2019. augusztus 23. péntek | 34. hét | 235. nap | 14:12 | Bence
US Open - Babos a főtábla küszöbén
A világranglistán 112. soproni játékosra pénteken a spanyol Lara Arruabarrena Vecino (157.) várt, akitől az eddigi négy találkozójukon kikapott - igaz, azokat salakon vagy füvön vívták. Legutóbb a 27 éves rivális idén áprilisban verte meg őt Bogotában 6:7, 6:4, 6:1-re.

Az ötödik csata első kilenc gémje mindkét oldalon csak hárított bréklabdákat hozott, aztán a 19. kiemelt Babos 5:4-nél három újabb bréklabdához jutott - melyek már egyben szettlabdák is voltak -, és az elsőt értékesítve játszmaelőnybe került. A folytatásban 1:1 után a magyar teniszező sorozatban négy játékot söpört be, majd némi nehézségek árán kiszerválta a meccset, amely 1 óra 18 percig tartott.

Babos a főtábláért a 11. helyen rangsorolt, hazai közönség előtt szereplő Varvara Lepchenkóval (118.) csap össze a kvalifikáció zárófordulójában.

Stollár Fanny hétfőn, Bondár Anna pedig kedden búcsúzott a selejtezőben a US Openen, melynek főtábláján magyarként egyedül Fucsovics Márton indul alanyi jogon.

Eredmény, selejtező,
velemenyezd, 2019. augusztus 22. csütörtök, 21:45
US Open - Fucsovics ismét Baszilasvilivel találkozik
A csütörtöki sorsoláson kiderült, hogy a magyar játékos idén ötödször is összecsap georgiai riválisával, aki ellen 3/1 a győzelmi mérlege. Februárban Rotterdamban kemény pályán és áprilisban Monte-Carlóban salakon az MTK játékosa bizonyult jobbnak, májusban a római salakon a szintén 27 éves Baszilasvili nyert, majd júniusban a stuttgarti füves pályás vidalon ismét Fucsovics győzött.

Továbbjutás esetén a Davis Kupa-válogatottba szeptemberben visszatérő Fucsovicsra a 34 esztendős cseh Tomas Berdych vagy egy selejtezős ellenfél vár a 64 között. A magyar éljátékos tavaly az első fordulóban négyszettes csatában maradt alul a későbbi bajnok Novak Djokoviccsal szemben New Yorkban.

A US Open selejtezőjében három magyar indult, Stollár Fanny és Bondár Anna a nyitókörben búcsúzott, Babos Tímea viszont bejutott a második fordulóba, ahol a spanyol Lara Arruabarrena Vecinóval csap össze csütörtök este.
velemenyezd, 2019. augusztus 22. csütörtök, 19:44
San José-i tenisztorna - Suarez és Szakkari sem hibázott kiemeltként
A hatodik kiemelt Suarez a lengyel Magda Linette, a hetedikként rangsorolt Szakkari az orosz Jekatyerina Alekszandrova fölé kerekedett két játszmában.

A görög játékos nyolcaddöntős ellenfele a japán Hibi Majo lesz, aki az első fordulóban Babos Tímeát győzte le.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért):Suarez (spanyol, 6.)-Linette (lengyel) 6:3, 6:3Szakkari (görög, 7.)-Alekszandrova (orosz) 6:1, 6:4Kaszatkina (orosz)-Buzarnescu (román) 6:2, 6:2Ahn (amerikai)-Tomljanovic (ausztrál) 6:3, 4:6, 6:4Vandeweghe (amerikai)-Bouzkova (cseh) 6:2, 6:4

korábban közölt hétfői eredmény:Hibi Majo (japán)-Babos Tímea 6:2, 3:6, 7:6 (7-3)
velemenyezd, 2019. július 30. kedd, 11:00
San José-i tenisztorna - Babos az első körben kiesett
A világranglistán 126. soproni játékos- aki a selejtezőből jutott főtáblára - az első fordulóban az ugyancsak kvalifikációból indult japán Hibi Majóval (265.) találkozott, és összesen 53 ki nem kényszerített hibát vétve 2 óra 50 perc alatt búcsúzott.

