2019. május 23. csütörtök | 21. hét | 143. nap | 17:39 | Dezső
Női tenisz-világranglista - Babos négy helyet csúszott vissza
A legjobb 200-ban három magyar játékos található: Babos és Stollár Fanny (149.) mellett ott van Bondár Anna (194.), aki nyolc helyet javított a múlt héthez képest, ezzel pályafutása eddigi legjobb helyezését érte el.

Babos párosban - társával, a francia Kristina Mladenoviccsal holtversenyben - továbbra is a harmadik.

A legjobb 15 között mindenki megőrizte a helyét: az élen a japán Oszaka Naomi áll, a cseh Petra Kvitova és a román Simona Halep előtt.

Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

------------------------------------------------------------------ ------------------ 1. ( 1.) Oszaka Naomi (japán)

6151 pont 2. ( 2.) Petra Kvitova (cseh)

5835 3. ( 3.) Simona Halep (román)

5682 4. ( 4.) Angelique Kerber (német)

5220 5. ( 5.) Karolina Pliskova (cseh)

5111 6. ( 6.) Jelina Szvitolina (ukrán)

4921 7. ( 7.) Kiki Bertens (holland)

4765 8. ( 8.) Sloane Stephens (amerikai)

4386 9.
velemenyezd, 2019. május 06. hétfő, 09:11
Isztambuli tenisztorna - Babos búcsúzott a nyolcaddöntőben
A világranglistán 142. magyar játékos hétfőn, a selejtező második fordulójában lábsérülés miatt feladta mérkőzését, de szerencsés vesztesként felkerült a főtáblára, ahol kedden legyőzte a szerb Ivana Jorovicot. A 25 éves Babos - aki párosban első kiemelt a francia Kristina Mladenovic oldalán - a nyolcaddöntőben az orosz Veronika Kugyermetovával csapott össze, aki 76. a WTA-rangsorban.

Első találkozójukon a 21 éves ellenfél hengerelt a nyitójátszmában, amely mindössze húsz percig tartott. A soproni teniszező csak a tizedik játékban, 6:0, 3:0-nál tudta hozni első gémjét, majd 5:2-es hátrányban meccslabdát hárított. Ezt követően 5:3-nél még háromszor megismételte ezt a bravúrt, és váratlanul sorozatban négy gémet nyert. A második szettet lezáró rövidítésben aztán az ellenfél 4-0-ra meglépett, s Babos - aki összességében kétszer tudta hozni az adogatását - innen már nem tudott fordítani.

A találkozó 1 óra 33 percig tartott.

Eredmény:

nyolcaddöntő:

-------------Veronika Kugyermetova
velemenyezd, 2019. április 25. csütörtök, 19:39
Isztambuli tenisztorna - Stollárék párosa szettelőnyről kapott ki a negyeddöntőben
Stollárék megnyerték ugyan az első játszmát, majd a másodikban már 3:0-ra vezettek - ekkor öt bréknél tartottak -, de a chilei Alexa Guarachi és az amerikai Sabrina Santamaria innen egyenlíteni tudott. A döntő rövidítés a lendületben lévő ellenfélnek sikerült jobban, 5-2-re elhúzott és a folytatásban már nem adott esélyt Stolláréknak, akik a keddi nyolcaddöntőben a második helyen kiemelt párost győzték le két szettben.

A negyeddöntő 1 óra 31 percig tartott.

Párosban Babos Tímea versenyben van még, és a francia Kristina Mladenovic oldalán a negyeddöntőben a román Andreea Mitu és az orosz Alexandra Panova duójával találkozik pénteken. Babosnak addig azonban lesz még mérkőzése, az egyes nyolcaddöntőjében az orosz Veronika Kugyermetovával csap össze csütörtökön.

Eredmény:

páros, negyeddöntő:Alexa Guarachi, Sabrina Santamaria (chilei, amerikai)-Xenia Knoll, Stollár Fanny (svájci, magyar) 4:6, 6:4, 10-4
velemenyezd, 2019. április 25. csütörtök, 13:59
Isztambuli tenisztorna - Babosék a negyeddöntőben
A magyar játékos - aki egyesben nyolcaddöntős - és partnere szerdán két szettben múlta felül a hazai közönség előtt szereplő Cagla Büyükakcay, Pemra Özgen kettőst.

Az első helyen kiemelt Babosék a negyeddöntőben a román Andreea Mitu és az orosz Alexandra Panova duójával találkoznak.

