2020. március 28. szombat | 13. hét | 88. nap | 18:29 | Gedeon, Johanna
Lőrincz Viktor Európa-bajnoki ezüstérmes Rómában
A harmadik magyar érem is megszületett a római birkózó-Eb első döntős napján: Torba Erik bronza és Lévai Zoltán ezüstje után Lőrincz Viktor ezüst érme a 87 kilogrammosok között.
A tavalyi világbajnokságon második és ezzel olimpiai kvótás magyar sportoló egyértelmű esélyesként érkezett az olasz fővárosba, és hétfőn ennek megfelelően menetelt a döntőig. Olasz, litván és azeri riválisát is könnyedén, egyértelmű fölénnyel verte, és a papírforma a keddi fináléban is az ő sikerét ígérte a kétszeres U23-as világbajnok Szemen Novikov ellen.
A kezdetben állóharcot hozó meccsen ugyan egy intés után megszerezte a vezetést, ám ukrán fordítását követően kapkodóvá vált, egyik elhamarkodott akciót indította a másik után, Novikov pedig ezeket szépen megkontrázta, végül fölényesen, 7-1-re győzött.

A 2017-es Eb-győztes Lőrincz karrierje harmadik felnőtt Eb-érmét szerezte, és Torba Erik (63 kg) bronzát, valamint Lévai Zoltán (77 kg) ezüstjét követően övé a magyar küldöttség harmadik medálja
maroka, 2020. február 12. szerda, 15:49
Rasmussen sztáredzőként érkezett, de miként távozik?
szakember, ugyanakkor kiugró eredményt nem sikerült elérnie. A 2016-os Eb-n úgy lett 12. az együttes, hogy a hat meccséből mindössze egyet tudott megnyerni (Montenegró), és egy döntetlen (Oroszország) mellett négyszer (Csehország, Dánia, Románia, Norvégia) vereséget szenvedett.
A 2017-es vb-n a 15. helyen végeztek Kovacsicsék, 3 győzelemmel (Argentína, Lengyelország, Csehország) és 3 vereséggel (Norvégia, Svédország, Franciaország), a csoportból való továbbjutás után a nyolcaddöntőben a későbbi győztes franciák három góllal nyertek a magyar együttes ellen.
A 2018-as kontinensviadalon szerezte meg legjobb eredményét Rasmussennel a válogatott, akkor a 7. helyen végeztek. A csoportkörben a hollandok elleni vereség után legyőzték a horvátokat és a spanyolokat, majd a folytatásban hiába nyertek a németek és a románok ellen is, a norvégoktól kikaptak, így a középcsoport negyedik helyén végeztek. (A norvég és a román csapattal azonos pontszámmal, de a minitabella alapján csak a harmadikok lettünk.) Ha egy
maroka, 2020. január 09. csütörtök, 12:22
Giro d'Italia - Budapesten rajthoz áll a belga időfutam Eb-győztes
Az olasz körverseny első három szakaszát Magyarországon rendezik, és mint a Nagy Rajt honlapja pénteken beszámolt róla: a 20. születésnapját január végén ünneplő belga tehetség 2019-ben "rájött", hogy ő az egyik legjobb időfutam-specialista, így a fő céljai a tokiói olimpia és a világbajnokság, valamint a Giro d'Italián való részvétel.

Evenepoel sportkarrierjét labdarúgóként kezdte, szerepelt a belga U16-os válogatottban is, ám sérülések miatt 2017-ben kerékpározásra váltott. Tavaly júniusban a belga körversenyen győzött a Deceuninck - Quick-Step kerekese, majd a San Sebastián-i viadal megnyerése után augusztusban óriási meglepetésre kontinensbajnok lett időfutamban. Szeptemberben pedig az ausztrál Rohan Dennis mögött vb-ezüstérmet nyert az időfutamban.

