2020. február 21. péntek | 8. hét | 52. nap | 16:26 | Eleonóra
Az MTK lett az idei esztendő legeredményesebb hazai sportegyesülete
A Sportegyesületek Országos Szövetségének (SOSZ) csütörtöki tájékoztatása szerint az idei második helyezett a BHSE lett, míg a tavalyi győztes UTE a harmadik helyen végzett.

A SOSZ és a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) sportegyesületi bizottsága minden évben közösen készíti el a klubok eredményességi rangsorát az adott évben rendezett Európa-bajnokságokon, Európa Játékokon és világbajnokságokon olimpiai versenyszámokban szerzett olimpia pontok alapján.

A SOSZ kiemelte: az MTK Budapest a rövidpályás gyorskorcsolyázói, cselgáncsozói, teniszezői és vívói eredményeinek köszönheti, hogy a képzeletbeli dobogó tetején zárt. A kék-fehérek közül Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang a dordrechti rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon szerzett arany- és ezüstérmeket, a teniszező Babos Tímea női párosban lett világbajnok, valamint az egyaránt kardozó Márton Anna a kontinensbajnokságon ezüst- és bronzérmés volt, Szatmári András pedig a vb-n és az Eb-n összesen három ezüstöt nyert. A BHSE második helyezéséhez többek között a birkózó Lőrincz Tamás, az úszó Milák Kristóf és a párbajtőröző Siklósi Gergely egyéni világbajnoki címei járultak hozzá. Az újpestieket a harmadik helyhez az úszó Kapás Boglárka világbajnoki aranya, illetve Kozák Danuta vb-bronza segítette.

A rangsor további helyezettjei: 4. Graboplast Győr Vízisport Egyesület, 5. Iron Swim Budapest, 6. NKM Szeged Vízisport Egyesület, 7. BEFAG Keszthelyi Erdész Lövészklub, 8. Ferencvárosi Torna Club.

velemenyezd, 2019. december 19. csütörtök, 13:21
Címkék: Sportegyesületek Országos Szövetségének, Magyar Olimpiai Bizottság, Európa Játékokon, Shaolin Sándor, Babos Tímea, Márton Anna,
Kerekesszékes vívó-vk - Nyolc éremmel zártak a magyarok Egerben
Az utolsó napon csapatversenyeket rendeztek. A világbajnoki címvédő női tőregyüttes - Dani Gyöngyi, Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna, Mező Boglárka összeállításban - harmadik, míg a Göttlinger Dániel, Osváth Richárd, Tarjányi István, Zsolnai Sándor alkotta férfi kardválogatott negyedik lett.

A legeredményesebb magyar vívó Osváth Richárd (A kategória) volt, aki kard és tőr egyéniben is győzött. Párbajtőrben Veres Amarilla (A) második, Krajnyák Zsuzsanna (A) harmadik lett, és ugyancsak bronzérmet nyert kardban Mező Boglárka (B) és Tarjányi István (B), valamint tőrben Hajmási Éva (A).

A másfél éven át tartó paralimpiai kvalifikációs sorozatból az egri után már csak két állomás van hátra: a következő vk Sao Paulóban, majd az Európa-bajnokság. Nemcsik Zsolt szakágvezető az egri viadal előtt úgy fogalmazott: hét magyar tokiói résztvevővel számol, közülük ötnek biztos a helye.
velemenyezd, 2020. február 16. vasárnap, 15:02
Férfi kézilabda MK - A Veszprém az első elődöntős
A Veszprém remek védekezése miatt a hazaiak az első 14 percben csupán két gólt dobtak, ennek ellenére akkor még szoros volt az állás. A bajnoki címvédő a folytatásban egyre hatékonyabban támadott, így a 23. percre kialakított ötgólos előnyét megőrizte a szünetig.

A második felvonásban a Tatabánya továbbra is küszködött támadásban, csak hétszer tudott betalálni, így végül a vártnál is nagyobb különbséggel, tíz góllal veszített.

A mezőny legeredményesebb játékosa Dragan Gajic, a Veszprém jobbszélsője volt öt góllal.

A férfi és a női Magyar Kupa négyes döntőjét május 16-án és 17-én rendezik Budapesten.