Eredmény, 1. forduló (a 16 közé jutásért):Hibi Majo (japán)-Babos Tímea 6:2, 3:6, 7:6 (7-3)
velemenyezd, 2019. július 30. kedd, 10:57
San José-i tenisztorna - Babos Tímea főtáblás
A selejtező első kiemeltje szombaton három szettben győzött az amerikai Katrina Scott ellen, vasárnap viszont csak 33 percet töltött a pályán, mert a hatodikként rangsorolt tajvani Liang En-suo 5:2-es hátrányban feladta a meccset.

Eredmény, selejtező, 2. forduló:Babos Tímea (1.)-Liang En-suo (tajvani, 6.) 5:2-nél Liang En-suo feladta.
velemenyezd, 2019. július 28. vasárnap, 20:02
San José-i tenisztorna - Babos a selejtező második körébe jutott
Babos három játszmában, 2 óra 26 perc alatt kerekedett az amerikai Katrina Scott fölé.

Eredmény, selejtező, 1. forduló:Babos Tímea-Katrina Scott (amerikai) 7:5, 2:6, 7:5
velemenyezd, 2019. július 27. szombat, 23:23
Női tenisz-világranglista - Továbbra is Barty az élen, Babos a 124.
A füves pályás Grand Slam-tornát megnyerő román Simona Halep - aki korábban már vezette a rangsort - a hetedikről feljött a negyedik helyre, míg a címvédőként már a második fordulóban kiesett német Angelique Kerber az ötödikről a 13. helyre csúszott vissza.

A wimbledoni női torna nagy felfedezettje, a 15 éves amerikai Cori Gauff - aki a selejtezőből a nyolcaddöntőig jutott - 172 helyet ugrott előre, így jelenleg a 141.

Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

-------------------------------------------------------------- 1. ( 1.) Ashleigh Barty (ausztrál)

6605 pont 2. ( 2.) Oszaka Naomi (japán)

6257 3. ( 3.) Karolina Pliskova (cseh)

6055 4. ( 7.) Simona Halep (román)

5933 5. ( 4.) Kiki Bertens (holland)

5130 6. ( 6.) Petra Kvitova (cseh)

4785 7. ( 8.) Jelina Szvitolina (ukrán)

4638 8. ( 9.) Sloane Stephens (amerikai)

3802 9. (10.) Serena Williams (amerikai)

341110. (11.)
velemenyezd, 2019. július 15. hétfő, 09:21
Wimbledon - Az elődöntőben búcsúzott a Babos, Mladenovic páros
Az első szett rendkívül szorosan alakult, Babos és társa remekül adogatott, az ellenfél szervajátékának elnyerésére viszont nem volt esélye, így rövidítésre volt szükség, amelyben a tajvani, cseh duó bizonyult jobbnak.

A második felvonás legelején a kevesebbet hibázó Hszie és Strycova rögtön brékelni tudott, majd 5:3-as állásnál két meccslabdájuk volt, ezeket még nem tudták kihasználni, ám a következő játék végén lezárták a mérkőzést. Babosék egyszer sem tudták elvenni riválisuk adogatását az 1 óra 28 perces mérkőzésen.

Eredmény, női páros, elődöntő:Hszie Szu-vej, Barbora Strycova (tajvani, cseh, 3.) - Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.) 7:6 (7-5), 6:4
velemenyezd, 2019. július 12. péntek, 17:41
Világ sztár: Serena Williams teniszező
Kép bal oldalán látható - Serena Williams és Alison Riske a 2019-es wimbledoni torna negyeddöntője után (Fotó: EPA/Andy Rain)
.............
A tavaly döntős, hétszeres bajnok, 23-szoros Grand Slam-tornagyőztes Serena Williams - az idei torna 11. kiemeltje - megnyerte ugyan az első szettet honfitársa, az előző körben a világelső ausztrál Ashleigh Bartyt kiejtő Allison Riskevel szemben, végül azonban döntő játszmára kényszerült. Riske nem adta könnyen magát, de 3:3 után a 37 éves Williams - aki legutóbb 2016-ban nyert Wimbledonban - ,,előhúzta" a legjobb játékát, s ha nehezen is, de a maga javára fordította a mérkőzést