Eredmény:

páros, nyolcaddöntő: Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Cagla Büyükakcay, Pemra Özgen (török) 6:2, 6:4
velemenyezd, 2019. április 24. szerda, 21:00
Isztambuli tenisztorna - Stollárék párosa búcsúztatta a 2. kiemeltet
Flipkensszel és a svéd Johanna Larssonnal mérkőztek meg, és bizonyultak jobbnak két szettben. Az első játszmát simán nyerték, majd a másodikban is vezettek már 5:1-re, amikor a rivális egyenlített a szettben. Akkor azonban Stollárék elvették az ellenfél adogatójátékát, majd hozták a sajátjukat, és a második meccslabdával lezárták az 1 óra 15 percig tartó összecsapást.

A magyar játékos és társa a negyeddöntőben a chilei Alexa Guarachi és az amerikai Sabrina Santamaria párosával mérkőzik meg.

Egyesben Babos a selejtezőből szerencsés vesztesként került fel a főtáblára, ahol kedden sikerrel vette az első fordulót, Stollár és Bondár Anna viszont a selejtező első fordulójában kikapott vasárnap. Babos párosban a francia Kristina Mladenovic oldalán az első kiemelt a török metropoliszban, nyolcaddöntős mérkőzésükön a Cagla Büyükakcay, Pemra Özgen alkotta hazai duóval találkoznak szerdán.

Eredmények:

páros, nyolcaddöntő:

--------------------Xenia Knoll, Stollár Fanny (svájci, magyar)-Kirsten
velemenyezd, 2019. április 23. kedd, 16:01
Isztambuli tenisztorna - Babos a második fordulóba jutott
A magyar játékos hétfőn, a selejtező második fordulójában feladta mérkőzését, de szerencsés vesztesként felkerült a főtáblára, és kedden két szettben, 1 óra 43 perces meccsen legyőzte a szerb Ivana Jorovicot.

A 25 éves Babos - aki párosban első kiemelt a francia Kristina Mladenovic oldalán - a nyolcaddöntőben a görög Maria Szakkari és az orosz Veronika Kugyermetova összecsapásának győztesével találkozik.

Eredmény:

egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Babos Tímea-Ivana Jorovic (szerb) 6:4, 6:4
velemenyezd, 2019. április 23. kedd, 14:51
Isztambuli tenisztorna - Babos feladta selejtezős meccsét
A torna honlapja szerint a világranglista 142. helyén álló játékos - a kvalifikáció ötödik kiemeltje - az osztrák Barbara Haas (191.) után hétfőn Jelena Ribakinával (161.) találkozott, akit tizedikként rangsoroltak a szervezők. A kazah gyorsan 4:1-re elhúzott, majd Babos kiegyenlített, de az első szett így is az ellenfélé lett. A folytatásban Ribakina 3:0-ra meglépett, ekkor a soproni teniszező ápolást kért a bal lábfejére. Ezt követően visszament a pályára adogatni, de hamarosan jelezte a székbírónak, hogy nem tudja folytatni a meccset.

A 25 éves Babos - aki márciusban fejezte be az együttműködést horvát edzőjével, Nikola Horvattal - egyesben az elmúlt egy évben 27 vereség mellett kilenc mérkőzést nyert meg. Ebből hét főtáblás győzelem volt, kettőt pedig pedig selejtezőben aratott. Ami az idei teljesítményét illeti, 11 vereség (ebből két mérkőzést sérülés miatt feladott) és négy győzelem a mérlege, főtáblán két mérkőzést nyert eddig 2019-ben.

Párosban Babos az első kiemelt a francia Kristina
velemenyezd, 2019. április 22. hétfő, 14:21
Isztambuli tenisztorna - Babos győzött, Stollár és Bondár kikapott
A torna honlapja szerint a világranglista 142. helyén álló Babos az osztrák Barbara Haast (191.) győzte le három szettben, 2 óra 48 perc alatt. A magyar játékos már a második szett rövidítésében is közel volt a végső sikerhez, ugyanis 4-0-ra vezetett, ám ellenfele ezt követően sorozatban hét pontot szerzett.

A kvalifikáció ötödik kiemeltje a következő körben a kazah Jelena Ribakinával találkozik, és ha ismét nyer, a főtáblára jut.

Már az első fordulóban véget ért a selejtező Stollár és Bondár számára, előbbi a világranglistán 738. helyezett török Ipek Öztől kapott ki meglepően simán, így január közepe óta továbbra is nyeretlen egyesben, utóbbit pedig a román Ana Bogdan győzte le három játszmában.

