Potrivit comunicatului, modelele Q3 sunt primele maşini hibride ale Audi Hungaria. Compania a pregătit linia de montaj şi angajaţii săi pentru producţia lor în serie.

Alfons Dintner, preşedintele Consiliului de administraţie al Audi Hungaria Zrt., declară în comunicat că era electrică a ajuns în fiecare domeniu la Audi Hungaria. Acesta a adăugat că, după realizarea motorului, şi producţia de vehicule a fost, de asemenea, electrificată. Modelele Q3 şi Q3 Sportback, cu tehnologie MHEV, scriu istorie: sunt primele maşini electrice fabricate în Ungaria.

Audi Hungaria Zrt., cu sediul în Győr, este membru al grupului Audi şi cel mai important furnizor de motoare al concernelor Audi şi Volkswagen. În Győr sunt fabricate modelele Audi TT Coupé şi TT Roadster, A3 Cabriolet, precum şi Audi Q3 şi Audi Q3 Sportback. Începând cu 2006, compania ungară furnizează o serie de piese de caroserie din aluminiu pentru diverse mărci ale concernului Volkswagen. Audi Hungaria este una dintre cele mai mari companii de
velemenyezd, 2019. december 05. csütörtök, 12:01
A tájékoztatás szerint a Q3-modellek az Audi Hungaria első hibridautói. Gyártásukra a vállalat felkészítette a gyártósort, valamint a munkatársakat is.

Alfons Dintner, az Audi Hungaria Zrt. igazgatóságának elnöke a közleményben elmondta: az elektromos korszak minden területen megérkezett az Audi Hungariához. Hozzátette: a motorgyártásuk után a járműgyártásukat is villamosították. Az MHEV-technológiájú Q3 és Q3 Sportback modelljeik történelmet írnak: ezek az első, Magyarországon készült elektromos hajtásláncú autók.

A győri székhelyű Audi Hungaria Zrt. az Audi konszern tagja, az Audi és Volkswagen konszern központi motorszállítója. Győrben gyártják az Audi TT Coupé és TT Roadster, az A3 Cabriolet, valamint az Audi Q3 és az Audi Q3 Sportback modelleket, 2006 óta pedig a magyarországi cég számos alumínium karosszériaelemet szállít különböző Volkswagen konszernmárkák számára. Az Audi Hungaria évek óta Magyarország egyik legnagyobb árbevételű vállalata és az ország legnagyobb exportőreinek egyike,
velemenyezd, 2019. december 05. csütörtök, 10:21
Megkétszerezte látogatói számát a Modern Gyárak Éjszakája
Közölték: 2017-ben 25 gyár, 2018-ban 36 gyár vett részt a programban, 2019-ben pedig megduplázódott ez a szám, hiszen összesen 72 gyárba és egy technológiai központba juthattak be az érdeklődők. A látogatók száma hasonló ütemben emelkedett: a tavalyelőtti 2100-hoz és a tavalyi 2800-hoz képest idén már 5300 fő vett részt a programokon.

Az ITM megbízásából a Modern Gyárak Éjszakájára felkért gyárak ezen az estén nemcsak kinyitották kapuikat a nagyközönség előtt, hanem megmutatták a gyártóhelyeken folyó magasan automatizált tevékenységeiket, munkalehetőségeiket, az általuk kínált fejlődési lehetőségeket. A kötetlen hangulat kialakítása érdekében az üzemek változatos programokkal és meglepetésekkel várták vendégeiket.

A világszínvonalú hazai ipari létesítmények megismertetése azért is fontos az ITM számára, mert kedvet csinálhat a szakmaválasztáshoz vagy egy új pálya kipróbálásához, a vállalkozókat pedig a korszerű technológiák bemutatásával fejlesztésekre ösztönözheti.

A közlemény szerint a
velemenyezd, 2019. november 21. csütörtök, 09:31
Női kézilabda BL - A címvédő Győr hatgólos sikerrel zárta a csoportkört
A győriek a maximális nyolc pontot viszik magukkal a középdöntőbe.

Eredmény,

Női BL, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, D csoport:Győri Audi ETO KC-DHK Baník Most (cseh) 35-29 (22-18)-----------------------------------------------------

A hazaiak keretéből ezúttal a norvég Veronica Kristiansen, és honfitársa, Kari Aalvik Grimsbö hiányzott sérülés miatt.

A címvédő győriek október közepén 25 góllal győztek Csehországban, ezért ezúttal is jelentős különbségű sikerre lehetett számítani tőlük. A hetedik percben mégis a Baník Most vezetett két góllal, ám a hazaiak egy időre átvették az irányítást, és Estelle Nze Minko vezérletével 7-1-es sorozatot produkáltak.

Ekkor vélhetően kevesen gondolták, hogy a szünetben csak néggyel vezet majd az ETO, de a folytatásban felváltva estek a gólok. A csehek jól tartották magukat, mert a győriek nem fordítottak túlságosan nagy figyelmet a védekezésre.

