2019. augusztus 23. péntek | 34. hét | 235. nap | 14:29 | Bence
Egy hétig Törökországban edzőtáborozik a női kézilabda-válogatott
csütörtöki beszámolója szerint Kim Rasmussen szövetségi kapitány ezúttal 23 játékost hívott be az utazó keretbe. A névsorból hiányzik a Siófokra igazolt Tomori Zsuzsanna, a Debrecen jobbátlövője Kovács Anna, valamint az Achilles-ín-műtét után gyógyuló Planéta Szimonetta is.

A csapat az ősszel kezdődő Európa-bajnoki selejtezősorozatra, valamint a decemberi, kumamotói olimpiai kvalifikációs világbajnokságra készül.

A magyar női válogatott kerete:

-------------------------------kapusok: Bíró Blanka (Ferencváros), Janurik Kinga (Érd), Kiss Éva (Győr)jobbszélsők: Faluvégi Dorottya (Győr), Grosch Vivien (Dunújváros), Lukács Viktória (Ferencváros)jobbátlövők: Hámori Konszuéla (Vác), Karnik Szabina (Debrecen), Kiss Nikoletta (Érd), Klujber Katrin (Ferencváros)irányítók: Kovacsics Anikó (Ferencváros), Lakatos Rita (Vác), Tóth Gabriella (Érd)beállók: Bordás Réka (Debrecen), Pásztor Noémi (Ferencváros), Szabó Laura (Érd), Tóvizi Petra (Debrecen)balátlövők: Háfra Noémi (Ferencváros), Klivinyi Kinga
velemenyezd, 2019. július 18. csütörtök, 18:21
Átadták az V. Mesterecset pályázat díjait
A pályázat legfontosabb célja, hogy a művészeti alkotások létrehozásán keresztül segítse elő a pénzügyi tudatosság kialakítását a fiatalok körében.

A pályázat szerdai díjátadóján Mészáros József, a MÁK elnöke emlékeztetett arra, hogy a Magyar Államkincstár évről évre rajzpályázatot hirdet a takarékoskodás tárgyában. Takarékoskodni nem lehet elég korán, fontos megtanulnunk, hogy a ránk bízott eszközökkel felelősen kell gazdálkodnunk - hangsúlyozta.

Mint mondta, az idei pályázat témája a környezetvédelem és a takarékoskodás volt. Látszólag távoli dolgokról van szó, amelyek mégis kapcsolódnak egymáshoz. A környezetvédelem és a takarékoskodás arról szól, hogy a korlátos forrásokkal felelősen bánjunk, és a gyerekrajzok is erre hívják fel a figyelmet.

Borbély László, a MÁK pénzforgalmi elnökhelyettese kiemelte, hogy az idén ötödik alkalommal hirdette meg a Magyar Államkincstár a rajzpályázatot, amelyet a pénzforgalmi terület indított.

Az idei pályázat újdonsága volt az összetettebb
velemenyezd, 2019. június 12. szerda, 12:46
A magyar női kézilabda-válogatott legyőzte Japánt
A két együttes 18. alkalommal találkozott egymással, és a magyarok mérlege továbbra is százszázalékos.

Eredmény:Magyarország-Japán 33-21 (12-8)-------------------------------a magyar gólszerzők: Tóvizi, Klivinyi 6-6, Klujber 5, Szabó L., Faluvégi 3-3, Schatzl, Kovacsics, Lukács 2-2, Kopecz, Puhalák, Mészáros, Háfra 1-1

A magyar válogatott ezen a héten Balatonbogláron edzőtáborozott, majd története során első alkalommal játszott mérkőzést Siófokon. A keret tagjai közül Bíró Blanka, Kazai Anita és Elghaoui Asma nem szerepelt a találkozón.

Az ázsiaiak tartalékos összeállításban érkeztek Magyarországra. Dán szövetségi kapitányuk, Ulrik Kirkely úgy fogalmazott, 10-12 játékosa hiányzik azok közül, akiket figyelembe vesz majd decemberben a kumamotói világbajnokságon, illetve jövő nyáron a tokiói olimpián.

