2019. május 25. szombat | 21. hét | 145. nap | 01:24 | Orbán
Jégkorong Erste Liga - Elődöntőben a Ferencváros és a Csíkszereda
A zöld-fehérek kedden 5-1-re győztek az osztrák Vienna Capitals farmcsapatának vendégeként, míg a csíkiek Brassóban ütötték ki a hazaiakat: már 8-0-ra is vezettek, és végül 8-2-re nyertek.

Eredmények:

Erste Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzések:Corona Brasov (román)-Sport Club Csíkszereda (román) 2-8 (0-3, 0-4, 2-1)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharcot 4-0-ra a Csíkszereda nyerte.

EV Vienna Capitals II (osztrák) - FTC-Telekom 1-5 (0-0, 1-3, 0-2)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharcot 4-0-ra a Ferencváros nyerte.

velemenyezd, 2019. március 05. kedd, 20:17
Címkék: Jégkorong Erste Liga, Vienna Capitals, Erste Liga, Corona Brasov, Club Csíkszereda, Vienna Capitals II,
Jégkorong Erste Liga - Kétszeri hosszabbítás után döntős a Csíkszereda, magyar bajnok a Ferencváros
Az erdélyi együttes 3-2-es előnyről várhatta az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc hatodik találkozóját.

A fordulatos mérkőzésen a vendégek 1-0-ra és 3-1-re is vezettek, a harmadik harmadban azonban már a Csíkszeredánál volt az előny 4-3-nál. A lila-fehérek hosszabbításra mentették az összecsapást, amelyet válogatott hátvédjük, Varga Arnold eltiltás miatt kihagyott.

A négy a négy elleni hosszabbítás első húsz perce nem hozott döntést, azonban a mérkőzés 85. percében a magyar válogatott Becze Tihamér eldöntötte a találkozót és a párharcot.

Az erdélyiek 2013-ban jutottak legutóbb fináléba a regionális nemzetközi sorozatban, amelynek első mérkőzésén kedden rendezik Pesterzsébeten.

Az Újpest búcsújával eldőlt, hogy az FTC-Telekom a 2018/19-es idény magyar bajnoka, 22 év után.

Erste Liga:

elődöntő, 6. mérkőzés (a sorozat honlapja szerint):Sport Club Csíkszereda (román)-UTE 5-4 (1-2, 2-1, 1-1, 0-0, 1-0), kétszeri hosszabbítás után

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó
velemenyezd, 2019. március 22. péntek, 21:12
Jégkorong divízió I/A-vb - Kedden kezdi a felkészülést a magyar válogatott
A hazai szövetség (MJSZ) honlapjának csütörtöki beszámolója szerint Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány négy sornyi játékost hívott be: négy kapus, nyolc hátvéd és tizenkét csatár kezdi meg a felkészülést. Az osztrák liga (EBEL) negyeddöntőjében a Fehérvár AV19 érdekelt, az Erste Ligában pedig a Ferencváros már finalista, míg az Újpest és a Sport Club Csíkszereda elődöntős párharca még tart, így vannak hiányzók a keretben, többen pedig sérülés miatt nem tudnak egyelőre edzésbe állni.

Öt magyar klub tagjai kaptak meghívót, Bartalis István pedig Németországban szerepel. A keretből 14 játékosnak van már világbajnoki tapasztalata, kilencen az A csoportban is szerepeltek. Vas János a legidősebb és legtapasztaltabb 147 válogatottsággal, míg Bödök Bence, Majoross Barnabás és Ritó László még nem játszott a nemzeti együttesben - emelte ki a weboldal.

Az első héten négy nap alatt hat jeges edzés vár a játékosokra a Tüskecsarnokban, a hétvégére pedig pihenőt kapnak. A második héten is hasonló lesz a
velemenyezd, 2019. március 21. csütörtök, 18:01
Jégkorong Erste Liga - Egy meccsre eltiltották az UTE válogatott védőjét
A magyar szövetség (MJSZ) fegyelmi bizottsága azért szankcionálta a hátvédet, mert a két együttes szerdai, újpesti találkozójának 57. percében úgy ütközött Részegh Tamással, hogy térdével ellenfele lábát találta el. Varga a szabálytalanságáért ötperces kiállítást és végleges büntetést kapott.