Eredmény, negyeddöntő:Grundfos Tatabánya KC-Telekom Veszprém 16-26 (9-14)

a további program:

február 14., péntek:Balatonfüredi KSE-Mezőkövesdi KC 18.00

március 11., szerda:Csurgói KK - Sport36-Komló 18.00MOL-Pick Szeged - FTC-HungaroControl 18.00

Az elöl álló csapatok a mérkőzések pályaválasztói, a továbbjutásról egy meccs dönt.
velemenyezd, 2020. február 03. hétfő, 20:53
Varga Csaba áprilisban a Mount Everest meghódítására indul
A tervek szerint Varga Csaba erdélyi magyar hegymászó április elején indul a Himalájába, a csúcstámadás legkorábban május közepén történhet meg - olvasható a közleményben.

A Mount Everest oxigénpalack nélküli, "tiszta" megmászása hatalmas kihívást jelent az alpinisták számára. Amíg pótlólagos oxigén segítségével már több mint 10 ezer ember hódította meg a világ legmagasabb csúcsát, addig palack nélkül mindössze pár száz hegymászónak sikerült ez - tartalmazza a tájékoztató.

Az Everest-expedíciót komoly edzésmunka előzi meg, Varga Csaba a tavalyi expedíciók óta folyamatosan készül. "Az alapos felkészülés elengedhetetlen része a magashegyi mászásoknak. A futás az edzésprogramom alapja, elsősorban a terepfutás, nagyon hosszú távokon, minden nap, órákon keresztül. Emellett a crossfitnek a különböző típusait építem be a napi rutinba és egy új, fontos elem az idei edzésben a légzéstechnika fejlesztése, ami rengeteget segíthet az akklimatizáció során és a csúcstámadás idején. Ágh Csaba erőnléti
velemenyezd, 2020. február 03. hétfő, 07:10
Női kézilabda BL - Az FTC két góllal kikapott a dán bajnoktól
Eredmény, középdöntő, 2. forduló, 1. csoport:Esbjerg (dán)-FTC-Rail Cargo Hungaria 29-27 (13-13)---------------------------------------------------

Kiválóan kezdtek a vendégek, hatékony védekezésüknek köszönhetően hat és fél percig nem kaptak gólt, viszont ötöt dobtak, így már a meccs elején megnyugtató előnybe kerültek. Az FTC lendülete a 17. percig, 10-5-ös állásig tartott, utána viszont akadozni kezdett a támadójáték, a szünetig már csak három gólt szerzett a magyar csapat, így az Esbjerg az osztrák Sonja Frey vezérletével egyenlített.

A második félidőben a Ferencváros hat percig nem talált be, ekkor a házigazdák a világbajnok holland Estavana Polman góljaival 19-17-re ellépett. Tudatosabban, pontosabban kézilabdáztak a dánok, már hárommal is vezettek, ezért Elek Gábor vezetőedző a 48. percben időt kért. A folytatásban csapata egy 5-1-es sorozattal fordított.

Az utolsó négy perc az Esbjergnek sikerült jobban, és egy hármas gólsorozattal a maga javára döntötte el a meccset.

Az FTC
velemenyezd, 2020. február 02. vasárnap, 18:32
Női kézilabda EHF Kupa - Győzelmével továbbjutott a címvédő Siófok
Eredmény, csoportkör, 5. forduló, B csoport:Köbenhavn HB (dán)-Siófok KC 27-28 (15-15)-----------------------------------------

A két csapat siófoki mérkőzését január 5-én a címvédő nyerte 36-23-ra. A koppenhágai találkozón a vendégek keretéből Mazák-Németh Csilla és a spanyol Nerea Pena hiányzott sérülés miatt.

Az összecsapás végig rendkívül kiegyenlített játékot hozott, felváltva vezettek a csapatok. Az első félidőben a különbség mindössze kétszer nőtt egy gól fölé: 6-4-re és 7-5-re a hazaiak tudtak meglépni a 10. perc tájékán. A második félidő elején egy 1-4-es sorozat után állt fel a Siófok, amely a lefújásig nyílt csatát vívott vendéglátójával, és eredményesebb hajrájának köszönhetően jobbnak bizonyult.

A Siófok legeredményesebb játékosa Andrea Kobetic volt kilenc góllal, társai közül Katarina Jezic hat, Andjela Janjusevic öt gólt szerzett.

