2019. június 16. vasárnap | 24. hét | 167. nap | 20:57 | Jusztin
Jégkorong Erste Liga - Tíz csapat szerepel majd az új idényben
A sorozat honlapjának hétfői bejelentése szerint a címvédő FTC-Telekom és a legutóbb döntős Sport Club Csíkszereda mellett a Corona Brasov, a Dunaújvárosi Acélbikák, a Fehérvári Titánok, az UTE, a Schiller-Vasas HC, a DEAC, a Gyergyói HK és a Hokiklub Budapest szerepel a küzdelmekben. A szezon a tervek szerint szeptember 13-án kezdődik, várhatóan az elmúlt idényhez hasonló formában, azaz alap- és középszakasszal, majd rájátszással.

Az már májusban eldőlt, hogy az elmúlt két kiírásban induló EV Vienna Capitals II nem a magyar bázisú ligában, hanem az osztrák-olasz-szlovén Alpesi Ligában szerepel.
velemenyezd, 2019. június 03. hétfő, 23:37
Jégkorong Erste Liga - Elődöntőben a Ferencváros és a Csíkszereda
A zöld-fehérek kedden 5-1-re győztek az osztrák Vienna Capitals farmcsapatának vendégeként, míg a csíkiek Brassóban ütötték ki a hazaiakat: már 8-0-ra is vezettek, és végül 8-2-re nyertek.

Eredmények:

Erste Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzések:Corona Brasov (román)-Sport Club Csíkszereda (román) 2-8 (0-3, 0-4, 2-1)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharcot 4-0-ra a Csíkszereda nyerte.

EV Vienna Capitals II (osztrák) - FTC-Telekom 1-5 (0-0, 1-3, 0-2)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharcot 4-0-ra a Ferencváros nyerte.
velemenyezd, 2019. március 05. kedd, 20:17
Jégkorong Erste Liga - Kétszeri hosszabbításban nyert Brassóban a Csíkszereda
A csíkiak kétszer is vezettek a rendes játékidőben, ám a brassói együttes mindkétszer egyenlíteni tudott. Következhetett a négy a négy elleni ráadás, amelynek első húsz perce nem hozott döntést, ám a második hosszabbítás második percében a cseh Radim Valchar góljával megnyerte az összecsapást a Sport Club, amely kedden - szintén Brassóban - le is zárhatja a párharcot.

Erste Liga, negyeddöntő, 3. mérkőzések:Corona Brasov (román)-SC Csíkszereda (román) 2-3 (1-1, 0-1, 1-0, 0-0, 0-1) - kétszeri hosszabbítás után

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-0, a Csíkszereda javára.

korábban:EV Vienna Capitals II (osztrák) - FTC-Telekom 2-5 (1-3, 1-1, 0-1)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-0, a Ferencváros javára.Fehérvári Titánok-Újpesti TE 1-4 (0-1, 1-2, 0-1)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-0, az Újpest javára.
velemenyezd, 2019. március 05. kedd, 10:42
Jégkorong Erste Liga - Egy meccsre az elődöntőtől az FTC és az UTE
Az alap- és középszakasz-győztes FTC Bécsben, az Újpest Székesfehérváron nyert rendes játékidőben a negyeddöntő harmadik mérkőzésén.

Erste Liga, negyeddöntő, 3. mérkőzések:EV Vienna Capitals II (osztrák) - FTC-Telekom 2-5 (1-3, 1-1, 0-1)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-0, a Ferencváros javára.Fehérvári Titánok-UTE 1-4 (0-1, 1-2, 0-1)

később:Corona Brasov (román)-SC Csíkszereda (román) - hosszabbítás zajlik
Jégkorong Erste Liga - Növelte előnyét a Ferencváros és az Újpest
Az alap- és a középszakaszt is megnyerő FTC magabiztosan győzte le a Vienna Capitals együttesét, az UTE viszont csak hosszabbításban tudott nyerni a Fehérvári Titánok ellen. Újabb sikerével mindkét fővárosi csapat 2-0-ra vezet az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

Eredmények, negyeddöntő, 2. mérkőzés:FTC-Telekom - EV Vienna Capitals II (osztrák) 4-1 (2-1, 0-0, 2-0)

Az állás: 2-0, a Ferencváros javára.Újpesti TE-Fehérvári Titánok (1-1, 1-1, 1-1, 1-0), hosszabbítás után

Az állás: 2-0, az Újpest javára.

korábban:SC Csíkszereda (román)-Corona Brasov (román) 7-1 (1-0, 5-1, 1-0)

Az állás: 2-0, a Csíkszereda javára.
velemenyezd, 2019. március 01. péntek, 21:12
Jégkorong Erste Liga - Ismét simán nyert a Csíkszereda
A mezőny legjobbja Becze Tihamér volt, aki három gólt ütött és egy gólpasszt adott.

A csütörtöki első meccset a Csíkszereda 3-0-ra nyerte meg, a párharc az egyik fél negyedik győzelméig tart.

