2020. július 09. csütörtök | 28. hét | 191. nap | 09:35 | Lukrécia
Jégkorong Erste Liga - Tizenegy csapat nevezett a következő szezonra
A sorozat honlapján olvasható közlemény szerint a nevezési határidő hétfő éjfélkor zárult le, ugyanakkor a dokumentáció több klub esetében még nem teljes, ezek az egyesületek pedig június 2-ig végezhetik el a hiánypótlást.

A bajnokságba a Corona Brasov, a DEAC, a Dunaújvárosi Acélbikák, a DVTK Jegesmedvék, a Fehérvári Titánok, az FTC-Telekom, a Gyergyói HK, a MAC-HKB Újbuda, a Schiller HC, az SC Csíkszereda, valamint az UTE nevezett.

A közleményben az áll, hogy a koronavírus-járvány miatt kialakult gazdasági helyzetre tekintettel a nevezések augusztus 1-ig szankció nélkül visszavonhatók, a DVTK Jegesmedvék pedig feltételes nevezést adott be, indulása a szlovák extraligás szereplésétől függ.
velemenyezd, 2020. május 05. kedd, 12:42
Erste Liga - A következő idényre is marad a Gyergyói HK kanadai trénere
Az 1998 óta edzősködő, 50 esztendős szakember októberben vette át a gyergyószentmiklósi együttes irányítását, amelyet döntőbe vezetett a Román Kupában. Az Erste Ligában mind a nyolc meccsét megnyerte a csapat a középszakasz alsóházában, a negyeddöntőben pedig hét mérkőzésen kerekedett a Corona Brasov fölé. A koronavírus-járvány miatt idő előtt lezárt sorozatban végül megosztva bronzérmesként zárt.

"Malcolm Cameron hazautazása óta is folyamatos kapcsolatban van a klubvezetéssel, közösen dolgozunk a keret megerősítésén. Amint a körülmények engedik, megérkezik Gyergyószentmiklósra, hogy újrainduljon a közös edzésmunka. A cél: trófeákat akarunk nyerni!" - áll a közleményben.
velemenyezd, 2020. április 16. csütörtök, 15:12
Jégkorong Erste Liga - Utolsóként a Gyergyói HK a négy között
A gyergyószentmiklósi együttes - amely kétszer egyenlített az összecsapáson - a következő körben a tavaly döntős Csíkszeredával találkozik, a másik ágon a címvédő Ferencváros az Újpesttel küzd a fináléért.

Eredmény (a sorozat honlapja alapján):

Erste Liga, negyeddöntő, 7. mérkőzés:Corona Brasov (romániai)-Gyergyói HK (romániai) 2-5 (1-1, 1-1, 0-3)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcot 4-3-ra a Gyergyó nyerte.
velemenyezd, 2020. március 06. péntek, 19:52
Jégkorong Erste Liga - Négy között a címvédő Ferencváros
A zöld-fehérek középszakaszgyőztesként az Újpesttel találkoznak a négy között.

Eredmények, Erste Liga (a szövetség honlapja szerint):

negyeddöntő, 6. mérkőzések:Fehérvári Titánok - FTC-Telekom 2-4 (1-1, 1-1, 0-2)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcot 4-2-re a Ferencváros nyerte.

Korábban:Gyergyói HK (romániai)-Corona Brasov (romániai) 1-2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-1) - hosszabbítás után

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-3.
velemenyezd, 2020. március 04. szerda, 21:02
Jégkorong Erste Liga - Idegenben egyenlített a Brassó
A négy közé jutásról döntő hetedik összecsapást pénteken rendezik Brassóban.

negyeddöntő, 6. mérkőzések:Gyergyói HK (romániai)-Corona Brasov (romániai) 1-2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-1) - hosszabbítás után

Később:Fehérvári Titánok - FTC-Telekom 18.30
velemenyezd, 2020. március 04. szerda, 20:22
Jégkorong Erste Liga - Elődöntőben a Csíkszereda, szépített a Fehérvár
A Fehérvári Titánok 3-2-re szépítette a negyeddöntős párharc állását, miután 4-2-re nyert a címvédő Ferencváros vendégeként.