Eredmények, selejtező, 1. forduló:Babos Tímea (5.)-Barbara Haas (osztrák) 7:5, 6:7 (4-7), 6:1Ipek Öz (török)-Stollár Fanny (6.) 6:3, 6:1Ana Bogdan (román, 7.)-Bondár Anna 2:6, 6:3, 6:3
velemenyezd, 2019. április 21. vasárnap, 22:05
Miami tenisztorna - Babosék az első fordulóban búcsúztak párosban
Az idei Australian Openen döntős, másodikként kiemelt duó szombaton a Julia Görges, Simona Halep német, román kettőstől kapott ki döntő rövidítésben 1 óra 15 perces mérkőzésen.

Babos egyesben a selejtező második fordulójában esett ki.

Eredmény, páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért):Julia Görges, Simona Halep (német, román)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) 4:6, 6:1, 10-6 - döntő rövidítés
velemenyezd, 2019. március 23. szombat, 21:12
Miami tenisztorna - Fucsovicsra norvég vagy kanadai ellenfél vár
A világranglistán 36., 27 éves nyíregyházi játékos a torna 29. kiemeltjeként az első fordulóban nem kell, hogy pályára lépjen, csak a második körben kapcsolódik be a küzdelmekbe.

Lehetséges ellenfelei közül a 18 éves Auger-Aliassime 57. a világranglistán, és egy hónappal ezelőtt Rio de Janeiróban döntőt játszott.

A 20 esztendős Ruud (98.) eddigi legnagyobb sikere az idei Sao Pauló-i elődöntő.

Fucsovics párosban is nevezett: a cseh Roman Jebavyval közös kettőse az első fordulóban - a 32 között - a harmadik helyen kiemelt, párosban 23-szoros Grand Slam-tornagyőztes amerikai Bryan-testvérekkel találkozik.

A torna női versenyének két magyar indulója, Stollár Fanny és Babos Tímea egyéniben a selejtezőben búcsúzott.

Párosban Babos a francia Kristina Mladenoviccsal második kiemeltként a Julia Görges, Simona Halep német, román kettőssel csap össze a nyitókörben.
velemenyezd, 2019. március 21. csütörtök, 10:11
Miami tenisztorna - Babos nem jutott főtáblára
A világranglistán 105. magyar játékos eredetileg kedden csapott volna össze a 89. helyen álló riválisával, csakhogy az esőzések miatt aznap egyetlen találkozót sem tudtak megrendezni. A két teniszező előzőleg egyszer találkozott, 2012-ben Koppenhágában a rivális nyert három szettben.

A második meccsen Kanepi gyorsan 4:0-ra, majd 5:1-re elhúzott, és egyszer ugyan még elvesztette az adogatását, de így is 28 perc alatt hozta a nyitószettet. A folytatásban Babos 1:2-nél elbukta a szerváját, csakhogy visszabrékelt, és 4:4-nél utolérte az észtet. Kanepi 4:5-nél ismét brék- és ezúttal már meccslabdákhoz jutott, s a másodikat kihasználva megnyerte a mérkőzést, amely 1 óra 12 percig tartott.

Babos párosban a francia Kristina Mladenoviccsal indul, második helyen kiemelt duójuk első ellenfele a román Simona Halep és a német Julia Görges lesz.

A WTA-rangsorban 124. Stollár Fanny a kvalifikáció első körében búcsúzott Miamiban.

A floridai viadalon egyesben így magyar részről csak Fucsovics
velemenyezd, 2019. március 20. szerda, 16:41
A teniszszövetség felmondta a budapesti füves pályás női torna szerződését
szerződés felmondását és biztosította az Emmit arról, hogy a füves torna hatályba nem lépett szerződésének felmondása következtében ez a tényező nem befolyásolhatja hátrányosan az Emmi által támogatott salakpályás WTA-torna hazai megrendezését.

Múlt csütörtökön jelenlegi és korábbi teniszezők nyílt levélben kérték az MTSZ-t, hogy mondja vissza a jövő évre tervezett női füves pályás tornát a kormány által támogatott salakpályás verseny megrendezése érdekében. A dokumentum aláírói - Temesvári Andrea, Babos Tímea, Kapros Anikó, Marosi Katalin, Sávolt Attila, Fucsovics Márton és Markovits László - üdvözölték azt a februári kormányhatározatot, melynek révén hosszú idő után visszakerülhet Budapestre a Márky Jenő által jogtulajdonolt salakpályás női torna. Hozzátették, hogy az Emmi sportállamtitkársága, valamint a Sportesemények Szervezéséért, Lebonyolításáért és Sportszolgáltatásért Felelős Nonprofit Kft. mindent megtesz annak érdekében, hogy a verseny létrejöhessen, és az ezzel kapcsolatos szerződéskötés
velemenyezd, 2019. március 13. szerda, 13:41