2019. május 26. vasárnap | 21. hét | 146. nap | 11:31 | Fülöp, Evelin
Budapesti tenisztorna - Búcsúzott a Borsos, Nagy páros
A szabadkártyás magyar duó szerdai bemutatkozása során a holland Robin Haasával és dán Frederik Nielsennel találkozott, akiket a negyedik helyen emeltek ki a szervezők. A keddi esőzések és 10 fokos hideg után ezúttal már nem lehetett panasz az időjárásra, ugyanis verőfényes idő és 18 fok várta a játékosokat, akiket legfeljebb a közelben ötpercenként felszálló kisrepülők zavarhattak meg.

A hazai kettős remekül kezdett, és 2:2-nél, majd 4:2-nél is elvette a rivális adogatását, miközben szinte hibátlanul dolgozott a hálónál, majd Nagy kiszerválta a szettet. A folytatásban rákapcsolt a holland-dán duó, amely 3:1-re és 5:2-re elhúzott, és 54 perc elteltével kiegyenlített.

A harmadik játszmát helyettesítő, tíz nyert pontig tartó döntő rövidítés hallatlan izgalmakat és látványos labdameneteket hozott. Egészen 8-8-ig fej fej mellett haladtak a párosok, majd Borsos adogatása az ellenfélé lett, és Haase egy ásszal lezárta az 1 óra 5 perces meccset.

"Egyenrangú ellenfelei voltunk Haasééknek, az első szettet mi kontrolláltuk" - kezdte összegzését Nagy Péter. "Aztán a másodikban hullámvölgybe kerültünk, de kijöttünk belőle, a vége pedig apróságokon múlt" - tette hozzá.

A szintén Davis Kupa-válogatot Borsos úgy vélekedett, hogy az elején a rivális talán kissé lebecsülte őket.

"Megleptük őket az első játszmában, utána viszont stabilabban szerváltak. A szuper tie-breakben kicsit a szerencse is közrejátszott" - jelentette ki.

A nap folyamán egyesben is lesz hazai érdekeltség a Sport11 központban: előbb Valkusz Máté csap össze az olasz Jannik Sinnerrel az első fordulóban, majd Balázs Attila nyocladdöntős mérkőzése következik a hatodik helyen kiemelt ausztrál John Millman ellen.

Eredmény:

páros, 1. forduló (a negyeddöntőbe jutásért):

---------------------------------------------Robin Haase, Frederik Nielsen (holland, dán, 4.)-Borsos Gábor, Nagy Péter 2:6, 6:3, 10-8 - döntő rövidítés

velemenyezd, 2019. április 24. szerda, 20:42
Címkék: Robin Haasával, Frederik Nielsennel, Nagy Péter, Davis Kupa-válogatot Borsos, Valkusz Máté, Jannik Sinnerrel,
Müncheni tenisztorna - Fucsovics a negyeddöntőben búcsúzott
A világranglistán 35. magyar játékos pályafutása során harmadszor csapott össze a 19. helyen álló Cecchinatóval. A 26 éves olasz a torna harmadik kiemeltjeként előzetesen esélyesnek számított, igaz, Fucsovics eddigi két találkozásuk alkalmával - tavaly ugyanezen a versenyen, illetve Pekingben kemény pályán - nyerni tudott, mindkétszer két játszmában.

A müncheni tornán a magyar teniszező előbb az olasz Lorenzo Sonegót verte több mint háromórás csatában, majd 2 óra 39 perc alatt győzte le a brazil Thiago Monteirót.

Az első szettben Fucsovics ellenállhatatlanul játszott, első adogatásai mögött mindössze egy pontot veszített, s mivel fogadóként is jól teljesített - háromszor is brékelni tudta riválisát -, 35 perc után előnybe került.

A második játszmából mindössze három labdamenetet játszottak le, amikor eső miatt mintegy két órára félbe kellett szakítani a mérkőzést. A kényszerpihenő után Cecchinato jobban teniszezett és tartotta a lépést magyar riválisával. Fucsovicsnak 4:3-as vezetésnél
velemenyezd, 2019. május 03. péntek, 15:43
Piros Zsombor nyolcaddöntős az ostravai tenisztornán
A világranglistán 377. magyar játékos a 13. helyen kiemelt cseh Adam Pavlasekkel (204.) csapott össze a 32 között. A találkozó még kedd kezdődött, de a döntő szettben Piros 5:3-as vezetésénél sokadszor is félbeszakították a rossz időjárás miatt, és végül áttették szerdára.

