2019. május 23. csütörtök | 21. hét | 143. nap | 17:07 | Dezső
Jégkorong divízió I/A-vb - Galló: most lehet esélyünk rá, hogy elkapjuk a szlovénokat
A csapatkapitány Magosi Bálint sérülés, míg egyik helyettese, - a 27. születésnapját épp pénteken ünneplő - Hári János eltiltás miatt kihagyja a találkozót, amelyre félórás fakultatív átmozgató edzéssel hangolt a csapat: a keret fele a jégen, míg mások focizással vagy épp az óriási Barisz Arénában tett sétával készültek.

A jégen gyakorlók egyike Galló Vilmos volt, aki elárulta: az eltiltott Hári helyét minden bizonnyal Sarauer Andrew veszi át az első sorban. Hozzátette: a két hiányzó miatt valószínűleg várhatók kisebb átalakítások a sorokban.

"A győzelemért fogunk hajtani. Tudjuk, hogy Szlovénia nagy mumusunk a világbajnokságokon, de talán most esélyünk van arra, hogy elkapjuk őket" - utalt Galló arra, hogy kilenc eddigi vb-találkozás alkalmával egyszer sikerült legyőzni a szomszéd ország együttesét.

A szlovénok sztárjáról, a Los Angeles Kings kétszeres NHL-bajnok sztárjáról, Anze Kopitarról azt mondta: "Tudjuk, hogy hol játszik és milyen képességei vannak."

Az opcionális tréninget a videózásért felelős Kiss Dávid vezényelte.

"Aki akart, az szobabiciklizett, volt, aki legyúratta kicsit az izmait, és vannak, akik mérkőzés előtt szeretik érezni kicsit a jeget. Utóbbiaknak egy-két olyan bemelegítő gyakorlatot tartunk, ami jó a kapusoknak is, s egyben egy-két meccsszituációt is elrejtünk ezekben" - mondta, és hozzátette: nem Kopitar sora, hanem az egész szlovén csapat ellen állítják össze a taktikát.

"Nem szeretnénk sok mindent módosítani azon, amit eddig csináltunk. Persze kényszerváltoztatásokat meg kellett lépnünk két kulcsjátékosunk kiesése miatt, így kicsit ismét keverünk az eddigi sorokon" - mondta.

Farkas Tamás kapusedző elárulta: a szlovénok ellen Vay Ádám kezd a kapuban. Megemlítette, az, hogy a vasárnapi zárómérkőzésen ki véd a házigazda kazahok ellen, a pénteki találkozó eredményétől is függ.

Felidézte, a harmadik fordulóban csütörtökön a fehéroroszok ellen a második számú szlovén hálóőr, Luka Gracnar védett. Kitért rá, még nem tudják, ki fog ellenük védeni, de valószínűsíthetően az elsőszámú kapus, Matija Pintaric. Leszögezte: mindkettejüket éjszakába nyúlóan elemezték csütörtökön, így felkészültek belőlük.

Sipos Levente, a Magyar Jégkorong Szövetség (MJSZ) főtitkára az MTI-nek kiemelte: "kár az első két meccsért", amelyeken Majoross Gergely megbízott szövetségi kapitány együttesét a dél-koreai csapat 5-1-re, a fehérorosz válogatott 3-1-re múlta felül.

"A keddi mérkőzésen már hozta azt a játékot a csapat, amit szerettünk volna látni tőlük, ám a beloruszok hosszú ideig voltak az A csoportban, nagyon rutinos játékosaik vannak, így nem sikerült behúzni ellenük a győzelmet" - fejtette ki.

"A litvánok ellen sokszor ugyanazt a játékképet láttuk, bár volt pár bizonytalanság, illetve a végén sajnos egy csúnya szabálytalanság" - utalt Hári János végleges kiállítására, amelyet az utolsó két percben bottal szúrásért kapott. - "Azt gondolom, hogy talán érthető volt egy ilyen mérkőzésen, ahol látszott: kikezdegették a játékosainkat, s voltak olyan párosok, ahol szinte forrt a levegő. Ugyanakkor sajnáljuk, mert így a következő mérkőzésen ő nem tud játszani."

A három forduló után három ponttal negyedik helyen álló magyar válogatott pénteken (ma) magyar idő szerint 15.30-kor kezd a pont nélküli szlovénok ellen.

