2018. november 19. hétfő | 47. hét | 323. nap | 06:14 | Erzsébet
Szlovák jégkorongliga - Vereséggel debütált a MAC is
A legutóbbi idényben Erste Liga-győztes fővárosiak találatát az amerikai Chris Langkow szerezte.

Eredmény, Szlovák Liga (Tipsport):MAC Újbuda-MHC Nové Zámky (szlovák) 1-7 (1-2, 0-2, 0-3)

korábban:HK Nitra (szlovák)-DVTK Jegesmedvék 6-1 (1-0, 1-0, 4-1)

A két magyar együttes indulásával nemzetközivé vált Tipsport Ligában tíz szlovák együttes szerepel: az MHk 32 L.Mikulás, a HC 07 Detva, az MsHK DOXXbet Zilina, az MHC Nové Zámky, a HK Poprad, a Dukla Trencín, a címvédő HC '05 iCLINIC B.Bystrica, a HKM Zvolen, a HK Nitra, valamint a HC Kosice. A csapatok az ötfordulós alapszakasz mellett egyszer a szlovák U20-as válogatottal is megmérkőznek.

velemenyezd, 2018. szeptember 14. péntek, 21:43
Címkék: Erste Liga-győztes, Chris Langkow, Szlovák Liga, Újbuda-MHC Nové Zámky, Tipsport Ligában, MsHK DOXXbet Zilina,
Szlovák jégkorongliga - A DVTK vendégeként kapott ki
A két együttes harmadszor találkozott a szezonban, a Nitra a harmadik mérkőzést is megnyerte, a DVTK viszont először maradt szerzett gólt nélkül ezeken az összecsapásokon.

Eredmény, Tipsport Liga:HK Nitra (szlovák)-DVTK Jegesmedvék 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

később:MAC Újbuda-HC Nové Zámky (szlovák) 17.30
velemenyezd, 2018. november 18. vasárnap, 18:44
Osztrák jégkorongliga - Az utolsó harmadban fordított a Fehérvár
A hazaiak győztes gólját a kanadai Zack Phillips ütötte öt másodperccel a rendes játékidő vége előtt.

A Volán 19 forduló után 23 ponttal az EBEL nyolcadik helyén áll.

Eredmény (a sorozat honlapjáról):Fehérvár AV19-Dornbirn Bulldogs (osztrák) 3-2 (0-0, 0-2, 3-0)-------------------------------------------------------------a Fehérvár gólszerzői: Phillips (45., 60.), Tikkanen (57.)
velemenyezd, 2018. november 17. szombat, 23:06
Szlovák jégkorongliga - Győzött a DVTK, kikapott a MAC
A miskolciak Érsekújvárról távoztak győztesen, a legutóbbi idényben Erste Liga-bajnok fővárosi csapat saját közönsége előtt maradt alul a Zsolna együttesével szemben.

Eredmény (a Tipsport Liga honlapjáról):

--------------------------------------MHC Nové Zámky (szlovák)-DVTK Jegesmedvék 0-3 (0-0, 0-3, 0-0)MAC Újbuda-MsHK DOXXbet Zilina (szlovák) 2-3 (1-1, 1-0, 0-1, 0-1) - hosszabbítás után
velemenyezd, 2018. október 31. szerda, 21:53
Osztrák jégkorongliga - Hosszabbításban győzött Klagenfurtban a Fehérvár
A székesfehérvári együttes mindkét gólját Stipsicz Bence szerezte.

Eredmény (az EBEL honlapjáról):EC-KAC (osztrák) - Fehérvár AV19 1-2 (1-1, 0-0, 0-0, 0-1) - hosszabbítás után--------------------------------------------------------a Fehérvár gólszerzője: Stipsicz (9., 64.)
velemenyezd, 2018. október 30. kedd, 21:51
Szlovák jégkorongliga - Kikapott a MAC

--------------------------------------MAC Újbuda-HK Nitra (szlovák) 2-8 (0-2, 1-3, 1-3)

korábban:DVTK Jegesmedvék-MHk Liptovsky Mikulás (szlovák) 2-4 (0-0, 0-2, 2-2)
velemenyezd, 2018. október 28. vasárnap, 21:35
Szlovák jégkorongliga - Otthon kapott ki a DVTK
A liptószentmiklósi csapat pénteken a sorozat másik magyar résztvevőjét, a MAC Újbudát győzte le.

---------------------------------------DVTK Jegesmedvék-MHk Liptovsky Mikulás (szlovák) 2-4 (0-0, 0-2, 2-2)

később:MAC Újbuda-HK Nitra (szlovák) 19.00
velemenyezd, 2018. október 28. vasárnap, 20:18
Osztrák jégkorongliga - Otthon szakadt meg a Fehérvár rossz sorozata
A vezetést a bécsi együttes szerezte meg a 18. percben, ám a székesfehérváriak még az első harmadban egyenlítettek. A második játékrészben megfordították az összecsapást, s előnyükből egy találatot megőriztek a végső dudaszóig

Eredmény (az EBEL honlapjáról):Fehérvár AV19-Vienna Capitals (osztrák) 4-3 (1-1, 3-0, 0-2)----------------------------------------------------------a Fehérvár gólszerzői: Szabó D. (20.), Sarauer (23.), Reisz (24.), Meland (33.)
velemenyezd, 2018. október 28. vasárnap, 20:00
Vay Ádám a DVTK Jegesmedvékhez szerződött
A szlovák jégkorongligában (Tipsport Liga) szereplő miskolci együttes honlapjának tájékoztatása szerint a kapus - akit szabadon igazolható játékosként szereztek meg - hétfőn csatlakozik a kerethez.

Vay Ádám elmondta: "nagyon ambiciózus klubhoz" szerződik, és mindent megtesz annak érdekében, hogy a csapatot hozzásegítse céljai eléréséhez. "Mivel már pályafutásom során többször is játszottam Szlovákiában, ezért pontosan tudom, hogy milyen színvonalú bajnokságba érkeztem, illetve a tengerentúlon is találkoztam jó néhány olyan játékossal, akik ebből a ligából szerződtek Észak-Amerikába" - tette hozzá a kapus.

Vay Ádám legutóbb a kazah Szariarka Karaganda játékosa volt, amely a felkészülési időszak alatt, augusztus végén felbontotta a kapus nyár elején egy évre kötött megállapodását.
velemenyezd, 2018. október 27. szombat, 13:21