A jövő évi, 103. Giro d'Italia első három szakaszát rendezik Magyarországon május 9. és 11. között, mielőtt Olaszországban folytatja útját a mezőny. Az első etap egy 8,6 kilométeres budapesti időfutam lesz, majd Budapest-Győr és
velemenyezd, 2020. január 03. péntek, 17:12
Birkózó-vb - Korpási Bálint bronzérmes 72 kilóban
A BVSC vb- és Eb-győztese szombaton csalódottan zárta a napot, mert két sima győzelem után az elődöntőben - saját bevallása szerint egy buta hiba miatt - technikai tussal kikapott az orosz Abujazid Mancigovtól, így vasárnap a bronzéremért léphetett szőnyegre.

A második napi helyosztók előtt így az volt talán a legnagyobb kérdés, hogy Korpásinak sikerült-e túltennie magát a vereségen. A látottak alapján a válasz egyértelműen igen volt, ugyanis a dél-koreai Li Dzsi Jeon ellen a magyar klasszis villámrajtot vett, a kezdés után szinte azonnal villámgyors derékra támadással levitte riválisát, majd meg is pörgette, így alig fél perc után már 4-0-ra vezetett. Innen Linek kellett volna mennie előre, e helyett viszont passzívan "gyömöszölte" a kezét Korpási fogásába, amit nem értékeltek a bírók és passzivitásért leküldték (5-0), amiből a BVSC büszkesége gyönyörűen pörgetett (7-0). A magyar már ekkor szerette volna lezárni a meccset, ám nem sikerült újabb akciót csinálnia.

A szünet után a dél-koreai
velemenyezd, 2019. szeptember 15. vasárnap, 17:19
Öttusa-vb - Ezüstérmes a magyar férficsapat
16 vereséget szenvedett a Ludovika Arénában, amivel 13. volt. A szombati folytatáskor a Kincsem Parkban kialakított öttusastadion mobilmedencéjében a nyolcadik legjobb idővel teljesítette a 200 métert. A második számnál esett az eső, a versenyzők a bemutatáskor melegen felöltözve álltak fel a pályájukhoz.

A következő szakaszra, a bónuszvívásra elállt az eső. A közvetlenül a lelátó előtt zajló sorozatban a körvívás végeredménye alapján fordított sorrendben léptek pástra a versenyzők, a párharcok győztese maradt fent, és így haladtak az első helyezettig. Kasza három ellenfelét - köztük Demetert -győzte le, ezzel a harmadik szám előtt a kilencedik volt, majd a lovaglása hibátlanul sikerült, amivel feljött a negyedik helyre, éppen megelőzve a hazaiak közül addig legjobban álló Marosit.

A lövészetekkel megszakított 3200 méteres futásban nagyot küzdött, a lőállásból a negyedik, majd a hatodik, azután kétszer a negyedik-ötödik helyen jött ki, de nem volt messze a harmadiktól sem. Végül a nagy
velemenyezd, 2019. szeptember 07. szombat, 20:02
Öttusa-vb - Kovács Sarolta 13., a női csapat ötödik
dobogóra a fehérorosz Volha Szilkina, az olasz Elena Micheli és a brit Kate French állhatott fel. Olimpiai kvótát az első kettő szerzett, mert French-nek már volt.

Csapatban a magyarok az ötödik helyen végeztek. Az érmeken a fehéroroszok, az angolok és a németek osztoztak.

A fináléba jutott 36 versenyző az utóbbi években alkalmazott lebonyolítás szerint már csütörtökön túlesett a körvíváson, így péntekre az úszás, a bónuszvívás, a lovaglás és a kombinált szám maradt.

Előző nap a 2016-ban vb-győztes Kovács 11. volt azzal, hogy a Ludovika Arénában 19 győzelmet aratott és 16 vereséget szenvedett. Péntek kora délután a Kincsem Parkban kialakított öttusastadion hatpályás mobilmedencéjében 2:08.62 perccel a negyedik időt úszta, de teljesítménye mindössze két ponttal ért kevesebbet, mint a leggyorsabb orosz Gulnaz Gubajdullináé, a 2017-es év világbajnokáé. Ezt követően a bónuszvívásban két ellenfelét győzte le, ezzel két pluszpontot szerzett és két szám után a hetedik helyen állt.

