2019. június 20. csütörtök | 25. hét | 171. nap | 11:21 | Rafael
Téli EYOF - Két-két magyar arany- és bronzérem a zárónapon
A férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók ismét taroltak: az 1500 méter után Talabos Attila 1000 méteren is győzött, míg az 500-on harmadik Bontovics Balázs ezúttal is bronzérmes lett. A nők hasonló számában Dobrán Fanni nyolcadik, Somogyi Barbara pedig tizedik helyen zárt. A négy sportoló együtt a vegyesváltók döntőjében is az élen végzett.

Az utolsó magyar érmet a Biró Blanka, Dobor Dia Regina, Szarvas Kristóf és Tatár Lőrinc Sebestyén összeállítású vegyes curlingcsapat szerezte, amely a reggeli elődöntőben 8-3-ra kikapott a svájci négyestől, a délutáni helyosztón azonban 10-3-ra felülmúlta a lengyel kvartettet.

Az alpesi sízőknél a Hozmann Szonja, Tóth Zita, Hoque Isbat Áron, Tausz András alkotta magyar négyes kilencedik lett a csapatversenyben.

A magyar EYOF-csapat három-három arany- és bronzéremmel fejezte be szereplését a bosnyák fővárosban, ahol a záróünnepségen a legeredményesebb versenyző, a háromszoros győztes Talabos viszi majd a magyar zászlót.

Magyarországot öt alpesi síző,
velemenyezd, 2019. február 15. péntek, 16:42
Téli EYOF - Tizennégy év után született magyar aranyérem
A rövidpályás gyorskorcsolyázó 1500 méteren diadalmaskodott a Szarajevóban zajló esemény első, hétfői versenynapján. Ugyanebben a számban Bontovics Balázs negyedik lett, míg a nők azonos távú versenyén a felnőtt váltóval Európa-bajnoki bronzérmes Somogyi Barabara hatodikként zárt, Dobrán Fanni pedig a 15. helyen végzett. A sportág négy képviselője által alkotott vegyesváltó pedig továbbjutott előfutamából.

Curlingben is jól sikerült a magyar vegyescsapat bemutatkozása, ugyanis a Biró Blanka, Dobor Dia Regina, Szarvas Kristóf és Tatár Lőrinc Sebestyén alkotta négyes 9-3-ra felülmúlta Ausztria legjobbjait.

Sífutásban a 7,5 kilométeres klasszikus stílusú versenyben Laczkó Evelin 76., Kocsik Nóra 78. lett, a férfiak 10 kilométeres számában pedig Balog Zoárd Ákos 87. helyen végzett.

A téli EYOF-okon ez volt Magyarország 16. érme, közte a nyolcadik arany. A szarajevói versenyeket hétfőtől péntekig bonyolítják le. Magyarországot öt alpesi síző, négy-négy curlinges és rövidpályás
velemenyezd, 2019. február 11. hétfő, 18:32
Rövidpályás gyorskorcsolya ob - Jászapáti Petra duplázott
A szegedi versenyző viszonylag könnyedén nyert mindkét számban Bácskai Sára Luca előtt.

A férfiaknál izgalmasabb futamokat láthatott a mintegy 500 fős közönség, a leghosszabb távon Liu Shaoang, a legrövidebben pedig Liu Shaolin Sándor haladt át elsőként a célvonalon. A két olimpiai bajnok mellett mindkétszer - a testvérpárhoz hasonlóan MTK-s - Varnyú Alex állhatott dobogóra: 1500-on második, míg 500-on harmadik lett.

Az ob-n először próbálták ki a világkupák programjába is bekerült vegyesváltót, amelyet két-két férfi és női versenyző alkot. A versenyzők vegyes érzésekkel fogadták az újítást, Jászapáti Petra kifejezetten veszélyesnek érzékete, mert amikor a csapat férfi tagja őt váltja, akkor olyan erővel lökik meg, amelyhez nincs hozzászokva, s így az első kanyart is olyan sebességgel kell bevennie, amelyet szintén nem tapasztalt még. Az ő véleményét osztotta Liu Shaoang is, viszont Liu Shaolinnak, vagy éppen Bácskainak kifejezetten tetszett az új versenyszám, s izgalmasnak találták.

Az
velemenyezd, 2018. október 06. szombat, 15:41
Rövidpályás gyorskorcsolya ob - A női válogatott harmadik lett a férfi váltóban
A győzelmet a várakozásoknak megfelelően a férfi válogatottra épülő staféta szerezte meg, amelyben Burján Csaba, Varnyú Alex, Liu Shaolin Sándor és az ob-n immár harmadik aranyát begyűjtő Liu Shaoang szerepelt. A győztes négyes 4:03.673 perces idejétől közel tíz másodperccel maradt el a Bácskai Sára Luca, Heidum Bernadett, Jászapáti Petra, Kónya Zsófia összeállítású csapat.

A női váltók 3000 méteres küzdelmében a Somogyi Barbara, Dobrán Fanni, Vágvölgyi Mercédesz, Varga Regina Eszter összeállítású staféta nyert. Ebben a számban indult és lett második a legfiatalabb fiúkat felsorakoztató négyes.

A női válogatott és a legfiatalabb férficsapat kicseréléséről a szakmai stáb döntött, mert előnyösebbnek vélte mindkét négyes számára.

Az ob gyakorlatilag olimpiai tesztverseny, ugyanis éppen olyan ritmusban és annyi szünettel bonyolítják le a versenyeket, ahogy az majd a februári, phjongcshangi téli olimpián lesz. Az esemény nem válogató, hanem az olimpiai keret számára szeretnék beállítani a
velemenyezd, 2017. augusztus 30. szerda, 20:13
Mense:III. current - Napokra lebontva