A világbajnokság első két helyezettje játszhat majd a 2020-as, svájci elit vb-n, az utolsó pedig kiesik a divízió I/B-be.

velemenyezd, 2019. május 03. péntek, 12:43
Címkék: Magosi Bálint, Hári János, Barisz Arénában, Galló Vilmos, Sarauer Andrew, Angeles Kings,
Fed Kupa - Bondár: a Konta elleni meccs minden percét élveztem
A Bath-ban rendezett viadalon a magyarok szerdán a görögöket 2-1-re, majd csütörtökön a szlovénokat 3-0-ra verték, aztán pénteken nagy csatában 2-1-re kikaptak a házigazda britektől, így a bronzéremért csaptak össze a szombati helyosztón a horvátokkal, akiket 2-0-ra múltak felül.

Az M1 aktuális csatornának hétfő este a világranglista 224. helyén álló Bondár kiemelte: nagy élmény volt, hogy egymás után három top 100-as játékossal is játszhatott, és meccsről meccsre egyre jobban teljesített.

Elmondta: a görögök ellen kissé nehezen vette fel a ritmust, ez is közrejátszott abban, hogy 6:3, 6:2-re kikapott Maria Szakkaritól (38.). Ezt követően viszont már jól teljesített, így pályafutása során először győzött le egyet a világ aktuális száz legjobbjából azzal, hogy szetthátrányból fordítva 4:6, 6:1, 6:4-re felülmúlta Dalila Jakupovicot (86.).

"Nagyon nagy öröm volt számomra, viszont amikor pénteken az angolok ellen léptem pályára, az még ezt is elfeledtette velem. Ez még nagyobb élmény volt a
velemenyezd, 2019. február 11. hétfő, 19:32
Fed Kupa - Bronzérmes a magyar válogatott
A magyarok szerdán a görögöket 2-1-re, majd csütörtökön a szlovénokat 3-0-ra verték, aztán pénteken nagy csatában 2-1-re kikaptak a házigazda britektől, így a bronzéremért csaptak össze a szombati helyosztón a horvátokkal.

A magyar szövetség (MTSZ) honlapja szerint az idén junior párosban Australian Open-bajnok Nagy Adrienn első egyes Fed Kupa-mérkőzésén 6:3, 4:6, 6:4-re verte a világranglista 272. helyén jegyzett Tena Lukast, majd a legtapasztaltabb Fed Kupa-játékos, Jani Réka (308.) következett Jana Fett (262.) ellen. A rivális az első szettet 6:3-ra nyerte, s a másodikban Jani 5:2-re vezetett, amikor a horvát lábsérülés miatt feladta a meccset.

A Babos Tímeát nélkülöző magyar női válogatott így 2-0-ra győzött, és megszerezte a bronzérmet, ami - mint azt az MTSZ híradása kiemelte - messzemenőkig túlszárnyalja a várakozásokat.

Eredmény, a 3. helyért:Magyarország-Horvátország 2-0-----------------------------Nagy Adrienn-Tena Lukas 6:3, 4:6, 6:4Jani Réka-Jana Fett 3:6, 5:2-nél Fett feladta
velemenyezd, 2019. február 09. szombat, 15:31
Fed Kupa - Nem jutott tovább a magyar válogatott
A szerdán a görögöket 2-1-re, majd csütörtökön a szlovénokat 3-0-ra verő magyarok közül a világranglistán 311. Gálfi Dalma nagy csatára késztette a 4000 néző által bíztatott Katie Boultert, és mindössze a döntő szett rövidítésben, 2 óra 25 perc után maradt alul a rangsorban 83. riválisával szemben.

A magyar szövetség honlapja szerint a magyar származású Johanna Konta (39.) és Bondár Anna (224.) mérkőzése a vártnál jóval nagyobb csatát hozott, a harmadik szettben Bondár két labdára volt a 4:1-től, de a WTA-rangsor negyedik helyén is megforduló Konta visszajött a hátrányból, és a második rövidítést is megnyerte. A meccs 2 óra 42 percig tartott.

A párosok mérkőzését már nem játszották le, a britek csoportgyőztesként azért küzdenek a szombati döntőben, hogy a világcsoport II rájátszásába kerülhessenek, míg a magyarok a zóna harmadik helyéért játszanak a horvátok ellen 11 órától.

Eredmény:

Nagy-Britannia - Magyarország 2-0

---------------------------------

Katie Boulter-Gálfi
velemenyezd, 2019. február 09. szombat, 07:30
Fed Kupa - Babos Tímea is kapott meghívót
A magyar szövetség (MTSZ) keddi tájékoztatása szerint Juhász Gábor kapitány az MTSZ-szel a kapcsolatot korábban megszakító Babos Tímeát (65. a világranglistán), Stollár Fannyt (124.), Jani Rékát (305.), Bondár Annát (270.) és Gálfi Dalmát (325.) jelölte a viadalra. Jelenleg egyénileg zajlik a játékosok felkészülése, január utolsó hetében pedig a Nemzeti Edzés Központban tart többnapos összetartást a csapat.