A bónuszban a
velemenyezd, 2019. szeptember 06. péntek, 19:42
Cselgáncs-vb - Bilogyid 18 évesen már kétszeres világbajnok
A kétszeres Eb-győztes Gennagyij Bilogyid lánya - aki már maga is kétszeres Európa-bajnok - a fináléban tavalyi, bakui vb-döntőhöz hasonlóan a japán Tonaki Funát győzte le. A japán dzsúdós 2017-ben lett világbajnok Budapesten.

Férfi 60 kilóban a kétszeres világbajnok Takato Naohisza a bronzmeccsen utolsó másodperces ipponnal kapott ki a szintén japán Nagajama Rjujutól. A döntőben a georgiai Luhumi Cshvimiani első ipponját videózás után még visszaminősítették vazaarinak, de nemsokára ismét eldobta az üzbég Sarafuddin Lutfillajevet, így az idei Európa-bajnokság után a világbajnokságot is megnyerte.

Hétfőn 66 kilóban Boros Bence, 52-ben pedig Pupp Réka képviseli a magyar színeket a Nippon Budókan csarnokban.

Eredmények:

férfiak:

--------

60 kg, világbajnok: Luhumi Cshvimiani (Georgia)2. Sarafuddin Lutfillajev (Üzbegisztán)3. Nagajama Rjuju (Japán) és Jeldosz Iszmetov (Kazahsztán)...Szabó Csaba helyezetlen

nők:

----

48 kg, világbajnok: Darija Bilogyid
velemenyezd, 2019. augusztus 25. vasárnap, 14:32
399 nap legyőzhetetlenség.
nem meglepő módon veretlenül, az U18-as válogatott pedig a 2018-as lengyelországi világbajnokság döntőjében mindössze két góllal kapott ki a nagy rivális oroszoktól, így végül egy vereséggel és vb-ezüsttel utazhatott haza Bohus Bea együttese.
Egy szó, mint száz, dübörög a magyar női kézis utánpótlás. A remek eredmények azt mutatják, fényes jövő vár a női szakágra, ehhez azonban meg kell találni a megfelelő munkakörnyezetet a biztos fejlődéshez, szerencsére sokan már a legjobb helyen vannak. A vb-győztes magyar lányok kivétel nélkül az NB I-es csapatokat erősítik, jó részük alapember a klubjában, ráadásul öten a Bajnokok Ligájában is szereplő topcsapatainkban, a Győrben (Faluvégi Dorottya, Fodor Csenge) és a Fradiban (Háfra Noémi, Klujber Katrin és Márton Gréta) pallérozódnak, tehát a játéklehetőség, ami a fejlődés egyik legfontosabb tényezője az esetek zömében adott.
Szintén az ígéretes jövőt prognosztizálja, hogy az U18-as, U17-es korosztályok csapatainak gerincét a Nemzeti Kézilabda Akadémia
maroka, 2019. augusztus 13. kedd, 11:50
Férfi kosárlabda Eb - Német, cseh, olasz és georgiai közös rendezés 2021-ben
A nemzetközi szövetség (FIBA) hétfőn Münchenben jelölte ki a rendező országokat.

A 41. férfi Eb csoportmeccseinek a helyszíne Köln, Prága, Milánó és Tbiliszi lesz, míg a kieséses szakasznak Berlin ad otthont. A németek sikere már korábban biztosnak tűnt, mivel csak ők jelentkeztek a helyosztók lebonyolítására. A győztes városok mellett Budapest, Ljubljana és Tallinn jelentkezett egy-egy csoport meccseinek a megrendezésére az új rendszerben, amely szerint az eddigi kettő helyett négyévente kerül sor az Eb-re.

A magyar férfi válogatott legutóbb, 2017-ben 18 év távollét után vett részt kontinenstornán, s akkor a kolozsvári csoportból az isztambuli helyosztókra továbblépve a nyolcaddöntőig jutott.