negyeddöntő, 5. mérkőzések:FTC-Telekom - Fehérvári Titánok 2-4 (1-3, 0-0, 1-1)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-2 a Ferencváros javára.DEAC-Sport Club Csíkszereda (romániai) 1-3 (0-1, 0-2, 1-0)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcot 4-1-re a Csíkszereda nyerte.

korábban:Corona Brasov (romániai)-Gyergyói HK (romániai) 3-4 (0-1, 1-0, 2-3)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-2 a Gyergyói HK javára.
velemenyezd, 2020. március 02. hétfő, 20:23
Jégkorong Erste Liga - Brassóban került előnybe a Gyergyó

negyeddöntő, 5. mérkőzések:Corona Brasov (romániai)-Gyergyói HK (romániai) 3-4 (0-1, 1-0, 2-3)

később:FTC-Telekom - Fehérvári Titánok 18.00

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1 a Ferencváros javára.DEAC-Sport Club Csíkszereda (romániai) 18.00

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1 a Csíkszereda javára.
velemenyezd, 2020. március 02. hétfő, 19:53
Jégkorong Erste Liga - Egy sikerre a címvédő az elődöntőtől
A másik szombati összecsapáson a Brassó ugyanilyen arányban győzött a Gyergyó vendégeként, ezzel egyenlített a párharcban.

Erste Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzések:Fehérvári Titánok - FTC-Telekom 1-4 (1-0, 0-1, 0-3)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1 a Ferencváros javára.Gyergyói HK (romániai)-Corona Brasov (romániai) 1-4 (0-2, 1-1, 0-1)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-2.
velemenyezd, 2020. február 29. szombat, 20:12
Jégkorong Erste Liga - Tizenegy gólos meccsen került előnybe a Ferencváros
Erste Liga, negyeddöntő (a sorozat honlapjáról):

3. mérkőzés:Fehérvári Titánok - FTC-Telekom 5-6 (2-3, 2-2, 1-1)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-1 a Ferencváros javára.

korábban:

3. mérkőzés:Gyergyói HK (romániai)-Corona Brasov (romániai) 5-2 (0-1, 3-1, 2-0)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-1 a Gyergyó javára.

4. mérkőzés:Sport Club Csíkszereda (romániai)-DEAC 3-2 (0-1, 2-0, 0-1, 1-0) - hosszabbítás után

velemenyezd, 2020. február 28. péntek, 21:02
Jégkorong Erste Liga - Egy sikerre az elődöntőtől a Csíkszereda
Hazai pályán szerzett előnyt a Gyergyó, amely magabiztosan nyert a Brassó ellen.

3. mérkőzések:Gyergyói HK (romániai)-Corona Brasov (romániai) 5-2 (0-1, 3-1, 2-0)

később:Fehérvári Titánok - FTC-Telekom 18.30
velemenyezd, 2020. február 28. péntek, 20:23
Jégkorong Erste Liga - Egyenlített a Gyergyó és a Ferencváros
Az erdélyi párharc első felvonását hétfőn kétgólos hátrányból fordítva nyerte meg a Brassó, új trénere, a kanadai Dave MacQueen bemutatkozó találkozóján. A harmadik harmadnak ezúttal is 2-0-s Gyergyói vezetésnél vágtak neki a felek, a házigazdák pedig ismét egyenlítettek, ám fordítani nem tudtak, a hosszabbításban pedig a gyergyószentmiklósiak szerezték meg a győztes találatot.

A Ferencváros hétfőn nagy meglepetésre hosszabbítás után kikapott a Fehérvári Titánoktól, ezúttal azonban a papírformát érvényesítve könnyedén győzött.

Eredmények (a sorozat honlapjáról):Corona Brasov (romániai)-Gyergyói HK (romániai) 2-3 (0-1, 0-1, 2-0, 0-1) - hosszabbítás után

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 1-1FTC-Telekom - Fehérvári Titánok 8-1 (3-1, 2-0, 3-0)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 1-1
velemenyezd, 2020. február 25. kedd, 22:24