Az MTSZ híradásában kitért arra, hogy a válogatott célja a playoff-körbe való feljutás lesz február 6-9. között. Az esemény sorsolása hétfőn lesz, a három top 100-as játékossal - Johanna Konta 38., Heather Watson 93., Katie Boulter 99. - kiálló Nagy-Britannia és Szerbia (Aleksandra Krunic, Olga Danilovic, Ivana Jorovic) csapata kiemelt lesz, közülük az egyikkel biztosan találkoznak a magyarok, a Donna Vekiccsel (29.) felálló Horvátországot azonban biztosan elkerülik. A többi ellenfél Törökország vagy Görögország, valamint Grúzia vagy Szlovénia lehet majd.

Tavaly a magyar csapat Tallinnban
velemenyezd, 2019. január 08. kedd, 17:52
Férfi kézilabda vb-selejtező - Faluvégi Rudolf kikerült a keretből
közben megműtötték a sérült vállát, és azóta sem játszott mérkőzést.

Faluvégi egyeztetett Ljubomir Vranjes szövetségi kapitánnyal, és jelezte, hogy a válla még nem alkalmas a játékra, így nem tud hazautazni a siófoki edzőtáborba és a mérkőzésekre.

Még egy változás történt a vasárnap kihirdetett keretben: csatlakozott a Budakalász balszélsője, Bohács Sándor.

A magyar csapat június 9-én, szombaton 20 órától lép pályára Koperben, majd június 13-án, szerdán 19 órától fogadja Veszprémben a szlovénokat. A párharc győztese vehet részt 2019 januárjában a dán-német közös rendezésű világbajnokságon, amelynek győztese kijut a tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek az olimpiai selejtezőn.

Az olimpiai kvalifikáció következő versenye a 2020-as, immár 24 csapatos norvég-osztrák-svéd közös rendezésű Európa-bajnokság, amelynek győztese részt vehet az olimpián, a további két legjobb helyen végző együttes - amely korábban még nem szerzett részvételi jogot az olimpiai kvalifikációs tornára
velemenyezd, 2018. május 29. kedd, 22:42
Fed Kupa - Kikapott a britektől az osztályozón a magyar válogatott
A nemzetközi szövetség honlapja szerint a szombati csatában elsőként Gálfi Dalma (265. a világranglistán) szállt szembe Heather Watsonnal (74.), és szettelőnyről 1 óra 43 perc alatt kikapott. A második egyesben Stollár Fanny (209.) ellenfele a magyar származású Johanna Konta (11.) volt, aki esélyeshez méltóan 66 perc alatt nyert. A páros meccsnek így már nem maradt tétje.

Juhász Gábor kapitány együttese Tallinnban szerdán 2-1-re kikapott a svédektől, csütörtökön 2-1-re verte a szlovénokat, majd pénteken 3-0-ra a horvátokat.

Eredmény:

osztályozó:Nagy-Britannia - Magyarország 2-0 - állás a páros előtt-------------------------------------------------------Heathe r Watson-Gálfi Dalma 3:6, 6:1, 6:4Johanna Konta-Stollár Fanny 6:3, 6:1

később:Katie Boulter, Anna Smith-Gálfi, Stollár
velemenyezd, 2018. február 10. szombat, 19:36
Férfi kézilabda Eb - A macedónok legyőzték a világbajnoki bronzérmes szlovénokat
Az első félidő némi túlzással Ziga Mlakar, illetve Kiril Lazarov gólpárbaját hozta, a szlovén jobbátlövő négy, a macedón pedig öt találatig jutott a szünetig, amikor döntetlen volt az állás. A macedónok egyszer sem vezettek az első felvonás során, sőt a hajrában már háromgólos hátrányban voltak, végül mégis sikerült egyenlíteniük (11-11).

A második játékrész elején aztán magukhoz ragadták az irányítást, és egy - összességében - 7-0-s sorozattal négy góllal elhúztak (15-11). Ekkor már a vb-bronzérmesnek kellett visszakapaszkodnia, és sikerrel is járt (21-20). A macedónoknak erre is volt válaszuk, és mivel az utolsó három és fél percben egyik oldalon sem esett gól, meglepetésre megnyerték a kiélezett, izgalmas találkozót.

A Telekom Veszprém macedón játékosa, Dejan Manaszkov nyolc góllal a mezőny legeredményesebb tagjának bizonyult, Lazarov hét találattal zárt. A másik oldalon a szintén veszprémi Blaz Blagotinsek három, Gasper Marguc pedig két gólt dobott.