2019. augusztus 22. csütörtök | 34. hét | 234. nap | 19:57 | Menyhért, Mirjam
1. Valletta-FTC........................1-1X 2. Basel-PSV...........................2-11 3. Olympiakosz-Plzen...................4-01 4. Helsinki JK-Crvena zvezda...........2-11 5. AIK Stockholm-Maribor...............2-11 6. Qarabag Baku-Dundalk................3-01 7. Rosenborg-BATE Boriszov.............2-01 8. Cukaricki-Molde.....................1-32 9. Kuopio PS-Legia Varsó...............0-0X10. Univ. Craiova 1948-Honvéd...........0-0X11. Debrecen-Torino.....................1-4212. Atromitosz Periszteri-DAC...........3-2113. Osijek-CSZKA Szófia.................1-01

Plusz egy mérkőzés:

14. Vaduz-Fehérvár......................1-01
velemenyezd, 2019. augusztus 02. péntek, 07:03
Európa-liga - A Chelsea a Malmőt, a BATE az Arsenalt kapta
Érdekesség, hogy a mostani szezonban a Vidi is találkozott már a malmői együttessel, s a Bajnokok Ligája selejtezőjében meg is nyerte ellene a párharcot.

A magyar válogatott Kádár Tamás csapata, az ukrán Dinamo Kijev a görög Olimpiakosz Pireusszal kerül szembe, a slágerpárosítást pedig a Lazio-Sevilla és a Galatasaray-Benfica párharc jelenti.

A 16 közé jutásért rendezendő csaták első mérkőzéseit február 12-én és 14-én játsszák, a visszavágókra pedig február 20-21-én kerül sor.

A sorozat döntőjén május 29-én rendezik Bakuban.

Kieséses szakasz, 1. forduló (a 16 közé jutásért, az első meccseken az elöl állók lesznek a házigazdák):

--------------------------------------------------Viktoria Plzen (cseh)-Dinamo Zagreb (horvát)FC Bruges (belga)-Salzburg (osztrák)Rapid Wien (osztrák)-Internazionale (olasz)Slávia Praha (cseh)-Genk (belga)Krasznodar (orosz)-Bayer Leverkusen (német) Zürich (svájci)-Napoli (olasz)Malmö (svéd)-Chelsea (angol)Sahtar Donyeck (ukrán)-Eintracht Frankfurt
velemenyezd, 2018. december 17. hétfő, 13:51
Nemanja Nikolics: Győzelmet érdemelt volna a Vidi
az őszi menetelés mind fizikálisan, mind mentálisan ,,sokat kivett" belőlük, de a Chelsea elleni találkozón szerinte nem lesz problémájuk ezekkel.
A Vidi-Chelsea összecsapás csütörtökön 18.55-kor kezdődik a Groupama Arénában, a meccsre minden jegy elővételben elkelt. A teltházas találkozót a macedón Aleksandar Stavrev vezeti.
A Vidi abban az esetben juthat tovább a csoportból és kerülhet az egyenes kieséses szakaszba, ha több pontot szerez, mint a jelenleg második fehérorosz BATE Boriszov a görög PAOK vendégeként. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy a magyar bajnok bravúrgyőzelemmel is kiesik, ha a fehéroroszok győznek Szalonikiben.
A csoportkörből magyar csapat még sohasem jutott tovább sem az Európa-ligában, sem a Bajnokok Ligájában. Legutóbb 15 évvel ezelőtt, a 2003/04-es szezonban "élte meg" a tavaszt az európai kupaporondon a Debreceni VSC, akkor még az El elődjében, az UEFA Kupában.

Videoton honlapján
maroka, 2018. december 14. péntek, 13:40
Európa-liga - A Chelsea edzője kemény mérkőzést vár a Vidi ellen
csütörtökön is.

Közölte, hogy edzőjük gyakran változtat a kezdőcsapat összeállításán, ezért vélhetően olyan játékosok is pályára léphetnek, akik eddig kevés lehetőséget kaptak.

A Vidi-Chelsea mérkőzés csütörtökön, 18:55-kor kezdődik a Groupama Arénában, a meccsre minden belépőjegy elővételben elkelt. A teltházas találkozót a macedón Aleksandar Stavrev vezeti.

