváros
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc pénteken ugyancsak Pesterzsébeten folytatódik.

Erste Liga, negyeddöntő, első mérkőzés:FTC-Telekom - EV Vienna Capitals II (osztrák) 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)

korábban:Sport Club Csíkszereda (román)-Corona Brasov (román) 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

később:UTE-Fehérvári Titánok 18.30
velemenyezd, 2019. február 28. csütörtök, 20:43
Jégkorong Erste Liga - Előnyben a Csíkszereda a romániai együttesek negyeddöntős párharcában
A csíkszeredai együttes a középszakasz zárófordulójában előzte meg erdélyi riválisát, ezzel szerezte meg a pályaelőnyt.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó ütközet pénteken ugyanezen a helyszínen folytatódik.

Erste Liga, negyeddöntő, első mérkőzés:Sport Club Csíkszereda (román)-Corona Brasov (román) 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

később:FTC-Telekom - EV Vienna Capitals II (osztrák) 18.00UTE-Fehérvári Titánok 18.30
velemenyezd, 2019. február 28. csütörtök, 18:32
Jégkorong Négy Nemzet Torna - Benk: a fiatalok tesztje lesz
szlovén és a litván csapat lesz az ellenfél. Az első két helyezett szerepelhet majd a 2020-as, svájci elit vb-n, az utolsó pedig kiesik a divízió I/B-be.

A magyar válogatott bledi programja:

csütörtök:Magyarország-Szlovénia 19.30

péntek:Magyarország-Fehéroroszország 16.00

szombat:Magyarország-Olaszország 16.00

A magyar keret:

kapusok:Kiss Bence (DVTK Jegesmedvék), Rajna Miklós (MAC Újbuda)

hátvédek:Fejes Nándor (MAC Újbuda), Garát Zsombor (MAC Újbuda), Imre Patrik (Fehérvári Titánok), Jászai Dávid (FTC-Telekom), Kiss Roland (Fehérvári Titánok), Láday Tamás (Fehérvár AV19), Macaulay Scott (MAC Újbuda), Szabó Bence (Fehérvári Titánok), Szaller Márk (UTE), Vokla Roland (MAC Újbuda)

csatárok:Becze Tihamér (Sport Club Csíkszereda), Benk András (UTE), Horváth Bálint (Rögle BK), Kiss Patrik (Fehérvári Titánok), Mihály Ákos (Fehérvári Titánok), Miskolczi Márk (DVTK Jegesmedvék), Nagy Gergő (FTC-Telekom), Németh Attila (DEAC), Odnoga Mátyás (MAC Újbuda), Pavuk Attila
velemenyezd, 2019. február 05. kedd, 21:09
Öt újonc a jégkorong-válogatott keretében

A magyar válogatott programja:február 7., csütörtök: Magyarország-Szlovénia 19.30február 8., péntek: Magyarország-Fehéroroszország 16.00február 9., szombat: Magyarország-Olaszország 16.00

kapusok:Arany Gergely (FTC-Telekom), Rajna Miklós (MAC Újbuda)

hátvédek:Fejes Nándor (MAC Újbuda), Garát Zsombor (MAC Újbuda), Kiss Roland (Fehérvári Titánok), Kovács Bronson (DEAC), Láday Tamás (Fehérvár AV19), Nagy Nilan (UTE), Szabó Bence (Fehérvári Titánok), Szaller Márk (UTE), Varga Arnold (UTE), Vokla Roland (MAC Újbuda)

csatárok:Benk András (UTE), Horváth Bálint (Rögle BK), Kiss Patrik (Fehérvári Titánok), Miskolczi Márk (DVTK Jegesmedvék), Nagy Gergő (FTC-Telekom), Németh Attila (DEAC), Odnoga Mátyás (MAC Újbuda), Pavuk Attila (FTC-Telekom), Reisz Áron (Fehérvár AV19), Sági Martin (UTE), Sárpátki Tamás (Fehérvár AV19), Szabó Krisztián
velemenyezd, 2019. január 30. szerda, 19:44
Jégkorong Erste Liga - Idegenben nyert a sereghajtó Hokiklub Budapest
Eredmény (a szövetség honlapjáról):Corona Brasov (román)-Hokiklub Budapest 1-3 (0-3, 0-0, 1-0)

később:Dunaújvárosi Acélbikák-DEAC 17.00Fehérvári Titánok-UTE, Érd 17.30Sport Club Csíkszereda (román)-EV Vienna Capitals II (osztrák) 17.30
velemenyezd, 2019. január 20. vasárnap, 18:32
Jégkorong Erste Liga - Vendégként nyert az FTC és a Csíkszereda
A ferencvárosiak a Gyergyó otthonában győztek 4-1-re - az 52. perc végéig 1-1 volt az állás -, a csíkszeredai csapat 5-2-re múlta felül vendéglátóját, a Vasast.

Eredmények (a szövetség honlapjáról):Gyergyói HK (román) - FTC-Telekom 1-4 (1-1, 0-0, 0-3)Schiller-Vasas HC - Sport Club Csíkszereda (román) 2-5 (1-1, 1-2, 0-2)Corona Brasov (román)-DEAC 6-3 (3-0, 2-1, 1-2)

később:Fehérvári Titánok-EV Vienna Capitals II (osztrák) 18.30Hokiklub Budapest-UTE 18.40
velemenyezd, 2019. január 11. péntek, 20:02
Jégkorong Erste Liga - Otthon nyert a Csíkszereda és a Gyergyó
Előbbi a Dunaújvárost, utóbbi az Újpestet múlta felül könnyedén.

Eredmények (a szövetség honlapjáról):Sport Club Csíkszereda (román)-Dunaújvárosi Acélbikák 4-0 (1-0, 2-0, 1-0)Gyergyói HK (román)-UTE 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

később:EV Vienna Capitals II (osztrák)-Corona Brasov (román) 17.50FTC-Telekom - Fehérvári Titánok 18.00DEAC-Hokiklub Budapest 18.30
velemenyezd, 2019. január 06. vasárnap, 20:01
Jégkorong Erste Liga - Horvát csatára vezérletével nyert az Újpest
A mezőny legjobbja az UTE horvát csatára, David Brine volt, aki két gólt ütött és egy gólpasszt adott.

Eredmény:Újpesti TE-EV Vienna Capitals II (osztrák) 4-0 (3-0, 0-0, 1-0)

később:Schiller-Vasas HC - Dunaújvárosi Acélbikák 17.40FTC-Telekom - Hokiklub Budapest 18.00DEAC-Fehérvári Titánok 19.00
velemenyezd, 2018. december 30. vasárnap, 17:31