"Varga Arnold megmozdulásával könnyen súlyos sérülést okozhatott volna ellenfelének. A Sport Club Csíkszereda játékosa, Részegh Tamás a combján zúzódást szenvedett, az elsődleges orvosi vizsgálaton kívül további ellátást nem igényelt" - jelentette ki a testület.

A szerdai mérkőzést 3-2-re megnyerte vendégként a Csíkszereda, s ugyanilyen arányban vezeti az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcot is, amelynek következő mérkőzését pénteken játsszák Csíkszeredában.
velemenyezd, 2019. március 21. csütörtök, 17:11
Jégkorong Erste Liga - Egy győzelemre a döntőtől a Csíkszereda
A szerdai találkozót 2-2-es állásról várták az együttesek az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban: előbb a lila-fehérek nyertek kétszer saját közönségük előtt, majd Csíkszeredán született két hazai siker.

Ezúttal az újpestiek villámrajtot vettek: 20 másodperc elteltével vezetést szereztek. Az erdélyi együttes - mintegy száz szurkolója bíztatása mellett - egyenlített, emberhátrányban ritkán látható kontrát vezetve. Ezt követően három, fórból szerzett gólt láthatott az Újpesti Jégcsarnok közönsége: előbb a harmadban többször kísérletező Újpest, majd kétszer a Csíkszereda élt a kínálkozó lehetőséggel.

A második harmadban a játék képe inkább a Sport Club elképzelései szerint alakult, többet próbálkoztak az erdélyiek, ám gól nem esett.

A feszültebb záró felvonásban sem született találat, noha a hajrához közeledve a Csíkszeredának 1 perc 48 másodperces kettős emberhátrányt is át kellett vészelnie. A dudaszóhoz közeledve kisebb szóváltásba keveredtek a szurkolótáborok.

A fővárosiak
velemenyezd, 2019. március 20. szerda, 20:52
Jégkorong Erste Liga - A döntő küszöbén a Ferencváros
A vendég zöld-fehérek ezúttal gólt sem kaptak, ugyanis Arany Gergely mind a 25 kapura tartó lövést hárította a 3-0-s siker alkalmával.

A párharc negyedik találkozójára vasárnap ismét Debrecenben kerül sor.

Erste Liga, elődöntő, 3. mérkőzés:DEAC - FTC-Telekom 0-3 (0-0, 0-1, 0-2)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-0 az FTC javára.
velemenyezd, 2019. március 16. szombat, 21:02
Jégkorong Erste Liga - Növelte előnyét az Újpest
A fővárosiak a szerdai hazai sikerükhöz hasonlóan csütörtökön is 4-1-re győztek.

Erste Liga, elődöntő, 2. mérkőzés:UTE-Sport Club Csíkszereda (román) 4-1 (2-1, 1-0, 1-0)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0, az UTE javára.
velemenyezd, 2019. március 14. csütörtök, 20:52
Jégkorong Erste Liga - Nyert az FTC és az UTE
Eredmények:

Erste Liga, elődöntő:

2. mérkőzés:FTC-Telekom - DEAC 5-2 (1-1, 1-0, 3-1)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 az FTC javára. Szombaton és vasárnap Debrecenben folytatódik a csata.

1. mérkőzés:UTE-Sport Club Csíkszereda (román) 4-1 (1-0, 1-1, 2-0)

A második mérkőzést csütörtökön rendezik a Megyeri úton, aztán vasárnap és hétfőn Csíkszeredában lép jégre a két együttes.
velemenyezd, 2019. március 13. szerda, 21:12
Jégkorong Erste Liga - FTC-siker az elődöntő nyitányán
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc szerdán folytatódik, ugyancsak Pesterzsébeten. Szombaton és vasárnap Debrecenben találkoznak a csapatok.

A másik párban az Újpest és a Csíkszereda mérkőzik egymással, az az elődöntő szerdán kezdődik és csütörtökön folytatódik a Megyeri úton, aztán vasárnap és hétfőn Csíkszeredában lép jégre a két együttes.