2018. december 14. péntek | 50. hét | 348. nap | 08:49 | Szilárda
Női kosárlabda Euroliga - Sopronban nyert hét ponttal a Kurszk
Eredmény:

Női Euroliga, B csoport, 5. forduló: Sopron Basket-Dinamo Kurszk (orosz) 58-65 (12-16, 20-15, 14-15, 12-19)------------------------------------------------------------ ----------A magyar csapat legjobb dobói: Zahui 15, Turner 12, Salvadores 10

Az előző idényben ezüstérmes soproniak eddigi legnehezebb mérkőzésükre készültek, ugyanis az áprilisi, soproni négyes döntő harmadik helyezettje várt rájuk, méghozzá minden eddiginél erősebb kerettel. A Dinamót erősíti a 24 éves amerikai Breanna Stewart, aki idén világbajnoki és WNBA-bajnoki címet szerzett, emellett az észak-amerikai liga legjobbjává is megválasztották. A kétszeres olimpiai és háromszoros világbajnok Tina Charles a világ egyik legjobb lepattanozója, és 2016-ban a WNBA legjobb dobója lett. Az európai sztárok közül a szerbekkel 2015-ben éppen Budapesten Európa-bajnok Sonja Petrovic emelkedik ki, aki olimpiai bronzérme mellett három Euroliga-trófeát is gyűjtött, és az előző idény legjobbja lett.

Lucas Mondelo spanyol vezetőedző együttese az áprilisi elődöntőben sorozatban 34 győzelem után kapott ki az Euroligában a szintén orosz - és későbbi aranyérmes - Jekatyerinburgtól, a jelenlegi szezonban pedig még ugyancsak vereség nélkül áll. A soproniak az előző idény alapszakaszában kétszer kikaptak a Kurszktól, így a két gárda különmérlege a csütörtöki összecsapás előtt 4/4 volt.

A vendégcsapat a mérkőzés elején megszerzett előnyét - 5-0-val nyitott - magabiztosan őrizte, a magyar bajnok viszont a kezdeti megilletődöttséget követően lőtávolon belül maradt. A második játékrész közepén a spanyol Roberto Iniguez irányította házigazdák átvették a vezetést, és a nagyszünetre minimális előnnyel (32-31) vonulhattak.

A fordulást követően több mint négy percig pontképtelennek bizonyult a Sopron, a harmadik negyedben 0-9-nél szerezte az első kosarát. Azt követően viszont kiegyenlített küzdelem folyt a parketten, a záró felvonás előtt döntetlen (46-46) volt az állás. A negyedik negyed közepén aztán bő egy perc alatt 7-0-s rohammal megléptek az oroszok, akik a végéig megéltek ebből az előnyükből.

A Sopron - amely egy hét múlva a török Hatayhoz látogat - két győzelemmel és három vereséggel várja a folytatást, a Dinamo Kurszk 5/0-s mérleggel áll.

velemenyezd, 2018. december 06. csütörtök, 20:06
Címkék: Sopron Basket-Dinamo Kurszk, Breanna Stewart, Tina Charles, Budapesten Európa-bajnok Sonja Petrovic, Lucas Mondelo, Roberto Iniguez,
Női kosárlabda Euroliga - Győzelemmel zárt a Sopron, negyeddöntő a Fenerbahce ellen
Eredmény:

A csoport, 14. forduló:Sopron Basket-Bourges (francia) 57-50 (11-12, 19-14, 22-16, 5-8)-------------------------------------------------------------- ----A magyar csapat legjobb dobói: Langhorne 22, Jovanovic 13, Turner 11

A magyar bajnok nyugodtan készülhetett az alapszakasz zárófordulójára, mivel az már eldőlt, hogy a veretlen Kurszk mögött másodikként zárja a csoportkört, és pályaelőnnyel várhatja a negyeddöntőt. A már szintén rájátszásba jutott Bourges-nak annyi izgulnivalója volt, hogy a biztos harmadik helyért nyernie kellett Sopronban.