A második félidőben Amandine Leynaud védéseire alapozva növelte a különbséget a hazai csapat, a
velemenyezd, 2019. november 17. vasárnap, 18:42
Női kézilabda BL - Az FTC metzi döntetlenjével egy pontot visz a középdöntőbe
Az már a múlt héten eldőlt, hogy az FTC továbbjut a csoportkörből, a kérdés az volt, visz-e magával pontot a következő szakaszba.

Az előző idényben Fina Four-résztvevő Metz ezt megelőzően sorozatban 19 hazai mérkőzését megnyerte az elsőszámú európai kupasorozatban.

Eredmény,

Női BL, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, A csoport:Metz HB (francia) - FTC-Rail Cargo Hungaria 24-24 (10-14)---------------------------------------------------------

Az FTC hiányzók nélkül, a lehető legjobb összeállításban lépett pályára az előző idény negyedik helyezettjének otthonában.

Elek Gábor együttese kiválóan védekezett és hatékonyan támadott, ennek köszönhetően a 42. percben már 21-16-ra vezetett. A vendéglátók ekkor nyitott védekezésre váltottak, amit a zöld-fehérek képtelenek voltak lereagálni és 12 percen keresztül nem dobtak gólt. Ezt kihasználva a Metz egyenlített és az utolsó percben, a mérkőzés során először megszerezte a vezetést is, de Lukács Viktória öt másodperccel a lefújás előtt
velemenyezd, 2019. november 16. szombat, 21:22
Női kézilabda BL - Öt góllal kikapott a Ferencváros
Az FTC október elején 31-22-es vereséget szenvedett a norvég bajnokcsapat otthonában.

Eredmény:

női BL, csoportkör, 5. forduló, A csoport:FTC-Rail Cargo Hungaria - Vipers Kristiansand (norvég) 29-34 (15-19)----------------------------------------------------------- -------

Az már a találkozó előtt biztos volt, hogy az FTC továbbjut a csoportkörből, de továbbra is nyitott kérdés, hogy hány pontot visz magával a középdöntőbe.

Klujber Katrin vezérletével remekül kezdett a Ferencváros, de a kezdeti lendület hamar alább hagyott, a hazaiak játéka némileg statikussá vált, így a meccs negyedénél már három góllal vezetett az előző idényben elődöntős Vipers.

Elek Gábor vezetőedző időkérése után gyorsabb, mozgékonyabb lett a magyar csapat támadójátéka, nagy küzdelemben egy gólra felzárkózott, ezután azonban ismét sokat hibázott. A vendégek a válogatott Emilie Arntzen találataival 5-1-es sorozatot produkáltak, és a szünetben négy góllal vezettek.

A házigazdák szakvezetője cserékkel és
velemenyezd, 2019. november 09. szombat, 21:12
Női kézilabda BL - A címvédő Győr kilenc góllal győzött Svédországban
A győriek mérlege a hatodik egymás elleni meccs után is százszázalékos a Sävehof együttesével szemben. Az ETO már az előző fordulóban biztosította, hogy csoportelsőként jut tovább a középdöntőbe.

Eredmény,

Női BL, csoportkör, 5. forduló, D csoport: IK Sävehof (svéd)-Győri Audi ETO KC 27-36 (12-19)---------------------------------------------------

A találkozón már az első félidő is a győriek fölényét hozta: ugyan 1-0-ra még a svéd csapat vezetett, Danyi Gábor tanítványai ezt követően fokozatosan növelték előnyüket, amely a szünetben hét gól volt.

A második játékrészre sem változott sokat az összecsapás képe, a magyar csapat eredményesen támadott és jobban is védekezett riválisánál, így győzelme egyetlen percig sem forgott veszélyben.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a hazaiak irányítója, Amelia Lundbäck volt nyolc góllal, az ETO-ból a norvég Stine Bredal Oftedal hét gólt szerzett.

A Győr jövő vasárnap hazai pályán a cseh bajnok DHK Baník Most csapata ellen zárja a BL
velemenyezd, 2019. november 09. szombat, 15:11
Női kézilabda BL - Idegenben is legyőzte horvát ellenfelét az FTC
A két csapat nyolcadik alkalommal találkozott egymással, az FTC egy döntetlen mellett hetedszer nyert.

Női BL, csoportkör, 4. forduló, A csoport:Podravka Koprivnica (horvát) - FTC-Rail Cargo Hungaria 26-27 (15-14)----------------------------------------------------------- ----------

A vendégek a legerősebb keretükkel léptek pályára Kaproncán, és Klujber Katrin vezérletével jól kezdték a mérkőzést. Az első félidő közepén az FTC már két góllal is vezetett, ekkor azonban több hibát is elkövetett. A horvátok átvették az irányítást, fordítottak, és Dejana Milosavljevic találataival megőrizték minimális előnyüket a szünetig.

A Podravka a negyvenedik percben vezetett utoljára, ekkor a Ferencváros remek támadójátékkal 6-2-es sorozatot produkált, minden posztról többször is eredményes volt, így két héttel ezelőtti, érdi sikere után ismét értékes győzelmet aratott a horvátok felett.

