2020. július 12. vasárnap | 28. hét | 194. nap | 05:45 | Izabella, Dalma
Hosszú Katinka a világ legjobbja
sportágtól függetlenül.

Hosszú 78 versenyen indult, ezekből 61-en végzett dobogón, 47-et pedig meg is nyert. A teljesség igénye nélkül: két aranyat zsebelt be a kvangdzsui világbajnokságon, négyet a Glasgow-i Európa-bajnokságon, 23-at két-két ezüst és bronz mellett a Világkupa-sorozatban, nyolcat két ezüst és egy bronz mellett a debreceni országon bajnokságon, tízet két ezüst mellett a kaposvári rövid pályás ob-n.

A Gracenote listáján Hosszút a ritmikus gimnasztika orosz klasszisa, Dina Averina (21) követi 33 érmével, míg honfitársa, az úszó Vlagyimir Morozov (27) 30-cal dobogós.

Katinka egy másik elismerésnek is örülhet, az Európai Úszószövetség (LEN) is őt választotta a tavalyi esztendő legjobb női úszójának.

- Minden évet rengeteg tanulsággal és tapasztalattal zártam eddig, még ha kívülről úgy is tűnhetett, hogy minden a terv szerint alakult. Próbálok nagyon tudatosan készülni és már apró hibákból tanulni, hogy kivédjem a nagyobbakat. A tavalyi évem után,
menusgabor, 2020. január 09. csütörtök, 21:00
Rg vb - Dina Averina újabb két aranyérme
Dina Averina az azeri fővárosban labdával is aranyérmet nyert, illetve az egyéni csapatversenyben győztes orosz triónak is tagja volt, összességében pedig immár 12-szeres világbajnoknak mondhatja magát.

Eredmények:

buzogány, világbajnok: Dina Averina (Oroszország) 23,800 pont2. Linoj Asram (Izrael) 23,3003. Vlada Nikolcsenko (Ukrajna) 22,350

szalag, világbajnok: D. Averina 21,8002. Asram 20,7503. Jekatyerina Szeleznyova (Oroszország) 20,650

korábban:

egyéni csapatverseny, világbajnok: Oroszország (Arina Averina, Dina Averina, Jekatyerina Szeleznyova) 186,500 pont2. Izrael 174,7503. Fehéroroszország 168,550...20. Magyarország (Boldizsár Blanka, Juhász Anna, Juhász Emma, Pigniczki Fanni) 142,450

A világbajnokság további programja:péntek: egyéni összetett, döntő 12.30szombat: csapatverseny, selejtező (5 labda, illetve 3 karika és 2 pár buzogány) 12.30vasárnap: csapatverseny, döntők (5 labda, illetve 3 karika és 2 pár buzogány) 12.30
velemenyezd, 2019. szeptember 19. csütörtök, 19:12
Rg vb - Pigniczki Fanni döntős egyéni összetettben
A magyar szövetség beszámolója szerint az MTK Budapest sportolója a csütörtöki selejtezőben 17,500 pontot kapott a szalaggyakorlatára, ám ez végül kiesett az összesítésből, mert korábban a karika-, a labda- és a buzogánygyakorlatának pontszáma is magasabb volt. Pigniczki a versenynapot megelőzően a 18. helyen állt az összetettben, és bár végül 58,200 ponttal 25. lett, egy orosz és egy fehérorosz tornász kiesett, mert egy országból legfeljebb ketten juthatnak a döntőbe, így a magyar versenyző a 23. helyen került be, és tovább küzdhet az olimpiai kvótáért.

Legutóbb Vass Dóra jutott a 24-es döntőbe egyéni összetettben a világbajnokságon, neki ez 2011-ben Montpellier-ben sikerült.

A magyarok közül Juhász Anna 15,200, Boldizsár Blanka 13,300 pontot szerzett szalaggal, ezzel a csapatversenyben Magyarország 142,450 ponttal huszadikként zárt.

"A teljesítménye, az összeszedettség, a felkészültség, amit lerakott a szőnyegre, az minden elismerést megérdemel. A döntő nehéz lesz, hiszen ott mind a
velemenyezd, 2019. szeptember 19. csütörtök, 18:31
Ritmikus gimnasztika vb - A magyarok a 22. helyen zárták az egyéni csapatversenyt
A magyar szövetség beszámolója szerint csütörtökön előbb lezárult a szalag selejtezője, Pigniczki Fanni (13,825 pont) a 48., Juhász Anna pedig (13,800) az 50. helyen végzett a 110 indulóból. A harmadik magyar, Váray Míra csak hétfőn és kedden, labdával és karikával szerepelt.