A házigazdák előzőleg Prágában klubrekordot állítottak fel azzal, hogy megszerezték ötödik idegenbeli győzelmüket. Szerdán újabb csúcsot dönthettek, ugyanis kilenc alapszakasz-győzelem már korábban - 2002/2003-ban és 2003/2004-ben - is összejött, tíz viszont még egyszer sem. Az Euroliga történetének legrégebbi rivalizálása során eddig nyolcszor a Bourges, kilencszer pedig a Sopron ünnepelhetett.

A 18. csata kiegyenlített küzdelmet
velemenyezd, 2018. január 31. szerda, 19:54
Női kosárlabda Euroliga - A Sopron kikapott a címvédő Kurszktól
Eredmény a sorozat honlapja alapján:

A csoport, 10. forduló:Dinamo Kurszk (orosz)-Sopron Basket 86-68 (22-17, 27-17, 18-16, 19-18)------------------------------------------------------------ -------a magyar csapat legjobb dobói: Turner 13, Crvendakic, Langhorne 11-11

A magyar bajnok 6/3-as győzelmi mutatóval, míg a címvédő Kurszk az egész mezőnyben egyedüliként veretlenül, 9/0-val várta az év első mérkőzését. A soproniak fárasztó, tizennyolc órás utazás végén jutottak el az orosz városba: kedd délután indultak, az éjszakát repülőn töltötték, a hajnal pedig már Moszkvában érte őket, ahonnan még ötórás vonatozás várt rájuk.

Az előző Euroliga-szezont is százszázalékos mérleggel megnyerő Kurszk tavaly októberben 88-74-re nyert Sopronban, de a harmadik negyed után még csak két ponttal vezetett.

A csütörtöki meccs első negyedében jól tartotta magát a vendégcsapat, de a második felvonást tíz ponttal megnyerte a házigazda, amely így a nagyszünetben tizenöt ponttal (49-34) vezetett. Roberto
velemenyezd, 2018. január 04. csütörtök, 18:53
Női kosárlabda Euroliga - A Polkowice ellen jubilált a Sopron
Eredmény:

A csoport, 9. forduló:Sopron Basket-Polkowice (lengyel) 70-53 (16-20, 23-13, 16-12, 15-8)------------------------------------------------------------- -------a magyar csapat legjobb dobói: Turner 16, Crvendakic 15, Jovanovic 12

A magyar bajnok 5/3-as győzelmi mutatóval, míg a sereghajtó Polkowice 2/6-tal várta az év utolsó mérkőzését. A Sopron jubileumra készült, ugyanis 1999-es bemutatkozása óta 99 meccset nyert az Euroliga alapszakaszában. A hazaiak önbizalmát fokozhatta, hogy legutóbb 75-73-ra nyertek a török Galatasaray vendégeként, az volt a harmadik idegenbeli sikerük, amire a 2003/2004-es szezon óta nem volt példa.

A két csapat ötször találkozott előzőleg egymással, s négyszer a magyarok diadalmaskodtak. A hatodik csatát az ellenfél kezdte jobban, de a tíz ponttal megnyert második negyedet követően 39-33 volt az állás. Fordulás után Roberto Iniguez együttese 13 pontra növelte előnyét, főként a szerb Aleksandra Crvendakicnak köszönhetően. Az utolsó negyedben a magyar
velemenyezd, 2017. december 20. szerda, 20:03
Női kosárlabda Euroliga - Franciaországban nyert a Sopron
Eredmény a nemzetközi szövetség honlapja alapján:

4. forduló, A csoport:ESBVA-LM (francia)-Sopron Basket 73-83 (24-22, 16-21, 12-19, 21-21)------------------------------------------------------------ ------a magyar csapat legjobb dobói: Langhorne 18, Turner 13, Milovanovic 11, Crvendakic 10

A magyar bajnok első két Euroliga-mérkőzését megnyerte, majd a múlt héten hazai pályán remekül helytállva kikapott a címvédő Kurszktól. Villeneuve-d'Ascqba nem a legjobb előjelekkel érkeztek a zöld-sárgák, ugyanis az előző alapszakasz utolsó fordulójában ott bukták el az EK-negyeddöntőt érő helyet.

