2020. március 29. vasárnap | 13. hét | 89. nap | 04:04 | Auguszta
Sakkvilágbajnok-jelölti torna - Vachier-Lagrave nagy győzelme
A szerdai hetedik fordulóban a francia játékos a 42. lépés után késztette feladásra riválisát. Utóbbinak ez volt három győzelem és három döntetlen után az első veresége a tornán.

A másik három hetedik fordulós mérkőzés döntetlennel zárult, azaz Vachier-Lagrave mellett az orosz Alekszandr Griscsuk is megőrizte veretlenségét és hét remijével - három társával holtversenyben - a harmadik helyen áll.

Az 500 ezer euró összdíjazású, 14 fordulós oroszországi verseny első helyezettje lesz a norvég világbajnok Magnus Carlsen kihívója. A párosmérkőzésre decemberben, Dubajban kerül sor.

Eredmények (a torna honlapjáról), 7. forduló:Vachier-Lagrave (francia) - Nyepomnyascsij (orosz) 1-0Caruana (amerikai)-Vang Hao (kínai) döntetlenTing Li-zsen (kínai) -Alekszejenko (orosz) döntetlenGiri (holland)-Griscsuk (orosz) döntetlen

Az állás: 1. Nyepomnyascsij, Vachier-Lagrave 4,5-4,5 pont, 3. Caruana, Giri, Vang, Griscsuk 3,5-3,5, 7. Ting, Alekszejenko 2,5-2,5
velemenyezd, 2020. március 25. szerda, 16:33
Három magyar sakkozó indulhat a világkupán
A nemzetközi szövetség (FIDE) a honlapján közölte, hogy a Hanti-Manszijszkban sorra kerülő, 128 résztvevős, kieséses rendszerű vk-n kik vehetnek részt az úgynevezett súlyozott Élő-pontszámok alapján. A 18-as listán Rapport Richárd 2730 ponttal a 14. helyen áll. Az azeri Sahriyar Mamedgyarov vezet, rajta kívül a holland Anish Giri, az indiai exvilágbajnok Viswanathan Anand, az orosz Alekszandr Griscsuk, az orosz Jan Nepomnjacsij, az orosz Vlagyimir Kramnyik, a kínai Jü Jang-ji, az azeri Tejmur Radzsabov, az orosz Szergej Karjakin, az orosz Peter Szvidler, a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov, a lengyel Jen-Krzysztof Duda és az indiai Pentala Harikrishna előzi meg Rapportot.

Az idei Európa-bajnokságról Berkes Ferenc és Gledura Benjámin vívta ki az indulásjogát a világkupára.
velemenyezd, 2019. július 05. péntek, 10:21
Sakkvilágbajnok-jelölti torna - Caruana továbbra is az élen
Az amerikai nagymester világossal a korábbi világbajnok orosz Vlagyimir Kramnyikkal állapodott meg remiben, míg az azeri riválisa sötéttel szerzett fél pontot az amerikai Wesley So ellen.

A nap egyetlen győzelmének a világbajnok Magnus Carlsen legutóbbi kihívója, Szergej Karjakin örülhetett, az orosz játékos a sötét bábukat irányítva diadalmaskodott a sereghajtó örmény Levon Aronjan felett.

A tornán mindenki kétszer játszik mindenkivel. Játszmánként a gondolkodási idő 100-100 perc az első 40 lépésre, majd 50-50 a következő 20 lépésre, végül 15-15 perc a parti befejezéséig, az első lépéstől kezdve 30-30 másodperc bónuszidővel.

A győztes novemberben, Londonban megmérkőzhet a norvég Carlsennel a világbajnoki címért.

Eredmények, 11. forduló (zárójelben az Élő-pontszám):Ting Li-zsen (kínai, 2769)-Alekszandr Griscsuk (orosz, 2767) döntetlenWesley So (amerikai, 2799)-Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2809) döntetlenFabiano Caruana (amerikai, 2784)-Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2800) döntetlenLevon
velemenyezd, 2018. március 23. péntek, 22:22
Sakkvilágbajnok-jelölti torna - Továbbra is Caruana az élen
Az amerikai játékos honfitársával, Wesley Sóval remizett sötéttel, míg az azeri nagymester az orosz Szergej Karjakinnal osztozott a ponton.