A folytatásban a magyarok közül buzogánnyal Juhász (14,900) 42., Pigniczki (10,550) 96. lett ugyancsak a selejtezőben. Az egyéni összetettben - ahol a legjobb három gyakorlat számít - Pigniczki (44,075) az 58., Juhász (43,700) pedig a 60. helyen végzett.

Kialakult az összetett csapatverseny végeredménye is, amelybe a legjobb tíz gyakorlat számított bele. A Juhász, Pigniczki, Váray trió a 22. pozícióban zárt (118,675) a 39 résztvevő válogatott közül.

Ezzel a magyar egyéni versenyzők szereplése befejeződött a világbajnokságon, szombaton az együttes kéziszercsapat mutatkozik be.

Eredmény, egyéni csapatverseny:

világbajnok:

---------- Oroszország (Dina Averina, Arina Averina, Alekszandra Szoldatova)
velemenyezd, 2018. szeptember 13. csütörtök, 17:32
Ritmikus gimnasztika vb - Újabb Averina-érmek
Dina mögött ikertestvére, Arina Averina lett a második, az izraeli Linoy Ashram pedig a harmadik.

Szerdán és csütörtökön a szerenkénti döntők is az ikerpár elsöprő sikerét hozták: karikával Dina az első, Arina a második, szalaggal és labdával Arina az első, Dina a második helyen végzett, a buzogány fináléját pedig Dina nyerte, Arinának a bronzérem jutott.

Az egyéni összetett selejtezőjében Pigniczki Fanni 32., Kis Alexandra 37. lett, így egyikük sem jutott a 24-es döntőbe.

Szombaton és vasárnap az együttes kéziszercsapatok versenyeznek az olaszországi világbajnokságon, a mezőnyben ott lesz a magyar válogatott is.

Eredmények,

egyéni összetett, világbajnok:

------------------------------ Dina Averina (Oroszország) 74,700 pont (karika: 18,850, labda: 18,550, buzogány: 18,850, szalag: 18,450)2. Arina Averina (Oroszország) 73,450 (karika: 18,150, labda: 18,500, buzogány: 18,550, szalag: 18,250)3. Linoy Ashram (Izrael) 70,025 (karika: 18,375, labda: 17,400, buzogány: 17,150,
velemenyezd, 2017. szeptember 01. péntek, 21:23
Ritmikus gimnasztika vb - Pigniczki a 32., Kis Alexandra a 37. helyen végzett
A verseny honlapja szerint buzogánnyal Kis a 40., Pigniczki a 47., szalaggal pedig előbbi a 38., utóbbi pedig a 33. helyen végzett a 90 fős selejtezőben.

Az egyéni összetett pénteki fináléjába az első 24 tornász került be a selejtezőből.

A buzogány döntőjét az orosz Dina Averina nyerte meg, aki szerdán karikával világbajnok lett, labdával második, az összetett selejtezőjében pedig az első helyen végzett.

A szalag fináléjában Arina Averina diadalmaskodott, aki - ikertestvéréhez hasonlóan - mind a négy szeren dobogós helyen végzett. Szerdán labdával nyert, karikával másodikként zárt, és esélyes összetettben is, amelyben a második helyen végzett a selejtezőben.

Eredmények:

buzogány, világbajnok:

---------------------- Dina Averina (Oroszország) 19,000 pont2. Kacjarina Halkina (Fehéroroszország) 18,0503. Arina Averina (Oroszország) 17,800...40. Kis Alexandra 13,700...47. Pigniczki Fanni 13,400

szalag, világbajnok:

-------------------- A. Averina 18,300 pont2. D.
velemenyezd, 2017. augusztus 31. csütörtök, 22:34
Ritmikus gimnasztika vb - Pigniczki Fanni a 25. helyen áll
A verseny honlapja szerint labdával Pigniczki a 23., Kis a 42., karikával pedig előbbi a 29., utóbbi pedig a 31. helyen végzett a 90 fős selejtezőben. A fináléba az első 24 tornász kerül, a négy gyakorlatból a legrosszabb pontszám minden esetben kiesik.

A karika döntőjét az orosz Dina Averina nyerte, aki a maximális 10 pontot kapta gyakorlata nehézségére. A második helyen ikertestvére, Arina Averina, a harmadikon a japán Minagava Kaho végzett.

A labda fináléjában fordított volt a sorrend a testvérek között, mivel Arina győzött és Dina lett az ezüstérmes, a bronz pedig a bolgár Nevjana Vladinovának jutott.

Csütörtökön a buzogány és a szalag selejtezőivel, illetve döntőivel folytatódik a világbajnokság az olaszországi városban.