Az ugyancsak 2/1-es mérlegnél tartó francia bajnok nem találta a fogást Roberto Iniguez vezetőedző tanítványain, és legfeljebb kilenc ponttal tudott ellépni. A remekül hajrázó vendégek legjobbja az amerikai Crystal Langhorne lett 18 ponttal.

A soproniak november 22-én - az Európa-bajnoki selejtezők miatt két hét szünet következik - a belga Castors Braine együttesét fogadják.
velemenyezd, 2017. november 01. szerda, 21:54
Női kosárlabda Euroliga - Nem bírt a címvédő Kurszkkal a Sopron
Eredmény:

3. forduló, A csoport:Sopron Basket-Dinamo Kurszk (orosz) 74-88 (22-24, 14-12, 21-23, 17-29)------------------------------------------------------------ ------a magyar csapat legjobb dobói: Crvendakic 20, Turner 17, Langhorne 15

Az első két Euroliga-mérkőzését megnyerő magyar bajnokra minden eddiginél nagyobb feladat várt szerdán a Novomatic Arénában. A Kurszk ugyanis tavasszal veretlenül nyerte meg a kontinentális sorozatot, és a jelenlegi idényben sem kapott ki még. Az előző szezon keretéből tízen hosszabbítottak a spanyol sikerkovács, Lucas Mondelo együttesében, köztük a kétszeres olimpiai és világbajnok, ex-soproni Angel McCoughtry, a Los Angeles Sparksszal tavaly WNBA-győztes, 2014-ben vb-aranyérmes Nnemkadi Ogwumike és a spanyol válogatottal idén Európa-bajnok Anna Cruz. Az új szerzemények közül kiemelkedik a két éve Budapesten Eb-győztes szerb Sonja Petrovic, aki az eddigi két nemzetközi meccsén 19 pontos átlagot ért el.

Roberto Iniguez vezetőedző csapata a negyedik
velemenyezd, 2017. október 25. szerda, 19:54
Női kosárlabda Euroliga - Ismét győzött a Sopron
Eredmény (az európai szövetség honlapjáról):

2. forduló, A csoport:Polkowice (lengyel)-Sopron Basket 70-73 (22-10, 14-28, 15-14, 19-21)------------------------------------------------------------ ------a magyar csapat legjobb dobói: Jovanovic 16, Milovanovic 13

A magyar bajnok egy hete a Galatasaray elleni magabiztos, 72-55-ös hazai győzelemmel kezdte a sorozatot, második mérkőzése viszont szorosabban alakult, legalábbis az első két negyed után. A nyitószakaszt a hazaiak, a másodikat pedig vendégek nyerték fölényesen, a harmadik és negyedik tíz perc azonban már kiegyenlített küzdelmet hozott.

A soproniak tavaly is a Polkowice otthonában játszották az első idegenbeli mérkőzésüket, akkor az első fordulóban kétszeri hosszabbítás után 90-82-re nyertek.

A magyar együttes egy hét múlva a címvédő orosz Dinamo Kurszkot fogadja.
velemenyezd, 2017. október 18. szerda, 21:04
Ritka fényképek a világ minden tájáról - 116. (30 kép).
1948

Egy nő Dior ruhában, Szovjetunió 60 évek

Szovjet lakás a 70-es években

Szovjet labdarúgó válogatott 1966-ban. Az 1966-os világbajnokság volt az a torna, ahol a Szovjetunió története legjobb világbajnoki eredményét érte el egy negyedik hellyel.