2018. december 10. hétfő | 50. hét | 344. nap | 12:31 | Judit
Férfi kosárlabda EK - Győzött, de kiesett a Fehérvár
Eredmény (a nemzetközi szövetség honlapjáról):

nyolcaddöntő, visszavágó:

--------------------------Alba Fehérvár-Juventus Utena (litván) 78-76 (25-21, 21-19, 17-18, 15-18)

Továbbjutott: az Utena, 163-152-es összesítéssel.

A magyar bajnok Litvániában már 29 pontos hátrányban is volt, végül csak 87-74-re kapott ki múlt szerdán. Ami a hétvégi bajnoki "főpróbákat" illeti, Dzunics Braniszlav együttese szombaton 89-82-re verte a vendég Atomerőmű csapatát, míg az Utena 104-92-re alulmaradt odahaza a Lietuvos Rytasszal szemben.

A fehérvári mérkőzésen a hazaiak igyekeztek minél gyorsabban ledolgozni hátrányukat, gyakorlatilag végig vezettek, ám a litvánok egyszer sem kerültek igazán nagy hátrányba.

A zárónegyed elején a magyar együttes hétpontos előnyben volt, de nem tudta leszakítani riválisát, amely az utolsó két percben már biztos lehetett abban, hogy továbbjut.

velemenyezd, 2018. március 13. kedd, 20:09
Címkék: Fehérvár-Juventus Utena, Dzunics Braniszlav, Lietuvos Rytasszal, nemzetközi szövetség, magyar bajnok, hétvégi bajnoki,
Osztrák jégkorongliga - Nyert a Fehérvár
A magyar csapatnak ez volt a szezonbeli hetedik sikere.

Eredmény (a sorozat honlapjáról):Fehérvár AV19-Dornbirn Bulldogs (osztrák) 5-2 (1-0, 2-2, 2-0)-------------------------------------------------------------a Fehérvár gólszerzői: Koskiranta (16.), Erdély (22.), Szabó D. (40.), Tikkanen (59.), Kuralt (60.)
velemenyezd, 2018. december 07. péntek, 21:12
Fennállása 70. évfordulóját ünnepli jövőre az Alba Regia Táncegyüttes
Az emlékévet felvezető pénteki sajtótájékoztatón Cser-Palkovics András polgármester megállapította, hogy "a hetven év során a táncegyüttes mozgalommá vált, hisz generációk nőttek fel táncukat csodálva". A közönség sokat kapott már tőlük az évek során, ez most hatványozottan így lesz az emlékévben - fűzte hozzá.

A polgármester megjegyezte, hogy az Alba Regia Táncegyüttes nélkül nem létezne a fehérvári Táncház, amely egyfajta kulturális központja a városnak. A jubileumi év egyik kézzelfogható eredménye lehet, hogy az épület a város tulajdonába kerül, s akkor elkezdődhet a felújítása, ezzel biztosítva, hogy a következő évtizedekben tovább szolgálja a táncosokat - hangsúlyozta.

Juhász Zsófia, a táncegyüttest fenntartó Alba Regia Táncegyesület elnöke elmondta, hogy a jubileumi évre a Csoóri-program keretében csaknem húszmillió forintot nyertek, így valóban mindent meg tudnak mutatni magukból. Megemlítette, hogy könyv is készül az egyesület eddigi évtizedeiről.

A 2019-es év nyitányaként - több
velemenyezd, 2018. december 07. péntek, 14:01
Osztrák jégkorongliga - Súlyos vereséget szenvedett a Fehérvár Salzburgban
A szezonban a két csapat előző két mérkőzésén is fölényes salzburgi siker született: szeptember végén otthon 9-0-ra, októberben Székesfehérváron pedig 7-4-re nyertek az osztrákok.