A házigazdáknak az első félidőben több jó időszakuk is volt, ám ezek rövidnek bizonyultak, mert nem tudták megfelelően kihasználni, hogy az ellenfelet kizárólag alacsony termetű játékosok
velemenyezd, 2019. március 24. vasárnap, 16:53
Sérülések miatt változott a női kézilabda-válogatott kerete
Achilles-ín-sérüléssel bajlódik, ezért ezen a héten rá sem számíthatnak.

"Meg kell találnunk mellé, vagy ha a sérülése nem engedi, helyette azokat, akik oszlopai lesznek a játékunknak a kapunk előtt" - mondta Rasmussen.

A Magyarország-Japán barátságos mérkőzés vasárnap 15.15 órakor kezdődik Siófokon. A magyarok az Ausztria elleni világbajnoki selejtezőre készülnek, amelynek mérkőzéseit június 2-án és 5-én rendezik Grazban, illetve Zalaegerszegen.

A magyar válogatott jelenlegi kerete:

kapusok:Bíró Blanka (Ferencváros), Kiss Éva (Győr), Triffa Ágnes (Debrecen)

jobbszélsők:Faluvégi Dorottya (Ferencváros), Lukács Viktória (Ferencváros)

jobbátlövők:Klujber Katrin (Ferencváros), Tomori Zsuzsanna (Győr)

irányítók:Kovacsics Anikó (Ferencváros), Lakatos Rita (Vác)

beállók:Elghaoui Asma (Siófok), Mészáros Rea (Ferencváros), Szabó Laura (Érd), Tóvizi Petra (Debrecen)

balátlövők:Háfra Noémi (Ferencváros), Horváth Dóra (Ferencváros), Kopecz Barbara (Mosonmagyaróvár), Klivinyi
velemenyezd, 2019. március 19. kedd, 22:33
Női kézilabda BL - Ismét 32-32 lett a Győr-Ferencváros rangadó
montenegrói Djurdjina Malovic nem játszhatott.

A győriek már korábban biztosították, hogy a csoport első helyéről jutnak a negyeddöntőbe, és szombaton az is kiderült, hogy a dán Odense Handbold lesz az ellenfelük. A fővárosiak számára a második hely is elérhetőnek tűnt a rangadó előtt, különösen, hogy a román CSM Bucuresti nagy meglepetésre egy góllal kikapott a szlovén Krim Mercator Ljubljana otthonában.

Az ötödik percben született meg az ETO első gólja, mert a vendégek remek védekezéssel, Bíró Blanka pedig bravúros védésekkel kezdett. Miután megtört a jég, a győriek fordítottak, mert gördülékenyebbé váltak a támadásaik, ki tudták használni ellenfelük labdaeladásait, illetve Kiss Éva egyre jobban védett.

A hajrában csaknem nyolc percig nem tudtak betalálni a házigazdák, ennek ellenére két góllal vezettek a szünetben.

A második felvonás elején Nerea Pena vezérletével jól tartotta magát az FTC. A spanyol légiós ezúttal irányítóként remekelt, és főszerepet játszott abban, hogy csapata az
velemenyezd, 2019. március 02. szombat, 21:12
Téli EYOF - Két-két magyar arany- és bronzérem a zárónapon
A férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók ismét taroltak: az 1500 méter után Talabos Attila 1000 méteren is győzött, míg az 500-on harmadik Bontovics Balázs ezúttal is bronzérmes lett. A nők hasonló számában Dobrán Fanni nyolcadik, Somogyi Barbara pedig tizedik helyen zárt. A négy sportoló együtt a vegyesváltók döntőjében is az élen végzett.

Az utolsó magyar érmet a Biró Blanka, Dobor Dia Regina, Szarvas Kristóf és Tatár Lőrinc Sebestyén összeállítású vegyes curlingcsapat szerezte, amely a reggeli elődöntőben 8-3-ra kikapott a svájci négyestől, a délutáni helyosztón azonban 10-3-ra felülmúlta a lengyel kvartettet.