A győztes novemberben, Londonban megmérkőzhet a norvég Magnus Carlsennel a világbajnoki címért.

Eredmények, 8. forduló (zárójelben az Élő-pontszám):Alekszandr Griscsuk (orosz, 2767)-Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2800) 1-0Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2809)-Szergej Karjakin (orosz, 2763) döntetlenTing Li-zsen (kínai, 2769)-Levon Aronjan (örmény, 2794) döntetlenWesley So (amerikai, 2799)-Fabiano Caruana (amerikai, 2784) döntetlen Az állás: Caruana 5,5 pont, Mamedgyarov 5, Griscsuk 4,5, Ting 4, Kramnyik, Karjakin 3,5-3,5, Aronjan, So 3-3
velemenyezd, 2018. március 19. hétfő, 23:02
Sakkvilágbajnok-jelölti torna - Caruana vezet félidőben
Az amerikai nagymester vasárnap sötéttel nyert az örmény Levon Aronjan ellen. Ezzel fél ponttal vezet az azeri Sahriyar Mamedgyarov előtt, aki remizett az orosz Alekszandr Griscsukkal.

Eredmények, 7. forduló (zárójelben az Élő-pontszám):Levon Aronjan (örmény, 2794)-Fabiano Caruana (amerikai, 2784) 0-1Alekszandr Griscsuk (orosz, 2767)-Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2809) döntetlenVlagyimir Kramnyik (orosz, 2800)-Ting Li-zsen (kínai, 2769) döntetlenSzergej Karjakin (orosz, 2763)-Wesley So (amerikai, 2799) 1-0

Az állás: Caruana 5 pont, Mamedgyarov 4,5 pont, Kramnyik, Ting, Griscsuk 3,5-3,5, Karjakin 3, Aronjan, So 2,5-2,5
velemenyezd, 2018. március 18. vasárnap, 21:53
Sakkvilágbajnok-jelölti torna - Mamedgyarov beérte Caruanát az élen
A viadal honlapja szerint Caruana remizett az orosz Alekszandr Griscsukkal, döntetlenre végzett a nyolcas mezőny harmadik orosz résztvevője, Szergej Karjakin és a kínai Ting Li-zsen is, míg az eddig sereghajtó amerikai Wesley So nyert az örmény Levon Aronjan ellen.

Eredmények, 6. forduló (zárójelben az Élő-pontszám):Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2809)-Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2800) 1-0Wesley So (amerikai, 2799)-Levon Aronjan (örmény, 2794) 1-0Szergej Karjakin (orosz, 2763)-Ting Li-zsen (kínai, 2769) döntetlen Fabiano Caruana (amerikai, 2784)-Alekszandr Griscsuk (orosz, 2767) döntetlen

Az állás: Caruana, Mamedgyarov 4-4 pont, Kramnyik, Ting, Griscsuk
velemenyezd, 2018. március 17. szombat, 13:31
Sakkvilágbajnok-jelölti torna - Caruana élre állt Kramnyik legyőzésével
A korábbi világbajnok orosz nagymester a 66. lépést követően nyújtott kezet amerikai ellenfelének.

A nap másik győzelmét az örmény Levon Aronjan érte el szintén sötéttel a legutóbbi kihívó, az orosz Szergej Karjakin ellen, aki így négy kör alatt máris tetemes, kétpontos hátrányba került az éllovassal szemben.

Eredmények, 4. forduló (zárójelben az Élő-pontszám):Alekszandr Griscsuk (orosz, 2767)-Ting Li-zsen (kínai, 2769) döntetlenSahriyar Mamedgyarov (azeri, 2809)-Wesley So (amerikai, 2799) döntetlenVlagyimir Kramnyik (orosz, 2800)-Fabiano Caruana (amerikai, 2784) 0-1Szergej Karjakin (orosz, 2763)-Levon Aronjan (örmény, 2794) 0-1

Az állás: Caruana 3,
velemenyezd, 2018. március 14. szerda, 21:32
Sakkvilágbajnok-jelölti torna - Kramnyik egyedül áll az élen
A hétfői harmadik fordulóban a további három parti döntetlennel zárult, ugyanígy a játéknap leghosszabb mérkőzése, melyen Fabiano Caruana és Sahriyar Mamedgyarov a 49. lépés után állapodott meg a remiben. Ez utóbbi eredmény egyben azt is jelentette, hogy a teljes pontot begyűjtő Kramnyik egyedül áll az élen.