Eredmény (a sorozat honlapjáról):EC Red Bull Salzburg (osztrák)-Fehérvár AV19 8-3 (5-1, 2-0, 1-2)-------------------------------------------------------------- --a Fehérvár gólszerzői: Koskiranta (7.), Sille (55.), Meland (56.)
velemenyezd, 2018. december 02. vasárnap, 18:42
Jégkorong Erste Liga - Győztesen távozott Brassóból a Ferencváros
A zöld-fehér együttes sikerével három pontra megközelítette az eddig egy meccsel többet játszó, éllovas Csíkszeredát a tabellán.

Eredmény (a liga honlapja szerint):Corona Brasov (román) - FTC-Telekom 2-4 (1-2, 0-1, 1-1)

később:Schiller-Vasas HC - DEAC 17.40EV Vienna Capitals II (osztrák)-Fehérvári Titánok 17.50Dunaújvárosi Acélbikák-Hokiklub Budapest 18.30UTE-Gyergyói HK (román) 18.30
Osztrák jégkorongliga - A Fehérvár hosszabbításban győzött Bolzanóban
A magyar csapat öt perccel a vége előtt még kétgólos hátrányban volt, de sikerült egyenlítenie, a ráadás elején pedig Bence megszerezte a győztes találatot is.

Eredmény (a sorozat honlapjáról):HCB Südtirol Alperia (olasz)-Fehérvár AV19 3-4 (2-0, 1-1, 0-2, 0-1)-------------------------------------------------------------- -----a Fehérvár gólszerzői: Hári (34.), Erdély (56.), Hári (59.), Stipsicz (61.)
velemenyezd, 2018. november 30. péntek, 22:31
Európa-liga - Kétgólos Vidi-vereség Fehéroroszországban
Hleb (Skavis 66.), Szignyevics, Stasevic (Gordejcuk 89.)

Vidi FC:

------- Kovácsik - Fiola, Juhász R., Vinícius, Stopira - Nego (Kovács I. 66.), Hadzic, Pátkai (Hodzic 64.) - Huszti (Nikolov 74.), Milanov - M. Scepovic

Mindkét együttes a továbbjutásért szállt harcba: a mérkőzés előtt három ponttal álló BATE az esély életben tartásáért, a hatpontos Vidi az egyenes kieséses szakaszba jutásért küzdött.

Ennek megfelelően a mérkőzést nagy elánnal kezdte a BATE, ami láthatóan meglepte a fehérváriakat. Előbb Nyikolaj Szignyevics távoli bombája vágódott ki a kapufa éléről, majd Mirko Ivanic közeli lövését követően Paulo Viníciusnak kellett a gólvonalról tisztáznia. A Vidi tíz perc elteltével "érkezett meg" a meccsbe, hogy aztán a 22. percben gólhátrányba kerüljön: Igor Sztaszevics sarokrúgását Szignyevics fejelte a kapu bal oldalába 11 méterről. A 40. percben közel járt az egyenlítéshez a magyar együttes, Huszti Szabolcs 17 méteres szabadrúgását Gyenyisz Cserbiszkij nagy bravúrral védte.

A
velemenyezd, 2018. november 29. csütörtök, 23:26
Osztrák jégkorongliga - Legyőzte a listavezetőt a Fehérvár
A székesfehérvári alakulat a második harmad közepén 25 másodperc alatt kétgólos előnyt alakított ki, és ugyan a vendégek még a második szünet előtt szépítettek, a záróharmadban - Hári révén - csak a magyar csapat szerzett gólt.

Eredmény (a sorozat honlapjáról):Fehérvár AV19-Moser Medical Graz99ers (osztrák) 3-1 (0-0, 2-1, 1-0)-------------------------------------------------------------- -----a Fehérvár gólszerzői: Sarauer (33.), Szabó D. (33.), Hári (58.)
velemenyezd, 2018. november 27. kedd, 21:09
Jégkorong Erste Liga - Tizenöt gólos meccset nyert a Ferencváros
Eredmény:FTC-Telekom - Fehérvári Titánok 8-7 (2-2, 1-3, 4-2, 0-0, 1-0) - szétlövés után

később:DEAC-Corona Brasov (román) 20.00
velemenyezd, 2018. november 26. hétfő, 23:54