Az alpesi sízőknél a Hozmann Szonja, Tóth Zita, Hoque Isbat Áron, Tausz András alkotta magyar négyes kilencedik lett a csapatversenyben.

A magyar EYOF-csapat három-három arany- és bronzéremmel fejezte be szereplését a bosnyák fővárosban, ahol a záróünnepségen a legeredményesebb versenyző, a háromszoros győztes Talabos viszi majd a magyar zászlót.

Magyarországot öt alpesi síző,
velemenyezd, 2019. február 15. péntek, 16:42
Téli EYOF - Elődöntős a curlingcsapat
A csütörtöki versenynapon a Biró Blanka, Dobor Dia Regina, Szarvas Kristóf és Tatár Lőrinc Sebestyén alkotta csapat 8-4-re nyert a végső győzelemre is esélyes dánok ellen, és pénteken a másik csoport győztesével, a svájciakkal mérkőzik a fináléért - az EYOF honlapja alapján.

A női műkorcsolyázók között Láng Júlia a rövidprogram után a hetedik helyen állt, a csütörtöki kűrben azonban rontott, így végül 13. lett.

Az alpesi sízők óriás-műlesikló számában, illetve a sífutók sprintversenyében is a mezőny hátsó felében végeztek a magyarok.

A téli EYOF-okon Magyarország 17 érmet nyert, köztük nyolc aranyat. Szarajevóban eddig két rövidpályás gyorskorcsolyázó állhatott dobogóra: Talabos Attila 1500 méteren győzött, míg Bontovics Balázs 500 méteren harmadikként végzett.

A szarajevói versenyeket hétfőtől péntekig bonyolítják le. Magyarországot öt alpesi síző, négy-négy curlinges és rövidpályás gyorskorcsolyázó, három sífutó és egy műkorcsolyázó képviseli.
velemenyezd, 2019. február 14. csütörtök, 18:11
Téli EYOF - Láng Júlia hetedik a rövidprogram után
Alpesi síben a női óriás-műlesiklást rendezték, melyben Hozmann Szonja, aki tavaly a phjongcshangi olimpián is szerepelt, 39., míg Majtényi Hanna 43. lett, Tóth Zita pedig az első futamban kiesett.

A Biró Blanka, Dobor Dia Regina, Szarvas Kristóf és Tatár Lőrinc Sebestyén alkotta vegyes curlingcsapat annak ellenére továbbra is versenyben van az elődöntőbe jutásért, hogy három győzelmet követően 7-2-re kikapott a százszázalékos brit együttestől. A magyarok 19 órától a csehek ellen javíthatnak.

A téli EYOF-okon Magyarország 17 érmet nyert, köztük nyolc aranyat. Szarajevóban eddig két rövidpályás gyorskorcsolyázó állhatott dobogóra: Talabos Attila 1500 méteren diadalmaskodott, míg Bontovics Balázs 500 méteren harmadikként zárt. A szarajevói versenyeket hétfőtől péntekig bonyolítják le. Magyarországot öt alpesi síző, négy-négy curlinges és rövidpályás gyorskorcsolyázó, három sífutó és egy műkorcsolyázó képviseli.
velemenyezd, 2019. február 13. szerda, 17:42
Téli EYOF - Tizennégy év után született magyar aranyérem
A rövidpályás gyorskorcsolyázó 1500 méteren diadalmaskodott a Szarajevóban zajló esemény első, hétfői versenynapján. Ugyanebben a számban Bontovics Balázs negyedik lett, míg a nők azonos távú versenyén a felnőtt váltóval Európa-bajnoki bronzérmes Somogyi Barabara hatodikként zárt, Dobrán Fanni pedig a 15. helyen végzett. A sportág négy képviselője által alkotott vegyesváltó pedig továbbjutott előfutamából.