A mezőny legeredményesebb játékosa Milosavljevic volt kilenc góllal, a magyar csapatból Kovacsics Anikó, Klujber
velemenyezd, 2019. november 02. szombat, 20:02
Női kézilabda BL - Biztosította csoportelsőségét a címvédő Győr
A két csapat huszadik alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a győrieknek három döntetlen mellett ez volt a 17. győzelmük.

Női BL, csoportkör, 4. forduló, D csoport:Győri Audi ETO KC-Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 31-26 (13-13)----------------------------------------------------------- ------

A hazaiak keretéből ezúttal a norvég Veronica Kristiansen és honfitársa, Kari Aalvik Grimsbö hiányzott.

A brazil Eduarda Amorim vezérletével remekül kezdett az ETO, még nyolc perc sem telt el, amikor már öt góllal vezetett. Ezt követően azonban ritkán látható hullámvölgybe kerültek a győriek, minden lövésüket elrontották, és a védekezésük sem működött hatékonyan. Több mint 13 percig nem talált be az ETO, ezt kihasználva a szlovénok fordítottak (8-9), ettől még lelkesebbé váltak, és a szünetben meglepetésre döntetlen volt az állás.

A második félidőben a norvég Stine Oftedal góljaival újra a hazaiaknál volt az előny, a francia Amandine Leynaud egyre jobban védett, így a hajrában már nem
velemenyezd, 2019. november 02. szombat, 18:42
Uzina Audi din Győr nu va face disponibilizări, dar va reduce numărul de angajaţi cu contracte pe durată determ
Schimbarea în procesul de producţie a tipurilor de motoare tradiţionale şi creşterea producţiei de noi motoare electrice cu o complexitate mai mică au un impact asupra numărului de personal şi asupra structurii ocupării forţei de muncă; compania se va pregăti însă pentru această nouă provocare în următorii cinci-şase ani, se arată în comunicat.

Potrivit companiei, în industria de automobile, în concern, dar şi în Audi Hungaria se desfăşoară un proces de transformare către electromobilitate şi digitalizare, ceea ce reprezintă noi provocări pentru companie. În cadrul procesului de transformare, compania din Győr examinează toate procesele din cadrul uzinei.

Procesul de transformare are un impact şi asupra structurii ocupării forţei de muncă, dar obiectivul este asigurarea personalului de bază, adică angajarea pe termen lung a lucrătorilor cu contract pe durată nedeterminată. Acest lucru necesită flexibilitate din partea ambelor părţi, atât din partea angajatorului, cât şi din partea angajatului,
velemenyezd, 2019. október 31. csütörtök, 17:01
Nem bocsát el a győri Audi, de csökkenti a határozott idejű munkaszerződéssel dolgozók számát
A motorgyártásban a hagyományos típusok közötti eltolódások és a kisebb komplexitású, új elektromotorok gyártásának térnyerése kihat a létszámigényre, így a foglalkoztatási struktúrára is, azonban a vállalat erre az új kihívásra a következő öt-hat évben készül majd fel - jegyezték meg.

Közlésük szerint a járműiparban, a konszernben és az Audi Hungariánál is zajlik az elektromobilitás és a digitalizáció irányába tartó átalakulási folyamat, amely kihívások elé állítja a vállalatot. Az átalakulási folyamat keretében a győri cég felülvizsgál minden folyamatot vállalatnál.

Az átalakulási folyamat hatással van a foglalkoztatási struktúrára is, de a cél az, hogy minden esetben biztosítsák a törzsállomány, azaz a határozatlan idejű munkaszerződéssel rendelkező munkavállalók hosszú távú foglalkoztatását. Ez mindkét fél, a munkaadó és a munkavállaló rugalmasságát feltételezi - áll a közleményben.

A munkavállalókra nézve a felek együttműködése azt jelenti, hogy igény szerint akár más-más vállalati
velemenyezd, 2019. október 31. csütörtök, 12:11
Női kézilabda BL - A szlovén fővárosban is győzött a címvédő Győr
A két csapat 19. alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a győrieknek három döntetlen mellett ez volt a 16. győzelmük.

Eredmény,

Női BL, csoportkör, 3. forduló, D csoport:Krim Mercator Ljubljana (szlovén)-Győri Audi ETO KC 21-33 (9-13)------------------------------------------------------------ ---

A vendégcsapat keretéből Görbicz Anita, Veronica Kristiansen és kari Aalvik Grimsbö hiányzott.

A győriek már a találkozó elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, és előnyüket fokozatosan növelve húztak el szlovén riválisuktól, az első félidőben már öt gól is volt a különbség (5-10). A második játékrész derekáig tartotta az ötgólos távolságot a házigazda (15-20), ezt követően azonban a Győr tíz góllal is meglépett (18-28), és végül magabiztosan, 12 góllal diadalmaskodott.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a győri Eduarda Amorim lett hét találattal.

A győriek két hét múlva a szlovén csapatot fogadják a BL csoportkörében, a Ferencváros pedig ugyanazon a napon a horvát
velemenyezd, 2019. október 19. szombat, 21:12