2019. augusztus 18. vasárnap | 33. hét | 230. nap | 03:11 | Ilona
Budapesti tenisztorna - Búcsúzott a Borsos, Nagy páros
A szabadkártyás magyar duó szerdai bemutatkozása során a holland Robin Haasával és dán Frederik Nielsennel találkozott, akiket a negyedik helyen emeltek ki a szervezők. A keddi esőzések és 10 fokos hideg után ezúttal már nem lehetett panasz az időjárásra, ugyanis verőfényes idő és 18 fok várta a játékosokat, akiket legfeljebb a közelben ötpercenként felszálló kisrepülők zavarhattak meg.

A hazai kettős remekül kezdett, és 2:2-nél, majd 4:2-nél is elvette a rivális adogatását, miközben szinte hibátlanul dolgozott a hálónál, majd Nagy kiszerválta a szettet. A folytatásban rákapcsolt a holland-dán duó, amely 3:1-re és 5:2-re elhúzott, és 54 perc elteltével kiegyenlített.

A harmadik játszmát helyettesítő, tíz nyert pontig tartó döntő rövidítés hallatlan izgalmakat és látványos labdameneteket hozott. Egészen 8-8-ig fej fej mellett haladtak a párosok, majd Borsos adogatása az ellenfélé lett, és Haase egy ásszal lezárta az 1 óra 5 perces meccset.

"Egyenrangú ellenfelei voltunk Haasééknek, az első szettet mi kontrolláltuk" - kezdte összegzését Nagy Péter. "Aztán a másodikban hullámvölgybe kerültünk, de kijöttünk belőle, a vége pedig apróságokon múlt" - tette hozzá.

A szintén Davis Kupa-válogatot Borsos úgy vélekedett, hogy az elején a rivális talán kissé lebecsülte őket.

"Megleptük őket az első játszmában, utána viszont stabilabban szerváltak. A szuper tie-breakben kicsit a szerencse is közrejátszott" - jelentette ki.

A nap folyamán egyesben is lesz hazai érdekeltség a Sport11 központban: előbb Valkusz Máté csap össze az olasz Jannik Sinnerrel az első fordulóban, majd Balázs Attila nyocladdöntős mérkőzése következik a hatodik helyen kiemelt ausztrál John Millman ellen.

Eredmény:

páros, 1. forduló (a negyeddöntőbe jutásért):

---------------------------------------------Robin Haase, Frederik Nielsen (holland, dán, 4.)-Borsos Gábor, Nagy Péter 2:6, 6:3, 10-8 - döntő rövidítés

velemenyezd, 2019. április 24. szerda, 20:42
Címkék: Robin Haasával, Frederik Nielsennel, Nagy Péter, Davis Kupa-válogatot Borsos, Valkusz Máté, Jannik Sinnerrel,
Cordenonsi tenisztorna - Piros Zsombor elődöntős
Piros (448. a világranglistán) mindkét szettben 1:1 után rögtön brékelőnybe került: az első játszmában ez bőven elég volt a dél-amerikai (373.) riválissal szemben, a másodikban viszont újabb két brék után már 5:2-re elhúzott, és saját adogatójátéka során már mérkőzéslabdához is jutott. Brazil ellenfele azonban nagyot küzdött, és felzárkózott 4:5-re. A magyar játékos végül az ötödik meccslabdájával tudta lezárni az összecsapást.

A 6:4, 6:4-re megnyert találkozó 1 óra 35 percig tartott.

A magyar teniszező a szombati elődöntőben a 25 éves ausztrál Christopher O'Connell-lel (313.) mérkőzik meg.
velemenyezd, 2019. augusztus 17. szombat, 11:00
Washingtoni tenisztorna - Stollárék párosa döntős
A magyar játékos és társa - akiket negyedikként emeltek ki a szervezők - előzőleg a nyolcaddöntőben meccslabdát hárítva 4:6, 6:4, 15-13-ra, döntő rövidítésben verte az amerikai Quinn Gleasont és Ingrid Neelt. Sikerükkel aztán egyből a négy közé jutottak, mivel negyeddöntős riválisuk visszalépett.

A pénteki elődöntőben a másodikként rangsorolt kínai Vang Ja-fan és Jang Csao-hszüan volt az ellenfél, Stollárék három brékjüknek köszönhetően két sima szettben, 59 perc alatt bizonyultak jobbnak.