A 2017-es Australian Open junior bajnoka szerdán alig néhány percet töltött a pályán, ugyanis elvette Pavlasek adogatását, és ezzel 6:3, 0:6, 6:3-ra nyert.

A 19 éves magyar játékos nyolcaddöntős ellenfele a negyedik kiemelt lengyel Kamil Majchrzak (129.) lesz.
velemenyezd, 2019. május 01. szerda, 19:51
Müncheni tenisztorna - Negyeddöntőbe jutott Fucsovics Márton
A világranglistán 35. magyar játékos pályafutása során először csapott össze a 111. helyen álló Monteiróval. A 24 éves brazil a selejtezőből indulva lendületben maradt, és kedden a hazai közönség előtt szereplő Jan-Lennard Struffot (48.) búcsúztatta könnyedén. A 27 éves Fucsovics hétfőn a szintén a kvalifikációból érkezett olasz Lorenzo Sonegót verte több mint háromórás csatában.

A nyolcadik helyen kiemelt magyar játékos a csütörtöki meccs első játszmájában rendre egyenlített, majd a rövidítésben a dél-amerikai salakspecialista akarata érvényesült (7-1).

A második szettben 2:2-nél Monteirónak két breaklabdája volt, de nem élt velük. Fucsovics aztán 4:3-as vezetésénél elvette riválisa szervajátékát, ám Monteiro azonnal visszabrékelt. Azonban a magyar játékosnak erre is volt válasza, így 6:4-gyel egyenlített.

Fucsovics lendülete kitartott, 3:0-ra elhúzott, innentől mindketten hozták adogatójátékukat.

A magyar játékos a következő körben, pénteken a harmadikként rangsorolt olasz Marco
velemenyezd, 2019. május 01. szerda, 19:48
Budapesti tenisztorna - Györe negyeddöntős
A világranglistán 33. vajdasági magyar játékos csütörtökön a szerencsés vesztesként főtáblára került Jannik Sinnerrel találkozott, a 17 éves olasz szerdán Valkusz Mátét búcsúztatta.

A rendkívül stabilan ütő Györe - a viadal ötödik kiemeltje - nagyon könynedén nyerte meg a meccset, melyen fiatal ellenfele csupán négy játékot tudott nyerni.

A pénteki negyeddöntőben ismét lesz magyar érdekeltség, a szabadkártyás Balázs Attila és a francia Pierre-Hugues Herbert találkozója leghamarabb 12.30 órakor kezdődik.

Eredmények:

nyolcaddöntő:

------------Györe (szerb, 5.)-Sinner (olasz) 6:3, 6:1

korábban:Cuevas (uruguayi)-Cilic (horvát, 1.) 5:7, 7:6 (8-6), 7:6 (7-3)Baszilasvili (georgiai, 4.)-Gojowczyk (német) 6:3, 0:6, 6:3Coric (horvát, 2.)-Haase (holland) 6:3, 4:6, 6:4Krajinovic (szerb)-Albot (moldovai, 8.) 7:5, 6:4Berrettini (olasz)-Bedene (szlovén) 7:6 (10-8), 6:2

A pénteki negyeddöntő programja:

----------------------------------11.00: Coric (horvát, 2.)-Krajinovic
velemenyezd, 2019. április 25. csütörtök, 20:59
Isztambuli tenisztorna - Babos búcsúzott a nyolcaddöntőben
A világranglistán 142. magyar játékos hétfőn, a selejtező második fordulójában lábsérülés miatt feladta mérkőzését, de szerencsés vesztesként felkerült a főtáblára, ahol kedden legyőzte a szerb Ivana Jorovicot. A 25 éves Babos - aki párosban első kiemelt a francia Kristina Mladenovic oldalán - a nyolcaddöntőben az orosz Veronika Kugyermetovával csapott össze, aki 76. a WTA-rangsorban.