Wimbledon - Elődöntős a Babos, Mladenovic páros
A duó eredetileg nyolcaddöntőt játszott volna kedden, de ellenfele - az Alize Cornet, Petra Martic francia, horvát páros - sérülése és visszalépése miatt már a legjobb nyolc között vívott mérkőzést.

Az első szettet a hetedikként rangsorolt Nicole Melichar, Kveta Peschke amerikai, cseh kettős nyerte a negyeddöntőben, a folytatásban azonban már Babosék irányítottak. Ugyanolyan gyorsan kiegyenlítettek, mint ahogy hátrányba kerültek, majd a döntő játszmában korán brékelőnyt szereztek. Hét játékig őrizték is ezt az előnyt, de ekkor a rivális nyerte el az ő adogatásukat, majd 7:7-ig fej fej mellett haladtak a felek. Ekkor újabb brék következett, Babosék ismét előnybe kerültek, a szervajátékukban pedig 40-0-nél három meccslabdához jutottak, és ezek közül a harmadikat kihasználták.

A meccs 2 óra 8 percig tartott.

Az idén Australian Open-döntős, Roland Garros-győztes magyar, francia duó tavaly a legjobb nyolc között búcsúzott a füvespályás londoni tornán. A női párosban kétszeres Grand
velemenyezd, 2019. július 09. kedd, 17:01
Wimbledon - Babosék a nyolcaddöntőben női párosban
Az első helyen kiemelt kettős az amerikai Jennifer Brady, Alison Riske párossal találkozott szombaton, és saját adogatásait magabiztosan hozva, két brékkel 33 perc alatt szettelőnybe került. A folytatásban sem hibáztak szervagémet Babosék, és ugyancsak kétszer vették el az amerikai riválisok adogatójátékát, majd első mérkőzéslabdájukat kihasználva lezárták a 29 perces második játszmát, valamint az alig több mint egyórás mérkőzést.

A hétfői nyolcaddöntőben az első helyen rangsorolt magyar, francia kettős az Alize Cornet, Petra Martic francia, horvát duóval találkozik.

Eredmény:

női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):

------------------------------------------Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Jennifer Brady, Alison Riske (amerikai) 6:2, 6:2
velemenyezd, 2019. július 06. szombat, 20:32
Wimbledon - Fucsovics párosban az első körben búcsúzott
Fucsovics és partnere szerdán a hatodik helyen kiemelt Nikola Mektic, Franko Skugor horvát kettőssel találkozott a 64-es főtáblán, és 1 óra 18 perc alatt háromszettes vereséget szenvedett.

A nyíregyházi teniszező - akit kedden felfázásos tünetekkel kellett ápolni - egyesben még versenyben van: csütörtökön a 12. helyen kiemelt olasz Fabio Fogninivel mérkőzik.

Korábban a női párosok között az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic magyar, francia páros továbbjutott, Stollár Fanny - oldalán a tunéziai Onsz Dzsabúrral - ugyanakkor búcsúzott.

Eredmény:

férfi páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):

---------------------------------------------Nikola Mektic, Franko Skugor (horvát, 6.)-Fucsovics Márton, Ricardas Berankis (magyar, litván) 6:2, 6:2, 6:2

korábban:

női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):

------------------------------------------Gabriela Dabrowski, Hszü Ji-fan (kanadai, kínai, 4.)-Stollár Fanny, Onsz Dzsabúr (magyar, tunéziai) 6:1, 6:3Babos
velemenyezd, 2019. július 03. szerda, 18:32