A magyar teniszező egyesben a selejtezőben búcsúzott.

Eredmény a WTA honlapja alapján:

páros, elődöntő:

---------------Stollár Fanny, Maria Sanchez (magyar, amerikai, 4.) - Vang Ja-fan, Jang Csao-hszüan (kínai, 2.) 6:3, 6:3
velemenyezd, 2019. augusztus 02. péntek, 21:22
Washingtoni tenisztorna - Stollárék párosa győzelemmel kezdett
A magyar játékos és társa a nyolcaddöntőben nagy csatában, szetthátrányból fordítva, 1 óra 36 perc alatt kerekedett az amerikai Quinn Gleason és Ingrid Neel fölé úgy, hogy mérkőzéslabdát is hárított.

Stollárék sikerükkel egyből az elődöntőbe jutottak, mivel negyeddöntős riválisuk visszalépett.

Eredmény, páros, nyolcaddöntő:Stollár Fanny, Maria Sanchez (magyar, amerikai, 4.)-Quinn Gleason, Ingrid Neel (amerikaiak) 4:6, 6:4, 15-13 - döntő rövidítés
velemenyezd, 2019. augusztus 01. csütörtök, 08:21
San José-i tenisztorna - Suarez és Szakkari sem hibázott kiemeltként
A hatodik kiemelt Suarez a lengyel Magda Linette, a hetedikként rangsorolt Szakkari az orosz Jekatyerina Alekszandrova fölé kerekedett két játszmában.

A görög játékos nyolcaddöntős ellenfele a japán Hibi Majo lesz, aki az első fordulóban Babos Tímeát győzte le.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért):Suarez (spanyol, 6.)-Linette (lengyel) 6:3, 6:3Szakkari (görög, 7.)-Alekszandrova (orosz) 6:1, 6:4Kaszatkina (orosz)-Buzarnescu (román) 6:2, 6:2Ahn (amerikai)-Tomljanovic (ausztrál) 6:3, 4:6, 6:4Vandeweghe (amerikai)-Bouzkova (cseh) 6:2, 6:4

korábban közölt hétfői eredmény:Hibi Majo (japán)-Babos Tímea 6:2, 3:6, 7:6 (7-3)
velemenyezd, 2019. július 30. kedd, 11:00
San José-i tenisztorna - Babos az első körben kiesett
A világranglistán 126. soproni játékos- aki a selejtezőből jutott főtáblára - az első fordulóban az ugyancsak kvalifikációból indult japán Hibi Majóval (265.) találkozott, és összesen 53 ki nem kényszerített hibát vétve 2 óra 50 perc alatt búcsúzott.

Eredmény, 1. forduló (a 16 közé jutásért):Hibi Majo (japán)-Babos Tímea 6:2, 3:6, 7:6 (7-3)
velemenyezd, 2019. július 30. kedd, 10:57
Washingtoni tenisztorna - Stollár Fanny nem jutott a főtáblára
A világranglistán 224. helyezett magyar játékos a selejtező első fordulójában a kínai Jo Hsziao-ti (296.) ellen nyert három szettben, vasárnap viszont két játszmában kikapott az orosz Anna Kalinszkajától (161.).

Eredmény, selejtező, 2. forduló:Anna Kalinszkaja (orosz, 4.)-Stollár Fanny (7.) 7:6 (7-3), 6:3
velemenyezd, 2019. július 28. vasárnap, 20:12
San José-i tenisztorna - Babos Tímea főtáblás
A selejtező első kiemeltje szombaton három szettben győzött az amerikai Katrina Scott ellen, vasárnap viszont csak 33 percet töltött a pályán, mert a hatodikként rangsorolt tajvani Liang En-suo 5:2-es hátrányban feladta a meccset.

Eredmény, selejtező, 2. forduló:Babos Tímea (1.)-Liang En-suo (tajvani, 6.) 5:2-nél Liang En-suo feladta.
velemenyezd, 2019. július 28. vasárnap, 20:02
San José-i tenisztorna - Babos a selejtező második körébe jutott
Babos három játszmában, 2 óra 26 perc alatt kerekedett az amerikai Katrina Scott fölé.

Eredmény, selejtező, 1. forduló:Babos Tímea-Katrina Scott (amerikai) 7:5, 2:6, 7:5
velemenyezd, 2019. július 27. szombat, 23:23