2018. december 15. szombat | 50. hét | 349. nap | 17:26 | Valér
Vb-2018 - Uruguay nyerte az A csoportot
A két csapat már korábban biztosította helyét a nyolcaddöntőben. Az, hogy ott kivel játszanak, az esti Spanyolország-Marokkó, valamint Portugália-Irán összecsapások után derül ki.

Eredmény:

A csoport, 3. forduló: Uruguay-Oroszország 3-0 (2-0)-----------------------------Szamara, 41 970 néző, v.: Malang Diedhiou (szenegáli)

gólszerzők: Suárez (10.) Cserisev (23., öngól), Cavani (90.)

kiállítva: Szmolnyikov (36.)

sárga lap: Betancur (59.), illetve Gazinszkij (9.), Szmolnyikov (27., 36.)

Uruguay:

--------Fernando Muslera - Sebastian Coates, Diego Godín, Martin Cáceres - Nahitan Nandez (Cristian Rodríguez, 73.), Matia Vecino, Lucas Torreira, Rodrigo Bentancur (Giorgian De Arrascaeta, 63.), Diego Laxalt - Luis Suárez, Edinson Cavani (Maximiliano Gómez, 93.)

Oroszország:

------------Igor Akinfejev - Igor Szmolnyikov, Ilja Kutepov, Szergej Ignasevics, Fjodor Kudrjasov - Roman Zobnyin, Jurij Gazinszkij (Daler Kuzjajev, a szünetben) - Alekszandr Szamedov, Alekszej Mirancsuk (Fjodor Szmolov, 60.), Gyenyisz Cserisev (Mario Fernandes, 38.) - Artyom Dzjuba

I. félidő:

----------

10. perc: Suárez 16,5 méterről, a kapu bal oldaláról végezhetett el szabadrúgást, amelyet nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtt a sorfal mögé bemozgó, majd onnan visszavetődő Akinfejev keze mellett (1-0).

23. perc: Egy uruguayi szöglet után a kifejelt labdát Laxalt lőtte kapura 20 méterről, a hosszú sarok felé tartó kísérletbe Cserisev olyan szerencsétlenül ért bele, hogy a játékszer az irányváltoztatást követően Akinfejev kapust becsapva a rövid alsó sarokba pattogott (2-0).

36. perc: Szmolnyikov hátulról becsúszva szabálytalankodott Laxalttal, emiatt megkapta második sárga, majd az ezért járó piros lapját a játékvezetőtől.

II. félidő:

-----------

90. perc: Egy jobboldali szögletet Godín fejelt nagy erővel kapura hat méterről, Akinfejev bravúros védése után Cavani kotorta be a labdát közvetlen közelről a hálóba (3-0).

Az első két meccsén egyaránt győztes válogatottak összecsapásán Uruguay a legnagyobb sztárja, Luis Suárez szabadrúgásgóljával már a 10. percben megszerezte a vezetést. A házigazda orosz csapatnak ezt követően voltak helyzetei, de a játékosok vagy a befejezésnél hibáztak, vagy a századik válogatottságát ünneplő Fernando Muslera tudott védeni.

Gyenyisz Cserisev peches öngólja után Igor Szmolnyikov kilenc percen belül két sárgát kapott, így a szbornaja nemcsak kétgólos-, de emberhátrányba is került.

A második félidőben egyik fél sem diktált túl nagy tempót, a kisebb-nagyobb helyzetek ellenére úgy tűnt, mindkét válogatott már az egyenes kieséses szakaszra tartalékol. A dél-amerikaiaknak volt több helyzete, egyet az utolsó percben Cavani gólra váltott.

Az uruguayiak győzelmüknek köszönhetően legközelebb szombat este nyolc órakor, Szocsiban lépnek pályára a B csoport másodikja ellen, míg az oroszok a B csoport győztesével mérkőznek majd vasárnap 16 órától a moszkvai Luzsnyiki Stadionban.

velemenyezd, 2018. június 25. hétfő, 18:12
Címkék: Malang Diedhiou, Sebastian Coates, Diego Godín, Martin Cáceres, Nahitan Nandez, Cristian Rodríguez,