Első találkozójukon a 21 éves ellenfél hengerelt a nyitójátszmában, amely mindössze húsz percig tartott. A soproni teniszező csak a tizedik játékban, 6:0, 3:0-nál tudta hozni első gémjét, majd 5:2-es hátrányban meccslabdát hárított. Ezt követően 5:3-nél még háromszor megismételte ezt a bravúrt, és váratlanul sorozatban négy gémet nyert. A második szettet lezáró rövidítésben aztán az ellenfél 4-0-ra meglépett, s Babos - aki összességében kétszer tudta hozni az adogatását - innen már nem tudott fordítani.

A találkozó 1 óra 33 percig tartott.

Eredmény:

-------------Veronika Kugyermetova
velemenyezd, 2019. április 25. csütörtök, 19:39
Budapesti tenisztorna - Három meccslabdáról esett ki az első kiemelt Cilic
A korábbi US Open-bajnok horvát játékos - aki legutóbb március 10-én nyert meccset - nagy csatában hozta a nyitószettet Pablo Cuevas ellen, majd a második felvonás rövidítésében mérkőzéslabdát puskázott el.

A múlt héten Tuniszban challenger-tornagyőztes uruguayi, aki 73. a világranglistán, a négy brékkel induló harmadik játszmában is tartotta magát, majd újabb két meccslabdát hárított. A 2017-ben Wimbledonban, tavaly pedig az Australian Openen döntős Cilic - aki 11. az ATP-rangsorban - 5:6-nál ugyancsak kivédett két mérkőzéslabdát. Az összecsapást lezáró tie-breakben a salakspecialista dél-amerikai 5-1-re elhúzott, s innen már nem volt visszaút a horvát óriás számára, aki 4/7-re rontotta idei győzelmi mérlegét.

A Hungarian Open eddigi legizgalmasabb mérkőzése 3 óra 13 percig tartott.

Eredmények:

------------Cuevas (uruguayi)-Cilic (horvát, 1.) 5:7, 7:6 (8-6), 7:6 (7-3)Baszilasvili (georgiai, 4.)-Gojowczyk (német) 6:3, 0:6, 6:3

korábban:Coric (horvát,
velemenyezd, 2019. április 25. csütörtök, 19:09
Budapesti tenisztorna - Coric megküzdött a negyeddöntőért
A világranglistán 15. horvát - aki a múlt héten is a nyolc között volt Monte-Carlóban - kétórás meccsen tudta csak legyűrni a holland Robin Haasét (64.).

A centerpálya nyitómeccsén a selejtezőből érkezett szerb Filip Krajinovic legyőzte a nyolcadik helyen rangsorolt moldovai Radu Albotot, és készülhet karrierje első salakpályás ATP-negyeddöntőjére a Sport11 központban.

Búcsúzott ugyanakkor a két éve döntős Aljaz Bedene, a szlovén játékost az olasz Marco Berrettini verte két szettben.

Eredmények:

------------Coric (horvát, 2.)-Haase (holland) 6:3, 4:6, 6:4Krajinovic (szerb)-Albot (moldovai, 8.) 7:5, 6:4Berrettini (olasz)-Bedene (szlovén) 7:6 (10-8), 6:2
velemenyezd, 2019. április 25. csütörtök, 16:29
Isztambuli tenisztorna - Stollárék párosa szettelőnyről kapott ki a negyeddöntőben
Stollárék megnyerték ugyan az első játszmát, majd a másodikban már 3:0-ra vezettek - ekkor öt bréknél tartottak -, de a chilei Alexa Guarachi és az amerikai Sabrina Santamaria innen egyenlíteni tudott. A döntő rövidítés a lendületben lévő ellenfélnek sikerült jobban, 5-2-re elhúzott és a folytatásban már nem adott esélyt Stolláréknak, akik a keddi nyolcaddöntőben a második helyen kiemelt párost győzték le két szettben.

A negyeddöntő 1 óra 31 percig tartott.

Párosban Babos Tímea versenyben van még, és a francia Kristina Mladenovic oldalán a negyeddöntőben a román Andreea Mitu és az orosz Alexandra Panova duójával találkozik pénteken. Babosnak addig azonban lesz még mérkőzése, az egyes nyolcaddöntőjében az orosz Veronika Kugyermetovával csap össze csütörtökön.

Eredmény:

páros, negyeddöntő:Alexa Guarachi, Sabrina Santamaria (chilei, amerikai)-Xenia Knoll, Stollár Fanny (svájci, magyar) 4:6, 6:4, 10-4
velemenyezd, 2019. április 25. csütörtök, 13:59