Az L jelű csoportot a Chelsea vezeti 15 ponttal és már továbbjutott. A másik továbbjutó helyért a hat-hat pontos fehérorosz BATE Boriszov és a Vidi, valamint a három ponttal álló görög PAOK Szaloniki küzd.

A csoportkörből magyar csapat még sohasem jutott tovább sem az Európa-ligában, sem a Bajnokok Ligájában. Legutóbb 15
velemenyezd, 2018. december 12. szerda, 21:07
Európa-liga - Marko Nikolic: mindent megteszünk a csodáért
A szerb tréner úgy vélte, az angol csapattal fontos és nagy meccset játszanak, amelyre játékosai úgy futhatnak ki, hogy esélyük van a továbbjutásra. Hozzátette, erre a szezon kezdetekor senki sem számított, ugyanakkor "a lehető legnehezebb ellenfél" ellen kellene csodát tenniük.

Nikolic kiemelte, az ősz folyamán labdarúgói sokszor csodát tettek, ezúttal a pontszerzés is az lenne. Megjegyezte, a játékosoknak plusz motivációt jelent, hogy sokan úgy vélik, semmi esélyük sincsen.

"A gólnélküli döntetlennel a meccs előtt nem lennék elégedett, de a találkozó után, ha minden jól alakul, akkor a világ legboldogabb embere leszek" - fogalmazott Nikolic, aki arról is beszélt, a csütörtöki és a Ferencváros elleni, vasárnapi rangadóra minden erőtartalékukat mozgósítják.

A székesfehérvári együttes válogatott kapusa, Kovácsik Ádám emlékeztetett arra, hogy az első, londoni mérkőzésen sérülés miatt a kispadon ült, csütörtökön viszont végre pályára léphet egyik kedvenc csapata ellen. Jelezte, ez is
velemenyezd, 2018. december 12. szerda, 13:21
Európa-liga - Kétgólos Vidi-vereség Fehéroroszországban
A hazaiak a 22. percben egy pontrúgást követően Nyikolaj Szignyevics fejesével szerezték meg a vezetést, győzelmüket pedig a 85. percben Mirko Ivanic lövésével biztosították be.

Mindez azt jelenti, hogy a Vidinek a két hét múlva esedékes zárófordulóban a továbbjutáshoz több pontot kell szereznie hazai pályán az angol Chelsea ellen, mint amennyit a BATE Boriszov gyűjt be a görög PAOK vendégeként.

Európa-liga, csoportkör, L csoport, 5. forduló:BATE Boriszov (fehérorosz) - Vidi FC 2-0 (1-0)-----------------------------------------------Boriszov Aréna, 8963 néző, v.: del Cerro (spanyol)

gólszerzők: Szignyevics (22.), Ivanic (85.)

sárga lap: Filipenko (39.), Hleb (49.), Szignyevics (65.), illetve Vinícius (76.)

BATE Boriszov:

------------- Cserbiszkij - Rios, Volkov, Filipenko (Poljakov 46.), A. Filipovic - Baga, Dragun, Ivanic - Hleb (Skavis 66.), Szignyevics, Stasevic (Gordejcuk 89.)

Vidi FC:

------- Kovácsik - Fiola, Juhász R., Vinícius, Stopira - Nego
velemenyezd, 2018. november 29. csütörtök, 23:26
Élő tv-sportközvetítések - Szerda, csütörtök
Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló, Porto-Schalke 04

Spíler2 TV18.30: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló, Atlético Madrid-AS Monaco21.00: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló, Tottenham Hotspur-Internazionale

november 29., csütörtök:

------------------------

M4 Sport13.30: Labdarúgás, női NB I, Ferencváros-MTK Hungária18.00: Kosárlabda, férfi világbajnok selejtező, Horvátország-Magyarország

Sport 118.45: Labdarúgás, Európa-liga, csoportkör, BATE Boriszov-Vidi FC

Sport 219.00: Kézilabda, német bajnokság, Magdeburg-Göppingen20.45: Kézilabda, női Európa-bajnokság, Franciaország-Oroszország