Korábban eldőlt, hogy a 2021-es női Eb-re Franciaországban és Spanyolországban kerül sor: a csoportmeccseket és a negyeddöntőket Lyonban és Valenciában rendezik, míg az elődöntőknek és a döntőnek a párizsi Bercy Sportpalota ad otthont.
velemenyezd, 2019. július 15. hétfő, 17:11
Vívó-vb - Ötvenforintos emlékérme jelent meg a vb tiszteletére
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) és a Magyar Vívószövetség (MVSZ) ünnepi eseményén Csampa Zsolt MVSZ-elnök emlékeztetett rá, hogy eddig öt világbajnokságot rendezett Magyarország, a mostani pedig abból a szempontból kiemelt fontosságú, hogy olimpiai kvalifikációs vb lesz, melyet különleges látványelemekkel igyekeznek a nézők számára igazán emlékezetessé tenni.

"Igyekszünk a nézőket a páston kívül is kiszolgálni, hogy elégedetten távozzanak majd a BOK Csarnokból" - mondta, egyúttal felidézte, hogy a 2013-as vb-re készített reklámfilm díjnyertes lett, a mostani pedig, melyet Szatmári András világbajnok kardvívó főszereplésével forgattak, már elnyerte a FIE-elnök Aliser Uszmanov tetszését.

Szabó Tünde sportért felelős államtitkár kiemelte, hogy egy-egy hazai rangos sportesemény turisztikailag is hasznos az országnak, a sportolóknak pedig plusz erőt ad, hogy magyar közönség előtt mutathatják meg tudásukat.

"A budapesti világbajnokság rangját és méltóságát is emeli a most kibocsájtott érme. Ezzel
velemenyezd, 2019. július 08. hétfő, 12:41
Női kosárlabda Eb - Vereség a belgáktól, nem jutott olimpiai selejtezőbe a válogatott
belgák készülhetnek az olimpiai selejtezőre.

A 2001 után ismét negyeddöntőbe jutott válogatott megnyerte első két meccsét Nisben, majd harmadik csoportmeccsén, a negyeddöntőben és az alsóházi rájátszásban is alulmaradt. Így összességében két győzelemmel és három vereséggel a 7-8. helyen zárta a 37. Eb-t, és mivel nem került az első hatba, nem vehet részt jövő februárban az olimpiai kvalifikációs selejtezőn.

Az Eb-ről az első hat helyezett - azaz az elődöntősök mellett az alsóházi rájátszás két győztese - vehet részt a jövő februárban sorra kerülő, 16 csapatos kvalifikációs tornán. Ennek során négy kvartettben küzdenek majd a csapatok, és mindegyikből az első három jut ki a tokiói játékokra. Érdekes, hogy a selejtezőtornán a tavaly világbajnok Egyesült Államok és a házigazda Japán is szerepel, noha ők már automatikusan kvótához jutottak, így számukra nincs tétje a kvalifikációnak.

később:

alsóházi rájátszás:Oroszország-Svédország 15.00

elődöntő:Franciaország - Nagy-Britannia
velemenyezd, 2019. július 06. szombat, 14:51
Női kosárlabda Eb - Belgium lesz a magyarok ellenfele az olimpiai kvalifikációért
után-------------------------------------------------------------- --------------------

Legjobb dobók: Gruda 33, Epoupa 13, Hartley 12, illetve Meesseman 23, K. Mestdagh 16, Allemand 15, Linskens 10, Raman 10

A harmadik negyeddöntő már a nyitónegyedben eldőlni látszott, mivel a legutóbbi három kontinenstornán ezüstérmes franciák repülőrajtot vettek, és 19-5-re, majd 24-9-re elhúztak. A 2017-ben Eb-harmadik, tavaly pedig vb-negyedik belgák a második negyedben 32-31-nél átvették a vezetést, főként az Euroliga-győztes orosz Jekatyerinburgot erősítő Emma Meesseman, valamint Kim Mestdagh - Philip Mestdagh szövetségi kapitány nagyobbik lánya - révén. A nagyszünetben ismét a franciáknál volt az előny (35-32).

Fordulás után fej fej mellett haladtak a csapatok legfeljebb hárompontos különbséggel, a franciáknál a hatodik Eb-jén szereplő Sandrine Gruda ekkor 19 pontnál tartott. Az 54-54-ről induló zárószakaszban a belgák hat ponttal elhúztak, és előnyüket csaknem a meccs végéig megőrizték, 11
velemenyezd, 2019. július 04. csütörtök, 20:32