Curlingben is jól sikerült a magyar vegyescsapat bemutatkozása, ugyanis a Biró Blanka, Dobor Dia Regina, Szarvas Kristóf és Tatár Lőrinc Sebestyén alkotta négyes 9-3-ra felülmúlta Ausztria legjobbjait.

Sífutásban a 7,5 kilométeres klasszikus stílusú versenyben Laczkó Evelin 76., Kocsik Nóra 78. lett, a férfiak 10 kilométeres számában pedig Balog Zoárd Ákos 87. helyen végzett.

A téli EYOF-okon ez volt Magyarország 16. érme, közte a nyolcadik arany. A szarajevói versenyeket hétfőtől péntekig bonyolítják le. Magyarországot öt alpesi síző, négy-négy curlinges és rövidpályás
velemenyezd, 2019. február 11. hétfő, 18:32
Női kézilabda BL - Fontos győzelmet aratott a Ferencváros
a találkozót. A hetedik percben a vendégek egyik kulcsemberét, Háfra Noémit már másodszor állították ki, csapata csak ezt követően, 5-0-s állásnál szerezte meg első gólját.

A Ferencváros játékából hiányzott az agresszivitás és a pontosság, de a spanyol Nerea Pena pályára lépése után elkezdte ledolgozni tetemes hátrányát, ami a szünet előtt egy 7-1-es sorozattal sikerült is. Az első félidő utolsó 12 percében a Krim Mercator csupán egyszer volt eredményes, mert ellenfele jobban védekezett, és Bíró Blanka remekül védett.

A második felvonás elején vezetett először az FTC, és Háfra Noémi, valamint Klujber Katrin eredményességének köszönhetően növelni is tudta az előnyét. Bíró továbbra is remekül védett, így csapata magabiztosan őrizte a különbséget és fontos győzelmet aratott, mivel négy pontra növelte előnyét a tabellán a Ljubljanával szemben.

A szlovénok legeredményesebbje a francia jobbátlövő, Marie-Paule Gnabouyou volt hat góllal.

A Ferencváros legközelebb február 23-án lép pályára a BL
velemenyezd, 2019. február 09. szombat, 16:52
Női kézilabda BL - Döntetlent játszott a Ferencváros a Győrrel
cseresorból figyelhetett. A győrieknél Fodor Csenge, a brazil Eduarda Amorim és a norvég Nora Mörk nem játszhatott.

A remek hangulatú rangadón a vendégek eleinte nem tudtak hatékonyan védekezni, ezt azonban gyors támadásokkal ellensúlyozták, így egygólosnál nagyobb különbség először csak a 14. percben alakult ki az FTC javára (10-8). Az ETO ekkor átállt nyitott védekezésre, beállóban pedig pályára lépett a román Crina Pintea, de a hátrány tovább nőtt, ezért Danyi Gábor vezetőedző időt kért.

Bíró Blanka remekül védett, a győriek támadásai szokatlanul pontatlanná váltak, így a 23. percben már 15-11 volt az állás. A nagy tempó miatt egyre többet hibáztak a Ferencváros játékosai, ezt Veronica Kristiansen révén kihasználta az ellenfél, így Elek Gábornak is időt kellett kérnie (15-14). A rendkívül küzdelmes utolsó percek nem hoztak újabb fordulatot, a szünetben a címvédő egygólos hátrányban volt.

A második félidő elején kapust cseréltek a vendégek, Kiss Éva váltotta Amandine Leynaud-t, ennek
velemenyezd, 2019. február 02. szombat, 21:56
Schatzl Nadine szerződést hosszabbított a Ferencváros kézilabdacsapatával
A zöld-fehérek szerdán a honlapjukon számoltak be arról, hogy a klubot 2015 óta erősítő válogatott balátlövővel tovább tart az együttműködés.

Decemberben Háfra Noémi és Bíró Blanka, míg ebben a hónapban Mészáros Rea hosszabbított a Ferencvárossal.
velemenyezd, 2019. január 16. szerda, 15:52