Eredmények, 3. forduló (zárójelben az Élő-pontszám):Fabiano Caruana (amerikai, 2784)-Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2809) döntetlenLevon Aronjan (örmény, 2794)-Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2800) 0-1Szergej Karjakin (orosz, 2763)-Alekszandr Griscsuk (orosz, 2767) döntetlenWesley So (amerikai, 2799)-Ting Li-zsen (kínai, 2769) döntetlen

Az állás: Kramnyik
velemenyezd, 2018. március 12. hétfő, 21:07
Sakkvilágbajnok-jelölti torna - Griscsuk nyert, három döntetlen a második napon
A vasárnapi második fordulóban a további három parti döntetlennel zárult - a viadal honlapja szerint.

A torna győztese novemberben, Londonban megmérkőzhet a norvég Magnus Carlsennel a világbajnoki címért.

Eredmények (zárójelben az Élő-pontszám):Alekszandr Griscsuk (orosz, 2767)-Wesley So (amerikai, 2799) 1-0Ting Li-zsen (kínai, 2769)-Fabiano Caruana (amerikai, 2784) döntetlenSahriyar Mamedgyarov (azeri, 2809)-Levon Aronjan (örmény, 2794) döntetlenVlagyimir Kramnyik (orosz, 2800)-Szergej Karjakin (orosz, 2763) döntetlen

Az állás: Kramnyik, Mamedgyarov, Caruana 1,5-1,5 pont, Ting, Aronjan, Griscsuk 1-1, Karjakin 0,5, So 0
velemenyezd, 2018. március 12. hétfő, 11:38
Rapport holtversenyben harmadik a sakk GP utolsó állomásán
A viadal honlapja szerint az élen is holtverseny alakult ki az egyformán 5,5 pontos orosz Dmitrij Jakovenko és az örmény Levon Aronjan között, mögöttük pedig heten zártak 5 ponttal, köztük a 18 fős rajtlistán 15. helyre rangsorolt Rapport.

A GP négy versenyből állt, s a zárás után eldőlt, hogy az összetett első két helyezettje, az azeri Sahrijar Mamedzsarov és az orosz Alekszandr Griscsuk indulhat a jövő évi, nyolcfős berlini világbajnok-jelölti tornán, amelynek győztese kihívhatja a norvég világbajnokot, Magnus Carlsent.

A 21 éves Rapport Richárd 14. lett a GP-pontversenyben. A meghívott 24 sakkozónak a négyből három tornán kellett játszania, az egyes versenyeket 18 résztvevővel bonyolították le. A tornák összdíjazása 130 ezer euró volt.
velemenyezd, 2017. november 26. vasárnap, 15:22
Rapport középmezőnyben zárt a sakk GP első állomásán
A viadal honlapja szerint a 19 éves magyar nagymester az Egyesült Arab Emírségekben két győzelem mellett kétszer kikapott és ötször döntetlent ért el. Ezzel nyolcan gyűjtöttek több pontot nála a kilencfordulós, svájci rendszerű tornán, amelyen a francia Maxime Vachier-Lagrave, az azeri Sahrijar Mamedzsarov és az orosz Alekszandr Griscsuk végzett az élen 5,5 ponttal.

A meghívott 24 sakkozónak a négyből három tornán kell játszania, ugyanis a versenyeket 18 résztvevővel bonyolítják le. A tornák összdíjazása 130 ezer euró. Az összetett pontverseny első két helyezettje indulhat jövőre a világbajnok-jelölti versenyen.
velemenyezd, 2017. február 27. hétfő, 17:23
Sakk: bronzérmet nyert a magyar férfiválogatott
A magyar férfiválogatott bronzérmet nyert a sakkozók reykjavíki csapat Európa-bajnokságán, amelynek vasárnapi záró fordulójában döntetlent játszott az így aranyérmes orosz együttessel. A magyar női csapat a hetedik helyen zárt.