2019. május 26. vasárnap | 21. hét | 146. nap | 21:41 | Fülöp, Evelin
MOB-közgyűlés - Életműdíjat kapott Dunai Antal
a multisport eseményen 46 ország 911 versenyzője vett részt, s a 17 fős magyar csapat három arannyal és három bronzzal a nemzetek nem hivatalos éremtáblázatán az ötödik, a pontversenyében pedig a nyolcadik helyen végzett. Külön kiemelték a három aranyérmet szállító Talabos Attila rövidpályás gyorskorcsolyázót, akit teljesítményéért az Európai Olimpiai Bizottság holtversenyben a kontinens harmadik legjobb ifjúsági sportolójának választott ebben a félévben. Ugyancsak kiemelték a kétszeres bronzérmes Bontovics Balázst, valamint a minden várakozást felülmúlva szintén harmadikként záró curlingcsapatot.

"Összességében 2005 után ez volt a második legjobb magyar szereplés a téli EYOF-on, s több versenyzőnk is kvótát szerzett a jövő évi lausanne-i téli ifjúsági olimpiára" - zárta összegzését Dósa Viktória.

A közgyűlés egyhangúlag elfogadta a tavalyi évről szóló szakmai és pénzügyi beszámolót, a könyvvizsgálói jelentést, valamint a felügyelő bizottság beszámolóját. Ugyancsak ellenszavazat és
velemenyezd, 2019. május 24. péntek, 20:29
Téli EYOF - Két-két magyar arany- és bronzérem a zárónapon
A férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók ismét taroltak: az 1500 méter után Talabos Attila 1000 méteren is győzött, míg az 500-on harmadik Bontovics Balázs ezúttal is bronzérmes lett. A nők hasonló számában Dobrán Fanni nyolcadik, Somogyi Barbara pedig tizedik helyen zárt. A négy sportoló együtt a vegyesváltók döntőjében is az élen végzett.

Az utolsó magyar érmet a Biró Blanka, Dobor Dia Regina, Szarvas Kristóf és Tatár Lőrinc Sebestyén összeállítású vegyes curlingcsapat szerezte, amely a reggeli elődöntőben 8-3-ra kikapott a svájci négyestől, a délutáni helyosztón azonban 10-3-ra felülmúlta a lengyel kvartettet.

Az alpesi sízőknél a Hozmann Szonja, Tóth Zita, Hoque Isbat Áron, Tausz András alkotta magyar négyes kilencedik lett a csapatversenyben.

A magyar EYOF-csapat három-három arany- és bronzéremmel fejezte be szereplését a bosnyák fővárosban, ahol a záróünnepségen a legeredményesebb versenyző, a háromszoros győztes Talabos viszi majd a magyar zászlót.

Magyarországot öt alpesi síző,
velemenyezd, 2019. február 15. péntek, 16:42
Téli EYOF - Elődöntős a curlingcsapat
A csütörtöki versenynapon a Biró Blanka, Dobor Dia Regina, Szarvas Kristóf és Tatár Lőrinc Sebestyén alkotta csapat 8-4-re nyert a végső győzelemre is esélyes dánok ellen, és pénteken a másik csoport győztesével, a svájciakkal mérkőzik a fináléért - az EYOF honlapja alapján.

A női műkorcsolyázók között Láng Júlia a rövidprogram után a hetedik helyen állt, a csütörtöki kűrben azonban rontott, így végül 13. lett.

Az alpesi sízők óriás-műlesikló számában, illetve a sífutók sprintversenyében is a mezőny hátsó felében végeztek a magyarok.

A téli EYOF-okon Magyarország 17 érmet nyert, köztük nyolc aranyat. Szarajevóban eddig két rövidpályás gyorskorcsolyázó állhatott dobogóra: Talabos Attila 1500 méteren győzött, míg Bontovics Balázs 500 méteren harmadikként végzett.

A szarajevói versenyeket hétfőtől péntekig bonyolítják le. Magyarországot öt alpesi síző, négy-négy curlinges és rövidpályás gyorskorcsolyázó, három sífutó és egy műkorcsolyázó képviseli.
velemenyezd, 2019. február 14. csütörtök, 18:11
Téli EYOF - Láng Júlia hetedik a rövidprogram után
Alpesi síben a női óriás-műlesiklást rendezték, melyben Hozmann Szonja, aki tavaly a phjongcshangi olimpián is szerepelt, 39., míg Majtényi Hanna 43. lett, Tóth Zita pedig az első futamban kiesett.