Eredmény, negyeddöntő, 2. mérkőzés:SC Csíkszereda (román)-Corona Brasov (román) 7-1 (1-0, 5-1, 1-0)

később:FTC-Telekom - EV Vienna Capitals II (osztrák) 18.00 Újpesti TE-Fehérvári Titánok 18.30
velemenyezd, 2019. március 01. péntek, 19:52
Női kézilabda BL - Három magyar kézilabdaklubtól is igazol a CSM Bucuresti
A bukarestiek pénteken honlapjukon jelentették be nyolc új játékos érkezését. Nyártól náluk folytatja pályafutását a győriek beállója, Crina Pintea, és norvég jobbátlövője, Nora Mörk. Ugyancsak megszerezték a Siófok kapusát, Denisa Dedut és balátlövőjét, Gabriela Perianut, illetve náluk játszik majd a Kisvárda montenegrói jobbátlövője, Andrea Klikovac is.

Érkezik továbbá a jobbszélső Laura Chiper a Corona Brasov csapatától, illetve a svéd balátlövő Linnea Torstensson és a spanyol jobbszélső Carmen Martín a francia OGC Nice együttesétől. Utóbbi két kézilabdázó 2014 és 2017 között már szerepelt a román főváros együttesében, és tagja volt a 2016-ban Bajnokok Ligáját nyert keretnek.

A jelenlegi csapatból Iulia Curea, Elizabeth Omoregie és Dragana Cvijic szerződését meghosszabbították, és a klubvezetők a jobbátlövő Cristina Neagut is szeretnék maradásra bírni.

A szerb vezetőedző, Dragan Djukic szerződése idén nyáron lejár, vele egyelőre nem hosszabbítottak.

A CSM Bucuresti jelenleg a
velemenyezd, 2019. március 01. péntek, 16:12
Jégkorong Erste Liga - Nagy csatában szerzett előnyt az Újpest
Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc pénteken folytatódik, ugyancsak Újpesten.

Erste Liga, negyeddöntő, első mérkőzés:UTE-Fehérvári Titánok 4-3 (2-1, 0-1, 2-1)

korábban:FTC-Telekom - EV Vienna Capitals II (osztrák) 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)Sport Club Csíkszereda (román)-Corona Brasov (román) 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)
velemenyezd, 2019. február 28. csütörtök, 21:22
Jégkorong Erste Liga - Sima sikerrel kezdett a Ferencváros
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc pénteken ugyancsak Pesterzsébeten folytatódik.

Erste Liga, negyeddöntő, első mérkőzés:FTC-Telekom - EV Vienna Capitals II (osztrák) 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)

korábban:Sport Club Csíkszereda (román)-Corona Brasov (román) 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

később:UTE-Fehérvári Titánok 18.30
velemenyezd, 2019. február 28. csütörtök, 20:43
Jégkorong Erste Liga - Előnyben a Csíkszereda a romániai együttesek negyeddöntős párharcában
A csíkszeredai együttes a középszakasz zárófordulójában előzte meg erdélyi riválisát, ezzel szerezte meg a pályaelőnyt.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó ütközet pénteken ugyanezen a helyszínen folytatódik.

Erste Liga, negyeddöntő, első mérkőzés:Sport Club Csíkszereda (román)-Corona Brasov (román) 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

később:FTC-Telekom - EV Vienna Capitals II (osztrák) 18.00UTE-Fehérvári Titánok 18.30
velemenyezd, 2019. február 28. csütörtök, 18:32
Jégkorong Erste Liga - Újra edzőt váltott a Csíkszereda
A csíkszeredai csapat az alapszakaszt második helyen fejezte be, a középszakasz felsőházában viszont hét találkozójából csupán kettőt nyert meg. Vasárnap pedig 5-2-re kapott ki a rivális Corona Brasov otthonában, ezt követően köszönte meg a klub vezetősége a kanadai edző munkáját. A szezon végéig a cseh Václav Novák, a klub korábbi cseh válogatott csatára veszi át a helyét.

Az idényt a cseh Leo Gudas irányításával kezdte meg a Csíkszereda, akitől november elején - szintén a Brassó vendégeként elszenvedett súlyos, 8-3-as vereség után - elköszönt a klub. Az ideiglenes tréner Hozó Levente után ült a kispadra MacAdam.
velemenyezd, 2019. február 18. hétfő, 16:36
Jégkorong Erste Liga - A Csíkszereda vendégeként nyert az Újpest
A székely csapat legutóbb december 3-án veszített tétmérkőzést hazai pályán, az UTE pedig legutóbb 2016 decemberében tudott győzni Csíkszeredában.

Eredmény (a sorozat honlapja szerint):

felsőház:SC Csíkszereda (román)-Újpesti TE 2-3 (0-1, 1-1, 1-1)

A tabella:1. FTC-Telekom

53 1 - 120-1717 pont2. Újpesti TE

64 - 1 120-11143. Debreceni EAC

43 - - 113- 9 94. SC Csíkszereda 51 - - 4 9-12 65. Corona Brasov

61 - - 5 9-22 5

Az alapszakasz eredményei alapján a felsőház öt együttese 6, 3, 2, 1, illetve 0 ponttal kezdte meg a középszakaszt.
velemenyezd, 2019. február 15. péntek, 19:51