Digisport 116.30: Labdarúgás, Európa-liga, csoportkör, 5. forduló, Asztana-Dinamo Kijev18.50: Labdarúgás, Európa-liga, csoportkör, 5. forduló, AC Milan-Dudelange20.55: Labdarúgás, Európa-liga, csoportkör, 5. forduló, Chelsea-PAOK

Digisport 216.45: Labdarúgás, Európa-liga, csoportkör, 5. forduló, Szpartak Moszkva-Rapid Wien18.50: Labdarúgás,
velemenyezd, 2018. november 28. szerda, 07:51
Európa-liga - A PAOK edzője szerint még egyszer nem fogják lenézni a Vidit
Razvan Lucescu kiemelte: korábban megnézték a Vidi Chelsea elleni mérkőzését, melyen kiváló vendégegyüttest láttak, mégis rossz volt a hozzáállásuk a hazai találkozóhoz, mert előzőleg a székesfehérvári csapat itthon kikapott a BATE Boriszovtól, ők viszont később simán nyertek Fehéroroszországban.

"Ezért komoly árat fizettünk, ráadásul egy nehéz helyzetben lévő csapatot jó helyzetbe hoztunk" - fogalmazott.

A tréner nagyon fontosnak nevezte a magyar bajnok elleni csütörtöki mérkőzést, amely előtt - mint azt hangsúlyozta - nem számolgatnak, egyszerűen csak felkészülnek, kimennek a pályára és megpróbálják a legjobbjukat nyújtani.

"Mindenképpen győzni akarunk" - jelentette ki.

Razvan Lucescu kérdésre elmondta, nem számít, hogy papíron melyik a jobb csapat, csak az a lényeg, a pályán melyik tud jobb teljesítményt nyújtani és melyik hibáz kevesebbet.

José Crespo, a PAOK spanyol hátvédje is elismerte, hogy meglepte őket a Vidi játéka, de hozzátette, hogy az előző mérkőzésük már a
velemenyezd, 2018. november 07. szerda, 19:45
Európa-liga - Marko Nikolic: a győzelemért szállunk harcba
többször hibáztak.

A Vidi FC a Bajnokok Ligája selejtezőjében kezdte az európai kupaküzdelmeket. Az első fordulóban a luxemburgi bajnok Dudelange együttesét búcsúztatta (1-1, 2-1), majd a másodikban a bolgár bajnokságot megnyerő Ludogorecet (0-0, 1-0). A harmadik körben a svéd ligát megnyerő Malmőt is kiverték a fehérváriak (1-1, 0-0), ám a görög AEK Athénnal szemben alulmaradtak (1-2, 1-1), így átkerültek az Európa-liga csoportkörébe. Ott az első fordulóban, hazai pályán kikaptak a fehérorosz BATE Boriszovtól (0-2), majd az angol Chelsea otthonában is pont nélkül maradtak (0-1), végül sikerült megszerezni az első győzelmet a görög PAOK Szaloniki otthonában (2-0), így a fehérváriak három ponttal állnak a csoportban.

A PAOK a Vidihez hasonlóan a Bajnokok Ligája selejtezőjében kezdte az európai kupaszezont: a második fordulóban a svájci Baselt búcsúztatta (2-1, 3-0), majd a Szpartak Moszkvát múlta felül (3-2, 0-0). A negyedik körben a portugál Benfica jobbnak bizonyult nála (1-1, 1-4), így került az
velemenyezd, 2018. november 07. szerda, 13:51
Nagy győzelem a PAOK ellen
csoportkörében, így reális esélye maradt arra, hogy az első kettő között végezzen és ezzel kiharcolja a továbbjutást. Él a Vidi továbbjutási reménye az EL-ben.
A székesfehérvári együttes Huszti Szabolcs góljával már a 12. percben előnybe került egy nagy védelmi hibát kihasználva, majd közvetlenül a szünet előtt egy szögletet követően Stopira fejelt a görögök kapujába.
Az L jelű négyest a Chelsea hibátlan mérleggel, azaz kilenc ponttal vezeti, mögötte viszont a Vidinek, a PAOK-nak és a fehérorosz BATE Boriszovnak is három-három pontja van. A magyar bajnok a november 8-i negyedik fordulóban a PAOK-ot fogadja a Groupama Arénában.