A Biró Blanka, Dobor Dia Regina, Szarvas Kristóf és Tatár Lőrinc Sebestyén alkotta vegyes curlingcsapat annak ellenére továbbra is versenyben van az elődöntőbe jutásért, hogy három győzelmet követően 7-2-re kikapott a százszázalékos brit együttestől. A magyarok 19 órától a csehek ellen javíthatnak.

A téli EYOF-okon Magyarország 17 érmet nyert, köztük nyolc aranyat. Szarajevóban eddig két rövidpályás gyorskorcsolyázó állhatott dobogóra: Talabos Attila 1500 méteren diadalmaskodott, míg Bontovics Balázs 500 méteren harmadikként zárt. A szarajevói versenyeket hétfőtől péntekig bonyolítják le. Magyarországot öt alpesi síző, négy-négy curlinges és rövidpályás gyorskorcsolyázó, három sífutó és egy műkorcsolyázó képviseli.
velemenyezd, 2019. február 13. szerda, 17:42
Magyar bronz gyors korcsolyában az EYOF-on
Bontovics Balázs bronzérmet nyert a rövid pályás gyorskorcsolyázók 500 méteres versenyszámában a Szarajevóban zajló téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) keddi versenynapján. Ez a magyar küldöttség második dobogós helyezése.

Aranyérem - Talabos Attila győzött 1500 méteren, .
Bontovics Balázs 1500-on negyedik lett.
maroka, 2019. február 13. szerda, 08:08
Téli EYOF - Tizennégy év után született magyar aranyérem
A rövidpályás gyorskorcsolyázó 1500 méteren diadalmaskodott a Szarajevóban zajló esemény első, hétfői versenynapján. Ugyanebben a számban Bontovics Balázs negyedik lett, míg a nők azonos távú versenyén a felnőtt váltóval Európa-bajnoki bronzérmes Somogyi Barabara hatodikként zárt, Dobrán Fanni pedig a 15. helyen végzett. A sportág négy képviselője által alkotott vegyesváltó pedig továbbjutott előfutamából.

Curlingben is jól sikerült a magyar vegyescsapat bemutatkozása, ugyanis a Biró Blanka, Dobor Dia Regina, Szarvas Kristóf és Tatár Lőrinc Sebestyén alkotta négyes 9-3-ra felülmúlta Ausztria legjobbjait.

Sífutásban a 7,5 kilométeres klasszikus stílusú versenyben Laczkó Evelin 76., Kocsik Nóra 78. lett, a férfiak 10 kilométeres számában pedig Balog Zoárd Ákos 87. helyen végzett.

A téli EYOF-okon ez volt Magyarország 16. érme, közte a nyolcadik arany. A szarajevói versenyeket hétfőtől péntekig bonyolítják le. Magyarországot öt alpesi síző, négy-négy curlinges és rövidpályás
velemenyezd, 2019. február 11. hétfő, 18:32
Mindkét nemnél magyar siker a taubertali 100 mérföldes futóversenyen
A 160,9 kilométeres viadalon Zahorán a holland Jan-Albert Lantinkkkal volt nagy versenyben a táv kétharmadáig, ám 110 kilométernél riválisa feladta a versenyt, ő pedig végül 13:53:00 órás eredménnyel győzött, több mint három órával megelőzve a mögötte másodikként célba érkezőt.

A háromszoros magyar bajnok ultrafutó hétfői tájékoztatása szerint a nőknél Bontovics Tímea 21:19:13 órás idővel nyert, s magyar siker született a 100 kilométeres betétszámban is, melyet a korábbi válogatott atléta, a fedettpályán 800-on Európa-bajnoki bronzérmes Korányi Balázs nyert meg.
velemenyezd, 2017. október 09. hétfő, 15:33
FTC csapata 2008/09
FTC - játékos kerete

Edző Pindák László
Kapusok: Sájevics András 1983 - Szőke Attila 84 - Székely-Mádai Zoltán 85 - Tóth Péter 83 -
Hátvédek: Bontovics Márton 82 - Kling Sándor 86 - Nagy László 80 - Serdült Sándor 80 - Székely Mádai László 83 - Vígh Balázs 86 - Dobai Dávid 88 - Krisztu György 82 -
Csatárok: Hoffmann Attila 78 - Jánosi Csaba 81 - Kordisz András 82 - Krisztu Gábor 84 - Buzás Norbert - Kiss Gábor 80 - Nyerges Lajos 85 - Szappanos Dávid 86 - Major Erik 86 - Molnár Ádám 85 - Simon Dániel 84 - Fekecs Norbert 85 - Dékány Róbert - Schellin Linus 82 ???