A címvédő jövő vasárnap a román Magura Cisnadie elleni hazai mérkőzéssel zárja a csoportkört.

szombaton játszották:A csoport: DVSC
velemenyezd, 2020. február 02. vasárnap, 16:01
Női kézilabda BL - A címvédő Győr legyőzte a montenegrói bajnokot
Eredmény, középdöntő, 2. forduló, 2. csoport:Győri Audi ETO KC-Buducnost Podgorica (montenegrói) 26-24 (15-12)----------------------------------------------------------- ------

A győriek két nyeretlen mérkőzés - a siófoki vereség és a francia Brest Bretagne elleni döntetlen - után fogadták a montenegrói bajnokcsapatot.

A hazaiak a 11. percben vezettek először a mérkőzésen, és a huszadik percben voltak először kétgólos előnyben. Az ETO a nehézkes kezdés után egyre jobban játszott, majd Veronica Christiansen hibái miatt némileg megtorpant. A folytatásban Amandine Leynaud védéseire alapozva, illetve ellenfele hibáit kihasználva ismét ellépett a Győr, és a szünetben három találattal vezetett.

A második felvonásban is őrizte előnyét a címvédő, ám a meccs háromnegyedénél némileg megakadt a támadójátéka. Danyi Gábor vezetőedző időkérése után szélsőinek góljaival új lendületet vett a házigazda, és 25-20-ra elhúzott.

A győriek hármas gólsorozatára a Buducnost ugyanilyen szériával válaszolt, de
velemenyezd, 2020. február 01. szombat, 18:53
Női kézilabda EHF Kupa - Elúszott a negyeddöntő a Debrecen számára
Győzelem esetén a DVSC biztosította volna továbbjutását, amelyre döntetlennel is maradt volna esélye.

Eredmény, csoportkör, 5. forduló, A csoport:DVSC Schaeffler-Kastamonu Belediyesi GSK (török) 32-34 (20-20)----------------------------------------------------------- ---

A két csapat törökországi mérkőzését január 4-én a DVSC nyerte 31-30-ra.

A vendégek kezdtek jobban, ám a házigazdák gyors játékkal és pontos lövésekkel 5-0-s sorozatot produkáltak, így sikerült fordítaniuk. A törökök hátránya nem nőtt tovább, sőt a hajrá nekik sikerült jobban, egy hármas gólszériával előbb felzárkóztak, majd időntúli büntetőből egyenlítettek.

Az első felvonásban egyik csapat védekezése sem volt megfelelő, ezt jelzi a negyven gól is. A második játékrészben ezzel már egyik oldalon sem volt probléma, a magyar kapusok remekül védtek, csapatuk mégsem tudott ellépni, mert az ellenfél nagyszerűen küzdött és hatékonyan támadott.

A hajrában szoros állásnál többet hibáztak a debreceniek, a Kastamonu pedig
velemenyezd, 2020. február 01. szombat, 16:42
Női kézilabda EHF Kupa - Az Érd hét góllal kikapott Dániában
Eredmény, csoportkör, 5. forduló, C csoport:Odense HB (dán)-Érd HC 31-24 (16-9)-----------------------------------

A két csapat érdi mérkőzését január 4-én a dánok nyerték 28-27-re.

A dániai találkozó első három gólját az Érd szerezte, ezt követően azonban csupán hatszor volt eredményes az első félidőben. A hazaiaktól hiányzott a világbajnok holland kapus, Tess Wester, ám ezt a vendégek nem tudták kihasználni, számos lövést elhibáztak, a védekezésük nem volt megfelelő, így az Odense megnyugtató, hétgólos előnyben volt a szünetben.

A második felvonásban előbb csökkentette hátrányát a magyar csapat, a 47. percben már csak három találat volt a különbség, ám az Odense egy 5-0-s sorozattal eldöntötte a meccset, és végül hét góllal győzött.

A vendégek legeredményesebb játékosa Tóth Gabriella volt hat találattal, Kiss Nikolett ötször volt eredményes.

Az Érd jövő vasárnap a román Gloria Bistrita együttesét fogadja a csoportkör utolsó fordulójában, a meccs tétje a negyeddöntőbe jutás